MaxADSL potrošnja

poruka: 17
|
čitano: 8.948
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
MaxADSL potrošnja

Problem, svaki par dana pojavi mi se velika potrošnja od oko 1500 do 2000 MB a inaće je prosjek 50,100, pa i do 300 MB. Žični modem, sam koristim internet, nitko mi ne može doće na PC, skoro uvjek iste stranice , nemam torente, ne skidam filmove niti ih gledam, preskenirao par puta antivirusom i dr. i nema ništa, neki dan promjenio pasword za inernet i opet isto. Zvao sam T-com i tip veli da je spajano sve sa istog mjesta. Dali se uopće netko može spajati s drugog broja sa mojim podacima i što bi mogao biti tome uzrok ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: MaxADSL potrošnja
bego kaže...

Problem, svaki par dana pojavi mi se velika potrošnja od oko 1500 do 2000 MB a inaće je prosjek 50,100, pa i do 300 MB. Žični modem, sam koristim internet, nitko mi ne može doće na PC, skoro uvjek iste stranice , nemam torente, ne skidam filmove niti ih gledam, preskenirao par puta antivirusom i dr. i nema ništa, neki dan promjenio pasword za inernet i opet isto. Zvao sam T-com i tip veli da je spajano sve sa istog mjesta. Dali se uopće netko može spajati s drugog broja sa mojim podacima i što bi mogao biti tome uzrok ?

Dali imaš Flat ili 10/15gb?

Što je 18cm i svaku zenu cini sretnom..novcanica od 500€
16 godina
protjeran
offline
MaxADSL potrošnja

Najbolje da gasiš ruter nakon što prestaneš biti na netu pa vidiš dali če se opet to dešavat

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.6.2010 11:47 (pinkskin).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
MaxADSL potrošnja

možda ti je wireless nezaštićen pa se neki susjed zakačio na tvoj router Neodlučan

Gimme a bag of donuts, and no one gets hurt :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja

Imam 15 GB, otkazao sam flat jel mi je bilo glupo plačati pošto sam trošio 5- 10GB.

14 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja

Dali postoji neki program ili neki drugi način da prati spajanja na određene lokacije, trajanje i količinu prometa...jednom riječju da mogu pogledati kada, na čega i tko je potrošio promet ? Na T-com ispisu obračunavaju 24h a ne kada sam se spojio i odpojio sa interneta.

15 godina
odjavljen
offline
RE: MaxADSL potrošnja

Nisi naveo koji ruter imaš. Uglavnom, ugasi sve druge kompove koji imaju WLAN u kući i onda pogledaj u konfiguraciji rutera jel neko zakačen na WLAN. Ovdje je slika za Siemensa, označeo ti je di piše ako se netko zakačio. Ako piše no devices, sačekaj, možda se netko spoji (navečer pogotovo). U Thompsonovim ruterima piše cijela "povijest" uređaja koji su se spajali na wlan, ako nađeš neko ime kojeg nebi smjelo biti (neki nepoznati PC), netko ti je provalio u WLAN. Ako ti wlan ne treba, ugasi ga a ako ti treba, stavi WPA2 enkripciju i nitko je živ neće provalit (pod uvjetom da staviš neku jaku lozinku tipa $65748-:-/*arrr#$).

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja
bego kaže...

Problem, svaki par dana pojavi mi se velika potrošnja od oko 1500 do 2000 MB a inaće je prosjek 50,100, pa i do 300 MB. Žični modem, sam koristim internet, nitko mi ne može doće na PC, skoro uvjek iste stranice , nemam torente, ne skidam filmove niti ih gledam, preskenirao par puta antivirusom i dr. i nema ništa, neki dan promjenio pasword za inernet i opet isto. Zvao sam T-com i tip veli da je spajano sve sa istog mjesta. Dali se uopće netko može spajati s drugog broja sa mojim podacima i što bi mogao biti tome uzrok ?

Mislim da se može netko drugi spajati s tvojim podacima.

 

Koristiš li Skype? On zna progutati veliki promet (meni je jednom progutao 900 MB u jednom danu!). Zbog njega sam instalirao NetLimiter kojim sam ograničio Skypu brzinu dok ga ne koristim.

16 godina
online
RE: MaxADSL potrošnja
espero kaže...
bego kaže...

Dali se uopće netko može spajati s drugog broja sa mojim podacima i što bi mogao biti tome uzrok ?

Mislim da se može netko drugi spajati s tvojim podacima.

Naravno da može. Svoje podatke možeš koristiti na svakom priključku koji ima ADSL omogućen.

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
14 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja
espero kaže...
bego kaže...

Problem, svaki par dana pojavi mi se velika potrošnja od oko 1500 do 2000 MB a inaće je prosjek 50,100, pa i do 300 MB. Žični modem, sam koristim internet, nitko mi ne može doće na PC, skoro uvjek iste stranice , nemam torente, ne skidam filmove niti ih gledam, preskenirao par puta antivirusom i dr. i nema ništa, neki dan promjenio pasword za inernet i opet isto. Zvao sam T-com i tip veli da je spajano sve sa istog mjesta. Dali se uopće netko može spajati s drugog broja sa mojim podacima i što bi mogao biti tome uzrok ?

Mislim da se može netko drugi spajati s tvojim podacima.

 

Koristiš li Skype? On zna progutati veliki promet (meni je jednom progutao 900 MB u jednom danu!). Zbog njega sam instalirao NetLimiter kojim sam ograničio Skypu brzinu dok ga ne koristim.

Pa žena mi je prije par dana instalirala Skype radi posla !!!! E u tom grmu bi mogao biti zec. Ali kako proguta promet ako ga ne koristiš ili samo ako pričaš ?

13 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja
bego kaže...
Pa žena mi je prije par dana instalirala Skype radi posla !!!! E u tom grmu bi mogao biti zec. Ali kako proguta promet ako ga ne koristiš ili samo ako pričaš ?

Kvaka je u tome da korisnici Skypea koji se nalaze iza proxy servera i nemaju direktnu vezu na internet koriste tvoju internet vezu (drugačije ne bi mogli koristiti Skype). Sve to piše negdje u uvjetima korištenja Skypea. Ja sam malo kopao po internetu i pronašao to. Zato sam, kao što rekoh, instalirao NetLimiter i ograničio brzinu veze za Skype jer nemam flat rate pa mi se ne da plaćati velike račune za internet. Kad nekog želim nazvati ili mene netko nazove, isključim limitiranje brzine u NetLimiteru i razgovaram te poslije razgovora isključim limitiranje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 15:35 (espero).
16 godina
online
MaxADSL potrošnja

Zašto? Isključi supernode funkciju i više ti skype neće uzimati tih 1kbps...

 

https://www.cs.uwaterloo.ca/twiki/view/CF/SkypeConfiguration

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja

U win 7 baš nije tako kako tu piše

13 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja
Elles D. kaže...

Zašto? Isključi supernode funkciju i više ti skype neće uzimati tih 1kbps...

 

https://www.cs.uwaterloo.ca/twiki/view/CF/SkypeConfiguration

Hvala, ovo ide u moju zbirku reg datoteka! Osmijeh.

 

Inače, meni je on uzimao ponekad poprilično veliku količinu, znatno veću od 1 kbps.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.6.2010 18:45 (espero).
16 godina
online
RE: MaxADSL potrošnja
bego kaže...

U win 7 baš nije tako kako tu piše

Slobodno ih kreiraj.

 

Ono što mogu potvrditi je da Skype stvarno čita taj ključ.

 

Date & Time:    08.06.2010. 20:15:19
Event Class:    Registry
Operation:    RegQueryValue
Result:    SUCCESS
Path:    HKLM\SOFTWARE\Policies\Skype\Phone\DisableSupernode
TID:    4092
Duration:    0.0000054
Type:    REG_DWORD
Length:    4
Data:    1

 

Da li i stvarno onemugućuje tu funkciju - ne bih znao reći :)

 

espero kaže...

Hvala

No problem :)

 

 

espero kaže...

Inače, meni je on uzimao ponekad poprilično veliku količinu, znatno veću od 1 kbps.

Skype kaže da tada ograničavaju promet na gornju brzinu. Da li je istina ili ne - nisam mjerio. Nisam nikada ni previše obraćao pozornost na to jer nemam skype upaljen cijeli dan.

 

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
13 godina
offline
RE: MaxADSL potrošnja
Elles D. kaže...
Ono što mogu potvrditi je da Skype stvarno čita taj ključ.

 

Date & Time:    08.06.2010. 20:15:19
Event Class:    Registry
Operation:    RegQueryValue
Result:    SUCCESS
Path:    HKLM\SOFTWARE\Policies\Skype\Phone\DisableSupernode
TID:    4092
Duration:    0.0000054
Type:    REG_DWORD
Length:    4
Data:    1

 Samo mi još otkrij tajnu odakle ovo gore iščitavaš! Osmijeh

16 godina
online
RE: MaxADSL potrošnja

ProcMon

 

Sretno :)

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice