Alzashop

poruka: 556
|
čitano: 229.621
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Alzashop
Horvat kaže...

https://www.alzashop.com/msi-gtx-1060-x-6g-gaming-d4367058.htm Planiram ovo nabavit

Sta kazete za trgovinu ? Jel sve stigne na vrijeme ? Nece bit problema s carinom ili nesto ? Nikad ovako elektroniku nisam kupovao izvana. Sto napraviti ako u nekom slucaju stigne savinuta kartica ili neispravna ?

 Imam samo dobra iskustva zasad, naručivao nekih 5-6 puta tokom zadnje dvije godine. Nema nikakvih dodatnih troškova osim onoga što platiš njima. U pravilu mi od njih stigne prije nego ako naručujem od nekog web shopa iz Hrvatske. Ako reklamiraš karticu oni šalju dostavljača kod tebe da ju pokupi i vozi ju k njima na provjeru.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
11 godina
offline
Re: Alzashop

Alza je jedna od najpouzdanijih trgovina koja dostavlja u hr. Naručena roba stigne u roku par dana, nema carine jer smo u EU. U slučaju da primjetiš da je paket oštećen, kažeš kuriru i on napravi zapisnik, ti ne preuzmeš paket nego ga kurir nosi nazad i javiš im što se dogodilo. U slučaju da je komponenta neispravna, javiš im se i oni pošalju kurira po nju, o njihovom trošku.

7 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Uredu , hvala puno ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Alzashop

_mark0_69

U slučaju da si nezadovoljan proizvodom, tj. želiš iskoristiti pravo povratka unutar 14 dana, isto dolazi kurir po njihovom trošku ili ne?

11 godina
offline
Re: Alzashop

E to ne znam jer se nisam našao u takvoj situaciji sa spomenutom trgovinom. Ako netko (sa)zna nek napiše, siguran sam da će pomoći nekom.

10 godina
offline
Alzashop

Ja sam se našao u toj situaciji, tj upravo se nalazim. Ne sviđa mi se proizvod i odlučio sam ga vratiti unutar 14 dana. Vidjet ćemo kaj će mi odgovoriti.

 

Evo ga, dogovorio sam da pokupe proizvod na datum koji mi odgovara (mora biti unutar 14 dana od primitka proizvoda) i kazu da nista ne placam.

 

Vidjet cemo kak ce stic, ja sam osigurao paket maksimalno moguce...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.5.2017 17:20 (LeskiRM).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
offline
Alzashop

Da li netko možda zna može li se na rate kupovati?

Ova Visa kartica od tekućeg PBZ računa neće proći?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Alzashop

Je li itko probao preko firme naručiti uz uvjet da firma nije u sustavu pdv-a, tj. da se obračunava 0% poreza pri narudžbi? Mi smo pokušali, ali se oni prave ludi, tj. nema odgovora...

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Ako kupuješ na tvrtku koja nije u sustavu PDV-a od tvrtke koja je, plaćaš PDV i nemaš  pravo na odbitak pretporeza. U slučaju da kupuješ od tvrtke koja nije u sustavu PDV-a ona ne izražava isti na računu.

 

Ukoliko sam dobro shvatio, ti bi na tvrtku koja nije u sustavu zatražio od tvrtke koja je 0% PDV. Ne ide to tako.

15 godina
offline
Re: Alzashop
maximilian kaže...

Ako kupuješ na tvrtku koja nije u sustavu PDV-a od tvrtke koja je, plaćaš PDV i nemaš  pravo na odbitak pretporeza. U slučaju da kupuješ od tvrtke koja nije u sustavu PDV-a ona ne izražava isti na računu.

 

Ukoliko sam dobro shvatio, ti bi na tvrtku koja nije u sustavu zatražio od tvrtke koja je 0% PDV. Ne ide to tako.

 E hvala na brzom odgovoru! Nisam u tome pa se ne razumijem baš. Uglavnom, već je šef naručivao u drugim shopovima, a vidim da je kolega s foruma naručivao na muziker.hr pod istim uvjetima pa mi je bilo čudno di je problem.

Sad kužim u čemu je caka. Hvala još jednom! 

 

EDIT: 

"Goods purchased with a 0% VAT rate by Purchasers-legal entities being VAT payers at the moment of purchase will be delivered only to the governing body of the legal entity in question or to the person authorised in the submitted authenticated power of attorney. Goods purchased with a 0% VAT rate by Purchasers-freelancers being VAT payers at the moment of purchase will be delivered to the Purchaser-freelancer in question only against a valid ID document (ID card or passport).

Goods purchased by Purchasers being VAT payers at the moment of purchase and invoiced with a 0% VAT rate will be obligatorily delivered to the central office or business premises registered in the Commercial Register, Register of Trade or a similar register."

 

Ovo bi trebalo značiti da se može kupiti bez PDV-a, ali samo ako je firma koja kupuje u samom sustavu PDV-a?

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.5.2017 15:56 (SHELBY_09).
13 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Ja uzeo na firmu koja nije u sustavu.

 

Platio 100€, na računu stoji 75€. To se krajem godine vrati kao porezna olakšica.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Alzashop

To nije bas moguce, osim ako je u HR porezna stopa 33.33%, sto je zakonski nedozvoljeno.

 

Ako nesto kosta 100€ sa HR porezom od 25%, onda je cifra bez poreza 80€.

 

Kad dodajes porez, mnozis sa 1.25, a kad vadis porez, mnozis sa 0.8, odnosno vadis 20% van.

13 godina
offline
Re: Alzashop
Shelby - probaj na cyberport.de tamo bi trebalo ici.
Citatelj - velis nije lose ponoviti i postotni racun, Pernar style 😀
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Ma sa 475 je bilo 300 i nešto,  ovo sam napisao jer sam mislio da ide dolje za 25%.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Cura i ja smo narućili par proizvoda i sad piše samo da ne zaprimljena naruđba vec 2 dana ništa o datumu dostave ni nikaj,prvi put naručujemo to je normalno da tak sporo ide ili?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop

Meni je tako bilo, pa sam ih kontaktirao, poslao .pdf izlist uplate i isti dan su mi poslali.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
11 godina
offline
Re: Alzashop

Koliko vidim, čekaš na kućište - kad sve bude kod njih onda će poslat.

12 godina
offline
Re: Alzashop
Marko 69,
Ako kolega naruči ovu karticu i plati 250 eura oko 1800 kn. Dostava? Kažeš nema carine i pdv. Plaća se odmah preko interneta i za par dana grafička kod njega?
Ne mogu staviti link. Kartica je 570 4gb nitro. To nije ono da imaju više prodavaća kao ebay i sl. Puno pitanja, ali eto... Lp
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Alzashop

Plaća cijenu kartice + ~6€ za dostavu ako naručuje samo grafu, nema carine jer se radi o EU, pdv je uključen u cijenu. Odabere način plaćanja (paypal, kartica, internet bankarstvo itd) i to je to, i da - nije kao ebay.

12 godina
offline
Re: Alzashop

Šta reći, sve si mi objasnio Frend se prepao da će ga oderati za dostavu.

Puno hvala. Lp

10 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Morate paziti kad naručujete da je proizvod dostupan inače moarte čekati da stigne prije nego vam sve pošalju. Inače treba im 3-5 dana za dostavu. Potrošio sam u dvije godine preko 1000 eura kod njih i svu elektroniku nastavljam kupovati kod njih. Imao sam 3 puta reklamacija koje je preuzeo njihov kurir i rješene su u nekoliko dana. Ponekad vam daju i kodove za popust ako često kupujete. Još kad bi imali opciju plaćanja na rate bojao bi se gledati stanje na računu.

 
4 0 hvala 3
10 godina
offline
Re: Alzashop
LeskiRM kaže...

Ja sam se našao u toj situaciji, tj upravo se nalazim. Ne sviđa mi se proizvod i odlučio sam ga vratiti unutar 14 dana. Vidjet ćemo kaj će mi odgovoriti.

 

Evo ga, dogovorio sam da pokupe proizvod na datum koji mi odgovara (mora biti unutar 14 dana od primitka proizvoda) i kazu da nista ne placam.

 

Vidjet cemo kak ce stic, ja sam osigurao paket maksimalno moguce...

 

 

 Sjele mi pare, cak mi vratili i iznos postarine koji sam platio za slanje paketa pri kupnji. Uz to nisam platio niti slanje nazad u Alzu.

 

Svaka pohvala. A kaj se zvucnika tiče, ne preporučam dok postoji JBL charge 3

11 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
SHELBY_09 kaže...
maximilian kaže...

Ako kupuješ na tvrtku koja nije u sustavu PDV-a od tvrtke koja je, plaćaš PDV i nemaš  pravo na odbitak pretporeza. U slučaju da kupuješ od tvrtke koja nije u sustavu PDV-a ona ne izražava isti na računu.

 

Ukoliko sam dobro shvatio, ti bi na tvrtku koja nije u sustavu zatražio od tvrtke koja je 0% PDV. Ne ide to tako.

 E hvala na brzom odgovoru! Nisam u tome pa se ne razumijem baš. Uglavnom, već je šef naručivao u drugim shopovima, a vidim da je kolega s foruma naručivao na muziker.hr pod istim uvjetima pa mi je bilo čudno di je problem.

Sad kužim u čemu je caka. Hvala još jednom! 

 

EDIT: 

"Goods purchased with a 0% VAT rate by Purchasers-legal entities being VAT payers at the moment of purchase will be delivered only to the governing body of the legal entity in question or to the person authorised in the submitted authenticated power of attorney. Goods purchased with a 0% VAT rate by Purchasers-freelancers being VAT payers at the moment of purchase will be delivered to the Purchaser-freelancer in question only against a valid ID document (ID card or passport).

Goods purchased by Purchasers being VAT payers at the moment of purchase and invoiced with a 0% VAT rate will be obligatorily delivered to the central office or business premises registered in the Commercial Register, Register of Trade or a similar register."

 

Ovo bi trebalo značiti da se može kupiti bez PDV-a, ali samo ako je firma koja kupuje u samom sustavu PDV-a?

 

Evo, ja gledam da uzmem neke stvari, ali preko firme.

E sad, ima ovaj link: https://www.alzashop.com/how-to-order-goods-without-paying-vat-art3202.htm

Samo me zanima o koja se to točno dva papira radi. Pretpostavljam da je prvo izvod iz registra poslovnih subjekata, dok nisam siguran što je točno tax registration certificate i kako do njega.
Za ovaj prvi, hoće li im biti dovoljan print sa bizneta ili se treba zatražiti neki poseban zahtijev?

Ima li još nešto drugo na što bih trebao paziti?

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.7.2017 21:22 (Karlovsky120).
8 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Čisto da javim,

 

dobio sam monitor polupanog ekrana, u četvrak je došao.

Odmah sam poslikao i poslao claim i za sada ništa ne odgovaraju.

Javim raspet događaja.

 
1 0 hvala 2
11 godina
online
Alzashop

isto da javim, ako nekog zanima kako se postupa u normalnoj trgovini

 

uzeo sam prije 10-ak dana evga napajanje, stavio u komp i odlučio ga vratiti jer mi je bilo prebučno

bez problema su mi odobrili povrat, čak i kad sam naglasio da je bilo otvarano i ugrađeno u računalo

danas su mi vratili na račun puni iznos koji sam platio, skupa s poštarinom

 

i još me vraćanje proizvoda nije koštalo niti kune jer su poslali kurirsku službu na adresu

dakle, napajanje kupljeno, stiglo doma i isprobano, vraćeno natrag i lova vraćena do zadnje lipe, sve skupa u 10-ak dana

Moj PC  
8 0 hvala 4
8 godina
neaktivan
offline
Alzashop

Meni i dalje ne odgovaraju :(

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Alzashop
Posalji ti njima jos jedan mail, nema smisla cekati
Meni su dosad odgovarali u vrlo kratkom roku, prakticno u par sati
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Alzashop

jel ima itko iskustva s njihovim sastavljanjem kompjutera? isplati li se to uopće? cijena je 0.04 €, teško da može jeftinije od toga

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
tigerija kaže...
Markić7 kaže...

Pitanjce za vas iskusne, koji 27 inč monitor bi vi kupili? Jel se isplati kupiti preko Alze mislim uspoređivanjem cijena kod njih i kod nas. I također me zanima, mogu li uzeti na R1 račun ?

 

 

 Mislim da preko tvrtke imaš 25% (R1).

Mislim da ima dobar BenQ 27" . Ja sam mislio taj, ali onda sam uzeo 32". Ali ovisi za šta ti treba monitor opet.

 

Ne kužim ovo.:

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2765ht-d2144513.htm?catid=188533642560x1440 => 400 eura

https://www.alzashop.com/27-benq-xl2720z-d604757.htm?catid=188533641920x1080 => 480 eura (ja svojeg 32" platio 480) [nvm, 144Hz]

 

Ak oti je za gejming pogledaj si na TFT central  slično koliko i je MS, input lagg, ghosting.

 

Ja imam 25" acera i odličan je za video igre i ima super boju. 1200kn me koštao ja mislim. Prije negdje godinu dana. Mislim da je sad skuplji.

 

 

koja je razlika tog HT i HE?

https://www.alzashop.com/27-benq-gw2765he-d4369357.htm

8 godina
neaktivan
offline
Re: Alzashop
Emixman1 kaže...

Čisto da javim,

 

dobio sam monitor polupanog ekrana, u četvrak je došao.

Odmah sam poslikao i poslao claim i za sada ništa ne odgovaraju.

Javim raspet događaja.

 Rekli prošli tjedan da će doći UPS po paket i nije došao

Slao im mail u ponedjeljak šta se dešava, rekli da će viditi s njima i javiti, ništa ne javljaju,

Ako me ne prevare refund uzimam i nikad više alza.

I da nisam preko paypala kupovao već direktno sa kartice, jel imam kaku zaštitu kao potrošać? RBA.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice