Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

poruka: 45
|
čitano: 18.705
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Pozdrav, imam trenutno punomoc na sestrinu deviznu karticu i do sada sam uplacivao dosta puta novce za vlastite potrebe. Sada nakon nekoliko mjeseci poceo sam profitirati od igre i zanima me koja je procedura kada mi sa Paypala stizu na devizni racun tjedne uplate od 5 do 15 tisuca $.

 

Znaci u zadnjih par mjeseci bavim se CS:GO skinovima i evo od neki dan sam svoju ideju proveo u djelo i danas sam dobio prvu isplatu na PayPal racunu u iznosu od 15,552$. Ti novci su dosli sa stranice na kojoj sam prodao skinove, znaci prebaceno je sa balancea na toj stranici na sestrin PP. I sada bi ja to trebao dignuti sa bankomata ili otici u banku pa me konktertno zanima sljedece :  

Da li postoji neka procedura kada odem u banku i zelim dignuti 5,10,15 tisuca dolara, da li oni uzimaju neki odredjeni dio na toj isplati? 

Najvise me zanima da li postoji neka procedura di ce me stalno u banci pilat da od kud mi novci, da li cu nesto morati prijvaljivat itd.. Posto mi je ovo samo pocetna isplata.

 

Iz Hrvatske sam i radi se o Erste banci.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Po pravilu imaju neki limit. Ako su vec novci sjeli i sve je uredu onda bi trebalo biti sve uredu.

Uzimaju samo na mjesenoj bazi odredenu svotu ako ima prometa na kartici.  Meni je 9 kuna. 

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Znam da imaju limit ali me zanima to malo detaljnije da mi netko pojasni. Pogotovo ove podcrtane recinice u prvom postu.

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

 Ne uzimaju ti ništa u banci, samo će te porezna pitat jesi platio porez kad vide da ti je sestra dobila toliki novac na račun.

Imao sam istu situaciju prije par godina te me je porezna stisla i pitala odakle novac bla bla. Do nekog iznosa si oslobođen jer je taj dio s gamingom još uvijek sivo područje:D

EDIT: banka je bila PBZ zaboravih reć

Bok, ja sam sharyn
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 16:28 (blackdevil).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
el.šef kaže...

Znam da imaju limit ali me zanima to malo detaljnije da mi netko pojasni. Pogotovo ove podcrtane recinice u prvom postu.

 mislim da ti je oko 30000kn(nesto manje od toga) dnevni limit iz banke i jos oko 5000kn sa bankomata 
tj. tak je meni bilo sa tekuceg u pbz-u. Da bi uzeo vise trebo bi napravit nekakvu najavu da oni pripreme novce. Nije mi trebalo pa nisam dalje iso u to.
 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 16:28 (Santana).
9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ja sam ti ukratko i jasno objasnio u vezi banke. Covjek iznad je rekao da ces imati posla sa poreznom. 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ako stvarno zarađuješ toliko tjedno, potroši malo na poreznog/financijskog savjetnika i budi miran. Korisne savjete ćeš teško dobit ovdje, a ako navučeš poreznu na vrat platit ćeš sve s kamatama.

 
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ukratko, kontaktiraj poreznu jer bi ti slijedece godine moglo doci pisamce od kojeg bi te mogao i srcani udar strefiti.

Odnosno, tvoju sestru buduci da sve glasi na nju. Samo ova cifra nekoliko puta prelazi poreznu olaksicu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ne razumijem kakve veze porezna ima sa mnom. Pazi ja nemam firmu ja prodajem virutalne stvari koje licno ja posjedujem. Kakve veze ima onda koliko zaradjujem i koliko cu novca dignuti tjedno? Ja sam uzeo jednu stvar, otisao na stranicu i prodao, tako u krug. Zar bi ja za profit iz igre trebao brinut da mi porezna ne dodje za vrat. Nema mi to smisla, ali eto za i pitam mozda netko zna nesto vie o ovome.

Zar ionako ne platim Paypalu tax fee i u banci prilikom dizanja novca ili opcenito kada imam novce na kartici oduzimat ce mi dio na mjesec zbog aktivnosti na deviznoj kartici. 

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Ako su ti toliki dobitci, kakvi su ti tek onda gubitci? Meni je trebalo godinu dana da iskeširam cca. 7000kn od skinova.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Lil Dice kaže...

Ako su ti toliki dobitci, kakvi su ti tek onda gubitci? Meni je trebalo godinu dana da iskeširam cca. 7000kn od skinova.

 Hah. Zavisi sto tocno radis. Ti si vjerovatno kupovao na akciji pa prodavao kasnije po pordajnoj cijeni, nije ni cudo sto ti je trebalo godinu dana.

 

Jedino mi je sad glupo uopce dirat novce ako moram dat vecu svotu drzavi, onda cu ih radje bacit.

Barcelona - Mes que un club
14 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Svaki prihod je oporeziv. Možeš glumit noja i pravit se da ne trebaš ništa platit, ali će te takav pristup u konačnici jako skupo koštat. Zato fino u nekog financijskog stručnjaka, objasni situaciju i nađi rješenje da platiš što manje, a da sve bude legalno.

 

Ako ćeš nastaviti na ovaj način bar otvori svoj devizni da ti sestra ne nastrada.

 
7 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
bruno11 kaže...

Svaki prihod je oporeziv. Možeš glumit noja i pravit se da ne trebaš ništa platit, ali će te takav pristup u konačnici jako skupo koštat. Zato fino u nekog financijskog stručnjaka, objasni situaciju i nađi rješenje da platiš što manje, a da sve bude legalno.

 

Ako ćeš nastaviti na ovaj način bar otvori svoj devizni da ti sestra ne nastrada.

Ma naravno. Otici cu kod njih i rijesit to. 

Nema tu nacina, ja nisam ni poceo s nicime jer nisam dignuo nikakve novce, sve je jos na PP. Prvo sam dosao i raspitao se, a devizni svoj cu otvorit cim stignem za sad neka ide preko njenog.

Ima mozda 10etak ljudi koji se bave istim poslom kao i ja pa cu ih bas pitati da li placaju porez za to. Ja nisam rekao da necu placati ali mi nema smisla.

Znam decka iz Bosne koji je u dvije godine do danas zaradio oko 500k$+ pa nije platio LIPU.

 

Barcelona - Mes que un club
16 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Kod mene je bila veća svota nego kod tebe, i došlo mi pismo doma da objasnim porijeklo novca, prilozim sav papirnati trag (paypal) itd itd. prvotno su mi hjeli uzet oko 33% ali nisu uspjeli dokazat da je taj novac potekao od igara na sreću već sam ja to zaradio te mi je najbezbolnije bilo dat drzavi normalni porez kojeg sam dio vratio kroz povrat poreza.

Moj ti je savjet da novce sa svog .hr računa prebaciš van (njemačka, slo, itd) jer po mom iskustvu nitko te neće gnjavit radi toga i nećeš imat problema kao kod nas

Sve iznad 10k kunića ti banke prijavljuju poreznoj tako da pitat će te vjerojatno. .ba i .hr nisu iste zemlje tako da njihova pravila ne prolaze kod nas nazalost.

 

Bok, ja sam sharyn
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Prebaci u btc i dizi nekom karticom kao sto je xapo :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E

I plati provizija i fee-eva više nego što bi poreza na autorsko djelo ili nešta slično. I ope nije legalno.

14 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
el.šef kaže...

Ne razumijem kakve veze porezna ima sa mnom. Pazi ja nemam firmu ja prodajem virutalne stvari koje licno ja posjedujem. Kakve veze ima onda koliko zaradjujem i koliko cu novca dignuti tjedno? Ja sam uzeo jednu stvar, otisao na stranicu i prodao, tako u krug. Zar bi ja za profit iz igre trebao brinut da mi porezna ne dodje za vrat. Nema mi to smisla, ali eto za i pitam mozda netko zna nesto vie o ovome.

Zar ionako ne platim Paypalu tax fee i u banci prilikom dizanja novca ili opcenito kada imam novce na kartici oduzimat ce mi dio na mjesec zbog aktivnosti na deviznoj kartici. 

Mlad si i naivan, naravno da porezna ima veze, ubrat ce ti oni svoj postotak, ne brini. Da nesto sitno sjeda jos i moze proc, al kolicine o kojima ti pricas ne mogu proc ''nekaznjeno''

9 godina
neaktivan
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Na koju foru vi zaradujete toliko na skinovima? Kaj su ljudi toliko mutavi ili ste vi prepametni ili lazete ili kaj? 

5-15 tisuca dolara na tjedan? Ovaj drugi jos vise. 

 
8 0 hvala 1
8 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Plati drzavi poreza koliko traze i potrosi sto ostane. Kako god okrenes, drzava ce se naplatiti. Mislim da je od 1.7. novi zakon da banke moraju poreznoj svaki mjesec slati izvjesce o aktivnosti racuna svakog svog klijenta i omoguciti im uvid u transakcije kad god ovi to zatraze. Bolje da im sad das sto hoce kad love imas nego da te natjeravaju i ovrse. Svaki iznos iznad 10000kn banka automatski prijavljuje. Ako nisi jos prebacio s PayPala, pitaj financijskog savjetnika sto da radis. Ako mislis nastaviti tako zaradjivati a nemas podlogu u financijma, zaposli savjetnika/racunovodju pa nek oni brinu o tome .

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
Kolacic kaže...

Na koju foru vi zaradujete toliko na skinovima? Kaj su ljudi toliko mutavi ili ste vi prepametni ili lazete ili kaj? 

5-15 tisuca dolara na tjedan? Ovaj drugi jos vise. 

 

14 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Pitat ce te porezna ako isplatis toliku svotu odakle ti pare u to sam 100posto siguran. Kupi Bitcoin pa sa njime zlato pa prodan zlato za Eure ili Kune sta ti pase i to je to 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Mislim da je jos prosle godine na snagu stupio zakon gdje banka poreznoj salje sve transakcije po pojedinom racunu.

Ukoliko su pare sjele sa PP-a na sestrin racun to ce porezna i vidjeti. Dizalo se to sada ili ne. Uplata je po njima izvrsena.

Tebe naravno nitko nece nista pitati, vec ce sestra morati dokazati porijeklo novca (ako dodje razglednica iz porezne).

Sto bi znacilo da je bolje da tamo ostanu i da ih prebacis na svoj. Je da ce to biti zanimljivo sve dokazivati, ali barem ces malo olaksati sestri. 

Jos se neko vrijeme moze muljati sa racunima u stranoj banci, ali kada se jednom sve to umrezi mnogima bi moglo presjesti...

 

Ukratko. Svi smo mi porezni obveznici. Ne kazu uzalud da se u Americi jedino smrt i porezi ne mogu izbjeci

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.1.2018 21:30 (Mrgud Veliki).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

15000$ tjedno??? 60000$ mjesećno??

Dobiješ toliko mjesećno i tu na forumu se raspituješ kako dić tu lovu sa banke??

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
El. Šef, pripazi i na olakšice roditelja (ako si im još olakšica).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Hahah. Ne vidim gdje sam napisao da ja mjesecno zaradim 60,000$. Neka pojedinci ponovno procitaju prvi post. 

Trenutno imam blizu 16 tisuca dolara na paypalu, da. I nastavit cu dobivat poprilicno zavidne cifre za jednu Hrvatsku, zato i pitam jer ne zelim da me netko krivo gleda samo zato jer dobro zaradujem koristeci svoj mozak..

Nisam rekao da cu dizati svaki tjedan 15 tisuca, realno sto uvjek mogu izvuci je od 1000-3500$ tjedno. A cifre od 15k$ tjedno se dese jednom ili nijednom u par mjeseci. Ja cu ovim tempom u sljedeca dva mjeseca sigurno imati jos barem jednom tjednu zaradu od 10/13k$.

 

 

Sto i kako radim je moja stvar koju cu zadrzat za sebe, mogu samo reci da se svi skinovi vrte u krug i da ce pametni ljudi to staviti u svoju korist.

Drago mi je da postoji CS:GO, neka ostali igraju ja cu zaradjivati od njega.  Nemam sta vise reci.

 

Sutra idem kod poreznog savjetnika pa cemo vidjet dalje kako i sta. 

 

I da, naravno da je laz cim u Hrvatskoj zaradjujes vise nego prosjek odmah si lazov, prevarant i najveci manipulator. 

Hvala ekipa!

Barcelona - Mes que un club
Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E

imas pm

14 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
el.šef kaže...

 

I da, naravno da je laz cim u Hrvatskoj zaradjujes vise nego prosjek odmah si lazov, prevarant i najveci manipulator. 

Hvala ekipa!

Stari moj, nista osobno, al puno je veca sansa da si lazov nego da zaradjujes basnoslovne svote od CS:GO-a... 

13 godina
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
ansha kaže...
el.šef kaže...

 

I da, naravno da je laz cim u Hrvatskoj zaradjujes vise nego prosjek odmah si lazov, prevarant i najveci manipulator. 

Hvala ekipa!

Stari moj, nista osobno, al puno je veca sansa da si lazov nego da zaradjujes basnoslovne svote od CS:GO-a... 

 ne mora bit, ja sam si zaradio dosta na CS:GO, nisam tolko zaradio ali sam dosta

14 godina
protjeran
offline
Re: Isplata velike kolicine novca na osnovu igre E
p1k1p kaže...
ansha kaže...
el.šef kaže...

 

I da, naravno da je laz cim u Hrvatskoj zaradjujes vise nego prosjek odmah si lazov, prevarant i najveci manipulator. 

Hvala ekipa!

Stari moj, nista osobno, al puno je veca sansa da si lazov nego da zaradjujes basnoslovne svote od CS:GO-a... 

 ne mora bit, ja sam si zaradio dosta na CS:GO, nisam tolko zaradio ali sam dosta

Pa nisam ni rekao da mora biti nego da je puno veca sansa... L

8 godina
protjeran
offline
Isplata velike kolicine novca na osnovu igre ERSTE

Toliko zaraditi u tolikom vremenu je moguce i to jako lako. Samo spamas trade sa igracima i nadas se da ce pogrijesiti i prihvatiti trade ili ima svoj sajt kao onaj lopov TmarTN https://www.engadget.com/2017/09/08/youtube-csgo-lotto-fcc-no-fine/

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice