ShopTo.net - pitanja i odgovori

poruka: 46
|
čitano: 19.748
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
ShopTo.net

Imamo već raspravu o Game.co.uk, do sada najboljem i najpouzdanijem online game shopu koji sam koristio. Međutim, u zadnje vrijeme kao alternativa nameće se www.shopto.net.

Uz u pravilu nešto niže cijene čak i od Gamea (do 5 funti), na ovom se shopu može kupovati sa većim izborom kartica ali i paypalom. Što znam da će biti jedan veliki plus u očima mnogih.

 

Što se pouzdanosti tiče, do sada samo pozitivna iskustva.

Konkretno, kolega forumašdex3108 u petak je naručio igru a već danas mu je stigla. Što je odlično vrijeme dostave.

 

Ako igru naručite prije 17:30 po njihovom vremenu, igra se šalje isti dan.

 

Eto, razmotrite ovo kao alternativu, ja znam da ja hoću.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
 
6 0 hvala 10
14 godina
protjeran
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori
salju li hardver van uk-a?
lijepo li je Hrvat biti,majko hvala ti
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
Nisam provjerio jer nisam imao šta kupiti. Međutim nigdje ne piše da ne šalju, tako da bi bilo logično zaključiti da šalju.
When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Hardware i sve vece/glomaznije posiljke se dostavljaju licno na adresu gdje se urucuju direktno kupcu koji mora da potpise dostavu tako da hardware je samo za UK(mislim na konzole), a za manje stvari dzojstik, mis, slusalice itd. ne znam nema konkretno nista na njihovom sajtu o tome. Mozda ima na njihovom forumu ali najbolje kontaktirati ih pa pitati :D

Moj PC  
0 0 hvala 4
16 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
dex3108 kaže...

Hardware i sve vece/glomaznije posiljke se dostavljaju licno na adresu gdje se urucuju direktno kupcu koji mora da potpise dostavu tako da hardware je samo za UK(mislim na konzole), a za manje stvari dzojstik, mis, slusalice itd. ne znam nema konkretno nista na njihovom sajtu o tome. Mozda ima na njihovom forumu ali najbolje kontaktirati ih pa pitati :D

kakav si ti shipping uzeo ? (£2.50 standard first class or £4.80 for signed for)

Arguing on the internet is like running in the Special Olympics: even if you win, you're still retarded
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 11:20 (viper).
15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

£2.50 standard first class sam uzeo za ovu igru koju sam kupio.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

ja unazad godinu dana naručujem sa tog shopa i sa game i imam samo riječi pohvale, brzi i efikasni, a imate još jedan zgodan dealextreme, to je isto zgodan site, isto moja preporuka

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: ShopTo.net
Danny_HR kaže...

Ako igru naručite prije 17:30 po njihovom vremenu, igra se šalje isti dan.

"UK orders placed before 17.30 (Mon-Fri) dispatched same day via FREE Royal Mail 1st Class delivery."

Još kad bi živjeli u UK... :)


Ja sam isto gledao ovaj site par puta, ali uvijek je game ispao jeftiniji, kad uračunaš cijenu dostave.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Evo sad sam malo razgledao po sajtu i kod ovog prozivoda postoji paragraf Delivery Promise dok kod ovog proizvoda tog nema. Tako da bi prema tome moglo da se zakljuci da manji hardware dostavljaju van UK :D I da zbog PayPal-a imaju veliki + kod mene :D 

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 11:55 (dex3108).
Moj PC  
0 0 hvala 2
16 godina
online
ShopTo.net - pitanja i odgovori

A kad smo već kod shopa :)

 

Dragon Age Ultimate Edition
PC
£20.84

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: ShopTo.net
Elles D. kaže...
Danny_HR kaže...

Ako igru naručite prije 17:30 po njihovom vremenu, igra se šalje isti dan.

"UK orders placed before 17.30 (Mon-Fri) dispatched same day via FREE Royal Mail 1st Class delivery."

Još kad bi živjeli u UK... :)


Ja sam isto gledao ovaj site par puta, ali uvijek je game ispao jeftiniji, kad uračunaš cijenu dostave.

Konkretno EA MMA koji sam naručio, na gameu dođe 4,5 funte više, sa dostavom.

Da, ovo piše za UK, ali pošalju isti dan i ako nije samo UK. Provjereno.

When I get sad I stop being sad and I be awesome instead. True story!
15 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net
Danny_HR kaže...
Elles D. kaže...
Danny_HR kaže...

Ako igru naručite prije 17:30 po njihovom vremenu, igra se šalje isti dan.

"UK orders placed before 17.30 (Mon-Fri) dispatched same day via FREE Royal Mail 1st Class delivery."

Još kad bi živjeli u UK... :)


Ja sam isto gledao ovaj site par puta, ali uvijek je game ispao jeftiniji, kad uračunaš cijenu dostave.

Konkretno EA MMA koji sam naručio, na gameu dođe 4,5 funte više, sa dostavom.

Da, ovo piše za UK, ali pošalju isti dan i ako nije samo UK. Provjereno.

Ovo potvrdjujem jer sam ja narucio u petak oko 17 casova to je kod njih 15 casova ako se ne varam jer smo mi GMT+2 vremenska zona (ili smo mozda GMT+1) i u roku od sat vremena dobio sam mail da su poslali igru :D 

16 godina
online
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Jos da ne tjeraju filozofiju kod registriranja... Upisem sve podatke, OK, nema problema, nakon toga me odmah trazi podatke od kreditne. Upisem podatke, kaze "authorizing with bank" i vrti nesto. I nakon toga mi u tom frame-u stranice ponovo otvorio register formu...

 

No ajmo Jovo nanovo, drugi pokusaj, ispunim ponovo sve, no email adresa vise ne prolazi, znaci zapamtio ju je, a account ne prolazi... Morao sam otvoriti novi email da se registriram. Za cudo je iz drugog pokusaja proslo.

 

Ne kuzim sto ce im kartica kod registracije ako radi paypal. Nakon logina sam obrisao podatke od kartice i placanje napravio preko paypala. Jos jedna stvar koja mi je cudna, pod narudzbama nemam nista, u statistici stoji da nisam nista kupio, no u paypal accountu pise da je sve placeno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 12:16 (Solo761).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori

Ne znam zasto je tebi trazena kartica meni nije niti sam je povezivao. Ja kada sam narucio odma mi se pojavilo u order tabu i pisalo Processing i kada sam dobio mail da su poslali pisalo je Completed. 

15 godina
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Osobno sam narucio vec 5 igara sa Shopto i sve je proslo u najboljem redu.

Igre stignu za nekih 5-7 dana.

 

Ono sto mi se kod njih svidja je da nigdje na paketu ne pise kolika je cijena/vrijednost, pa je carinicima teze "opaliti" davanja.

Vjerujem da carinici kada ne znaju vrijednost, a vide relativno mali paket jednostavno propuste bez naplate davanja.

Kada se naruci sa Game.co.uk na paketu je uredno napisana vrijednost, pa brijem da je veca sansa izbjeci davanja kada se naruci sa Shopto nega kada se naruci sa Game.co.uk

 

Takodjer, za razliku od Game.co.uk kod njih je moguce placati PayPalom. Jako zgodno za one koji imaju npr. samo Amex od kreditnih kartica jer Game.co.uk ne dozvoljava placanje niti Amexom niti PayPalom.

if you are not paranoid you don't have enough information
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.10.2010 12:30 (Mauro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
online
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
dex3108 kaže...

Ne znam zasto je tebi trazena kartica meni nije niti sam je povezivao. Ja kada sam narucio odma mi se pojavilo u order tabu i pisalo Processing i kada sam dobio mail da su poslali pisalo je Completed. 

Pojavilo mi se u summary-u, pise Completed Orders:1, no pod My Orders i dalje nista. Poslao sam im pitanje sa tim pa da vidimo sto ce pametno reci.

 

Inace, cini mi se da game.co.uk ima najvecu postarinu od svih tih shopova, zadnji put kada sam kod njih narucivao je bilo 3 funte, sendit, gamestation i shopto imaju 2.5 funti, prije godinu dana je sendit imao 2, no valjda je i njih recesija stisla.

15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Ako nekoga zanima kako pakovanje izgleda evo slike :D

Prednja strana Prednja strana
Zadnja strana otvoreno Zadnja strana otvoreno
Moj PC  
0 0 hvala 3
15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Evo narucio sam GTA IV za 8,85 funti + 2.5 funti postarina i potrefilo se da spada u grupu 5 minute dispatche i u roku od 3 min od narudzbe stigao mi je mail koji kaze da je narucba poslata :D sada cu da vidim koliko ce trebati da dodje sobzirom na vremenske prilike :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Evo meni je stigao gt5 jučer nakon točno tjedan dana. Nije bilo carine a platio sam paypalom. Jučer sam odma naručio drugi. Igra je strava...

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Je l itko kupovao danas na shopto? Meni neće proći ni PayPal ni Visa El., stalno mi greške izbacuje (PayPal neće ni učitati)...  {#}

 

Proradilo {#}

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 8:24 (Eyekool).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

GTA 4 stigao :D narucen u petak jutros dosao. Jako mi se svidja kako pakuju kutije i da nisam platio carinski pregled ni za ovu ni za prethodnu posiljku da znaju svi iz BiH da ne pitaju 5 puta :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.12.2010 9:59 (dex3108).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
dex3108 kaže...

GTA 4 stigao :D narucen u petak jutros dosao. Jako mi se svidja kako pakuju kutije i da nisam platio carinski pregled ni za ovu ni za prethodnu posiljku da znaju svi iz BiH da ne pitaju 5 puta :D

Evo to je primjer kako kod vas brže stižu igre. Ja sam isto naručio u petak kad i ti (Gran Turismo 5) isto sa shopto.neta al meni nije još stiglo. Nadam se da će me sutra poštar iznenadit....

15 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
dinamo1986 kaže...
dex3108 kaže...

GTA 4 stigao :D narucen u petak jutros dosao. Jako mi se svidja kako pakuju kutije i da nisam platio carinski pregled ni za ovu ni za prethodnu posiljku da znaju svi iz BiH da ne pitaju 5 puta :D

Evo to je primjer kako kod vas brže stižu igre. Ja sam isto naručio u petak kad i ti (Gran Turismo 5) isto sa shopto.neta al meni nije još stiglo. Nadam se da će me sutra poštar iznenadit....

Kazem to je vjerovatno zato sto kod nas nema carine/poreza(PDV-a) na CD i DVD medije cak ni carinski pregled ne placam pa stoga nema zadrzavanja na carini dok se provede kroz knjige :D

13 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Evo jučer mi je stigao GT 5, nakon 13 dana. Otvorim ga i ne vjerujem kutija je cijela potrgana. Al hvala bogu disk je čitav i igra radi tak da neću vraćat.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Ja naručio i platio 16.12.2010., još nije stiglo :-(

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
Eyekool kaže...

Ja naručio i platio 16.12.2010., još nije stiglo :-(

čekaj još malo i pogledaj na njihovoj stranici nakon koliko vremena je nešto proglašeno izgubljenim :)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
offline
RE: ShopTo.net - pitanja i odgovori
nailer kaže...
Eyekool kaže...

Ja naručio i platio 16.12.2010., još nije stiglo :-(

čekaj još malo i pogledaj na njihovoj stranici nakon koliko vremena je nešto proglašeno izgubljenim :)

  Ipak se nadam da će uskoro stići...   {#}

13 godina
neaktivan
offline
Re: ShopTo.net
imam pitanje, malo se kasno ukljucujem na temu ali nema veze... ovako imam problema sa registracijom na shopto.net vec sam cetri puta danas upisao sve svoje podatke i cetri puta upisao podatke moje visa kartice i jednostavno kad stisnem proced nazad mi otvara stranicu gdje upisujes svoj info????
ne kuzim!!!??? upomoc!! vec sam si zabrijal da je neka fake stanica koja lovu dere rulji....
12 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

Bok ljudi zanima me vaše iskustvo sa pošiljkama preko 300 kn koje ste naručili od ShopTO.

 

Zanima me to da vidim što mogu očekivat , evo bio sam naručio preorder igre koja tek treba izaći i cijena sa dostavom je £38.36 ali sam uzeo jeftiniji način dostave tako da neću moći trackati lokaciju pošiljke.

 

Pošto je ovo moja prva kupovina ovdje i nemam iskustva mene zanima:

 

- Koliko dugo se obićno čeka da igra stigne do nas od dana od kada se pojavi u trgovini ?

 

- Tu sam iz Zagreba , da li igre malo više od 300 kn prolaze carinu bez problema ili će mi je svakako zaustavljat. ?

 

 

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
ShopTo.net - pitanja i odgovori

imam jedno pitanje dali je sigurno naručivat sa tog ShopTo i moram li plaćat poštarinu, shipping, ili carinu???

FrankY
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice