PayPal - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 1.425
|
čitano: 754.732
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Uvijek si mogao odmah povuci. 30 dana je bilo da mozes povuci bez provizije. Pricamo o novcu koju ti neko salje na paypal racun....
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Torent kaže...
Uvijek si mogao odmah povuci. 30 dana je bilo da mozes povuci bez provizije. Pricamo o novcu koju ti neko salje na paypal racun....

 E puno ti hvala drug, cijelo vrijeme sam isčekivao odgovor, hvala ti puno još jednom, jako mi je bitna ova informacija.

Be Water My Friend
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

sve mi se čini da ja svojih 400 kuna više neću vidit. napravio narudžbu na simplygames.com i tog istog dana mi je paypal uzeo 400 kn s kartice i na paypalu se pojavila ta narudzba pod ,,pending''. simplygames nakon 2 tjedna salje email da je transakcija odbijena, meni i dalje stajalo na paypalu pending al mi pare nisu vraćene. prije tjedan dana se maknulo to pending i sad nema nigdje na paypalu podatak o toj narudzbi. zvao sam banku i kazu da su te pare uzete sa kartice i da nemaju oni vise nista sa tim i da kontaktiram paypal. zvao sam i paypal prosli tjedan i reko mi je covjek da su novci na putu do moje kartice te da bi trebale stici do ponedjeljka ovog proslog. naravno nisu dosle i sad sam zvao paypal opet i kaze zenska (koliko sam je uspip skuziti, neka indijka) da su ti novci u banci pod ,,hold'' te da njih zovem. ko zna sad gdje su ti novci

 

edit: zvao banku ponovo i sad se drugi operater javio i proslijedio prigovor da dobijem od banke refund i za par sati sjelo na racun

http://trakt.tv/user/MjezZza
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.10.2017 23:38 (maxy0).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

pitanje - prvi put sam nešto prodavao na ebay i čovjek mi platio preko paypal-a 50USD dana 1.10....do današnjeg dana mi na paypal piše oznaka "ON HOLD" i "Completed - Funds not yet available" ...mene zanima kada bi ja te mogao povući i preseliti na žiro račun? 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Kupio sam nesto na eBayu medjutim nisam htio taj proizvod, kontaktiram prodavača da mi vrati novac, vrati mi puni iznos, na Activity Pise da je uplaćeno, provjerim bankomat nema para, probam kupiti nesto na eBay-u ne moze, zna li neko sta je problem? Kako da dodjem do tih para ili na bankomat ili da ih opet potrosim na kupovinu.
 
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

I want bank to make convertion from HRK to EUR. Did i did this right, i clicked my card, clicked Set Available Funding Sources, clicked Bill me in the currency listed on the seller's invoice, clicked Submit, clicked Save.  Any future payments from that card will use bank convertion from HRK to EUR?

 

Znaci kliknem Bill me in the currency listed on the seller's invoice  i to znaci da ce mi banka to konvertat iz kuna u eure?

13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Nisam nikad plaćao putem PayPala da mi prodavač kreira nalog. Pa prema ovome sa slike, da li će mi novac automatski povući ili?

 

 

Slika Slika
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.10.2017 20:41 (Amazon637).
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

kako povući novca s paypala na bankovnu karticu,pa možeš li mi objasnit kako i na koji način jer meni daje samo link my bank account ali nemogu dodat jer mi samo pruža US opciju,imam mastercard u HPB-u sam tekući račun

dali zna netko dali je to moguće

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Kresimir4 kaže...

I want bank to make convertion from HRK to EUR. Did i did this right, i clicked my card, clicked Set Available Funding Sources, clicked Bill me in the currency listed on the seller's invoice, clicked Submit, clicked Save.  Any future payments from that card will use bank convertion from HRK to EUR?

 

Znaci kliknem Bill me in the currency listed on the seller's invoice  i to znaci da ce mi banka to konvertat iz kuna u eure?

 Da.

Amazon637 kaže...

Nisam nikad plaćao putem PayPala da mi prodavač kreira nalog. Pa prema ovome sa slike, da li će mi novac automatski povući ili?

 

 

 Nece. On ti je poslao racun a ti trebas kliknuti ispod na send payment....

Shmile1 kaže...

kako povući novca s paypala na bankovnu karticu,pa možeš li mi objasnit kako i na koji način jer meni daje samo link my bank account ali nemogu dodat jer mi samo pruža US opciju,imam mastercard u HPB-u sam tekući račun

dali zna netko dali je to moguće

 Treba ti visa classic....mastercard ne moze primati pare. Samo refund....

7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Shmile1 kaže...

kako povući novca s paypala na bankovnu karticu,pa možeš li mi objasnit kako i na koji način jer meni daje samo link my bank account ali nemogu dodat jer mi samo pruža US opciju,imam mastercard u HPB-u sam tekući račun

dali zna netko dali je to moguće

 Treba ti visa classic....mastercard ne moze primati pare. Samo refund....

 

 

Znači moram otići tražiti visu da se poveže na mastercard i koristit ju kao čekove?

 

 

Hvala unaprijed!

8 godina
odjavljen
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

Ne moze se kartica vezati na karticu ali moze na isti racun. Ja imam i mastercard i visu classic vezanu za isti racun.... Visa moze primati novac ali mastercard ne moze. Ukoliko ne znas refund i primanje novca niej ista stvar. Refund ide na bilo koju karticu sa koje mozes i platiti ali primanje novca od prodaje ili ako ti neko salje novac ne moze....

Evo sad provjerih. I dalje samo na visu ide a na mastercard ne ide....

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 8:55 (Torent).
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
hvala za odgovor... u HPB-u sam i tamo mi covjek reće pošto imam mastercard može jedino da mi napravi VISU na rate i da ona bude vezana s mastercardom koju već imam
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Može li mi netko pomoći jer imam sljedeći problem,

znači naručio sam neku moto opremu iz njemačke i platim pay palom, međutim skuzio sam da nešto nije dobro naručeno a paket je bio vec na putu i odlučim paket ne primiti kad mi ga je poštar donesao,

onda odem u resolution centar i otvorim case da mi pošiljka nije došla i napišem da sam odbio jer su krive stvari naručene  i da želim refund,

da bi jućer primio mail od pay pala da mi taj paket ponovno dolazi i vidim da mi je naplaćena opet poštarina(slika1) jer račun je s prvom poštarinom bio 286 eura.

Sad što sam krivo napravio i što uraditi sljedeće?

slika 1 slika 1
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Krivo si postupio, tvoja je greška što si pogrešno naručio, trebao si primit pošiljku i zamoliti prodavatelja, da vratiš to što si pogrešno naručio uzmeš drugo ili ti vrati novce, ovako sad moraš primiti pošiljku ili ćeš ostati bez novaca.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori

I jesam zvao sam ih rekao problem i oni su rekli da komotno odbijem pošiljku!

i ja je odbio i sad mi ponovno šalju ne kužim...do sad sam imao super iskustva s tom trgovinom

15 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Posto nigdje nisam nasao odgovor da li mogu linkati bankovni racun na paypalu?

Mogu cc ali nigdje ne vidim opciju da linkam bankovni racun. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Vec osam dana mi se desava da ne mogu da primam nikakvu uplatu na paypal. Nisam imao nikakvih sumnjivih slucaja, prije par dana poplacao sto sam imao, za vikend narucio par stvarcica preko e-bay i sada ne mogu nikako da primim uplate.

Posiljaocu samo izbacuje gresku da trenutno nije moguce poslati novac, dok je drugom pisalo da je poslao, ali kod mene nema nikakva obavijest. Evo greske:

http://prntscr.com/hcrcp4

Kontaktirao Paypal oni mi kazu da je sve uredu. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Samo bankovni racun iz USA-a , Hr ne.
Potpis
7 godina
neaktivan
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Case se otvara tek u krajnjem slucaju. Prodavaci iz Njem nisu balkanci djubrad. Rijesis sve preko poruka,a ako nezele tek onda otvoris case.
Potpis
15 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Foz-matija kaže...
Samo bankovni racun iz USA-a , Hr ne.

 Mos i u DE linkat bankovni racun. Kako mi idu na govna s onim 5$ sta uzmu >.<

7 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

mene zanima kako prebaciti određeni iznos na svoj racun ako mi je npr jedan iznos u dolarima (koji mi je inace po defaultu i uvijek sam prebacivala normalno u dolarima pa mi se to automatskii konvertira u kune kad sjedne na tekuci), drugi iznos npr u francima a treci u funtama. Da li moram ici prvo na onu virtualnu mjenjacnicu pa to sve zamjeniti u dolare ili potoji neko drugo rjesenje?
 I da li vama isto tako uzima uvijek 5$ kod svakog transfera (prije je bilo free svakog prvog u mjesecu)

edit: rijesila
Ide se na wallet - Paypal balance details - manage currencies evo i linka Paypal promjena valute

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.11.2017 14:42 (0mnia_x).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Da li je neko bio uspješan u postizanju trajnog ograničenja ukinut na svoj PayPal račun? Ja sam bio ograničen na sumnjiva plaćanja, ali sam dobio samo 2 plaćanja od jednog prijatelja i člana porodice. Podnio sam dokumente koje su želeli, ali oni su odbili moj zahtev i trajno su ga zatvorili. Da li je sigurno napraviti novi nalog?

 

Je li netko kupio PayPal račun od ovih ljudi: www.auctionessistance.com/shop kako bi im pomogao da se ponovno vrate na PayPal?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.12.2017 4:34 (1n29023).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Pozdrav svima!
Pomozite mi sa linkanjem bank. računa (Splitska banka) sa Paypalom.

1) Je li to uopće moguće sa hrvatskim bankama?

2) Traže se routing number i account number. Koji su to točno brojevi?

Routing broj Splitske je valjda 2330003, a na PayPal stranici traži 9-znamenkasti broj!

Moj IBAN je HR pa 19 znamenki, a PayPay traži broj sa max 17 znamenki.

 

EDIT: Ovaj routing number su mi rekli iz banke, nisam ga našao na netu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.12.2017 11:03 (LiP).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

E, dosad sam okay, kupovao sa PayPalom, te kad bih neštko kupio sa mog konta odmah bi se skinule pare.

A, sada ova posljednja moja kupnja, prvo je rezervirala sredstvsa sa računa, te kasnije izvršila naplatu. To je sve O.K., ali čekam još da mi vrate sredstva za rezervaciju.

 

Znam, da je to sve O.K., i tako to. Al' želim pitati jel' još netko imao takva isksustva. Frend veli da je. Bankarica veli da to paypal radi unatag nekih mjesec dana, te da rezervaciju sredstava znaju raditi firme iz USA...

 

Eto, samo da mi netko još potvrdi moje iskustvo. 

Ovo nema veze sa sumnjivm stranicama, i tako to, nego se radi o poznatoj knjižari iz USA.

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

Situacija je nekako hitna pa nemam bas vremena citati sve unatrak zato se ispricavam. Naime na jednoj aukciji na ebayu sam izgubio u zadnjim sekundama, kontaktiram prodavaca u njemackoj hoce imati jos tako slicno, on mi da svoj email da ga kontaktiram i kroz razgovor ima jos jedan predmet takav i kaze da ako imam paypal da mu uplatim i da ce poslati. E sad moje pitanje je imam li ja kakvo osiguranje da ako mi ne posalje nista da mogu traziti povrat novaca? Do sad je sve super funkcioniralo preko ebaya ali ovo sad ide mimo ebay i sl. vec direkt na njegov racun paypal. Stvarno trebao bi pouzdan odgovor rijec je o 100€ hvala puno!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
tommek10 kaže...

Situacija je nekako hitna pa nemam bas vremena citati sve unatrak zato se ispricavam. Naime na jednoj aukciji na ebayu sam izgubio u zadnjim sekundama, kontaktiram prodavaca u njemackoj hoce imati jos tako slicno, on mi da svoj email da ga kontaktiram i kroz razgovor ima jos jedan predmet takav i kaze da ako imam paypal da mu uplatim i da ce poslati. E sad moje pitanje je imam li ja kakvo osiguranje da ako mi ne posalje nista da mogu traziti povrat novaca? Do sad je sve super funkcioniralo preko ebaya ali ovo sad ide mimo ebay i sl. vec direkt na njegov racun paypal. Stvarno trebao bi pouzdan odgovor rijec je o 100€ hvala puno!!

Koliko ja znam nemaš nikakvo osiguranje ako šalješ s paypal računa, a ako nemaš ništa na paypal računu i vuče ti novce sa kartice onda bi mogao možda preko banke napraviti chargeback.

Tako da nije baš pametno.

WoT IG: RavenHR_
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.12.2017 21:27 (Intel&ATI).
13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
Intel&ATI kaže...
tommek10 kaže...

Situacija je nekako hitna pa nemam bas vremena citati sve unatrak zato se ispricavam. Naime na jednoj aukciji na ebayu sam izgubio u zadnjim sekundama, kontaktiram prodavaca u njemackoj hoce imati jos tako slicno, on mi da svoj email da ga kontaktiram i kroz razgovor ima jos jedan predmet takav i kaze da ako imam paypal da mu uplatim i da ce poslati. E sad moje pitanje je imam li ja kakvo osiguranje da ako mi ne posalje nista da mogu traziti povrat novaca? Do sad je sve super funkcioniralo preko ebaya ali ovo sad ide mimo ebay i sl. vec direkt na njegov racun paypal. Stvarno trebao bi pouzdan odgovor rijec je o 100€ hvala puno!!

Koliko ja znam nemaš nikakvo osiguranje ako šalješ s paypal računa, a ako nemaš ništa na paypal računu i vuče ti novce sa kartice onda bi mogao možda preko banke napraviti chargeback.

Tako da nije baš pametno.

 ma da zato sam skeptican, jer nemam nikakv trag niti dokaz vec privatni mailovi i rijec na rijec od neke osobe koju nikad u zivotu ni vidio ni cuo. Dali kosta njega sto ako ga zamolim da stavi item na ebay npr... pa da ga tamo kupim?

13 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
tommek10 kaže...
Intel&ATI kaže...

Koliko ja znam nemaš nikakvo osiguranje ako šalješ s paypal računa, a ako nemaš ništa na paypal računu i vuče ti novce sa kartice onda bi mogao možda preko banke napraviti chargeback.

Tako da nije baš pametno.

 ma da zato sam skeptican, jer nemam nikakv trag niti dokaz vec privatni mailovi i rijec na rijec od neke osobe koju nikad u zivotu ni vidio ni cuo. Dali kosta njega sto ako ga zamolim da stavi item na ebay npr... pa da ga tamo kupim?

 Koliko znam nista njega to ne kosta, tako da bi to bilo najpametnije

WoT IG: RavenHR_
13 godina
offline
PayPal - pitanja i odgovori

hvala puno

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PayPal - pitanja i odgovori
tommek10 kaže...

Situacija je nekako hitna pa nemam bas vremena citati sve unatrak zato se ispricavam. Naime na jednoj aukciji na ebayu sam izgubio u zadnjim sekundama, kontaktiram prodavaca u njemackoj hoce imati jos tako slicno, on mi da svoj email da ga kontaktiram i kroz razgovor ima jos jedan predmet takav i kaze da ako imam paypal da mu uplatim i da ce poslati. E sad moje pitanje je imam li ja kakvo osiguranje da ako mi ne posalje nista da mogu traziti povrat novaca? Do sad je sve super funkcioniralo preko ebaya ali ovo sad ide mimo ebay i sl. vec direkt na njegov racun paypal. Stvarno trebao bi pouzdan odgovor rijec je o 100€ hvala puno!!

 1. Nemaš nikakvo osiguranje

2. Po pravilima e-baya je zabranjeno bilo kakvo dogovaranje van sustava. Oba možete ostati bez accounta.

3. Najpametnije kak si reko, reci mu da stavi na e-bay i ti odma kupi.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice