Placanje karticama

poruka: 17
|
čitano: 2.585
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Placanje karticama

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:31 (Jovice).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Placanje karticama

Je li ti se ikad dogodilo da ti je neko zapamtio ime i prezime, 16 znamenkasti broj kartice, mjesec i godinu isteka i 4 znamenkasti i troznamenkasti sigurnosni broj i upotrijebio ih bez tvog znanja? Plus, osim što je danas tri četvrtine transakcija koje napravim beskontaktno tako da djelatnici niti ne gledaju kartice, djelatnici nikad ne gledaju donju stranu kartice gdje pišu CVV brojevi.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
9 godina
offline
Re: Placanje karticama
JozoBozo121 kaže...

Je li ti se ikad dogodilo da ti je neko zapamtio ime i prezime, 16 znamenkasti broj kartice, mjesec i godinu isteka i 4 znamenkasti i troznamenkasti sigurnosni broj i upotrijebio ih bez tvog znanja? Plus, osim što je danas tri četvrtine transakcija koje napravim beskontaktno tako da djelatnici niti ne gledaju kartice, djelatnici nikad ne gledaju donju stranu kartice gdje pišu CVV brojevi.

 To što si naveo je točno, ali opet ako netko ukrade karticu (ili nađe izgubljenu), a ti je nisi stigao blokirati, taj netko može bez problema kupovati online na stranicama bez autorizacije (npr. Amazon, sve što treba, piše na kartici). Ali da, nije teško nazvati support banke i blokirati karticu (kad skužiš da si je zagubio)..

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 15:23 (Avensac).
6 godina
neaktivan
offline
Re: Placanje karticama

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:30 (Jovice).
14 godina
offline
Re: Placanje karticama
o majko isusova, jel imaš i savjet koju alufoliju je najbolje koristit da sa njome omotaš glavu da mi NSA ne krade misli?
-
8 godina
offline
Placanje karticama

pa onda nastavi koristiti gotovinu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Placanje karticama
Jovice kaže...

 (1) neko ko zeli ciljano zapamtiti taj broj napravit ce to lako,uostalom djelatnici u banci imaju dosta vremena za pogled na karticu.ime i prezime cak niti ne treba,dovoljno je broj kartice(16 znamenka),broje isteka(4znamenke) i CVV broj(3 ili 4 znamenke)...

 

(2) evo npr ovako ,svaki dan ides u jedno te istu trgovinu na marendu,u prodavac jednostavno svaki dan zapamti po 4 broja sa kartice i to zapise na papiric i nakon par dana ima sve potrebno,dodje doma i pocne malo kupovat po internetu!!! vrlo jednostanvo zar ne!!

 

(3) moj savjet je jednostavno istrugat 3 znamenke CVV broja,i to si zapises na papir doma na skriveno mjesto,kartica  ce i dalje normalno funkcionirat a cak i ako ti je neko ukrade nece moc kupovat bez CVV broja...

 (1)U banci je kartica konstantno umetnuta u tablet, djelatnik karticu uopće ne dira ni u jednom trenutku (PBZ, za druga banke ne znam). A i koliko bi glupo bilo da zaposlenik banke ide koristiti karticu klijenta kad se dobro zna tko je sve dirao tvoju karticu i odakle idu transakcije.

 

 (2) Da vidim da mi blagajnik čita karticu u bilo kojem trenutku, prvo bi mu je uzeo, a zatim otišao šefu dućana. Ako ti ne gledaš što ljudi rade s tvojom karticom to je tvoja greška. Nikad nisam vidio da ijedan blagajnik uopće gleda karticu nego je samo umetne u POS i okrene ti ga ako treba PIN. U zadnje vrijeme čak samo vidim da unese iznos u POS i okrene POS prema meni da ja stavim karticu i platim. 

 

 (3) Kartica je vlasništvo banke i u biti ju se ne ni smjelo oštećivati. Ja uvijek pazim na stvari i pogotovo novčanik jer nije meni toliko žao novaca (ionako bi banka blokirala transakcije) koliko bi mi bilo žao ići u policiju, banku, HZZO i tko zna još gdje ne. 

 

P.S. Ljudski mozak u prosjeku može zapamtiti samo 7 nepovezanih informacija (brojki), a taj bi ih trebao zapamtiti čak 27, što je 4 puta više od toga.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 17:29 (JozoBozo121).
6 godina
neaktivan
offline
Placanje karticama

;

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:30 (Jovice).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Placanje karticama
Jovice kaže...
onda bu najbolje bilo da si i pin zapisete na kartici pa imate sve ljepo na jednom mjestu...

(svako ozbiljno placanje/kupnja bi se trabala sastojit od djela koji samo vi imate/znate ,u karticnom placanju di se ne zahtijeva autorizacija to nije slucaj,zato sam i dalje pri misljenju da to i nije najbolja opcija)

 pa pin se i piše flomićem iza na karticu, za šta drugo je onaj bijeli pravokutnik iza?

-
6 godina
neaktivan
offline
Re: Placanje karticama

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:31 (Jovice).
6 godina
protjeran
offline
Placanje karticama

Da se rade neke manipulacije s karticama po trgovinama onda bi valjda kartičarske kuće/banke uvele dodatne modele zaštite.

Pošto svaki dan milijuni ljudi provlače kartice, i sve štima - onda ja valjda trenutna zaštita sasvim dovoljna, nisu kartice izmišljene jučer pa si se ti sad našao pametan tražiti im mane.

Danas ionako dosta kartica više ni ne daješ trgovcu u ruke nego ju sam prisloniš na uređaj.

Pošto si toliki paranoik, onda se kani kartica i plaćaj kešom.

http://dukedantalion.weebly.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.11.2018 21:54 (zalman1).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Placanje karticama

;

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 11:30 (Jovice).
14 godina
offline
Placanje karticama

Ako si pegula, onda će ti kod prve online transakcije ukrasti podatke s kartice i nema ti pomoći. Najveći broj transakcija online plaćam "PayPal"_om, a ovo drugo "American". Gotovinu uopće ne koristim, ne kupujem, gdje ne primaju moju karticu. Kartica mora biti autorizirana ispred kupca, nema nošenja u drugu prostoriju ili iza.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Placanje karticama

Samo jedan dobronamjerni savjet autoru temu: čupanje wifi kartice i antene iz laptopa je već bilo previše, ali vidim da situacija postaje sve gora.

Chill out dude...

Zajebi Davida Ickea, Zeitgeist i paranoične napise s opskurnih internet sajtova; sve kaj ti treba da se "obraniš" od narušavanja privatnosti i krađe podataka je gram sive tvari među ušima.

(ozbiljno, nemoj misliti da kritiziram)

 

P.S. zamislite ovoga kolegu, Kesu, Memulicu i Neprijatelja - četiri jahača alufoil apokalipse :)

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 10:20 (fer-de-lance).
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Placanje karticama
Svaka kupnja sa zaba karticom na netu traži autorizaciju putem tokena, i nije važno jel tu kod nas ili inozemstvo.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Placanje karticama
Ivooh11 kaže...
Svaka kupnja sa zaba karticom na netu traži autorizaciju putem tokena, i nije važno jel tu kod nas ili inozemstvo.

 Probaj nešto kupiti na Amazonu recimo pa javi rezultat :) (hint: nema autorizacije)

9 godina
offline
Re: Placanje karticama

Moguče ,nisam probao ,za sad što sam kupovao uvjek sam trebao autorizaciju,možda je amazon jako siguran pa ne treba :))

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice