Plaćanje poreza na internet zaradu izdvojena tema

poruka: 307
|
čitano: 167.966
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Prosle god je podpisan nekakv sporazum izmedu IRS iz amerike i nase porezne za rezmjenu podataka o vajnskim racunima znaci ako sam dobro skuzio ove payoneer raucne sve mogu vidit u nasoj poreznoj...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Planiram otvoriti sada firmu i provoditi sve zakonski, ali unatrag par godina, primao sam povremeno novac iz inozemstva na tekuci racun, bez ikakvih papira i ugovora.

Napravio sam ogromnu gresku sto se nisam dovoljno informirao na vrijeme i shvacam da cu morati skupo platiti posljedice. Mislio sam da treba prijeci iznad 250.000kn godisnje da bi uopce morao vracati nesto, a sada nemam trenutno novaca da vratim sve te troskove.

 

Par pitanja:

 

1) Da li ce otvaranje firme povecati interes u moje financije, hoce li to rezultirati da oni pronadju taj dug prije nego sto to meni odgovara?

 

2) Da li ce taj dug odbiti od temeljnog kapitala poduzeca ciji sam vlasnik sto bi rezultiralo propadanjem poduzeca?

 

3) U slucaju da pronadju nesto, da li cu biti obavjesten pismenim putem ili ce mi prvo doci policija kucati na vrata? 

 

4) Koji je uobicajeni rok za vracanje tog duga nakon sto dobijem obavjestenje? 

 

5) Nakon sto skupim dovoljno novaca da vratim taj porez unatrag par godina, kako da to uopce prijavim i kakve ce biti posljedice?

 

Hvala puno! :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.3.2016 15:21 (workingclass_pero).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
workingclass_pero kaže...

Planiram otvoriti sada firmu i provoditi sve zakonski, ali unatrag par godina, primao sam povremeno novac iz inozemstva na tekuci racun, bez ikakvih papira i ugovora.

Napravio sam ogromnu gresku sto se nisam dovoljno informirao na vrijeme i shvacam da cu morati skupo platiti posljedice. Mislio sam da treba prijeci iznad 250.000kn godisnje da bi uopce morao vracati nesto, a sada nemam trenutno novaca da vratim sve te troskove.

 

Par pitanja:

 

1) Da li ce otvaranje firme povecati interes u moje financije, hoce li to rezultirati da oni pronadju taj dug prije nego sto to meni odgovara?

 

2) Da li ce taj dug odbiti od temeljnog kapitala poduzeca ciji sam vlasnik sto bi rezultiralo propadanjem poduzeca?

 

3) U slucaju da pronadju nesto, da li cu biti obavjesten pismenim putem ili ce mi prvo doci policija kucati na vrata? 

 

4) Koji je uobicajeni rok za vracanje tog duga nakon sto dobijem obavjestenje? 

 

5) Nakon sto skupim dovoljno novaca da vratim taj porez unatrag par godina, kako da to uopce prijavim i kakve ce biti posljedice?

 

Hvala puno! :(

Ako sam dobro shvatio nisi dobio nista do sada ali zelis biti čist prije nego otvoriš firmu?

S obzirom na stanje u državi još ćete više oderati ako se javiš nego da te "uhvate". A možda te i ne skuže.

Čisto sumnjam da povezuju tekući i firmu. Samo moje mišljenje.

Firma ti nema veze s osobnim stvarima.  Firma ima samo temeljni kapital, a odgovorna osoba firme odgovara samo za ono sto radi u firmi. Jedino nemoj muljati s firmom.

14 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Kakva je situacija s isplatama čekova? Traže li OIB? 

Ima li koja banka da ne traži OIB za Western Union? Da ne bude vezano uz OIB.

Hvala. Može i na PP. ;-)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Dobio sam idući mail maloprije:

 

We're asking for your tax ID number due to new IRS rules. Your tax ID
number is one of these:

- Your Social Security number
- Your Individual Tax Identification Number
- Your Employer Identification Number

We'll use your tax ID number to send tax Form 1099-K to you and the IRS
when the payments you receive exceed both of these milestones in a calendar
year:

- $20,000 in gross payment volume for goods or services
- 200 payments for goods or services

We want to remove the limitations on your account as soon as possible. It's
easy — here's how:

1.  Log in to your PayPal account.
2.  A message will appear asking you to update your information.
3.  Click Provide Now.

If you have multiple PayPal accounts, repeat these steps for each account.
After we've received and processed your information, we'll remove the
limitations on your account, and you'll be able to use PayPal without
interruption.

We appreciate your help in complying with these IRS rules. For more
information, see our FAQs on the IRS reporting requirements:


Yours sincerely,
PayPal

 

Malo me iznenadilo ovo i kada sam otišao "prijaviti" taj IRS broj, pitalo me jesam li građanin USA, na što sam rekao da nisam, i automatski su skinute sve limitacije bez da sam išta prijavljivao, to me navodi da mislim da nemaju nikakav doticaj s poreznim upravama van USA pa ih nit ne briga pretjerano, no za svaki slučaj, hoće li oni slučajno kontaktirati našu poreznu sada ili nešto?

 

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Pozdrav,

 

evo počeo sam koristiti etoro prije 2 godine i uložio sam 200 $(koliko je minimalni ulog za RH). U posljednjih 7 mjeseci imam zaradu od 2000 do 4000 $ ovisno koliko sreće imam. Isplatio sam si do sad 1200 kn tek toliko da provjerim da li opće isplaćuju i došlo je za 5 dana bez ikakvih  problema. E sad ja bi si isplačivao svu mjesečnu zaradu od 2000 $ ili više, a ostavio bih dovoljno sredstva za ponovno ulaganje. Zanima me moram li na te novce koje ću si isplatiti platiti nekakav porez državi. Ako moram onda me zanima koji je to porez, kolika je osnovica, i koje su stope? Prvenstveno me zanima ima li ovdje netko da koristi etoro i da si isplaćuje novce i plaća li ili ne porez državi?

Ali zanimaju me također i mišljenja od onih koji nemaju etoro. Napomena, na etoru se ne trguje vrijednosnim papirima nego takozvanim CFD-ima, contract for difference, što bi vjerojatno bile nekakve financijske izvedenice?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Pročitao sam većinu postova, znam poantu priče- na svaku lipu mora bit plaćen porez bla, bla, bla...

Recimo da zarađujem preko interneta arbitražom. Znači prodajem neki proizvod na način da kupac preko mene plaća, a ja proizvođaču šaljem gdje mora poslati svoj proizvod i uplaćujem mu za taj proizvod. Naravno ja zadržavam razliku u cijeni i to je moja zarada. To se može koliko sam informiran raditi preko Paypala - ko ima neki bolji način (čitaj da nije dostupan provjeri porezne vrlo rado bih saznao). Da li me porezna može doći do kakvih podataka ako bi otvorio nekakvu offshore kompaniju, (to sam vidio da se može za nekih 700-800 dolara) a sav novac koji bi podizao bi podizao negdje u inozemstvu (izvan EU)

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

zanima me da li mogu ikako imati problema ako novac na paypalu samo stoji i ne povlačim ga, odnosno, trošim ga za kupnju online... imam nekih 100 dolara preko cashbacka i referrala, to mi stoji na paypal accountu i ne bih ni povlačila, nego potrošila. samo me zanima ako i ubuduće uspijem imati takve uplate na paypal, da li bih mogla imati problema odn. može li ikako to naša porezna znati i vidjeti?

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 19:57 (sandrine83).
11 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Imam web stranicu koja je zapravo fan stranica na kojoj se okupljaju zaljubljenici u jednu PC igru. Imao sam naum ove godine organizirati kupovinu te igre preko naše stranice budući da za cca 3 mjeseca izlazi nova verzija te igre. Plan je bio otvoriti internet shop, u njega staviti taj jedan product i ponuditi ljudima. Pod naćine plaćanja bih stavio PayPal i uplatu na moj tekući račun. E sad, moje pitanje je bih li zbog toga mogao imati problema. Znam da porezna nema uvid u tekući račun (u žiro račun ima, koliko znam), ali opet pri kupnji bilo vidljivo na koji račun idu novci. Naravno, tu nebi bilo nekakve zarade, sve bi te pare na kraju otišle dalje proizvođaču igre.

 

Neke sugestije?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Procitao sam vecinu odgovora te mislim da ovo pitanje nije bilo postavljeno (ispricavam se ako sam neki odgovor propustio).
 
Moja namjera je da otvorim stranu firmu u nekom od poreznih rajova tipa British Virgin Islands, gdje se ne placa nikakav porez na dobit. Otvorio bi racun u banci za firmu i sva moja dobit bi sjedala na taj racun. U tom slucaju, porez na dobit i ostalo bi se placalo drzavi u kojoj je firma osnovana, sto u ovom slucaju bi bio BVI, gdje se ne placa porez.
 
Bilo bi idealno kad bi mogao koristiti karticu firme da kupujem stvari u hrvatskoj i/ili dizem novce s bankomata. Ja kao vlasnik firme tehnicki nebi primao nikakvu placu niti bi ikakav novac sjedao na moje racune. Sve bi bilo na firmu. Ukoliko to radim, da li bi trebao placati ikakav porez hrvatskoj? Bili bilo ikakvih problema da ja placam svoje rezije za stan u zagrebu koji koristim kao ured preko racuna firme?
 
Kad bi kao predstavnik firme otvorio racun za firmu u hrvatskoj banci, npr. hpb, pbz, itd., da li bi to mijenjalo stvari? Bi li oni nekako meni mogli pripisat novac na tom racunu kao moj i onda me oporezivat/kaznjavat za ne placanje poreza? Kad bi htio kupovati neke vece stvari, tipa auto ili stan preko novaca na racunu firme, kako bi placao porez na to?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Ako imam nerezidentni devizni račun u eurima u susjednoj državi npr BiH, i na njega primam uplate i odem jednom mjesečno do BiH i podignem lovu u banci, može li mi naša porezna ući u trag ikako?
Nikada ne bih niti jedan euro od tog novca uplatio na svoj tekući račun u Hrvatskoj na koji inače primam plaću od jedne domaće tvrtke. Nego bih jednostavno normalno "živio" od tih eura koje podignem u BiH banci, a plaću koju primam na tekući u domaćoj banci ne bih dirao nego puštao da se nakuplja mjesecima/godinama.

Što mislite?
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
sandrine83 kaže...

zanima me da li mogu ikako imati problema ako novac na paypalu samo stoji i ne povlačim ga, odnosno, trošim ga za kupnju online... imam nekih 100 dolara preko cashbacka i referrala, to mi stoji na paypal accountu i ne bih ni povlačila, nego potrošila. samo me zanima ako i ubuduće uspijem imati takve uplate na paypal, da li bih mogla imati problema odn. može li ikako to naša porezna znati i vidjeti?

 ovo i mene zanima

6 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Da li smijem kao fizička osoba (nemam firmu, obrt, udrugu niti bilo što registrirano) imati AdSense na web stranici koju sam kreirala?

 

Ako smijem, koliko bi me iznosio porez?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Verden kaže...

Da li smijem kao fizička osoba (nemam firmu, obrt, udrugu niti bilo što registrirano) imati AdSense na web stranici koju sam kreirala?

 

Ako smijem, koliko bi me iznosio porez?

 

 

- za svaki biz, mora biti neka registracija, firma-osoba je sporedno.. i tek tad znaš porez. porez za djelatnost, prirez, nameti.. i odbitak poreza, knjigovodstvo, fiskalizacija, žiro račun.. oblik firme kao obrt-doo-jdoo ili honorarno-osoba je sporedan osim što se po tome plaća porez ili paušal uz ostala pravila koja tad moraš ispuniti i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Verden kaže...

Da li smijem kao fizička osoba (nemam firmu, obrt, udrugu niti bilo što registrirano) imati AdSense na web stranici koju sam kreirala?

 

Ako smijem, koliko bi me iznosio porez?

 

 

 Smiješ, bar u početku dok prolaziš ispod radara dakle manji iznosi. Kreni pa ćeš vidjeti kako ide, nije lako zarađivati na AdSensu. U slučaju većih zarada porez ovisi o mnogo faktora npr. da li zarađuješ kao fizička osoba, tvrtka itd.. To je tehnički problem, bitno je da počneš zarađivati pa se onda konzultiraš o najboljoj opciji.

15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

- može, kao i voziti bez dozvole..(ispod radara, osim što je Marić spominjao neki dan, uvođenje..) ali nije to pitanje, nego koliki bi bio porez, a porez postoji samo za registriranu djelatnost..

- tad je najbolji onaj koji se plaća po prihodu-naplati-računu, ne paušal ili klasična firma. Ali ovo ne ide ni kao honorarni, jer nije.. dok će na računu bit npr PDV ali to nije porez za poslovanje, obvezno knjigovodstvo itd. Online se bizom bave firme, ne osobe (koje konkretan job rade). Svako poslovanje koje nije preko žiro je zabranjeno.. ne miješati s onim što prolazi kad netko nekome nešto plati na tekući ili paypall.. kao osobni račun građana (zato se tako i naziva za razliku od poslovnog). Prvi pogled i stigla bi neka kazna za obavljanje neregistrirane djelatnosti jer po prirodi stvari ne može biti 'skriveno'.. (a to je i razlog zašto osoba pita, jer na crno zna i sama..) :)

 

+ firme su često oslobođene raznih poreza u prvoj godini.. + žena može još dodatne subvencije po raznim osnovama za startup/spol. Preduvijet je registrirana djelatnost, a porez tek tad..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.10.2017 18:05 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Ihush opet otkrivaš toplu vodu. Kad i ako dobije npr. prvih 100 USD na vaučeru onda neka razmišlja o tome. Valjda devedeset posto novih sajtova i oglašivača nikad ne dostigne min. iznos isplate na AdSensu. Nakon toga treba ići u konzultacije o biz formi. Sve prije toga je bacanje novaca i vremena koje je korisnije uložiti u sajt.

6 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Hvala svima na odgovorima!  Već sam skoro zaboravila pogledati odgovore jer sam u međuvremenu naišla na jedan primjer da su čovjeka skinuli sa burze zbog nekog prihoda (nije naravno sam prijavio nego su oni to preko nekog servisa saznali).

Budući da sam ja trenutno na burzi ne igra mi se s tim.

 

Planiram u početku imati stranicu kao fizička osoba i bez ikakvih oglasa ( to je stranica na engleskom jeziku tematski vezana recimo uz opis zdravstvenih tegoba i slično, a opet nije blog) - vjerujem da to po difoltu ne treba biti biznis, mogla sam isto tako napraviti stranicu, karikiram, "volim gitare". Dok god ne ostvarujem nikakav prihod direktno ili indirektno od stranice, brijem da se ne radi o nekom biznisu kojeg trebam registrirati. Pa onda ako se stvar bude kretala u smjeru povećanja posjeta stranice, planiram uzeti poticaje za samozapošljavanje i na taj način se skinuti sa burze i otvoriti j.d.o.o., pa onda mogu stavljati i razne oglase.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 11:47 (Verden).
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-dobar plan.. za biz-porez nije problem država/inspektor (osim ovo što navodiš za burzu..) nego sam biz. Da bi imala web, negdje moraš imati host. Može biti free, ali čim oni vide biz-reklamu, moraš njima plaćati-biz-komercijala.. + kad si firma, domena, svašta.. neke stvari nije baš lako promijeniti, kad stranicu napraviš na jednoj adresi nezgodno je mijenjati. Bolje je u startu, ako se može. Plan imaš, guraj.. probleme rješavaj u hodu, unaprijed nema smisla.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 12:02 (ihush).
6 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Hvala ihush!

 

A zna li tko kolika mora biti dnevna posjećenost site-a da bi se osigurala pristojna zarada od oglasa?

 

I kolika mora biti posjećenost da bi website imao neku vrijednost u smislu moguće kupoprodaju site-a? :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.10.2017 14:37 (Verden).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

Evo nešto za početak

13 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

To pitanje i mene muci zadnjih dana, zarađujem preko youtubea, zarada je solidna i htio bi isplatiti dio zarade koju sam skupio ove godine i dosta je velika cifra, pa me zanima koliko otprilike posto odlazi na porez, znači sve ide preko mene, nikakvu firmu ne posjedujem.
Negdje sam čitao kad se sve poplaća da to ispadne skoro 40% zarade, što mi je malo previše 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

svugdje je oko 40% .. osim u poreznim oazama. Realno oko 20-nešto, jer postoje i olakšice, troškovi i sl. To je globalno, bez škegre je slađe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Pali su mi na pamet i offshore računi u poreznim oazama, ali to je malo više posla i za*ebancije 

Kakva je situacija u susjednim državama, Bosna, Srbija? Ili Njemačka, imam tamo i rodbine i poznanika pa bi mogao i preko njih isplaćivati, ukoliko je porez nešto malo manji
I koja bi bila alternativa s tim poreznim olakšicama, tih 20% nebi bio problem platit, 40% je malo puno :D 

Plans to protect air and water, wilderness and wildlife are in fact plans to protect man. Stewart Udall . LoL west:win4crazzy east:win4crazy
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Pozdrav. Samo kratko pitanje.

Ako dvoje ljudi sudjeluje na projektu. Tipa netko crta za tebe pod tvojim imenom, i djelite zaradu, a isplata je na 1 paypal račun. Ukoliko zaradim 4€ po radu. I po dogovoru ide 2€ meni, i 2€ toj osobi. A sva 4 isplačena na moj paypal. Dal' me država ima pravo he**t ukoliko imam ugovor sklopljen s drugom stranom? Hvala.

 

Isto pitanje i za collab kanale na youtubeu sa stranim državljanima. Ako bude isplata na moj paypal, a mi imamo dogovor i oni plate svoj dio poreza u matičnoj zemlji, a ja u svojoj svoj dio. Dal' tu može biti komplikacija?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
win4crazzy kaže...

Pali su mi na pamet i offshore računi u poreznim oazama, ali to je malo više posla i za*ebancije 

Kakva je situacija u susjednim državama, Bosna, Srbija? Ili Njemačka, imam tamo i rodbine i poznanika pa bi mogao i preko njih isplaćivati, ukoliko je porez nešto malo manji
I koja bi bila alternativa s tim poreznim olakšicama, tih 20% nebi bio problem platit, 40% je malo puno :D 

 -offshore i sl. kao i same porezne oaze, nisu za sitne-male, nego za velike.. koji mogu podmazati i tako dobiti sjediše-račun itd. tj. u poslovima gdje se vrte milijuni, bez tog je neisplativo.

 

VelvetGlove kaže...

Pozdrav. Samo kratko pitanje.

Ako dvoje ljudi sudjeluje na projektu. Tipa netko crta za tebe pod tvojim imenom, i djelite zaradu, a isplata je na 1 paypal račun. Ukoliko zaradim 4€ po radu. I po dogovoru ide 2€ meni, i 2€ toj osobi. A sva 4 isplačena na moj paypal. Dal' me država ima pravo he**t ukoliko imam ugovor sklopljen s drugom stranom? Hvala.

 

Isto pitanje i za collab kanale na youtubeu sa stranim državljanima. Ako bude isplata na moj paypal, a mi imamo dogovor i oni plate svoj dio poreza u matičnoj zemlji, a ja u svojoj svoj dio. Dal' tu može biti komplikacija?

 -države imaju međudržavne ugovore, eu, ostatak, usa, kanada, zimbabwe.. nije isto. Pribavi poslovnog savijetnika (jer ugovor koji sklapaš, ... loše, umjesto poreza kršiš x-puta više pravila/zakona..). :)

-nije sitstem baš takav da su rupe iskoristive za male, mali plaćaju ili rade u 'sjeni'-na crno/sivo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Meni je logički ako tipa 3 strane osobe rade na 1 kanalu. Svatko dobije svoj dio i plati porez u svojoj matičnoj državi. Logički bi bilo onda to dvostruko oporezivanje, a to je već žešći za**b zakona, tj kršenje istog. ;)

 

Ali ok, naći ću nekog.

 

EDIT:

 

Ali zbilja nema smisla. xD Poslodavac je google adsense. :D Vlasnici kanala su 3 osobe. Kanal ne postoji kao djelatnost. Nitko nikada nije vidio nikog iz te države i bio u istoj. Zato da nema smisla da se naplati 2 puta isti porez ako za to nema nikakve osnove. xD Zajeb je što poslodavac (google) može dati samo jednoj osobi novce po isplati. I zašt bi se uopće država kojoj realno ti novci ne pripadaju, grebala za nešto što nije njihovo? XD

 

Jel' to sve ima kakvog smisla? :D

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.10.2017 20:35 (VelvetGlove).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu
Google ce vas sam traziti podatke za placanje poreza. Za sad a sto se nas tice Google suti.


support.google.com/adsense/answer/2490070?hl
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Plaćanje poreza na internet zaradu

Bok svima.

Youtuber/Twitcher tip sam.

Zanima me - dal' imam pravo na mirovinsko i zdravstveno ako redovito imam primanja od YT/Twitcha i plačam porez, bez da otvaram obrt/firmu?

Hvala.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Plaćanje poreza na internet zaradu

-ne. Tj ako si zaposlen (redovita primanja, obračun poreza/prireza..) tad to već poslodavac radi za tebe. Može se zaključiti da nisi zaposlen, dok redoviti prihod ne znači ništa kao ni poklon djedmraza koji je redovito svake godine :)

- sve preko računa, žiro.. tad je biz, porezi.

 

+ ne postoji porez na internet zaradu (naslov teme.. mada je jasno na što se misli..) .. postoji zarada/biz i postoji porez, ovisno o državi, viši-niži + pravila (zakoni). Generalno, na zaradu-biz se plaća porez, pri tome je nevažno koji biz, na internetu, na sladoledu.. a da bi se platio, mora se voditi knjigovodstvo, računi (kao i fiskalizacija), ne može se samo zaraditi '100 kuna' i uplatiti neki iznos. Radnik da bi bio radnik (djelatnik, zaposlenik..) mora biti u stalnom radnom odnosu ili neprekinutom, inače gubi zdr-mir osiguranje (ovisno o uvjetima osiguravateljske kuće, slično kao za kredit, kreditna sposobnost je također odgovor na gornje pitanje, tj ako banka ne daje kredit tad to nije biz nego 'fuš'..) itd..

 

-ako firma obračunava-uplaćuje porez, tad je to ok.. zaposlenik.

-ako nije zaposlenik firme, tad sam radnik mora imati frimu, izdati račun po kojem će mu biti isplaćeno na žiroračun.. ostalo je knjigovodstveni job.

-kod interneta je problem i sjedište firme, time i poreza.. (za razliku od 'normalnih' poslova, sjedište je ''tu''..) ako je inozemna firma, tad ona tamo obračunava poreze (možeš imati inozemnu mirovinu..) samo se prijavi prihod poreznoj i ako je sve ok, nema dvostrukog operezivanja.. ako se izdaje račun, tad je sve tvoja briga, tj tad već moraš imati porezni broj, firmu (obrt-nešto..) i tad porez plaćaš po svom sjedištu firme, neovisno jel partner s druge strane svijeta pa ni to jel internet ili klasičan biz u pitanju.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 21.7.2018 9:00 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice