Acquisitum Magnum - ADM

poruka: 2.575
|
čitano: 792.843
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Naravno sve što si mu savjetovao stoji, ja ti tu ne kontriram, nego se sa komentarima nadopunjujemo i radi drugih forumaša  koji će se naći u sličnoj situaciji. 

 

Sjećaš se da je u drugoj temi bila polemika kada su neki pogrešno bili uvjereni da se kod reklamacije dobije kartica sličnih performansi, pa je bilo razuvjeravanja da jto nije tako nego da je jedino mjerilo iznos novca na računu. 

 

 

 

 

Naš mentalitet ima jedan kvalitet, da te jebe u zdrav mozak sve dok ima imunitet! Zustavite zemlju silazim, nije mi do ničeg, odlazim!
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Znam sve 5 :)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
sandokan111 kaže...
petarjukic kaže...

Ne vidim ništa loše ako želi uzeti rx 570 i uštediti dio novaca, rx 570 je sličnih perfomansi te u dx 12 i vulkan igrama bolja, jedini problem bi bio kako je hlađenje sređeno i jer troši više no to mu nije problem jer je jmao r9 380 do sada

 Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti i vrate mu ostatak novca, a on je rekao da je on s ovim zadovoljan pa je to to, slucaj gotov.

 Ovo nema nikakvog smisla što ti pišeš a sad ću ti napisati zašto.

 

Ako je grafiku platio npr. 1800,00 HRK npr. to je bila Nvidia GTX960 i oni sad njemu nude ekvivalent npr. RX560/570(ili kaj već je ekvivalent), ta grafika košta recimo 1400-1500 HRK. Razlika od 300,00 HRK mora biti vraćena ili upotrebljena tj. potrošena u tom dućanu - pošto ti kada radiš povrat tebi ide knjižno odobrenje na iznos od 1.800,00 HRK i taj iznos moraš ponovno ili fakturirati ili djelomično fakturirat i vratiti ostatak - to je za računovodstvo jedino ispravno. To kaj ekipa prodaje fore da je to ekvivalent kartica i sebi pobere lovu u džep je prevara i to je sve. Uvijek tražite povrat novca i onda ga potrošite u tom dućanu ili u nekom drugom... 

 

Da sumiramo - uvijek morate dobiti proizvod jednake vrijednosti tj. račun se mora poklapati iznosom prvobitnog ili može biti veći ako vi hoćete nadoplatit. Ako nećete, lijepo zatražite povrat novca. Nema 1 za 1 za grafiku manje cijene!

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 15:51 (molnyi).
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...
sandokan111 kaže...
petarjukic kaže...

Ne vidim ništa loše ako želi uzeti rx 570 i uštediti dio novaca, rx 570 je sličnih perfomansi te u dx 12 i vulkan igrama bolja, jedini problem bi bio kako je hlađenje sređeno i jer troši više no to mu nije problem jer je jmao r9 380 do sada

 Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti i vrate mu ostatak novca, a on je rekao da je on s ovim zadovoljan pa je to to, slucaj gotov.

 Ovo nema nikakvog smisla što ti pišeš a sad ću ti napisati zašto.

 

Ako je grafiku platio npr. 1800,00 HRK npr. to je bila Nvidia GTX960 i oni sad njemu nude ekvivalent npr. RX560/570(ili kaj već je ekvivalent), ta grafika košta recimo 1400-1500 HRK. Razlika od 300,00 HRK mora biti vraćena ili upotrebljena tj. potrošena u tom dućanu - pošto ti kada radiš povrat tebi ide knjižno odobrenje na iznos od 1.800,00 HRK i taj iznos moraš ponovno ili fakturirati ili djelomično fakturirat i vratiti ostatak - to je za računovodstvo jedino ispravno. To kaj ekipa prodaje fore da je to ekvivalent kartica i sebi pobere lovu u džep je prevara i to je sve. Uvijek tražite povrat novca i onda ga potrošite u tom dućanu ili u nekom drugom... 

 

Da sumiramo - uvijek morate dobiti proizvod jednake vrijednosti tj. račun se mora poklapati iznosom prvobitnog ili može biti veći ako vi hoćete nadoplatit. Ako nećete, lijepo zatražite povrat novca. Nema 1 za 1 za grafiku manje cijene!

 Da sumiramo, zasto si mene citirao?

11 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

Jer si napisao ovo :  "Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti ivrate mu ostatak novca"

 

Sad promisli i reci mi što ako ostane neka razlika, kaj će dućan napraviti s tom razlikom? To im za računovodstvo nikako ne štima, a znaš kaj se onda radi? Ti lijepo odeš iz dućana, a gazda sebi na tvoje ime napravi fakturu za npr. RDR2 :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.11.2018 21:41 (molnyi).
12 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

A sto ako uvoznik radi zamjenu a ne trgovina? Mislis da ce uvoznik trgovini vratiti dio love ako je nova kartica iste jacine ili bolja iako sada kosta duplo manje?

 

Bas i ne vidim tu neku logiku... zasto bi dobio dio love nazad ak je sada jaca grafa jeftinija?

 

Budes sretan sto si dobio jace i amen...jer sto da je krepala poslhe jamstva a ne u jamstvu.. bio bi vise sretan? Dobis jace...s novih 3 god gare...i ti bi jos povrat ostatka love...ma nemojmo sada pretjerivati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
molnyi kaže...

Jer si napisao ovo :  "Nece oni njemu nikakve novce djelomicno vratit :) Znaci ili ide povrat novca, pa kupi xx karticu, ili ide zamjena za xx karticu, to je to. Ne postoji opcija da se zamjeni za xx karticu manje vrijednosti ivrate mu ostatak novca"

 

Sad promisli i reci mi što ako ostane neka razlika, kaj će dućan napraviti s tom razlikom? To im za računovodstvo nikako ne štima, a znaš kaj se onda radi? Ti lijepo odeš iz dućana, a gazda sebi na tvoje ime napravi fakturu za npr. RDR2 :)

 Koja razlika ce ostat? Procitaj sto sam napisao.

 

Opcija 1.

Povrat novca, dalje radi sto hoce

Opcija 2.

Zamjena za bilosto bilokoje vrijednosti. Znaci ti doslovno mozes zamjeniti karticu od 5000kn za mikser od 200 ako ti na to pristanes. Zasto? Pa zato jer je tako zakonom propisano da mozes, a na kraju krajeva, zasto i ne bi mogao? Ista stvar kao da si im poklonio 4800kn jer ti se tako cefnilo. Zato i jesu ljudima uvaljivali godinama trgovci kartice "po performansama" i razliku novaca spremali u djep i imali dvostruku zaradu. Zato sam i milion puta pisao ljudima da ne pristaju na te stvari. A to sto sam napisao je referenca na kolegu koji je sugerirao da mu ZAMJENE za Y karticu koja kosta manje novaca i da mu daju karticu + nesto kesha na ruke, a TO NE MOZE.

Znaci ti mozes umanjit svoju vrijednost kupovine ako si ti tako izabrao, znaci karticu od 5000kn zamjenit za mikser od 200, jer ti to zakon dopusta, al tad ide zamjena za cijelokupni iznos. Tehnicki, mozes ti zamjeniti i karticu od 5000kn za karticu od 10000kn ako ti to trgovina ponudi, samo oni nisu glupi, jer su tada oni u minusu.

 

Nadam se da je sad jasnije.

Ili ide kompletna zamjena X za X (novo), X za Y (bilokoje vrijednosti), ili ide raskid ugovora i povrat novca.

8 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Fora je u tome što po zakonu i u praksi imaš pravo na povrat novaca ako nije identična.
I sad ako želiš profitirati bez obzira na sve napraviš ovo - pozoves se na to pravo. Dobis puni iznos i onda kupiš tu koju su ti ponudili (ako želiš) i imaš ovce i novce.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pa to je napisano 700 puta, a valjda 10 puta u zadnjih 20 postova. Cemu stalno ponavljanje istog...

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
FakeDeath kaže...

A sto ako uvoznik radi zamjenu a ne trgovina? Mislis da ce uvoznik trgovini vratiti dio love ako je nova kartica iste jacine ili bolja iako sada kosta duplo manje?

 

Bas i ne vidim tu neku logiku... zasto bi dobio dio love nazad ak je sada jaca grafa jeftinija?

 

Budes sretan sto si dobio jace i amen...jer sto da je krepala poslhe jamstva a ne u jamstvu.. bio bi vise sretan? Dobis jace...s novih 3 god gare...i ti bi jos povrat ostatka love...ma nemojmo sada pretjerivati.

 -nema kemijanja kod zamjene.. popravak ili identična (isti brand-model-serija) .. to je jedino pod garancijom i knjigovodstveno dozvoljeno, + tad se stornira stari račun i izdaje novi tj kao da kupac dobije povrat i kupi drugu identičnu karticu. Ako te identične više nema, tad je knjigovodstvno jedino ispravno storno-povrat novca s računa, dok kupac kupi što želi, za iznos koji želi..

sandokan111 kaže...
..

 

Opcija 1.

Povrat novca, dalje radi sto hoce

Opcija 2.

Zamjena za bilosto bilokoje vrijednosti. Znaci ti doslovno mozes zamjeniti karticu od 5000kn za mikser od 200 ako ti na to pristanes. Zasto? Pa zato jer je tako zakonom propisano da mozes, a na kraju krajeva, zasto i ne bi mogao? Ista stvar kao da si im poklonio 4800kn jer ti se tako cefnilo. Zato i jesu ljudima uvaljivali godinama trgovci kartice "po performansama" i razliku novaca spremali u djep i imali dvostruku zaradu. Zato sam i milion puta pisao ljudima da ne pristaju na te stvari. A to sto sam napisao je referenca na kolegu koji je sugerirao da mu ZAMJENE za Y karticu koja kosta manje novaca i da mu daju karticu + nesto kesha na ruke, a TO NE MOZE.

Znaci ti mozes umanjit svoju vrijednost kupovine ako si ti tako izabrao, znaci karticu od 5000kn zamjenit za mikser od 200, jer ti to zakon dopusta, al tad ide zamjena za cijelokupni iznos. Tehnicki, mozes ti zamjeniti i karticu od 5000kn za karticu od 10000kn ako ti to trgovina ponudi, samo oni nisu glupi, jer su tada oni u minusu.

 

Nadam se da je sad jasnije.

Ili ide kompletna zamjena X za X (novo), X za Y (bilokoje vrijednosti), ili ide raskid ugovora i povrat novca.

 -da/ne baš.. tj jamstvo ili mat.nedostatak je također razlika, kod ovog drugog (jer tako kaže zakon) je sve stvar dogovora trgovac-kupac.. ako dogovora nema, tad povrat novca.

-knjigovodstvno je jedino storno ispravno, zakon to kontrolira (porezna, uvoz/izvoz takve robe, porezi-carine..), svako nepotrebno kemijanje za trgovca može biti kažnjivo (čak i kad su namjere dobre, ne kao muljaža i sl..)

 

Alfa_R kaže...
Fora je u tome što po zakonu i u praksi imaš pravo na povrat novaca ako nije identična.
I sad ako želiš profitirati bez obzira na sve napraviš ovo - pozoves se na to pravo. Dobis puni iznos i onda kupiš tu koju su ti ponudili (ako želiš) i imaš ovce i novce.

 -da. Popravak ili identična/zamjena + novi račun i nova garancija za novu komponentu. Pošto se većina PC komponenti ne popravlja.. (za razliku od uređaja ili brand-PCja.. i tad nema novog računa/garancije osim ako je čitav uređaj-PC otpisan.. +produljenje garancije za period popravka itd.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
ihush kaže...
-da/ne baš..

 Da/ne bas i onda ponovis sto sam napisao... Jeste se svi najeli ludih gljiva?! Sto je "ne bas"...

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.11.2018 1:07 (sandokan111).
10 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Pozdrav,  narucio bih kod ADM cijelo racunalo zajedno s monitorom, zvao ih par puta na telefon, imaju sve djelove osim kucista trenutno na laggeru, rekli poslat dobavljacu upit pa da ce javit, proslo je par dana pa sam zvao opet pa kaze covjek da ce provjerit di je zapelo al evo od tad proslo 6 dana jos nista, prvi put kupujem preko njih pa me zanima koliko to brzo ide sto se tice upita i slicno, kaze covjek da im je guzva ovih dana tako da neznam dali da im se opet javim ili je normalno toliko cekat?

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.11.2018 21:47 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Naručio sam kučište u ponedjeljak, stiglo u srijedu. Sve prošlo OK, ajde nije se moglo puno toga "zeznut", ali i dalje brzo i bezbolno riješeno. Osobno ni jednom dućanu nebi dao da mi slaže konfu, pa takve fine detalje oko tog ne znam.

 

Naručivao sa prije godinu dana dosta tog od njih (samo grafa je falila), i dobio sam mail da nekih stvari nema pa da zamjenim drugima ako hoću. Zamjenio sam to (ništa bitno), al na kraju nikakav račun mi nisu poslali di se vide izmjene, da točno vidim iznos itd...No mogli bi poraditi na komunikaciji i ljubaznosti svakako.

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Dao bi njima da sloze racunalo, naveli su ukoliko su kupljene sve komponente potrebne za sastavit racunalo da oni to besplatno sastavljaju al eto kako jos uvjek cekam njihov odg do te tocke jos nisam ni dosao,  kazu se javit pa se najavljaju, pa ih se zovne ponovo pa kazu da ce vidit di je zapelo pa ih opet nema cut danima sad jedino sta mi ostaje da uplatim novac za djelove i nadam se najboljemu a neznam koliko je to pametno jer se i ovako ne javljaju, vidim da pruzaju mogucnost placanja poduzecem sad dali oni tako salju u praksi neznam jer im kupac moze nakraju odustat pa oni nakraju gube..

 

Radi se konfiguraciji - 1x Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3.60GHz, 4MB Cache, s.AM4, YD2400C5FBBOX

1x Matična ploča ASRock AB350M PRO4, s.AM4, 90-MXB520-A0UAYZ

1x DDR4 8GB (2x4GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 Kingston HyperX Predator, HX432C16PB3K2/8

1x SSD 240GB  Sasmsung Evo


1x Napajanje 500W FSP Fortron/Source Hyper, ATX 2.31, HP500, PPA5005003

1x Kućište MS MATRIX, gaming, filter protiv prašine 

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 9:20 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Yebes Adm odi u bilo koju trgovinu i tamo nebus uopce morao slusati ovakve debilane na razini krapinskog pracovijeka...lp
Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Najeftiniji su nazalost, na drugim mjestima izade dosta skuplje, te nisu svi dijelovi dostupni.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Belick1 kaže...

Dao bi njima da sloze racunalo, naveli su ukoliko su kupljene sve komponente potrebne za sastavit racunalo da oni to besplatno sastavljaju al eto kako jos uvjek cekam njihov odg do te tocke jos nisam ni dosao,  kazu se javit pa se najavljaju, pa ih se zovne ponovo pa kazu da ce vidit di je zapelo pa ih opet nema cut danima sad jedino sta mi ostaje da uplatim novac za djelove i nadam se najboljemu a neznam koliko je to pametno jer se i ovako ne javljaju, vidim da pruzaju mogucnost placanja poduzecem sad dali oni tako salju u praksi neznam jer im kupac moze nakraju odustat pa oni nakraju gube..

 

Radi se konfiguraciji - 1x Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3.60GHz, 4MB Cache, s.AM4, YD2400C5FBBOX

1x Matična ploča ASRock AB350M PRO4, s.AM4, 90-MXB520-A0UAYZ

1x DDR4 8GB (2x4GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 Kingston HyperX Predator, HX432C16PB3K2/8

1x SSD 240GB  Sasmsung Evo


1x Napajanje 500W FSP Fortron/Source Hyper, ATX 2.31, HP500, PPA5005003

1x Kućište MS MATRIX, gaming, filter protiv prašine 

a da izaberes drugo kuciste?

 

fino pise na stranici da nije dostupno, ne znam cemu upiti i komplikacije.

 

ta MS kucista su ionako vecinom isti frame, samo druga plastika ispred.

10 godina
neaktivan
offline
Acquisitum Magnum - ADM

Ma izabrao sam, nije to problem nego kazu da ce se javit pa se nejavljaju, moras zvat vise puta kazu se javit pa nista, poslao sam ponudu kako su me trazili na njihov mail pa 7-8 dana jos nista, 1 put narucujem kod njih pa neznam njihovu politiku poslovanja dali je to normalno ili ne, znam da je sad pred bozicno vrjeme pa vlada imaju guzve pa ne stignu..  Citao sam par stranica unazad gdje se javila zena da su joj kuciste lose slozili sad se mislim dali im opce dat da slazu ili platit 200kn na drugom mjestu..

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.12.2018 12:25 (Belick1).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Naručio sam tri komponente za računalo, javim dojmove kad sve stigne.
Koliko se otprilike čeka na njihovu dostavu, konkretno za Osijek.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM

ja narucio prije 12 ujutr, sutra ujutro doslo...slali su isti dan ako je narudzba zaprimljena prije 12

9 godina
neaktivan
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Belick1 kaže...

Dao bi njima da sloze racunalo, naveli su ukoliko su kupljene sve komponente potrebne za sastavit racunalo da oni to besplatno sastavljaju al eto kako jos uvjek cekam njihov odg do te tocke jos nisam ni dosao,  kazu se javit pa se najavljaju, pa ih se zovne ponovo pa kazu da ce vidit di je zapelo pa ih opet nema cut danima sad jedino sta mi ostaje da uplatim novac za djelove i nadam se najboljemu a neznam koliko je to pametno jer se i ovako ne javljaju, vidim da pruzaju mogucnost placanja poduzecem sad dali oni tako salju u praksi neznam jer im kupac moze nakraju odustat pa oni nakraju gube..

 

Radi se konfiguraciji - 1x Procesor AMD Ryzen 5 2400G, 3.60GHz, 4MB Cache, s.AM4, YD2400C5FBBOX

1x Matična ploča ASRock AB350M PRO4, s.AM4, 90-MXB520-A0UAYZ

1x DDR4 8GB (2x4GB) PC4-25600U 3200MHz CL16 Kingston HyperX Predator, HX432C16PB3K2/8

1x SSD 240GB  Sasmsung Evo


1x Napajanje 500W FSP Fortron/Source Hyper, ATX 2.31, HP500, PPA5005003

1x Kućište MS MATRIX, gaming, filter protiv prašine 

 Uf. Par malih savjeta. Evo ja sam upario ovu matičnu s 2200g procom, kupljeno u ADM u i bolje da sam se upucao u koljeno.  Prvo i osnovno ASRock je smeće i u razgovoru sa još par ljudi koji su kupili tu matičnu, zapravo opčenito ASrock matične, ne samo ta,  dobio sam dojam da je doslovno svaka četvrta neispravna izašla iz tvornice. Znači obavezno uzet radije MSI ili ASUS iz tog cjenovnog ranga. Drugi savjet, uzet b450 verzije a ne 350. Manje hebade s biosima i znaš da radi out of box sa raven ridge procesorom. Druga stvar, DALJE OD ADMa!!! Meni su kad sam kupovao tu matičnu sa navedenim procom, s kojom nisam mogao doć ni do biosa, pa ja lijepo vratim nazad da instaliraju noviji bios. A likovi naplatili za isto 250 kn, i za nastavak "kvalitetne" usluge stavili nanovo cooler na proc bez nove termalne paste. I još su nonšalantno bezobrazni. Doduše još nisam doživio stvarno uslužno i ljubazno čeljade da radi kao prodavač IT opreme. Možda davno prije u HGsrotu, i Mikronisu. I pazit da matična stvarno, al stvarno prima rame koje si odabrao, jer inače opet sustav bude nestabilan ryzenom.

 

asrock problemi

9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Asrock sam imao u prvom računalu 2005. godine, kad sam bio malo dijete. Imaju nekih ok matičnih ploča, al' da u 2018. dajem novce za asrock-icu, pa ne bi da me tjeraš pištoljem uperenim u sljepoočnicu. Izgledom mi se nikad nisu sviđale, al' kažem ima ok matičnih, al' nikad ne bih uzeo od tog proizvođača.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 21:32 (playjob).
Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
playjob kaže...
Asrock sam imao u prvom računalu 2005. godine, kad sam bio malo dijete. Imaju nekih ok matičnih ploča, al' da u 2018. dajem novce za asrock-icu, pa ne bi da me tjeraš pištoljem uperenim u sljepoočnicu. Izgledom mi se nikad nisu sviđale, al' kažem ima ok matičnih, al' nikad ne bih uzeo od tog proizvođača.

nema gore stvari nego kad netko totalno neuk ide generalizirati na osnovu jednog proizvoda

rma mbo rate:

ASRock 1.45%

  • ASUS 1.90%
  • Gigabyte 1.92%
  • MSI 2.36%
  • U dva klika ste mogli doznati dali je doticna ploca problematicna ili ne, i najobicniji lajk o hw je samo trebao pogledate iskustva na amazonu, newegg i sl doslovno nemozes pogrijesiti u odabiru.
  • lp
Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 22:30 (Stjepanj).
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Totalno neuk? Ajde mi pobliže dočaraj kako sam ja to neuk na temelju tog komentara?

Nema goreg nego kad smorina i osoba s najviše palaca dolje u 2017. godini te citira...
velika je razlika između asrockice i asusa, stjepanje sad bi ti reko nešto al mislim da bi mi policija ovaj put pokucala na vrata...
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 22:27 (playjob).
12 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

ma koja to razlika daj molim te, napisi nemam pojma krivo sam izabrao i amen...generaliziras samo i iskljucivo zbog svog neznanja.lp

Intel Core™ i7 Forever
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 22:41 (Stjepanj).
Moj PC  
0 2 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Ne budi smiješan, izvedi neke činjenice.
Također, duboko sam uvjeren da imaš asrock matičnu ploču pod svojim delidanim intel preplaćenim *****.
Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 22:51 (playjob).
12 godina
protjeran
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
playjob kaže...
Ne budi smiješan, izvedi neke činjenice.

 "da u 2018. dajem novce za asrock-icu, pa ne bi da me tjeraš pištoljem uperenim u sljepoočnicu"

druze ovdje samo ti ispadas smjesan...

Generalizacija znači i olako neprimjereno zaključivanje iz pojedinačnih slučajeva (u ovom slucaju tvoja problematicna asrokica). Tako se zna samo po jednoj negativnoj pojedinosti stvarati potpuno negativan sud o osobi/stvari koju inače krasi mnoštvo pozitivnih/dobrih karakteristika.
Drugim rijecima nije vam kriv niti ADM niti itko drugi vec vi sami, u 80 stranica negativnih komentara za ovu trgovinu je valjda 80%, neki su uporni i dalje kupuju tamo a onda kad se desi sranje kukaju. ja sam otisao u adm 3 puta od toga 3 puta lose iskustvo, cetvrti put me nebudu vidjeli.lp
Intel Core™ i7 Forever
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Čekaj, ja sam reko da su izgledom sranje i da ih jedino zbog tog ne bi uzeo, ti ispadaš smiješan jer me ajmo reć napadaš na temelju čega - činjenice da mi je svaka njihova matična ružna?

Kog boli john ili ti ga džon za asrock kad imaš asus i ostale mrcine od brendova za puno ljepše i bolje matičnjare. Šta si mi htio dokazat s razlikom od 0.45 procenata u odnosu na ER EM A? Na koliki je broj uzet taj postotak? Koliki je uzorak?

Vidi, ja sam ti napiso da izvedeš/izneseš činjenice po kojima sam ja totalno neuk. I dalje čekam. Estetika matične koja mi se ne dopada, pištolj uperen u sljepoočnicu?
12 godina
protjeran
offline
Acquisitum Magnum - ADM

A cuj kad budes uopce razumio sto si napisao mozemo razgovarati ovako se gubis u prijevodu a niti te ja mogu pratiti kamoli odgovarati na to.

ps točka se koristi da bi označila kraj izjavne rečenice, kojima se iznose neke činjenice, neafektirani stavovi, izjave, opisi..eod.lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acquisitum Magnum - ADM
Ah, tipičan odgovor u ovakvim situacijama, izvlačenje na pravopis i tumačenja.
Moje poruke su vrlo jasne, uvijek.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice