Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

poruka: 9
|
čitano: 3.733
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

Pozdrav,

 

primoran sam otvoriti novu temu jer ovo što mi se dešava sa Tele 2 pokućnim Internetom je više nerazumljivo.

Da ne duljim priču sada mi uopće ne želi prepoznati Wifi vezu (DNS is not responding) sa ZTE ruterom od TELE 2 a kada SIM karticu stavim u ruter koji sam kupio (a radio se o TP LINK TL-MR6400) mi ne "želi otvoriti" ne prepoznaje Google.com (i sve njegove usluge) - slika 1. u privitku te ono što mene najviše zabrinjava uopće mi ne želi otvarati bugov forum (dugo ga vrti i onda da error). A inače kada iste stranice otvaram preko T-COMa onda je sve uredu i otvara vrlo brzo.

 

U nastavku Vam stavljam dva videa kada otvaram bugov forum sa T-COM (prvi video) te kada otvaram sa TELE 2 (drugi video).

 

Zaista molim ako netko ima iskustva ili se razumije u navedeno da mi pomogne jer polako postaje smješno kakvo iskustvo imam ja sa TELE 2 pokućnim internetom.

 

Što se tiče službe za korisnike oni idu po svome, isprobajte ovo isprobajte ono na kraju sam zatražio novu SIM karticu koju čekam.

Ali zaista nije moguće da na dva rutera imam slične probleme.

 

Hvala unaprijed.

 

Prvi video t-com

 

Drugi video tele 2

Ne želi otvorit google.com - tele 2 pokućni Ne želi otvorit google.com - tele 2 pokućni
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

Zatvori web preglednik i promijeni DNS na 1.1.1.1 i 1.0.0.1. Nakon toga, otvori CMD i izvrši komandu ipconfig /flushdns.

 

Možeš li sada normalno otvarati stranice?

13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno
Marko :D kaže...

Zatvori web preglednik i promijeni DNS na 1.1.1.1 i 1.0.0.1. Nakon toga, otvori CMD i izvrši komandu ipconfig /flushdns.

 

Možeš li sada normalno otvarati stranice?

 na žalost i dalje ne....

 

zaista više ne znam što bi moglo biti ili da je stvarno problem do SIM kartice..... ali ne vidim razlog tome jer sve ostale stranice otvara uredno....

 

edit: sad sam primjetio i da mi net bankarstvo erste banke ne želi otvorit na wifi od tele 2

13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

Što se događa kada se spojiš kabelom?

Radi li ti internet u drugim preglednicima?

Jesi probao promijeniti s 4G mreže na 3G mrežu?

Jesi li se probao spojiti na HT 3G signal?

Kako rade drugi uređaji spojeni na Wi-Fi od Tele2?

Da li si se probao povezati s drugim računalom na Wi-Fi od Tele2, kako radi internet na njima?

Što se događa kada pingaš 1.1.1.1?

Jesi li probao ubaciti karticu u mobitel i vidjeti kako na njemu radi internet?

Poruka je uređivana zadnji put ned 17.2.2019 14:35 (Marko :D).
13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno
Marko :D kaže...

Što se događa kada se spojiš kabelom?

Radi li ti internet u drugim preglednicima?

Jesi probao promijeniti s 4G mreže na 3G mrežu?

Jesi li se probao spojiti na HT 3G signal?

Kako rade drugi uređaji spojeni na Wi-Fi od Tele2?

Da li si se probao povezati s drugim računalom na Wi-Fi od Tele2, kako radi internet na njima?

Što se događa kada pingaš 1.1.1.1?

Jesi li probao ubaciti karticu u mobitel i vidjeti kako na njemu radi internet?

 sve sam isprobao i sve radino
jedino nisam probao drugi laptop spojit na wifi od tele 2 (a to ću kasnie)

 

kažem na mobu wifi radi kako spada i otvara bugov forum i google

dok me samo na kompu zeza.....

probam s drugim laptopom se spojit pa se javim kasnie...

12 godina
offline
Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

tele2 kartica ti je uredu imaš problem sa wifi karticom ili usb donglom ne napravi dobre IP adrese i to se događa ako mjenjaš kartice drugih operatera i zbuniš wifi karticu. jer da je do tele2 kartice nebi se ni mobom mogao spojiti na internet

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno
DDavorin kaže...

tele2 kartica ti je uredu imaš problem sa wifi karticom ili usb donglom ne napravi dobre IP adrese i to se događa ako mjenjaš kartice drugih operatera i zbuniš wifi karticu. jer da je do tele2 kartice nebi se ni mobom mogao spojiti na internet

 a kako se to može "popraviti" jer sve ostalo otvara kako spada samo eto te 2,3 stranice ne otvori (otvara ih ali ih ne otvori i onda izbaci kao sa slike u prilogu).

13 godina
offline
Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

Ekipa evo sada sam probao na drugom laptopu na kojem imam Linux i isti problem, dakle sve isto..... e sad... što to znači.... što mi je činiti?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele 2 Pokućni Intenret - ne radi ispravno

Probaj promijeniti kanal Wi-Fi mreže, te isprobaj mrežu na 5 GHz.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice