Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 376.991
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Mislim da je to u Njemačkoj sasvim normalna stvar. Više puta sam naručivao kod frendova koji rade tamo i nikad im dostavljač nije ostavio obavijest već ostavio pred vratima, nagura u sandučić da čisto misliš da je neko silovao paket, pa ostavi kod susjeda u sandučiću itd...sva sreća zasad nijedan paket nije nestao.
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Fina neka zemlja ta Njemačka  Eto ja naletio na kukolj. Enivej Amazon dostavio robu direktno na ruke cca 15 sati nakon moje pritužbe.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Vjerovatno zavisi od dostavljača.
Meni je danas došao paket i baš je zvonio poštar da preuzmem paket(nisam morao potpisati). A jučer mi je samo ostavio s unutarnje strane ulaznih vrata u zgradu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.1.2019 21:48 (Garac24).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Paolo Maldini kaže...

Fina neka zemlja ta Njemačka  Eto ja naletio na kukolj. Enivej Amazon dostavio robu direktno na ruke cca 15 sati nakon moje pritužbe.

 To je amazon. Nema straha s njima. Jebiga, korisnicka podrska dolazi na ustrb ovih u skladistima, vidim da strajkaju svugdje, valjda i s pravom, ali kad dodju roboti opet nece valjat.

6 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Amazon stvarno ima jebenu podršku. Evo nakon 9 dana pojavi se neka baba s mojim paketom zbog kojeg sam i pisao pritužbu. Normalno, suprotno od vulgaris balkanca, ja o svemu obavijestim Amazon i dobijem odgovor. Inače sam kupio ovo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.1.2019 22:48 (Paolo Maldini).
 
2 0 hvala 1
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Čitam unatrag i spominjete plaćanje razlike poreza njem-hrv od 6 % prilikom kupovine na amazonu.

 

Da li je to zaista tako ? Kome plaćate tih 6 %? Isto Amazonu ?

Mislite da Amazob proslijedi taj novac u hrvatski državni proračun ili što?

 

Zašto onda isto ne provodi Velika britanija?

 

Uredno kupujem komponente tamo sa dostavom i nikada nisam platio ništa više

nego li imaju istaknute cijene u trgovini.

 

Cijena u kojoj je uračunat njihov pdv od 20 %+dostava i to je to.

Paket dođe na vrata.

 

Da ne kažem koliko sam ne kompujterske robe kupio iz britanije ,isto nikakvih uveličavanja računa.

 

Znači po vama ako odem sam u Njemačku i fizički kupim komponentu, prilikom ulaska u hrv plaćam još 6 %?

Ili mi trgovac uveća cijenu jer čuje da sam stranac? Kako zna državu i koliko posto?

Zvuči nevjerovatno.

 

EU-unija. Kupiš, platiš koliko piše na polici i nosiš doma.

 
1 1 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ti ko da si pao s marsa. Ako kupuješ preko interneta plaćaš porez koji je u tvojoj zemlji npr. Hrvatska 25%, ako fizički odeš u Njemačkoj platiš porez koliki je u Njemačkoj i ne plaćaš ništa dodatno na granici.
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Nek sam ja pao sa marsa dok kupujem jeftinije.

 

 

 

Ajde objasni kako toga nema ako kupujem preko INTERNETA iz UK ili Fra ?

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
gorkys kaže...

Nek sam ja pao sa marsa dok kupujem jeftinije.

 

 

 

Ajde objasni kako toga nema ako kupujem preko INTERNETA iz UK ili Fra ?

Ima.

Pravila EU nalažu naplatu PDV-a zemlje kupca kad promet trgovine prijeđe određeni godišnji iznos koji definira zemlja primatelja.

 

https://europa.eu/youreurope/citizens/consumers/shopping/vat/index_hr.htm

https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/resources/documents/taxation/vat/traders/vat_community/vat_in_ec_annexi.pdf

 

11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ako je roba veće vrijednosti pa razlika od 6% nije zanemariva, ja naručujem na adresu posrednika. U Njemačkoj koristim usluge mailboxde koji onda robu prosljeđuje meni bez ikakvih pitanja oko PDV-a.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 12:20 (Peruneph).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Ok, ili nismo premašili kvotu ili nitko ne kupuje iz UK.

 

Meni paše, vi nastavite u D a ja ću u UK.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
gorkys kaže...

Ok, ili nismo premašili kvotu ili nitko ne kupuje iz UK.

 

Meni paše, vi nastavite u D a ja ću u UK.

Nema to veze s državom već trgovcem.

I ja sam neki dan s UK Amazona platio naš PDV.

9 godina
protjeran
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Najčešće web shopovi prema tvojoj IP adresi ti prikažu cijenu s porezom iz tvoje zemlje...
Dok neki imaju da prilikom plaćanja odabereš zemlju i tek onda ti daju cifru s tvojim porezom...

Ajde napiši web shop iz kojeg kupuješ, da se i mi uvjerimo...
Također pogledaj račun koji si dobio pa ćeš vidjeti koji si porez platio.
 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Cijene su iste ako pristupiš stranici iz njem ili hrv.

 

http://prntscr.com/m6kflu

 

Evo, sad otišao na amazon.uk , na tu istu trgovinu i htio provjeriti cijenu.

Prvo je ISTI proizvod skuplji 190 funti a drugo niti ne mogu vidjeti to sa porezom jer preko amazona nite ne žele to dostaviti u hrv.

 

http://prntscr.com/m6kisn

 

Tko tu koga ??

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.1.2019 13:33 (gorkys).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
gorkys kaže...

Ok, ili nismo premašili kvotu ili nitko ne kupuje iz UK.

 

Meni paše, vi nastavite u D a ja ću u UK.

 Jasno ti pise, odnosi se samo na tog jednog trgovca i njegov volumen prodaje. Na linku https://ec.europa.eu/taxation_customs/sites/taxation/files/resources/documents/taxation/vat/traders/vat_community/vat_in_ec_annexi.pdf ti je stavljeno da je to za UK nekih 100.000 eura. Ocito tamo gdje si kupovao to nisu prosli, ili jeli, muljaju s porezom, al je vjerojatno ovo prvo.

Inace, sve proizvode dosad koje sam nasao na UK i DE su bili jeftiniji u DE preko amazona. Pogotovo kad odem na popuste, cak DE ima max izbor "vise od 50%" dok u co.uk ima izbor "vise od 70%" i zanimljivo, nalazio sam iste proizvode na tim akcijama i ovaj koji bi bio 50% u DE je bio jeftiniji nego ovaj 70% u UK.

Sto se tice drugih trgovina iz UK, ima jako povoljnih dealova s jeftinim shippingom, al to je van teme, a mislim i da dosta ovisi o tome sto je na engleski pa je lakse naci nego povoljne dealove iz .de na njemackom.

16 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Peruneph kaže...

Ako je roba veće vrijednosti pa razlika od 6% nije zanemariva, ja naručujem na adresu posrednika. U Njemačkoj koristim usluge mailboxde koji onda robu prosljeđuje meni bez ikakvih pitanja oko PDV-a.

 

kolko je pouzdan taj mailboxde, trebao bi naručit nešto iz .de ali nemaju dostavu za .hr pa sam njih uzimao u ozbir

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
blackdevil kaže...

kolko je pouzdan taj mailboxde, trebao bi naručit nešto iz .de ali nemaju dostavu za .hr pa sam njih uzimao u ozbir

 100% pouzdan. Jos nisam cuo nesto da nije stimalo. Jedino provjeri da li ti je paket dozvoljenih velicina i da prebacujes nesto sto se smije. Recimo, meni nisu htjeli prebaciti keramicki sudoper.

12 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Narucivao sam s Amazon UK-a narucio G502 i neku SD karticu, obračunaju ti HR porez (u GB je 20%, kod nas je 25%) i naplate dostavu 7-8 funti manji paket, veći oko 12, samo što sam primjetio da ne šalju baš sve, npr. neke dobre dealove za grafičke nisam uspio kupiti. Pripaziti da je Amazon prodavač ili da je "fulfiled by Amazon" - jeftinija je dostava nego kod neke trgovine
Samo je potrebno sačekati par dana da stigne paket, preporučujem svakako.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Nedavno sam poceo narucivati neke stvari na amazonu preko mailbox.de pa me zanima posto

sam ja prakticki kupio proizvode u njemackoj jer dobijem njemacku adresu, jedino je placeno u hr

vrijedi li garancija mozda duze? Jer znam da obicno vrijedi jednu godinu na amazonu.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

2 godine u cijeloj eu

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav,

vidim da je pred par mjeseci netko pitao u vezi izdavanja R1 računa od strane Amazona (kupnja preko tvrtke u Hrv), ali nije ništa odgovoreno... Pa me zanima jel ima netko u međuvremenu kakva iskustva s time?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Ja sam otvorio račun na amazon.de i pri registraciji upisao podatke svog obrta. Nisam otvarao business account nego običan. Na svakom računu kojeg mi ispostave pišu podaci obrta. Brijem da bi još jednostavnije bilo da sam otvorio business account
14 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Evo jedan horor sa Amazona DE, narucio graficku  bas od Amazona 15.1, nisu imali na lageru pa poslali 20.1., stiglo u Austriju 21.1. I od tada se paketu gubi svaki trag. Vec 6 dana prema trackingu sto na mjestu. 3 puta kontaktiram customer support, dobivam genericke odgovore iz Indije. Cista katastrofa. Nikad mi se ovo na Amazonu nije dogodilo a godinama narucujem od njih.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Kakve genericke odgovore iz indije?

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
sandokan111 kaže...

Kakve genericke odgovore iz indije?

 Kada kontaktiras customer support preko chata samo ti se Indijci javljaju sa odgovorima tipa bit ce, doci ce, pricekajte jos koji dan itd. Nista konkretno ne pomognu. A evo 8 dan nema nikakvih novosti s paketom jos uvik pokazuje da je u Austriji.

9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
hrci24 kaže...

 Kada kontaktiras customer support preko chata samo ti se Indijci javljaju sa odgovorima tipa bit ce, doci ce, pricekajte jos koji dan itd. Nista konkretno ne pomognu. A evo 8 dan nema nikakvih novosti s paketom jos uvik pokazuje da je u Austriji.

 Neznam gdje je taj chat, al posalji mail?

Meni na mail odgovaraju promptno i cesto mi budu neki nasi ljudi

14 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Jesam, opet neka Indijka, dala mi cak 3 eura zato jer cekam i da se javim na kraju miseca ako ne dodje. Onda ce mi kao poslati novi paket ili full refund. Ja ne zelim pare nego graficku i naravno sada vidim da graficka vise nije  in stock. 😠

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

 znaci ako pise da dostavlja u hr nema problema ? i isto tako automatski izracunava porez od 25% kad ste na njihovoj stranici?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Ne tek kad ubacis u kosaricu item i stavis adresu za hr onda obracunava nas pdv a na zadnjem koraku ti dodaje i shiping i pakiranje. 

9 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Stigao mi je prije par dana iPad, bio je na popustu 50 eura, pa reka zašto ne, to ionako njaviše koristim, a prošli mi je trajao 6 godina tako da ono. I estimated time s expedited je bio četvrtak, a došlo je već u utorak tako da sam vrlo zadovoljan brzinom dostave.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice