IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.559
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
R36 kaže...
sardax kaže...

U potrošačkom svijetu u kakvom i mi živimo, a koje je tehnološki zaostalo, kako nešto može biti preskupo ili prejeftino, ako roba ima svog kupca, onda je očito adekvatno cijena postavljena. 

Nadji mi neki kontra argument molim te.

 

Ja isto mogu reći, po čemu N8 vridi te novce, a iPX ne vrijedi? 

Ako ću napustit Android (HTC), onda ću 99% ići na iPX, bez razmišljanja. 

Neću puno filozofirat...

Tehnologija koja je ugrađena u X ne opravdava cijenu. Nema ni neke inovativnosti osim tog 3D scan otključavanja. Ako pogledamo komponente + inovativnost = cijena je previsoka. 

Ali ok - oni su stavili takvu cijenu, do sad su imali lojalne kupce, vidjet ćemo kako će ići prodaja. Marketing će odradit svoje kao i u 99% slučajeva.

 

Svaka roba ima svog kupca, ali je pitanje koliki broj kupaca. Ako ti broj kupaca pada, onda je cijena previsoka ili nešto s uređajem ne štima. Primjer ti je 8 koja se prodaje lošije od očekivanog (pretpostavljam da je razlog ipak dolazak X-a) i gdje se 7 i dalje ako ne i bolje prodaje sad nego prošle godine.

 

Ako pogledaš istraživanje provedeno na 16000 ljudi... 53% je reklo da im Android odgovara, 8% je reklo da im je Iphone ok ali ne i X, 21% je reklo da im trenutni uređja može trajat još godinama i samo njih 19% da ne smiju poropusti kupnju najboljeg Iphonea ikad.

Zaključak 19% ljudi su zagrijani za X. 

 

 

Niste kolega dovoljno dobro, do kraja elaborirali post 

 

Da ste išli do kraja, onda bi ste i stavili da je 19% od istraživanog uzorka skorom 3200 ljudi, samo za prvu ruku! 

Nadalje, moglo se je ići i u starosnu dob, stručnu spremu, mjesečne/godišnje prihode, ..., ali pretpostavljam da bi za te podatke ipak bilo poželjnije imati uzorak barem velik 500.000 ispitanika! 

 

No, ako na tržištu "trenutno" postoje tri linije, 6S, 7 i 8, u nailasku je četvrta, ovo su vrhunski podatci. Pa koliko brendova se može pohvaliti da im se uspješno prodaju još uvijek u rangu flagship modela po cijenama koje god da jesu?!?! 

ATJ Lučko
10 godina
online
IPhone X - [Rasprava]

 
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Najbolje da se ova tema zakljuca dok ne pocnu stizati mobiteli jer kolko vidim svi samo trekeljaju bezveze o cijenama i usporedbi sa jeftinijim mobitelima. Mogu si ga priustit, ali ne zelim jer po meni nije ponudio nis posebno, ostajem na Mi Mixu do daljnjeg jer mi je 6+" must have, ali sigurno necu reci nekom da ga kupi ili ne kupi jer je (pre)skup ili jer moze naci "bolji" mob za manje love. Nismo djeca, svatko raspolaze svojim budzetom kak hoce (moze). To kaj bude hrpa ljudi bude isla u minuse ili radije ne budu jeli nego ne imali ovaj mob nije rasprava za podforum mobiteli nego birtiju. 

 

 

 
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
pripreme krenule
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ProTeinZ kaže...
pripreme krenule

 i ja sam uzeo 2 wireless dock punjaca :) 

IG : _itsmoriarty
9 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

jel bilo samohvalisanja da to radi savrseno? 

da li blizanci imaju isti otisak prsta? 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 13:11 (digitall).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Pa to se moglo i pretpostaviti...... Bas me zanima kako ce stado ovo opravdati... Vjerovatno ce ici prica kako valjda bratu mozes vjerovati....

Ali generalno sporije skuplje i manje sigurno.... 

8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Torent kaže...

Pa to se moglo i pretpostaviti...... Bas me zanima kako ce stado ovo opravdati... Vjerovatno ce ici prica kako valjda bratu mozes vjerovati....

Ali generalno sporije skuplje i manje sigurno.... 

 Nije se ništa trebalo pretpostavljati, to je službeno rečeno na predstavljaju i naznačeno na web stranici proizvođača. Sad ste kao otkrili toplu vodu... Imaš blizanca koji živi s tobom/često se družite. Nemoj kupiti X i bok.

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.11.2017 13:29 (Feudalac).
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Mene zanima kako to definiramo stado i ovcu? Ako kupim Iphone X jel sam i ja automatski ovca? Ili moram negdje pristupnicu ispuniti pa da me prime u klub?
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Naravno da ne. DOk god realno razmisljas nisi clan stada ;) Kupiti iphone nije samo po sebi zlocin ;)

8 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ha čuj , onaj tko ima novaca i voli koristiti iPhone on će kupiti ovo ili iPhone 7 ili 8 ako želi brz uređaj.

 

Ja osobno ne bih kupio X jer bih stalno razmišljao da mu se što ne dogodi jer je skup, tu i je razlika između bogatih i onih ne tako bogatih, ove prve boli briga ako se i razbije.

 
0 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
AnđeoGabrijel21 kaže...

Ha čuj , onaj tko ima novaca i voli koristiti iPhone on će kupiti ovo ili iPhone 7 ili 8 ako želi brz uređaj.

 

Ja osobno ne bih kupio X jer bih stalno razmišljao da mu se što ne dogodi jer je skup, tu i je razlika između bogatih i onih ne tako bogatih, ove prve boli briga ako se i razbije.

 Ako zeli brz uredjaj na IOS-u. Ima jos more podjednako brzih uredjaja.....

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ATJLučko kaže...

Niste kolega dovoljno dobro, do kraja elaborirali post 

 

Da ste išli do kraja, onda bi ste i stavili da je 19% od istraživanog uzorka skorom 3200 ljudi, samo za prvu ruku! 

Nadalje, moglo se je ići i u starosnu dob, stručnu spremu, mjesečne/godišnje prihode, ..., ali pretpostavljam da bi za te podatke ipak bilo poželjnije imati uzorak barem velik 500.000 ispitanika! 

 

No, ako na tržištu "trenutno" postoje tri linije, 6S, 7 i 8, u nailasku je četvrta, ovo su vrhunski podatci. Pa koliko brendova se može pohvaliti da im se uspješno prodaju još uvijek u rangu flagship modela po cijenama koje god da jesu?!?! 

3200 tehnoloških frikova, nešto slično kao "mi".  Običan puk nije zahvačen.

 

Ovo cijena od 10000kn je "psihološka cijena" i vidjet ćemo po prodajnim rezultatima da li je Appleova taktika uspješna.

 

 

 

10 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Naravno da je uspjesna, kroz 5 godina ce neki novi iPhone placati 14 000 Kn i sjetno se prisjecati 2017 kada je iPhone kostao samo 10 000 Kn...prodavat ce se on i za 2000E bez problema.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
ocean77 kaže...
Naravno da je uspjesna, kroz 5 godina ce neki novi iPhone placati 14 000 Kn i sjetno se prisjecati 2017 kada je iPhone kostao samo 10 000 Kn...prodavat ce se on i za 2000E bez problema.

Vrlo moguće, vrlo vjerojatno! 

 

No, uz moj onda status, normalno ako se u međuvremenu bitno ne izmjeni, ja ću si to moći priuštiti! 

Nevezano za iPhone ili bilo koji drugi android flagship model, naravno ako mi se budu parili 

 

Poanta je u tome, barem kod mene, uzimam jedan gadget za koji sam siguran da mi odgovara U SVEMU, siguran da ću ga imati funkcionalnog najmanje tri godine, samo dulje! 

ATJ Lučko
8 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
AnđeoGabrijel21 kaže...

Ha čuj , onaj tko ima novaca i voli koristiti iPhone on će kupiti ovo ili iPhone 7 ili 8 ako želi brz uređaj.

 

Ja osobno ne bih kupio X jer bih stalno razmišljao da mu se što ne dogodi jer je skup, tu i je razlika između bogatih i onih ne tako bogatih, ove prve boli briga ako se i razbije.

 Čekaj, osmicu, s8, pixel 2 možeš razbiti i ostati bez cca 800 ili više eura, a 999 je već grozno previše?

Mislim da bogatiji malo bolje čuvaju stvari, oni koji to ne rade brzo spiskaju milijune i završe na cesti....

Ja rekoh
8 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Ja nemam niti s8 niti gp ovo se odnosilo na sve te uređaje, a vjeruj mi bogati koji čuvaju stvari su oni koji su novac sami i zaradili, djeca takvih osoba ne a oni su vjerovatno ciljana skupina  za ovaj i slične uređaje.

 
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
IPhone X - [Rasprava]

Kada se očekuje da će se X pojaviti na njuškalu u većim količinama i koju cijenu očekujete?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Tomo1987 kaže...

Kada se očekuje da će se X pojaviti na njuškalu u većim količinama i koju cijenu očekujete?

 Uskoro, visoka.

13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Tomo1987 kaže...

Kada se očekuje da će se X pojaviti na njuškalu u većim količinama i koju cijenu očekujete?

Utvaram si da će od 100 iOvaca koje "uzmu" iPhone X njih 100 ostati družiti se sa njime obzirom 

Ne vjerujem da je itko lud/hrabar produžiti pretplatu i biti dvije tri godine u robovlasničkom odnosu onda, a prodati ga za koliko, u pola cijene ?! 

ATJ Lučko
14 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Blizanci imaju isti dnk, ali razlicit otisak prsta.
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]

Koja hrpa gluposti!

Note 8 je moguće dobiti na 1200 nita!

I sigurno bi Samsung napravio bolji ekran za Apple nego za sebe 

Vidi se da je taj iphone drukčije podešen i zato daje "vjernije" boje.

9 godina
odjavljen
offline
IPhone X - [Rasprava]

dobio E-mail da dodjem po svoj iPhone iza 15h. znaci CAN'T WAIT !

 

fotke dolaze poslije. 

IG : _itsmoriarty
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ekipa ako neko zna dali su dobili izlozbene primjerke u istylu u areni ili ako neko sazna do kraja dana nek slobodno napise ovdje
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
siick_bubble_gumm kaže...

dobio E-mail da dodjem po svoj iPhone iza 15h. znaci CAN'T WAIT !

 

fotke dolaze poslije. 

 Gdje si ga piknuo i koliko para???

13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Imao ga u rukama, i dojam je NEDOJEBENO OOOODLIČAAAAAAAAN!!!!!! 

ATJ Lučko
Moj PC  
2 1 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Baš neštrpljivo iščekujem 2018 godinu !!!! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/kgi_2018_iphone_x_keep_6p_rear_camera_lens_design-news-28063.php

ATJ Lučko
Moj PC  
0 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Lucko u kojem vipu ga ima???
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Robi1992 kaže...
Lucko u kojem vipu ga ima???

Ovaj je u Karlovcu! 

 

No ne vjerujem da nema u svakom u Hrvatskoj, pitanje je samo koliko ih fizički ima za prodati/kupiti?! 

ATJ Lučko
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice