eBay - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 14.377
|
čitano: 5.067.355
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

bok..evo da i ja nešto priupitam ....znači naručio sam neke dijelove iz USA za auto i sad mi nije jasna stavka "import charges"....prodavač kaže da su to davanja za HR carinu...e sad hoću li još morati našima plaćati...mislim naručeno je ali samo da si pojasnim to jer dosad još nisam imao takvo nešto jer sam naručivao iz EU...hvala...

 

Items (2)   US $193.69
Shipping to 43270 US $56.47
Discounts   -US $19.37
Import charges   US $62.84
   
Total   US $293.63

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
bikerbj kaže...

bok..evo da i ja nešto priupitam ....znači naručio sam neke dijelove iz USA za auto i sad mi nije jasna stavka "import charges"....prodavač kaže da su to davanja za HR carinu...e sad hoću li još morati našima plaćati...mislim naručeno je ali samo da si pojasnim to jer dosad još nisam imao takvo nešto jer sam naručivao iz EU...hvala...

 

Items (2)   US $193.69
Shipping to 43270 US $56.47
Discounts   -US $19.37
Import charges   US $62.84
   
Total   US $293.63

 Po ovome je uračunata i carina i PDV tako da ne bi trebalo biti problema.

Obično dobiješ zasebne tracking brojeve za praćenje pošiljke i praćenje dokumentacije o plaćenim uvoznim taksama (barem sam ja tako dobio kad sam prije nekoliko godina kupio nešto iz Kanade).

Uglavnom, imaš dokaz da je sve plaćeno pa ako carina i pošalje zahtjev, pošalješ im e-mailom sve potrebno o kupnji.

Mali korak za čovjeka, velik za stonogu
14 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori
Uglavnom naručio sam 4 itema (maskice,stakla za mobitel) od 4 raznih prodavača početkom 10 mjeseca,3.1 sam tražio refund od svih i svi su vratili novce.Nisam u gubitku ali ne znam zašto nijedan nije stigao?
Zadnji je trebao stiči 15.12? Koga bi se moglo nazvati?bio sam u pošti u gradu i kod njih nema ništa,zapelo na carini?vrijednosti svakoga su 1 $ ili 2$ ?
Sjedi 1
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: eBay - pitanja i odgovori

Probaj idući put naručiti više stvari u istom paketu i uzmi dostacu s tracking brojem.

14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Sa kojih sajtova mogu nabaviti ebay kodove?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Moze li mi netko reci postoji li nekakvo ogranicenje na broj paketa koje narucujem. Stize mi 30ak malih paketica iz Kine i zanima me moze li se dogoditi da ih zaustave ako primjete da ih dolazi previse na moju adresu i zatim cariniti sve zajedno? Cini mi se da sam prije par godina procitala nesto na tu temu, ali sad ne mogu nista naci.

 
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
ivanana kaže...

Moze li mi netko reci postoji li nekakvo ogranicenje na broj paketa koje narucujem. Stize mi 30ak malih paketica iz Kine i zanima me moze li se dogoditi da ih zaustave ako primjete da ih dolazi previse na moju adresu i zatim cariniti sve zajedno? Cini mi se da sam prije par godina procitala nesto na tu temu, ali sad ne mogu nista naci.

 Teoretski je moguće. Ali dobiju nekoliko milijuna paketića mjesečno tako da teško da će skužiti.

Meni ih je stiglo petnaestak u 12. mj. i nikome ništa.

 

(Osim ako sve nejde kroz neku bazu i baš traže ove slučajeve, ali za to još nisam čuo.)

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
12 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

El se plaća carina na stvari naručene iz švicarske

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
eBay - pitanja i odgovori
Kuponi s popustima na Gearbest-u, svaki dan novi kuponi: http://bit.ly/gbcouponscro
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

posto se jako slabo snalazim sa svim ovim stvarima oko kupovine carine itd bio bih zahvalan ako je neko spreman da mi odgovori ako ovaj artikl porucim dali placam carinu i ostalo i koliko

 

https://www.ebay.com/itm/3Achse-CNC-3040-Router-Graviermaschine-Frasmaschine-FraSer-400W-Spindle-Engraver/192783990708?hash=item2ce2d23fb4:g:PmcAAOSwz3FcNEiy

 

lp 

kaster
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

E imam jedno potencijalno glupo pitanje..

Prije pola godine-godinu (ne znam točno ni sam) bilo je govora da će se carinit manji/jeftiniji paketi koji ulaze izvan EU zemalja u EU, te da će to početi još ove 2019 godine.
Kao da se više npr. maskice od par dolara iz kine iznosit puno više (tipa maskica od 10ak kn na kraju zajedno ispala preko 100 kn), mislim da ja čak tu bilo govora na forumu.


Pokušavam naći te članke ali ne uspjevam, FAQ nije ažuriran već neko vrijeme pa me zanima kakva je trenutno situacija s tim jeftinijim paketima (ispod 160 kn) koji se naručuju iz kine? plaća se uopće taj dodatni porez (25%) ili je sve po starom?

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Nije ažuriran kad nema promjena, dakle sve po starom.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Toliko pitanje,tema i svačega.I di bi ja trebao tu naći odgovor za Švicarsku

Totalno si pomogao,sva sreća pa nije bilo hića

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
sstrmi kaže...

Toliko pitanje,tema i svačega.I di bi ja trebao tu naći odgovor za Švicarsku

Totalno si pomogao,sva sreća pa nije bilo hića

 Tu je sstrmi u pravu.

Švicarska nije u EU, a uopće se ne spominje u FAQ-u.

 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
@sstrmi

Ako se meni obraćaš, onda ti mogu odma reći da tebi nisam ni odgovorio nego kolegi koji je postavio pitanje posle tebe tak da lagano odlepršaj s takvim postom. Za Švicarsku znam jedino da garanciju ne priznaju kod nas. Prije 5 god sam tamo uzeo mob i pitao u par servisa u vezi garancije i svi su me odje*ali jer Švicarska nije u EU. Možda se u međuvremenu kaj promijenilo.
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.2.2019 14:24 (kbenzema).
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

bio bih jako zahvalan na odgovoru

 

kaster
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

Ako je iz Njemačke onda ništa dodatno ne plaćaš. Cijena + shipping i to je to.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Lokacija je Njemačka, a ne Švicarska, tak da nema nikakvih dodatnih davanja.
12 godina
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Bezveze si nabrijan.Nisam tebi ništa ni odgovorio

https://www.youtube.com/channel/UCOonno4oe7nEsXvrT2FNrrg
10 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Jel moguce da je paket poslan iz USA u Svedsku i dosao za  7 dana od narucivanja.

 

I od tada stoji 20dana bez tragova pomaka.

A ovo mi je bas bitno.

 

Jel imao tko islustva sa Svedanima?

 

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav!

Naručujem robu u vrijednosti oko 1000 kuna. Dakle na to se plaća PDV a roba se šalje regularnom poštom.

Jel potrebno imati EORI broj?

I ako da, kako ispuniti zahtjev za izdavanje EORI broja za fizičku osobu kada je obavezan podatak ispuniti Skraćeni naziv tvrtke u obrascu?

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.2.2019 8:02 (darioklc).
 
0 1 hvala 0
15 godina
online
Re: eBay - pitanja i odgovori
darioklc kaže...

Pozdrav!

Naručujem robu u vrijednosti oko 1000 kuna. Dakle na to se plaća PDV a roba se šalje regularnom poštom.

Jel potrebno imati EORI broj?

I ako da, kako ispuniti zahtjev za izdavanje EORI broja za fizičku osobu kada je obavezan podatak ispuniti Skraćeni naziv tvrtke u obrascu?

 Možda se plača ovisi kako si naletio . Za eori broj ideš na lokalnu carinsku ispostaviu, tamo ispuniš formular, pa čekaš . Taj eori ti uglavnom treba ako ti roba dolazi preko DHL-a, koji ja izbjegavamo u širokom krugu.

10 godina
protjeran
offline
eBay - pitanja i odgovori

Mislio sam kupiti slusalice iz Amerike za 30 dolara plus dostave 10 dolara.

 

E sad posto sam jedan paket , cekao preko mjesec dana na kojeg nije bilo carine , koliko bi mogao trajati postupak za slusalice vrijednosti 30 dolara?

This time next year we'll be millionaires
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
A kak da to neko od nas zna? Može trajat dva dana, a može i dva tjedna.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.2.2019 8:16 (kbenzema).
10 godina
protjeran
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori

Pa mozda je netko od vas narucivao iz Amerike.Logicno.

This time next year we'll be millionaires
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Ne kužim više jel pitaš kolko će trebati da stigne do tebe ili koliko će trajati postupak na carini ako zaustave? Ja sam odgovorio na ovo drugo. A i na prvo isto kao da iz Kine naručuješ. Sve ovisi o pošti, ko to može znati. Može doći za tjedan dana, a može i za mjesec.
9 godina
odjavljen
offline
Re: eBay - pitanja i odgovori
Jel ima netko da je dobio iphone i da je poslan iz SAD? Kolega ima nekoga tamo i taj bi mu poslao Iphone Xs jer ga može dobiti za 400-ak $. E sad zanima ga da li će mu carinat računat pdv na tu cijenu ili će pogledat koja je cijena iphonea kod nas i na osnovu toga mu lupit pdv?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
eBay - pitanja i odgovori

evo da samo javim da su dijelovi tj. paketi dostavljeni putem GLS-a iz USA i nikakvih dodatnih plaćanja nije bilo...

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
eBay - pitanja i odgovori

Pozdrav, ljudi!

 

Prošao sam onaj EBay kupnja FAQ, ali još uvijek imam par pitanja jer čujem svakakve stvari od ljudi, heh.

 

Znači, želim kupit figuricu na ebay-u, za $48 + shipping $20. To mi nije problem platit, ali nisam 100% siguran kakve troskove mogu još dobiti. Pretpostavljam da carina ne, jer je ispod $150, ali sigurno PDV. Ali, poslijka ce biti poslana preko UPS-a/USPS-a, znači bit će i carine?

 

E sad, neki vele da se pošiljke otvaraju, pa oni procjenjuju što je za carinit, što nije. Neki tvrde da sve ide kroz carinu. A ja stvarno nebi htel platit još jednu cijenu figurice samo da ju uvezem u državu.

 

Jel postoji negdje neki kalkulator gdje se može vidjet kak oni to računaju?

 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice