IPhone X - [Rasprava] izdvojena tema

poruka: 1.313
|
čitano: 419.546
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Pozdrav, sad mi se čini dobro vrijeme za kupiti iPhone X. Gledam malo po njuskalu, i da se naći novi zapakirani jos uvijek začudo, kaj mislite koja bi bila realna cijena za taj mob sad? Kolko sam shvatil apple ga prestaje proizvoditi, a trebalo bi ga se dati naci po dosta manjoj cijeni od novog Xs modela.
Ili da li je neko mozda vidio kakvi popust u nekom dućanu sad ili tak nekaj?
Nije mi jasno kak moze tak cijenu dugo drzati, kod tele2 u tarifi ispadne da je 2000 kuna skuplji od note 9.
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]

 Oprosti na malo kasnom odgovoru, to je to sto ti treba. Ili si kupi power adapter za iPad 12W i imat ćeš brze punjenje od običnog punjaca ali napominjem da to nije fast charging koji se reklamira uz iPhone x

ibosilj kaže...
Pozdrav, sad mi se čini dobro vrijeme za kupiti iPhone X. Gledam malo po njuskalu, i da se naći novi zapakirani jos uvijek začudo, kaj mislite koja bi bila realna cijena za taj mob sad? Kolko sam shvatil apple ga prestaje proizvoditi, a trebalo bi ga se dati naci po dosta manjoj cijeni od novog Xs modela.
Ili da li je neko mozda vidio kakvi popust u nekom dućanu sad ili tak nekaj?
Nije mi jasno kak moze tak cijenu dugo drzati, kod tele2 u tarifi ispadne da je 2000 kuna skuplji od note 9.

 Iphonei su općepoznati da drže cijenu puno duže nego bilo koji drugi modeli mobitela. iPhone X je odlican mobitel ako zadovoljava tvoje potrebe jer je cijenom sličan kao budući XR ali naravno sve ovisi o tvojim potrebama. iPhone X - OLED ekran, “slabiji” chip, iPhone XR - LCD ekran s jako upitnom rezolucijom, stražnja single len kamera, ali jači chip A12... Treba vidjet šta ti je bitnije, a definitivno bi preporučio možda pričekati da dođe XR i cijena...

PSN: Carlikaa
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Di kupiti novi ipohe x? Ima ih na amazonu.de za 900e. Ima li jeftinije?
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]
Pozdrav ekipa

Pošto trenutno sam u fazi nabavke novog mobača interesira me dal bi možda se isplatilo počekat cca 20 i nesto dana dođe Iphone XR?
,jer danima već tražim sve moguće o njemu da ga usporedim s X-om. To mi je najveća dilema, da li uzeti X ili počekat novi XR jer cijenom vjerojatno neće se nešto previše razlikovat. Na alzashopu novi XR u prednarudžbi 909€ 64GB dok je X 1029€ 64GB. Prvenstveno me zanima da li ćeveća baterija i jači čip na XR donijeti prevagu u odnosu na X koji ima slabiji čip,al jaću kameru i ekran. Svaki savjet je dobrodošao
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
mazy651 kaže...
Pozdrav ekipa

Pošto trenutno sam u fazi nabavke novog mobača interesira me dal bi možda se isplatilo počekat cca 20 i nesto dana dođe Iphone XR?
,jer danima već tražim sve moguće o njemu da ga usporedim s X-om. To mi je najveća dilema, da li uzeti X ili počekat novi XR jer cijenom vjerojatno neće se nešto previše razlikovat. Na alzashopu novi XR u prednarudžbi 909€ 64GB dok je X 1029€ 64GB. Prvenstveno me zanima da li ćeveća baterija i jači čip na XR donijeti prevagu u odnosu na X koji ima slabiji čip,al jaću kameru i ekran. Svaki savjet je dobrodošao

Po meni, bitno je ekran uzeti pod prvo u obzir. Ipak je na X-u ukupno bolji.

Prijatelj mi već godinu dana ima X, i mali rastura, a vjerujem da će ga još jako dugo služiti. 

 

Usprkos novijem chipu i nazivno jačoj bakteriji, moje skromno subjektivno razmišljnaje kaže sve je u form faktoru za X! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Napravio novi upgrade OS-a i sada ne znam kako gasiti otvorene aplikacije? nema više onog dužeg držanja i nema onog minusa da makneš app, kako onda zgasit app do kraja?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.10.2018 10:47 (makopos).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: IPhone X - [Rasprava]
Samo swipe prema gore, ne trebaš sad i zadržat da ti se pojavi minus
PSN: Carlikaa
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ja imam puno problema s X om koji je moj prvi iPhone.
Otključavanje nije instantno već moraš povuci ekran gore
Face Id ne radi uvijek.
Tipkovnica je losa. Nema ponuđen točka i zarez. Alternativa je Swift key. Omiljenog Google boarda nema.
Safari je spor i loše izveden.
Ništa ne mogu skidati, pjesme mi otvara, ne mogu ih skinuti. iTunes nemam ni spotify, sto oni misle kako slušati glazbu u hr.
Hrpa stvari kojima fali sitnica da bude savršeno. Ima li uopće ledicu za obavjesti?
Hvalim bateriju i optimizaciju IOSa.
Moj PC  
0 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Gogy7 kaže...
Ja imam puno problema s X om koji je moj prvi iPhone.
Otključavanje nije instantno već moraš povuci ekran gore
Face Id ne radi uvijek.
Tipkovnica je losa. Nema ponuđen točka i zarez. Alternativa je Swift key. Omiljenog Google boarda nema.
Safari je spor i loše izveden.
Ništa ne mogu skidati, pjesme mi otvara, ne mogu ih skinuti. iTunes nemam ni spotify, sto oni misle kako slušati glazbu u hr.
Hrpa stvari kojima fali sitnica da bude savršeno. Ima li uopće ledicu za obavjesti?
Hvalim bateriju i optimizaciju IOSa.

 

Gboard imaš u app storu.

Safari ti je spor i loše izveden, imaš chrome ili još par drugih browsera u app storu.

Gdje skidaš pjesme kad nemaš itunes, jel znaš uopće kako funkcionira prebacivanje pjesama na iphone?

Puno stvari koje si naveo nisu problemi, nego uvati se gugla pa prvo provjeri kako se koristi mobitel koji si kupio...

12 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
@ Gogy7

Nije problem mobitel nego kako kolega rece ti nemas pojma koristiti se njime, nije za tebe iOS

Otkljucavanje nije ni zamisljeno da bude instantno, nego da ti upali ekran i imas gore katanac koji se otkljuca, onda svajpanjem prema gore dodjes na pocetni zaslon

Tipkovnica je izvrsna, precizna i brza, nema red brojki na vrhu al jbg, trazi drugu, na ovoj standardnoj tocku dobis da dva puta stisnes razmak, nema precac za zarez osim preko 123 dolje lijevo gdje je interpunkcija i brojke

Safari je brz i “lagan”, izveden je u apple stilu, ja sam navikao jer sam skoro 3 godine na iPhoneu, imao sam chrome ali sam ga maknuo

Za skidanje imas iTunes ili alternativne kanale, lampica za obavijesti nije nikad postojala na iPhoneu, niti ladica za memorijsku karticu, i ima spor adapter za punjenje i.. jel ti treba jos u necemu otkriti toplu vodu?

Pogledas i procitas bar neku rezenziju na netu prije nego kupis mob pa znas sto ce ti pasati, a sto ne.
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ma prebacio sam pjesme preko itunesa. Ma sve je to ok, no fale te neke sitnice koje bi stvarno činile mob savršenim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
IPhone X - [Rasprava]

Jedno pitanje vlasnicima X modela 

 

U kretanju po Hrvatskoj, primarno Zagrebu uzeti u obzir, ima li negdje mogućnosti loviti LTE signal, ili bilo što over 4G ?! 

Utvaram si da bi recimo gledanje YT programa trebalo biti fluidnije, no kako se stoji sa potrošnjom prometa u tarifi?! 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Imam xs i imao sam x .... naravno da mi je lovilo 4g u zagrebu..skoro pa svugdje..
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Pretpostavljam da je Lucko mislio na LTE + signal koji je dostupan u Zg
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
uragan kaže...
Pretpostavljam da je Lucko mislio na LTE + signal koji je dostupan u Zg

Da, upravo sam to imao na umu kada sam pisao! 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Razliku izmedju obicnog LTE signala i LTE+ ces mozda primijetiti jedino u gledanju sadrzaja u full hd ralucivosti pa kod LTE+signala nece biti stekanja,inace i nije neka razlika jer operateri ne podrzavaju takve brzine koje omogucuje moderni hardwer
 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Koristi li itko Apple watch? Imam Amazfit pa me zanima kakav je Apple watch?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Gogy7 kaže...
Koristi li itko Apple watch? Imam Amazfit pa me zanima kakav je Apple watch?

 Odličan je samo izgleda neozbiljno, kao za djecu, Gear S3 je 5 puta ozbiljniji, to je jedini razlog zašto ga nisam kupio. Imam priliku 2 mjeseca star Watch 3 uzet za 1000 kn ali taj izgled me tjera dalje. Inače sam na Samsungu koristio Gear S3 i super je i sad sam navikao na te satove a kako sam uzeo X Gear S3 mi ne radi ni blizu kao na Samsungu (zahvaljujući Appleu naravno).

7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
1000 kn za watch 3 ako je moguce meni nabavi odma dolazim
 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Uglavnom imao sam ja i ako koristis iphone nijedan ti sat nece bolje pasat od njega..a watch 4 je revolucija sa tim novim ekranom od ruba do ruba..brutalno izgleda
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ljudi jel normalno da mi nakon tjedan dva baterija na 99% zdravlja? Punim ga normalo punjacem iz kutije. Imate li kakav savjet kako ga puniti
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Najbolje punjenje je kratko i cesce oko 50-90 %.... Nikad ne punit preko noci znaci prepunjavanje i nikad pustat do nule da crkne baterija...
 
0 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Koristim ga preko dana i punim ga kad dode na 20 posto. Nikad preko noci i uvijek je upaljena stednja baterije. Kako u dva tjedna??? Bratu na s8 jos uvijek 100% nakon godine dana
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Meni je na x-u prvih 6 mjeseci bio na 100% zdravlju baterije onda je u sljedecih 6 mjeseci palo na 96%.. Znaci godinu dana je bio star i 96% zdravlje a bilo je hardcore koristenje i gaming i surfanje na najjace
 
1 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Neznam sta bi ti reko vidi pricekaj jos malo mislim da sam negdje cak procitao da te male postotke zna bit problem i u softveru jer to jos beta ionako...tako da nebrini al ako pocne padat onda na garanciju
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Robi1992 kaže...
Meni je na x-u prvih 6 mjeseci bio na 100% zdravlju baterije onda je u sljedecih 6 mjeseci palo na 96%.. Znaci godinu dana je bio star i 96% zdravlje a bilo je hardcore koristenje i gaming i surfanje na najjace

 meni je takodjer do nedavno bio na 99% i sad je pao na 92% ali ja svaki al svaki dan slusam spotify na poslu, fejs, insta ovo ono. 

IG: _itsmoriarty
13 godina
odjavljen
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Robi1992 kaže...
Najbolje punjenje je kratko i cesce oko 50-90 %.... Nikad ne punit preko noci znaci prepunjavanje i nikad pustat do nule da crkne baterija...

Najbolje da mu jos pjevas uspavanke i ljubis ga prije spavanja? Ovo je mobitel i zasto bi iko bio rob svog mobitela. Kada je prazan stavis ga puniti i punis koliko zelis, nisu baterije toliko osjetljive kao prije. I neznam jesi znao ali kada mobitel dosegne 100% punjenje se ugasi tako da ne vidim nikakav problem u "prepunjavanju".

7 godina
neaktivan
offline
Re: IPhone X - [Rasprava]
Ok zelis bit faca i uspio si odusevit ovim komentarom ljude na forumu...covjek je pitao i ja sam mu odgovorio sta sam procitao na dosta stranica o baterijama i punjenju i sam apple ti preporuca takvo punjenje na njihovoj official stranici za najbolji vijek baterije...ako zeli nek tako puni ako ne nikoga nije briga tako ni tebe ni mene...
 
1 2 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice