iPhone 11 - Rasprava izdvojena tema

poruka: 561
|
čitano: 198.760
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Ekipa, što bi prepručili meni za kupiti nakon 7 godina androida. Dvoumim se između (rabljenog) iP XS i (rabljenog ili možda čak i novog) iP11. Nešto jeftinije uspjevam pronaći XS (na ebayu), ali sad nisam ziher što je bolja opcija? 

 

Na 11-ici mi je u biti najveći problem što su bezeli dosta veliki za današnje vrijeme. 11 pro i max nisu uopće u konkurenciji zbog cijene jer ni za ova dva nemam pojma kako bi skombinirao da ih kupim. Ali s ozbirom da radim na Macbooku sad volio bih to upariti s iOS-om. Pa me zanimaju mišljenja. I ako netko zna gdje je najbolje kupiti što se cijene tiče, nije mi problem ako je rabljeni uređaj.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Ovisi...


Moja iskrena preporuka ti je da preskocis tu kupnju ako ce te financijski opteretiti.
Nista sto uparivanje laptopa s mobitelom nudi i donosi nije razlog za takav pothvat ako ces imati problema kasnije.

Dal ima nesto u toj kombinaciji sto ti je od presudne vaznosti za tvoj zivot/posao da ti bas treba treba?

16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
XS kvaliteta izrade, manji bezeli i bolji zaslon.

11 bolja baterija i kamera. Noviji, dulje bi trebao trajati...
 
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Cordas kaže...

Ekipa, što bi prepručili meni za kupiti nakon 7 godina androida. Dvoumim se između (rabljenog) iP XS i (rabljenog ili možda čak i novog) iP11. Nešto jeftinije uspjevam pronaći XS (na ebayu), ali sad nisam ziher što je bolja opcija? 

 

Na 11-ici mi je u biti najveći problem što su bezeli dosta veliki za današnje vrijeme. 11 pro i max nisu uopće u konkurenciji zbog cijene jer ni za ova dva nemam pojma kako bi skombinirao da ih kupim. Ali s ozbirom da radim na Macbooku sad volio bih to upariti s iOS-om. Pa me zanimaju mišljenja. I ako netko zna gdje je najbolje kupiti što se cijene tiče, nije mi problem ako je rabljeni uređaj.

Obzirom imam iPXs Max, i sada bih uzeo iP11 Pro, uvijek i u svakom slučaju 

Opet, priča/jednadžba ovisi o prekonekoliko faktora. Tvoje dimenzije ruku, tvoje financije, vrijeme koliko bi ga koristio, opseg potreba koje treba/š, ...! 

 

U svakom slučaju, NEĆEŠ POGRIJEŠITI, obzirom su svi odlični. 

Prijetelj mi ima običan X već dvije godine, i apasolutno je sasvim zadovoljan sa njime. 

U tom kontekstu, garantiram da ćeš i ti biti isto tako zadovoljan. 

ATJ Lučko
15 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Ja sam se prebacio s XS Max na 11 Pro Max pa vratio i uzeo 11.

 

Uzmi 11, neces pogrijesit.

 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Hvala svima ekipa, nekako ispada da je 11-ica najbolji izbor.Volio bih baš mob manjih dimenzija, što je postalo nemoguće u android svijetu. Probam naći neki prihvatljiv deal 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Ja sam isto na 11 i stvarno je pun pogodak telefon. Bezeli me ne diraju, ionako je u masci.

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Ima li netko preporuku za third party kožnu masku za 11 a da je što bliža originalu za pro? Mujjo?
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
iPhone 11 - Rasprava
Moze li mi neko reci na PRO modelu kako da selfi ispada kako treba.Primjetila sam slikam recimo glavu na lijevu stranu ono mi u galeriji prikaze na desnu?
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Cordas kaže...

Hvala svima ekipa, nekako ispada da je 11-ica najbolji izbor.Volio bih baš mob manjih dimenzija, što je postalo nemoguće u android svijetu. Probam naći neki prihvatljiv deal 

 ako si dugo vremena na andridu i kupiš ip pripremi se na dosta dugo privikavanje i dosta potrošenih živaca kad skužiš neke totalno glupe i nelogicne sitnice

Šta je najgore sitnice oko stvari  koje upravo koristiš u svakodnevnom radu.

Sve je to lipo i sjajno ALI

sretno

iPhone is a smartphone for dumb people
10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
@karlanal glupost si napisao.

prešao na ip nakon 3 godine , zadnji mobiteli p30 pro , mi 9t i oneplus 7 pro.
nikakvo privikavanje nije potrebno.

oduševljen sam svime!

p.s ajde please nabroji te sitnice koje koristimo u svakodnevnom radu a problem su na iphone-u?


Poruka je uređivana zadnji put pon 4.11.2019 9:25 (Dario7).
16 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Uglavnom se čovjek treba pripremiti da sve radi pouzdano i kako je predviđeno. E sad, to što se ne mogu skidati torrenti i slično, to je već druga stvar. :) Inače, IOS 13 ima bugova ali sam ugodno iznenađen brzinom kojom se neke stvari poprave. Recimo, imao sam problem s bluetooth konekcijom u autu na 13.1.x. S 13.2 sve radi ok.

 
2 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
@Sil za takve stvari imam PC i laptop ;)

To nisam niti na androidu radio.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Dario7 kaže...
@Sil za takve stvari imam PC i laptop ;)

To nisam niti na androidu radio.

 Samo sam naveo malo ekstremniji primjer. :) Nedavno sam baš prešao na iPhone 11 i jedino što bi recimo volio da što prije naprave je mogućnost da se konfiguriraju zadane aplikacije. I to iz jednog trivijalnog razloga, da svaki put kad ulazim u auto ne moram ručno pokretati Deezer... Ovako ako se ne pokrene Deezer, pokreće Apple Music koji bi recimo bio ok da imam na uređaju fizički nešto što želim slušati.

12 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Negdje sam procitao da iPhone 11 (obicni) nema stabilizaciju tokom snimanja videa, pa sad pokusavam to pronaci pa pise da ima, ali na normalnoj wide lensi no nema na ultra vide lensi dok recimo pro max ima i na ultra wide.

Jesam dobro shvatio?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
kameni_zg kaže...

Negdje sam procitao da iPhone 11 (obicni) nema stabilizaciju tokom snimanja videa, pa sad pokusavam to pronaci pa pise da ima, ali na normalnoj wide lensi no nema na ultra vide lensi dok recimo pro max ima i na ultra wide.

Jesam dobro shvatio?

Jesi, tako je. OIS samo na wide, ali ne i na ultra wide. Kod Pro, na wide i telephot postoji OIS

Every man dies, not every man really lives. William Wallace (1272 - 1305)
15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
kameni_zg kaže...

Negdje sam procitao da iPhone 11 (obicni) nema stabilizaciju tokom snimanja videa, pa sad pokusavam to pronaci pa pise da ima, ali na normalnoj wide lensi no nema na ultra vide lensi dok recimo pro max ima i na ultra wide.

Jesam dobro shvatio?

 Ima stabilizaciju. Obje rade fenomenalno, na UW je manji aperture i zbog zarisne duljine je dovoljan EIS (brzi je i shutter speed).

 

Video je zasigurno najbolji na 11 i 11 Pro nego bilo kojem drugom dostupnom telefonu.

 

4k@60 je fantastican tokom dana, prednja kamera takoder.

15 godina
neaktivan
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Dario7 kaže...
@karlanal glupost si napisao.

prešao na ip nakon 3 godine , zadnji mobiteli p30 pro , mi 9t i oneplus 7 pro.
nikakvo privikavanje nije potrebno.

oduševljen sam svime!

p.s ajde please nabroji te sitnice koje koristimo u svakodnevnom radu a problem su na iphone-u?

 meni, koji jako puno telefoniram je ogroman minus da nema smart dial, mala sitnica a jaaako puno znači

i zbog toga sam već par puta odustajao od iphonea

iPhone is a smartphone for dumb people
15 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

ovaj model 11 pro i pro max su čisto prodavanje magle za naivce! 3 godinu za redom nude Iphone X pod drugim nazivom i rulja to puši.. Nemreš bolivit

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 22:18 (Horned Reaer).
Moj PC  
0 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Horned Reaer kaže...

ovaj model 11 pro i pro max su čisto prodavanje magle za naivce! 3 godinu za redom nude Iphone X pod drugim nazivom i rulja to puši.. Nemreš bolivit

 Pa ono...razlika u kameri i bateriji je zbilja velika. Ne sjecam se da sam imao 2 day battery life na X.

15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Mitch kaže...
Horned Reaer kaže...

ovaj model 11 pro i pro max su čisto prodavanje magle za naivce! 3 godinu za redom nude Iphone X pod drugim nazivom i rulja to puši.. Nemreš bolivit

 Pa ono...razlika u kameri i bateriji je zbilja velika. Ne sjecam se da sam imao 2 day battery life na X.

 ok baterija je bolja , kamera isto ali mislim da to nikako ne opravdava cijenu!

Ne znam sa kojeg uređaja si radio upgrade? ali sa X ili XS se po meni nikako ne isplati. Za mob dobijes 4000 kn a platiš novi 8500 da bi imao jaču bateriju ..

No opet ako novac nije problem onda zašto ne ! 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.11.2019 23:24 (Horned Reaer).
15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Ja sam u situaciji gdje bih platio bilo sto za duplo bolju bateriju i neki mali improvement u svemu ostalom...

Zato i jesam na iPhone Upgrade Programu
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

@ Mitch, kako ti izdrzi obicni iPhone 11 (Baterija)?

Ja sam dosta heavy user (pozivi, navigacija 2-4 sata u danu max, data upaljen stalno).

 

Mislim da je prevagnulo da uzmem iPhone11 koji ima sve kaj mi treba, sad me jedino brine baterija u odnosu na pro max a ako hocu na pro max razlika u cijeni mi bas i nije prihvatljiva samo radi toga.

Hvala ti unaprijed.

15 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava

Baterija je fantasticna (jako heavy user).

Trenutno sam na 83% sa 3:25h SOT. Sve na LTE+ Sprint, auto brightness (dosta visok jer je dan). Bez ikakvih kompromisa (Airdrop always on, sav sync, 6-7 background appova za social)

Zadnjih 10 dana potrosnja dnevno oko 50% i svaki dan imam 4:30h SOT.  Dakle uglavnom dignem s punjaca oko 9:00. Citav dan na poslu, 4h SOT (data, wifi, location sve...), dodem doma u 9, koristim jos malo i idem lec oko 1. Tad je na 49%, dignem se ujutro, padne mozda na 47%, nekad je dovoljno da izgura jos citav takav dan, a nekad jednostavno napunim za 30min i na 90% je.

Imao sam mozda 1h extra SOT na 11 Pro Max. Takoder najvise pomaz ekoristenje Safarija u odnosu na Chrome (taj je ubijao batku).

 

Zanimljivo GMail i Outlook se uopce ne pojavljuju, a vjerojatno sam na svakom konstantno...u odnosu na Android te aplikacije su 10x bolje implementirane za iOS.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.11.2019 20:46 (Mitch).
 
3 0 hvala 1
15 godina
offline
iPhone 11 - Rasprava

Uzeo netko mozda Airpodse Pro? Probao i vjerojatno cu uzet, trenutno imam Sony WF-1000XM3 koje mogu refundat, ali Find My Airpods mi je dosta bitna stvar. Zvuk je stvarno odlican.

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Ja sam ih uzeo, izvrsne su u svakom pogledu i konacno su earbuds, jer sve ovo prije mi ispada iz uva :)

Nisu kao HTCove sta se noise cancelinga tiče, ali sve skupa su savršene.

Lako se upare sa iP, ali i sa Samsung TV i Hp Laptopom rade extra.

Najbolja stvar sta sam uzeo, bolje i od Watcha 5.
#HŽV
6 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Mitch kaže...

Uzeo netko mozda Airpodse Pro? Probao i vjerojatno cu uzet, trenutno imam Sony WF-1000XM3 koje mogu refundat, ali Find My Airpods mi je dosta bitna stvar. Zvuk je stvarno odlican.

 ja sam si narucio i ugravirao nickname :D fora mi je to. 

 

no nemaju na stocku bar kod nas moram cekati 3 tjedna 

inked guy who loves tech, music, gaming, netflix and pussies.
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
sardax kaže...
Ja sam ih uzeo, izvrsne su u svakom pogledu i konacno su earbuds, jer sve ovo prije mi ispada iz uva :)

Nisu kao HTCove sta se noise cancelinga tiče, ali sve skupa su savršene.

Lako se upare sa iP, ali i sa Samsung TV i Hp Laptopom rade extra.

Najbolja stvar sta sam uzeo, bolje i od Watcha 5.

Gdje si ih uzeo? Cijena? 

14 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
Cordas kaže...
sardax kaže...
Ja sam ih uzeo, izvrsne su u svakom pogledu i konacno su earbuds, jer sve ovo prije mi ispada iz uva :)

Nisu kao HTCove sta se noise cancelinga tiče, ali sve skupa su savršene.

Lako se upare sa iP, ali i sa Samsung TV i Hp Laptopom rade extra.

Najbolja stvar sta sam uzeo, bolje i od Watcha 5.

Gdje si ih uzeo? Cijena? 

 

u iStylea u Splitu. 2.350,00 kn cca.

Najbolja stvar. Odlične su. Kažem ti, nisu najbolje, ali sve zajedno su 10/10.

 

Mislim da je ovo najbolji opis i review: 

#HŽV
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2019 13:41 (sardax).
12 godina
offline
Re: iPhone 11 - Rasprava
sardax kaže...
Cordas kaže...

 

u iStylea u Splitu. 2.350,00 kn cca.

Najbolja stvar. Odlične su. Kažem ti, nisu najbolje, ali sve zajedno su 10/10.

Iskreno sam očekivao da će biti i skuplje kad dođu kod nas. Ne znam isplati li se 1000 kn više u odnosu na "obične" airpodse? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice