Problem sa spajanjem na internet

poruka: 9
|
čitano: 3.974
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na internet

Imam problem s spajanjem na internet (windows10). Vidi wifi mrežu i spoji se ali internet ne radi. Probao i preko LANa,  drugog routera, drugog operatera. i mobitela. Nema šanse. Probao da nađe sam problem kaže da ne može. Probao brisati cache, ccleaner i dalje ništa. Ni jedan browser ne radi, AV update itd itd. Kao da nije spojen. Da li ima kakav program za dijagnozu? Svaki savijet je dobrodošao.

EDIT: Nemože se spojiti ni jedan router preko IP.

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.11.2017 18:04 (axos).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
Driveri?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
Antoniio22 kaže...
Driveri?

 Probat ću iako ne vjerujem da ne radi ni od matične ni od wifi kartice. Plus onda bi pokazivalo da nije ni spojeno ja mislim.

15 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
axos kaže...
Antoniio22 kaže...
Driveri?

 Probat ću iako ne vjerujem da ne radi ni od matične ni od wifi kartice. Plus onda bi pokazivalo da nije ni spojeno ja mislim.

 pogrešno misliš.. jel PC spojen na mrežu/router/switch je jedna stvar, sasvim nešto drugo je ima li izlaz i radi li linija..

-može biti driver, malware, pogrešna postavka (ip, dns, gw), namjerno blokirano, .. pa sve do centrale.

-prvi korak je pinganje, ping localhost-svoj ip, pa router, pa google.com .. vidiš postavke (može i geekovski, cmd ipconfig ...).

-moguće i drugim načinima nešto potvrditi-eliminirati, npr mobitel ili drugi PC, internet.. pa do bootanja live (npr ubuntu) jer eliminiraš soft uzrok, tad je nešto izvan win-softa kao kvar ili mreža-linija pa i router/modem kvar ili prekid u kvartu-centrali npr radovi u ulici..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
ihush kaže...

 pogrešno misliš.. jel PC spojen na mrežu/router/switch je jedna stvar, sasvim nešto drugo je ima li izlaz i radi li linija..

-može biti driver, malware, pogrešna postavka (ip, dns, gw), namjerno blokirano, .. pa sve do centrale.

Neobično da od jednom stane raditi driver i na mrežnoj i na usb wifi (al ću sve jedno reinstall napraviti)

-prvi korak je pinganje, ping localhost-svoj ip, pa router, pa google.com .. vidiš postavke (može i geekovski, cmd ipconfig ...).

-Testiram pa javim

-moguće i drugim načinima nešto potvrditi-eliminirati, npr mobitel ili drugi PC, internet.. pa do bootanja live (npr ubuntu) jer eliminiraš soft uzrok, tad je nešto izvan win-softa kao kvar ili mreža-linija pa i router/modem kvar ili prekid u kvartu-centrali npr radovi u ulici..

Drugi uređaji rade na svim navedenim izvorima osim tog PC koji ne radi na ni jednom, nisam probao live boot.

 Mislim da je sve nastalo nakon jednog w10 updatea. Ali rollback nije pomogao.

15 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet

- po dodanom opisu, vjerojatno soft uzrok i vjerojatno bi live radio.. tad još ''samo'' naći uzrok i otkloniti ga.

- vjerojatno malware ili sl. a problem se tek nakon toga pojavi... kao i razne kombinacije zaštite/antivirusi s preagresivnim postavkama/dupliranje ili korištenje alata kao CC/nečeg/crack koji usputno uvale malware.

- reinstall tad ne može pomoći, tj ovisi, jer može nasljediti soft-problem, clean je ipak clean.. ali isplati se probati, ako prođe.

 

edit: .. nejasno, što bi trebalo značiti, ne može se spojiti router preko ip..??

+ naravno, ako postoji problem, tad je svejendo koristiš li lan-wlan ili 5 različitih adaptera/mreža, zapravo da je običan problem kao kvar ili konkretan driver-uređaj, tad bi ostalo radilo, zato je najverojatnije malware ili je sys dobio po njonji..

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 4.11.2017 13:41 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Problem sa spajanjem na internet

Bok ljudi! Hitno mi treba pomoč jer mi dođe da odem u t-com i napravim masakr od te prevarantske stoke! Problem je sljedeči. Tražio sam od T-Coma da mi povise brzinu s 4 na 20mb što se naravno odužilo tijedan dana da bi mi nakraju uvalili hibridni ruter s katicom s ograničenim 100 ili 200gb nisam siguran točno što naravno potrošim za 2 dana i posle opet imo istu brzinu od 4mb...Banda lopovska a tražio flet internet da mi je konstantno 20 brzina. Nakraju sam se napatijo i namučio sa stokom prevarantskom i uspijo konačno dobit tih 20 mb flet-a i sad mi pukne veza.... idem gore da pogledam na ruteru iza user name i pasword da provjerim ko mi je sve spojen na internetu kad na kraju sranje od rutera koje su mi uvalili, naravno ludog kineza ZETE to nema!!! Zovem stoku i kažu kao problem do centrale. Prvo sam znači tijedan dana čeko da mi osposobe brzinu s istim problemom naravno centrala (stoka ništa ne radi) sad puca brzina od jučer mi počela pucat brzina i sad totalno pukla...šta mi predlažete...zvao sam stoku i prijavio problem i da sačekam do ponedeljka...i di da nađem za tog šugavog kineza user name i pasword za spajanje na ruter postavke. Oni to navodno ne davaju! Lud sam više s tim T-Com-om!!!! Malo malo neki problem.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
Probaj username: admin pod password upiši serijski broj rutera.
Njuška
14 godina
neaktivan
offline
Re: Problem sa spajanjem na internet
Pozdrav! Evo danas su mi zamijenili ruter i stavili konacno normalan mada i sam tip kaze da su im banana ruteri i da se malo malo kvare. Problem je rijesen i nadam se da opet za tijedan dana nece bit kakav kvar na ruteru ili do centrale. Svakako hvala na savjetu. L.p
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice