Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.439
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Naručio sam (prilično skup) laptop preko amazon.de. Uređaj funkcionira, međutim ima neke vidljive nedostatke i želio bih ga zamijeniti za drugi.

Ima li itko iskustva sa slanjem pošiljke natrag amazonu? Odnosno, koja opcija slanja (koje ima i osiguranje) je najisplativija?

 

Budući da je paket poslan preko UPS-a, provjeravao sam za povrat, međutim cijene su paprene (stotinjak eura).

na HP-ovim stranicama stoji da se paket ne može slati ukoliko se deklarira vrijednost.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Najbolje kontaktiraj amazon customer service.Odgovaraju vrlo brzo i detaljno.

Evo samo mali osvrt na amazon.de

Narucio sam paket 28.6 i na track packagu je pisalo da stize 2.7 do 8 sati navecer.Medutim nije stiglo i kontaktirao sam u 9 navecer customer service i odgovorili mi za pola sata ovako

Ispricavamo se sto vasa posiljka nije stigla danas,kontaktirali smo dostavljaca i ispricava se zbog kasnjeja.Takoder smo i napisali opasku dostavljacu zbog kasnjeja.Vracamo vam iznos cijele postarine.Paket stigao sljedeci dan a meni na racun za 2 dana stigla cijela postarina od 13 eura.Narucivao sam puno stvari s amazona i imam samo rijeci hvale za njihov customer service.Kad kod nas kasni paket ovaj overseas se nece ni javiti kad ce dovesti a kamoli da ti ducan vrati postarinu.

Battlelog: LtMoNkK
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.7.2018 19:49 (Doca15).
13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
joora kaže...

Naručio sam (prilično skup) laptop preko amazon.de. Uređaj funkcionira, međutim ima neke vidljive nedostatke i želio bih ga zamijeniti za drugi.

Ima li itko iskustva sa slanjem pošiljke natrag amazonu? Odnosno, koja opcija slanja (koje ima i osiguranje) je najisplativija?

 

Budući da je paket poslan preko UPS-a, provjeravao sam za povrat, međutim cijene su paprene (stotinjak eura).

na HP-ovim stranicama stoji da se paket ne može slati ukoliko se deklarira vrijednost.

 

 

 Ma odes na account. Odes pod narudzbe i pod vrati i vratis. Obavezno ubaci onaj papir sa bar kod unutra. pise ti sve na engleskom uglavnom. Razlog stavis da ti se ne svidja i bog. Posaljes hp-om i bog.

 

Ja sam vraco slusalice neke, kostale oko 200 funti. Nisu mi se svidjale. Platio HP 80 kn. U roku tjedan dana amazon vratio lovu i platio mi cak i postarinu.

Ako napredujem, prati me. Ako stanem, gurni me. Ako se povucem, ubij me.
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Uvijek vrate postarinu. Pitaj ih slobodno mozes li koristit skuplji shipping da se pokrije cijena u slucaju ostecenja i vjerojatno bu odobrili pa ce ti vratit novce za shipping samo sacuvaj racun.

 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Naručio bih nešto sa amazon.com-a ali kad odem na checkout uz cijenu proizvoda i trošarinu stavlja mi i Import Fees Deposit, pa me zanima da li postoji koji način da se ovo makne ili u slučaju ako proizvod ne završi na carini da li amazon vraća te novce?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Ako kupujes u EU Amazonu (DE, CO.UK, IT), onda nema carine za EU.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Mora biti američki amazon jer proizvod još nije dostupan u europi.

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

O kojem proizvodu se tocno radi?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

U pitanju je smart home alarmni sustav, jer upravo mi je na kući otišao alarm i tražim nešto za zamjenu....

 

https://www.amazon.com/Ring-Alarm-Home-Security-System/dp/B07D7Q6CHB/ref=sr_1_3?s=electronics&ie=UTF8&qid=1530858660&sr=1-3&keywords=ring+alarm

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Jesi siguran da to zelis? To je alarm sa pretplatnim modelom, 10$ mjesecno ili 100$ godisnje,

te nije dostupna podrska za nasu regiju - tako da ne znam kako ces to koristiti kod nas.

Mozda ti znas nesto sto ja ne znam.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Pretplata nije obavezna i u tom slučaju sam nadzireš sustav, nema dojave zaštitarskoj firmi i nema pohrane videa u oblaku i sl., uglavnom usluge koje meni nisu bitne jer i sada mi alarm radi tako da u slučaju problema ili provale mi dojavljuje na mob. a ne zaštitarskoj firmi što dobiješ sa pretpalatama u americi ...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Da, al ne mozes spremati snimke ni lokalno, sto je veoma lose za tebe kao vlasnika tog alarmnog sustava.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Helou helou!

Planiram napokon uložiti svoje teško ušteđene pare u MacBook, i iskreno bi vrlo rado htel kupit MB Pro 15" iz 2017.

 

U Zagrebu je svugdje full skup (HG i iStyle jos najpovoljniji, SD se penje i do 29k kuna lol) pa gledam Amazon.de. Imam iskustva u naručivanju malih stvarčica ali ovo će bit prva /velika/ kupovina. E sad, imam jedno ili dva pitanja vezanih uz to. Vidim već na prošlim postovima da se kao oduzima HR PDV od GER PDV, pa se onda ta razlika od 6% primjenjuje na cijenu - što znači da bi finalna, post-PDV cijena trebala bit 2513 ojra. Jel to točno? Ili sam ja neš krivo računal. Strah me ići do kraja na check-outu da mi ne naplate neš na račun još sad lol. Jel naši carinici neš zezaju oko tak velkih stvari?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Valjda imaš nekoga od rodbine/prijatelja u švabiji?
Neka ti oni kupe tamo i miran si.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Pa odmah kod narudzbe ti se izracuna PDV za HR, i dobijes finalnu cijenu,

tako da nemas skrivenih troskova.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

To što piše na checkout je ta cifra koju če ti skinit sa kartice bez ikakvih dodataka, oko PDV-a ne razbijaj glavu jer je uračunato sve.

Do sada, nakon 50ak kupovina tamo nemam niti jednu primjedbu, jedanput je pošiljka kasnila 2 dana, sam ih kontaktirao, i u roku 20 minuta su mi na email ponudili poslati novi paket sa express UPS tako da bi ga dobio doslovno sljedeći dan ukoliko ne dobijem paket do kraja dana. Sva sreća taj dan je krajem dana stvarno i došao paket.

 

Kolegi se Pixel2 nakon malo manje od godinu dana pokvario, oni su mu poslali odmah novog prije nego je starog i vratio, a za povrat starog je dobio poštarinu nazad, kao što večina piše ovde. Takav customer service ja još nisam nigdje vidio iskreno!!! Radije kod njih kupim iako su nekad malo i skuplji, nego kod drugih trgovina baš zbog customer servica.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Nisam nikad otišao do checkouta da vidim, pa zato pitam kako se računa. Jer meni stoji samo cijena prije obračuna, a strah me da mi nešto ne naplate ili da se nešto ne desi pa odjednom dugujem pare lol.

 

Ako je stvarno samo 6% gore na cijenu (jer 19% + 6%), onda je to super! Vidim da svi kažu 'samo pogledaj cijenu kad staviš u košaricu' ali meni se ne mijenja. Uopće.

E da, i taj MacBook bi onda došao sa GER tipkovnico, jelda? Pretpostavljam da bi se trebale kupit naljepnice za HR tipkovnicu?

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.7.2018 19:11 (Aragogo).
6 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Neće se ni promjeniti kad staviš u košaricu, i to nije tvoja briga nego briga trgovca tako da se ne opterečuj sa time

 

To je jedini minus kad kupuješ vanka laptope, da dobiješ nažalost GER tipkovnicu, mogu se stavit naljepnice preko ali su em ružne, em ne izdrže dugo. Ja sam se navikao doma jer večinu vremena ni ne gledam kad tipkam, tako da se rijetko zbunim, ali za razliku u cijeni mi nije žao.

 

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Mozes sa engleskom tipkovnicom dobiti na Amazon.Co.Uk.

 

Imas jos IT, SPA i FRA amazon.

 

Na http://www.curiua.com mozes na brzinu usporediti cijene produkata na svih 5 Amazona u EU.

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
nikonja kaže...

Neće se ni promjeniti kad staviš u košaricu, i to nije tvoja briga nego briga trgovca tako da se ne opterečuj sa time

 

 

Itekako je moja briga jer su to moji novci kojih nemam beskrajno mnogo. Nemam 100k kuna pa da mogu samo bacit u kosaricu i bit gotov s tim. Sori ak zvucim pissed, to mi nije namjera lol. Po naravi sam pimplast i želim bit na čisto sa svim prije kupovine bez iznenađenja. Da mogu, kupio bi u HR al su tu svinjski skupi u nekim slučajevima.

 

Okay, idemo probat ovako. Kod kupnje na Amazonu, cijena koju vidim na sebi ima Njemački PDV. Da li kod kupovine ja plačam cijenu koja tamo stoji plus 25% HR PDVa, znači cijena koja ima uračunati GER PDV + na to HR PDV (nezz na koju foru, hipotetski se neš sjebe idk)?

 

Ili kako mi sva logika koju moj paranoični um odbija vjerovati govori, da se makne Njemački PDV i uračuna se umjesto toga naš PDV. Što je jednako onome 19%+6%.

 

 

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Aragogo kaže...
Što je jednako onome 19%+6%.

Da

5 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...
Aragogo kaže...
Što je jednako onome 19%+6%.

Da

 

Kratko i jasno. God bless.

 

Al' sam još uvijek paranoičan lolol. 

6 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Aragogo kaže...
sandokan111 kaže...
Aragogo kaže...
Što je jednako onome 19%+6%.

Da

 

Kratko i jasno. God bless.

 

Al' sam još uvijek paranoičan lolol. 

 Još jednom da ti objasnim jer vidim da si me krivo razumio, kod obračuna PDV-a na Amazonu ili bilo kojem trgovcu ti nemaš ništa za razbijat glavu jer ti ga on mora pravilno obračunat a ti NEMAŠ nikakvu razliku za kasnije doplačat i to je 100% sigurno, taj iznos koji ti piše u košarici na blagajni je jedini iznos koji češ platit i ništa više. To je prednost EU i uživaj u tome dok traje :)

7 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Jesu opet neki problemi sa amazonom (de,it,co.uk) u slucaju kad se koristi "Fulfilled by Amazon"?

link

Jedva našo item na amazon.it ali dostava košta kolko i item....fml item 24E, standard 8E, express 22....

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kakvi problemi?

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
madfish kaže...

Jesu opet neki problemi sa amazonom (de,it,co.uk) u slucaju kad se koristi "Fulfilled by Amazon"?

link

Jedva našo item na amazon.it ali dostava košta kolko i item....fml item 24E, standard 8E, express 22....

 Amazon De besplatna dostava ako imas Prime.

6 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Al nije besplatna samo za dostave u DE ako si u Prime korisnik?

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Mislim da da, odnosno ako nije samo za de mislim da nema besplatno za nas, barem ne jos.

 
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Pa imam prime za DE, ali dostavljaju mi AT isto besplatno.

Takodjer imam prime da Co.Uk, malo blesavo jer se posebno placa, tako da to aktiviram samo kad mi treba,

i kad aktiviram, isto mi je za AT besplatna dostava.

 

Za DE mozes uzeti 30 dana Prime probno, bez da ga placas. Za druge regije ne znam dali se moze,

Co.Uk ne moze sigurno, jer te u startu traze informacije za placanje Primea.

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...

Kakvi problemi?

da ga j.... mislio sam da sam stavio grešku.. :( sry.

uglavnom, ne nudi dostavu u hrvatsku.

"Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order."

Prije mi je fulfilled by amazon uvijek shippao u hrvatsku.

 

EDIT: jel amazon.co.uk jos salje(bi trebao slati) u hr i da se ne placa carina ni pdv, ili su oni vec odje... EU shoping?

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.7.2018 13:08 (madfish).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice