MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

poruka: 99
|
čitano: 31.852
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Molim pomoc hitno je.. imam max adsl od 1 gb, i mjesecno sam placo promet oko 20kn nikad vise.

I prije par mjeseci mi je doslo da moram platit 1600kn prometa, imam lozinku i svu mogucu zastitu, al mi je ruter bio upaljen i najvjerojatnije mi se neko konekto preko njega i napravio prometa mjesecno 60gb. Ispisali su mi kad u kolko sati se konektiro...

Dali postoji mogucnost da mi oni naprave popis Ip adresa ko mi se konekto preko rutera npr: 00 1E 98 76 12H...????

Rozario
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Teško da tu išta možeš napravit.

 

Za početak stavi zaštitu na wireless pristup. 

 

IP adresa ti tu neće pomoći...jer IP adresa će upućivati na tvoju konekciju. Ti jedino što možeš naći je MAC adresa uređaja koju su se spajali, ali niti sa time nemožeš puno postići.

Jedino da uzmeš MAC adresu i odeš kod svih susjeda pa uspoređuješ, i tako nađeš tko je krivac. Ali ipak mislim da to neće ići :).

 

U principu nemožeš ništa osim platiti te novce, a za sljedeći put staviti password na wlan konekciju.  

16 godina
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla
Rozario kaže...

Molim pomoc hitno je.. imam max adsl od 1 gb, i mjesecno sam placo promet oko 20kn nikad vise.

I prije par mjeseci mi je doslo da moram platit 1600kn prometa, imam lozinku i svu mogucu zastitu, al mi je ruter bio upaljen i najvjerojatnije mi se neko konekto preko njega i napravio prometa mjesecno 60gb. Ispisali su mi kad u kolko sati se konektiro...

Dali postoji mogucnost da mi oni naprave popis Ip adresa ko mi se konekto preko rutera npr: 00 1E 98 76 12H...????

Jel bezicni ruter? Kakvu zastitu imas? mislim da bi mogli ispisati ip, ali ne vjerujem da ces to tako lako dobiti

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
15 godina
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

Ma IP se dodjeljuje routeru....ako ADSL linija glasi na Marka Markovića (primjer) onda će i svi kompjuteri spojeni na taj router glasiti na Marka Markovića. Jedina razlika je interna IP adresa, a onda ti neće pomoći oko ničega. (to što ti znaš da ti se netko spojio i ima 192.168.100.5 adresu, to tebi neće pomoći u baš ničemu.)

15 godina
neaktivan
offline
HITNO mi trba pomoc kod max adsla

pa zovi službu za korisnike ali ipak ako se je susjed spojio preko tebe dobit ćeš svoj ip ako  ubuduće se spajaj na žicu i nevjeruj previše wireles zaštiti ili uzmi flat i plaćaj tuđi promet internet ti je pun programa za provaljivanje zaštita stoga ili žica ili plaćaj tuđi down

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 13:46 (fox22).
 
0 2 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

ajoj, baci oko i na ovu temu

i solve my problems with the gun
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

dali si spojen žicano ili bežcno dali netko zna jos tvoju lozinku?????????????????????

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla
Rozario kaže...

Molim pomoc hitno je.. imam max adsl od 1 gb, i mjesecno sam placo promet oko 20kn nikad vise.

I prije par mjeseci mi je doslo da moram platit 1600kn prometa, imam lozinku i svu mogucu zastitu, al mi je ruter bio upaljen i najvjerojatnije mi se neko konekto preko njega i napravio prometa mjesecno 60gb. Ispisali su mi kad u kolko sati se konektiro...

Dali postoji mogucnost da mi oni naprave popis Ip adresa ko mi se konekto preko rutera npr: 00 1E 98 76 12H...????

pogledaj mapu u network and sharing centru, ljudi obično daju imena kompovima po svom imenu, dakle ako ti se netko spoji vidjet ćeš taj komp i njegov naziv, zatim ako ga spaziš, nastoj iz mape izvući što više informacija o tom kompu, isto tako nema smisla tražiti od providera njegovu IP adresu, pošto se on spojio na tvoju mrežu, dakle koristio je tvoju IP adresu, možeš tražiti od providera tehničke specifikacije tog komp-a.

Uglavnom, on ti nije daleko, max par desetina metara, po imenu i tehničkim specifikacijama postoji dosta vjerojatnosti da ga skužiš.

15 godina
protjeran
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Eh ja prije 2 godine kada sam uzeo max adsl imo start paket 10gb i počeli meni nabijat promet i ja reče aj na flat i neče se ništa o sjetiti i od 6 mjeseca 2008 godine sam na flatu i niko mi ne nabija promet sve radi pefektno

http://www.speedtest.net/result/709101303.png
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Nažalost, mislim da ćeš morati platiti račun.

Taj netko tko se spojio, router mu je dodijelio IP adresu pomoću koje nemožeš ama baš ništa.

Jedino ako imaš (ako je router sačuvao) njegovu MAC adresu, odi na stranicu http://www.coffer.com/mac_find/ i upiši je pa će ti izbaciti tko je proizvođač

kartice sa kojim se spojio.Tako možda možeš pogoditi sa kakvim kompom se spojio (npr. dellovi koriste broadcom kartice, asus koristi kartice sa atheros chipsetom...)

pa možda ako znaš nekoga sa dellovim laptopom a vidiš da je broadcom kartica korištena, možda je to taj :D

Ali, šanse da će ti ovo poći za rukom su vrlo vrlo male

15 godina
offline
RE: HITNO mi trba pomoc kod max adsla

-kako ti se netko konektirao? Vjerojatno preko wirelessa, (ali neznamo...)

Imaš lozinku? -na čemu? na wirelessu (neznamo)?

-Ako imaš zaštićen wireless onda si zakonski u prednosti, Ako nije zaštićen, onda je isključivo tvoja krivica.

Također malo je neobično da netko nabije 60GB prometa a da ti nisi ništa primjetio? Kao da ti lopov ukrade auto i nevidiš tjedan dana.

-Moraš se brinuti za svoje stvari, pa i za internet.

 

Istraživanje nečije IP ili MAC adrese? IP ti neće bašništa pomoći, MAC... kako bi to izveo, jer je kažnjivo upasti u tuđi PC..

Možeš čekati u zasjedi.. (na routeru sve vidiš), pa ako saznaš tko je krivac, OK, ali to je tvoja privatna tužba protiv neke 'trće osobe'....

 -Ti nisi policajac, ostavi se toga.

Zapravo, ovisno o verziji routera, tamo ti sve piše.. -što nas vraća na koju rečenicu prije, nisi primjetio 60GB tuđeg prometa.., jer na routeru se sve to može vidjeti...

 

Imaš zakonsku mogućnost, žalbe. Pošto je prosjećan račun bio cca 20kn, (izračunaj za protekla 3mj. -ali ne s nekim novogodišnjim popustom?) i zakonski im platiš toliko do rješenja spora.

Kad malo razmisliš, suđenje protiv ISPa nije jednostavno, svaka škola se plaća... vjerojatno ćeš nakraju platiti. -sorry. Tako to ide.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
simo kaže...

Nažalost, mislim da ćeš morati platiti račun.

Taj netko tko se spojio, router mu je dodijelio IP adresu pomoću koje nemožeš ama baš ništa.

Jedino ako imaš (ako je router sačuvao) njegovu MAC adresu, odi na stranicu http://www.coffer.com/mac_find/ i upiši je pa će ti izbaciti tko je proizvođač

kartice sa kojim se spojio.Tako možda možeš pogoditi sa kakvim kompom se spojio (npr. dellovi koriste broadcom kartice, asus koristi kartice sa atheros chipsetom...)

pa možda ako znaš nekoga sa dellovim laptopom a vidiš da je broadcom kartica korištena, možda je to taj :D

Ali, šanse da će ti ovo poći za rukom su vrlo vrlo male

I Hp koristi broadcomove kartice  kao i atheros i intel kartice. To ti nije nikakva pomoc.

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 14:17 (logic).
15 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Opekao si se, račun češ sigurno morat platit jer se teško možeš boriti protiv Tcom-a. Postupak stavljanja zaštite ovisi o modelu routera koji imaš. Stavi WPA2 zaštitu, i biti češ miran - nikako WEP jer se da probiti u 10 minuta; ako neznaš kako postaviti zaštitu zamoli nekog prijatelja ili plati serviseru.

More Li...
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
logic kaže...
simo kaže...

Nažalost, mislim da ćeš morati platiti račun.

Taj netko tko se spojio, router mu je dodijelio IP adresu pomoću koje nemožeš ama baš ništa.

Jedino ako imaš (ako je router sačuvao) njegovu MAC adresu, odi na stranicu http://www.coffer.com/mac_find/ i upiši je pa će ti izbaciti tko je proizvođač

kartice sa kojim se spojio.Tako možda možeš pogoditi sa kakvim kompom se spojio (npr. dellovi koriste broadcom kartice, asus koristi kartice sa atheros chipsetom...)

pa možda ako znaš nekoga sa dellovim laptopom a vidiš da je broadcom kartica korištena, možda je to taj :D

Ali, šanse da će ti ovo poći za rukom su vrlo vrlo male

I Hp koristi broadcomove kartice  kao i atheros i intel kartice. To ti nije nikakva pomoc.

Apsolutno si u pravu, i sam sam rekao da su šanse vrlo male, no tko zna...

 

I meni nije jasno kako mu je netko "maznuo" 60GB a nije skontao.

Sada kada si se opekao, uradi sve što možeš da zaštitiš mrežu, postavi dobar password, stavi filtriranje po MACu, i postavi da ti ne odašilje SSID

Jako jako teško će ti to netko probiti

15 godina
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Jojjj imao sam ja davno sličan problem, dok sam imao 1GB promet i prvih 3-5 mjeseci dolazio mi je račun 40-60+ kn više nego što je trebalo... i ja malo gledao što sam skidao (nisam gledao/skidao video sadržaje, nisam skidao igre itd) i logično je bilo da mi je netko krao... znači preostalo mi je samo da nađem krivca, i došao novi mjesec i pozorno sam pratio 1-2 tjedna koliko trošim i jednog dana skužio sam da mi opada brzina i pratio sam promet i skužio da leti ko lud... odem ja do jednog susjeda i ulovio sam ga na laptopu i onda je bilo *************** i na kraju mi je platio novčano... ugl poslije sam prešao na 10GB i zaštitio se i od tada više nemam problema

 

 

Tako da najbolje ti je da nešto smisliš jer baš i ne vjerujem da ti ISP može pomoći oko ovoga

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 15:43 (lovac82).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Da ja sad malo pjasnim...

Imam sifru na wirelesu, nema sanse da je neko zna, najblizi susjedi su mi poslovni korisnici. Ja internet koristim iskljucivo za slanje polugodisnjih izvjesca. Koristim se s internetom u prosjeku 1 mjesecno desetak minuta. Kompjuter koristim radnim danom izmedu 9 do 12h nikad poslje 12. Vikendom nikad, a upravo se vikendom i blagdanima dogada najveci promet skidanja podataka i to da je s vremenskim rasponom od 0-24. Zalba HT-u nije pomogla. Ja imam doma flet i skidam filmove, muziku, slike i slicno od 0-24, svaki mjesec i jedva napunim 20setak gb.

Osobno znam kako se provaljuje na wirelese i kompove tako da ne pomaze nikakva vrsta sifri. Oni su mi vec napravili ovrhu na racun. Postoje dvije mogucnosti:

1) Ili mi je neko uso preko wirelesa i skido svaki dan od 0-24 podatke (kad skeniram bas cu stavit slike od prometa da i to cudo vidite)

2)Ili je problem do t-coma sto ne vjerujem, al za sve postoji prvi put.

Ja sam mislio da zatrazim od t.coma da mi isprintaju ko mi se sve spojio preko rutera odnosno ako mogu dobit MAC adresu.

Pa mozda uspijem saznat preko nje ako budem imo malo srece.

Rozario
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

Moja jedina greska je sta poslje posla nisam gasio ruter...Mršti se

Rozario
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Tako je i mom prijatelju bilo, a i meni ali to je bilo kad su još postojali daileri

Moj savjet ti je da otiđeš na tportal/blizu gornjeg desnog kuta će ti biti moj t/ stisni na to i naprvi profil/ svako par dana provjeri koliko si neta potrošio pa će imati veću kontrolu   također ti piše kad si konekta

Ja uvijek gasim modem tako da mi duže traje, a i da mi se netko ne spoji na njega (ali to je teško jer imam umobolnu šifru od 13 slova koja nema veze sa pameću)

Z-1
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 21:48 (Zvonimir Zubić).
16 godina
online
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

Moja jedina greska je sta poslje posla nisam gasio ruter...Mršti se

... i nisi koristio WPA2.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
protjeran
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

Moja jedina greska je sta poslje posla nisam gasio ruter...Mršti se

ma tvoja jedina greška što nisi zaštitija lan vezu lozinkom

 

a i da saznaš koti je skida s tvog rutera to jednostavno nemoš nikad naplatit jer zakonski si dužan zaštitit svoj ruter lozinkom što ti nisi a nema tog prekršaja koji more kaznit toga koti je skida s tvog nezaštičenog rutera

 

ja bi reka da moš bit sretan što ti račun nije i veči

I Jadantisi
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

Da ja sad malo pjasnim...

Imam sifru na wirelesu, nema sanse da je neko zna, najblizi susjedi su mi poslovni korisnici. Ja internet koristim iskljucivo za slanje polugodisnjih izvjesca.

Koristim se s internetom u prosjeku 1 mjesecno desetak minuta. Kompjuter koristim radnim danom izmedu 9 do 12h nikad poslje 12. Vikendom nikad, a upravo se vikendom

i blagdanima dogada najveci promet skidanja podataka i to da je s vremenskim rasponom od 0-24. Zalba HT-u nije pomogla. Ja imam doma flet i skidam filmove, muziku, slike i

slicno od 0-24, svaki mjesec i jedva napunim 20setak gb.

Osobno znam kako se provaljuje na wirelese i kompove tako da ne pomaze nikakva vrsta sifri.- Ja mislim da ti nemas pojma o cemu pricas

 

Oni su mi vec napravili ovrhu na racun. Postoje dvije mogucnosti:

1) Ili mi je neko uso preko wirelesa i skido svaki dan od 0-24 podatke (kad skeniram bas cu stavit slike od prometa da i to cudo vidite)

2)Ili je problem do t-coma sto ne vjerujem, al za sve postoji prvi put.

Ja sam mislio da zatrazim od t.coma da mi isprintaju ko mi se sve spojio preko rutera odnosno ako mogu dobit MAC adresu.

Pa mozda uspijem saznat preko nje ako budem imo malo srece.

1. Koja enkripcija WEP,WPA ili WPA2? WEP je zastita jedino protiv domacica bez obzira kakvu sifru koristis.

2. To sto su ti u susjednim stanovima firme apsolutno nista ne znaci, ja sam osobno sa svog fakulteta koji je

bio udaljen preko 500m od moje zgrade hvatao wireless bez problema i s dobrim signalom, koristeci 14db antenu.

3. MAC i IP adrese ljudi koji su ti se spajali su ti zapisani u logovima rutera, a i da ih znas iscitati sta bi ti pomogle?

IP adresu im dodjeluje tvoj ruter, a preko MAC adrese mozes jedino saznati proizvodaca mrezne kartice, da bi vidio

ko ti se spaja morao bi ljudima u okrugu od 100m ulaziti u stanove i usporedivati MAC adrese jer su ipak unikatne za

pojedinu karticu, ali tko ce ti dopustiti da mu udes u stan i prckas po kompjuteru ?

 

Tako da sve u svemu, tu se nista ne moze, stavi si WPA ili WPA2 enkripciju na wireless sa sifrom od barem 8 znakova koja sadrzi brojeve i

po mogucnosti posebne znakove ili jos bolja solucija, skroz iskljuci wireless ako ga ne koristis.

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 22:01 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

JA SAM ZASTITIO SVOJ RUTER  LOZINKOM!

Al kazem bilo koja lozinka se moze otkrit u roku od pola sata, znam kako i uopce nije tesko.

 

 

Rozario
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

JA SAM ZASTITIO SVOJ RUTER  LOZINKOM!

Al kazem bilo koja lozinka se moze otkrit u roku od pola sata, znam kako i uopce nije tesko.

 

 

El ti mislis mozda na onu lozinku i korisnicko ime za koje te pita kad ukucas IP adresu rutera u browser??

Jer tako mi zvuci Belji se

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

hm... Mislim kad trazis wireles i kad se ides spojit onda te pita pass... samo nisa siguran koja vrsta sifre, kako se dobro sjecam kad sam stavljo sifru imo sam dvije opcije nes kao obicna sifra i nes bolja, naravno otiso sam na ovu drugu al isto...

Rozario
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Rozario kaže...

JA SAM ZASTITIO SVOJ RUTER  LOZINKOM!

Al kazem bilo koja lozinka se moze otkrit u roku od pola sata, znam kako i uopce nije tesko.

Ne pričaj gluposti, WPA2 AES sa lozinkom koja se sastoji od slova, brojki i specijalnih znakova ne može se probiti ni za 1000 godina. Ako nisi dovoljno maštovit  imaš i online generatora koliko hoćeš, ako im ne vjeruješ uvijek možeš sam dodatno izmijeniti generiranu lozinku.

Jedan od takvih je npr. http://www.yellowpipe.com/yis/tools/WPA_key/generator.php

15 godina
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Bojim se da ti pričaš o zaštiti routera lozinkom a ne o enkripcijskoj zaštiti. Imaš WEP.WPA,WPA2,razlikuju se po dužini šifre i vrsti znakova koje možeš koristiti. Uz to upucaš MAC adresu uređaja i definiraš da je to jedina kojoj je dozvoljen pristup routeru.To ti je prava zaštita!!!

www.hrphotocontest.com
14 godina
neaktivan
offline
MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih uloviti?

A ovo sta sam reko da znam upast u wireles.

Nesto najjednostavnije sta sam ikad vidio, pokazo mi je frend jer se bavi s kompovim i time.

Treba ti samo linux i wireles stick i uz par naredbi ti otkris njegovu sifru, naravno ako je teza trebat ce mu malo vise vremena ali u prosjeku treba do 40minuta ta je otkrije.

Rozario
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

ee bas to imam samo ne znam sta wep wpa ili wpa2

Rozario
15 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov
Tom69 kaže...

Ne pričaj gluposti, WPA2 AES sa lozinkom koja se sastoji od slova, brojki i specijalnih znakova ne može se probiti ni za 1000 godina. Ako nisi dovoljno maštovit  imaš i online generatora koliko hoćeš, ako im ne vjeruješ uvijek možeš sam dodatno izmijeniti generiranu lozinku.

Jedan od takvih je npr. http://www.yellowpipe.com/yis/tools/WPA_key/generator.php

A jebote temperatura cijelo vrijeme krivo citam...., procitao 2 slova, sry

All religions are the same: religion is basically guilt, with different holidays.
Poruka je uređivana zadnji put čet 18.3.2010 22:18 (drnde).
14 godina
neaktivan
offline
RE: MaxADSL - drugi mi nabili promet, kako ih ulov

Ugavnom sastoji mi se od slova i brojki...

Rozario
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice