Amazon.de/amazon.com

poruka: 662
|
čitano: 377.327
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ako naručim 3 knjige u ukupnoj vrijednosti od 50 USD sa Amazon.com kakva su mi još dodatna davanja osim shippinga? Hoću li morati platiti i carinu?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Na knjige globalno nema carine i dodatnog poreza.

Ali mi se cini brze da narucis sa Co.Uk ili DE (ako imaju na jeziku kojem trazis).

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...

Na knjige globalno nema carine i dodatnog poreza.

 

Obično nema carine, ali zna biti poreza (kod nas je PDV 5%, ako se ne varam).

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Sa DE/Co.Uk nema nikakvog poreza.

 

Osobito sam puno knjiga narucivao, za vrijeme dok su sve knjige imale

free shipping, i onda ako si imao nekakav item bez free shippinga,

dodas najpovoljniju knjigu za 1€ i imas free shipping.

 

Danas to vise ne vrijedi, skuzili su nakon par godina. Al knjige i dalje

ostaje bez carine i poreza, u vecini svjeta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...

Sa DE/Co.Uk nema nikakvog poreza.

Ako ti ga ne navedu, u poreznom su prekršaju, posebno ako šalju iz DE/UK.

13 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...

Na knjige globalno nema carine i dodatnog poreza.

Ali mi se cini brze da narucis sa Co.Uk ili DE (ako imaju na jeziku kojem trazis).

 

Ako imaju knjige na skladištu u UK/DE, a ti naručiš s .com, moguće da pošalju ti iz toga skladišta, barem je meni tako stiglo, iako sam to davno naručivao, a razlika u cijeni knjige je bila prilična, pa se isplatilo naručiti s .com.

 

Čitatelj kaže...

Sa DE/Co.Uk nema nikakvog poreza.

 

Osobito sam puno knjiga narucivao, za vrijeme dok su sve knjige imale

free shipping, i onda ako si imao nekakav item bez free shippinga,

dodas najpovoljniju knjigu za 1€ i imas free shipping.

 

Danas to vise ne vrijedi, skuzili su nakon par godina. Al knjige i dalje

ostaje bez carine i poreza, u vecini svjeta.

 Ima poreza (5% kao što je spomenuto), samo se za UK/DE obračuna kod kupnje

https://www.amazon.de/gp/help/customer/display.html?nodeId=201895820

A za .com ptretpostavljam da idu na carinu, pa ti onda obračunaju tih 5%.

Osim ako ne pošalju iz EU skladišta, onda moguće da to prođe bez toga.

 

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Al tih 5% sto ti u HR carine je manji od iznosa carinskih trokova,

pa za 15kn carine dobijes 80kn carinskih troskova.

 

Narucit direkt iz EU-a i cao momci. A ima i drugih trgovina koje

prodaju knjige jeftinije od Amazona, tako da se nekad isplati malo pretraziti trziste.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Hvala svima na odgovorima.

 

Na Amazon.de nema odnosno ne dostavljaju u HR -.- 

U stvari nema ni ne jednom EU Amazonu, a radi se o Američkoj štampi pa sam mislio sa com naručiti. Ili direktno od izdavača.

 

Radi se o ovome:

https://kingstone.co/products/kingstone-bible-trilogy-hardcover-collection?fbclid=IwAR2Eke8DlMSfBixbA9RoWmfxnzsp6M4YD9QBDGmSvLpfp_OKl63Dcx_0kt0&utm_campaign=6154407328220&utm_content=amzimage&utm_medium=6154407328420&utm_source=6154407327820

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Amazon.de/amazon.com
Azmo kaže...

Hvala svima na odgovorima.

 

Na Amazon.de nema odnosno ne dostavljaju u HR -.- 

U stvari nema ni ne jednom EU Amazonu, a radi se o Američkoj štampi pa sam mislio sa com naručiti. Ili direktno od izdavača.

 

Radi se o ovome:

https://kingstone.co/products/kingstone-bible-trilogy-hardcover-collection?fbclid=IwAR2Eke8DlMSfBixbA9RoWmfxnzsp6M4YD9QBDGmSvLpfp_OKl63Dcx_0kt0&utm_campaign=6154407328220&utm_content=amzimage&utm_medium=6154407328420&utm_source=6154407327820

Ako baš nemaš sreće završit će na carinjenju radi tog malog PDV-a.

7 godina
protjeran
offline
Amazon.de/amazon.com

Ne trebas kupovati, ja ti prepricam.

 

Neki tamo bijeli arap imenom Isus, koji ima frendove arape Jozu, Damira, Jasmina i Djuru,

okupe se i naprave LAN party. Jednu vecer se toliko izuju od droge i vina,

da su Isusa izgubili i tri dana ga nisu vidjeli. A kad su ga vidjeli, izgledao je kao

da je uskrsnuo od alkohola.

 

Eto, ustedio sam ti 50€. Amen

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 13:33 (Čitatelj).
Moj PC  
5 4 hvala 0
10 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
Čitatelj kaže...

Ne trebas kupovati, ja ti prepricam.

 

Neki tamo bijeli arap imenom Isus, koji ima frendove arape Jozu, Damira, Jasmina i Djuru,

okupe se i naporave LAN party. Jednu vecer se toliko izuju od droge i vina,

da su Isusa izgubili i tri dana ga nisu vidjeli. A kad su ga vidjeli, izgledao je kao

da je uskrsnuo od alkohola.

 

Eto, ustedio sam ti 50€. Amen

 Dobar

 

Nije toliko poanta u Bibliji koliko u tome što je to ko strip :)

12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 9:33 (vlado051).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 9:33 (vlado051).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

sorry, neznam kako obrisat poruku, ako neko zna nek mi javi? hvala

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 9:38 (vlado051).
11 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Netko je bio spomenuo stranicu za usporedbu cijena pojedinog artikla od europskih amazona a sad ne mogu to pronaci...zna mozda netko? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
roby27 kaže...

Netko je bio spomenuo stranicu za usporedbu cijena pojedinog artikla od europskih amazona a sad ne mogu to pronaci...zna mozda netko? 

 www.hagglezon.com

4 godine
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
luigiecho kaže...

Naručio sam dva para airpods s njemackog amazona (bile na popustu). U paketu su jedne dosle otvorene i bez slusalica. Amazon customer support mi kaze da oni ne mogu nista, a preko telefona su mi rekli da odem na policiju, skeniram policijsko izvjesce (kako policija ne moze nista) i tek onda mi mozda vrate pare. Ima li tko iskustva s ovim ili zna kako postupit? Mislio sam da je amazon siguran, pogotvo jer je ovo od njih direktno bila kupovina.

 

luigiecho kaže...

Nisu trake podarane bile, ali ima vise tih amazon preljepljenih jedna preko druge. Paket nije ostecen vec kada sam ga otvorio sam tek vidio stanje.

 

luigiecho kaže...
x18x05x kaže...
luigiecho kaže...

Nisu trake podarane bile, ali ima vise tih amazon preljepljenih jedna preko druge. Paket nije ostecen vec kada sam ga otvorio sam tek vidio stanje.

 Onda je neko od ovih što pakiraju ukrali. Nema druge.

 
Da, to i ja mislim. Napisat cu ovdje kad rijesim sve do kraja kako je bilo pa da drugi znaju za ubuduce.

 

Evo na kraju sam oštećen jer amazon odbija bilo kakvu komunikaciju. Čak sam im poslao nazad to što sam dobio i dalje tvrde da sam ja slušalice ukrao i da ih lažem. Ne mogu vjerovati da se tako odnose prema kupcima. Ionako ne kupujem često od njih, sada neću nikada više jer nikakva zaštita ne postoji. Moja je greška što nisam snimao samo otvaranje. Neka ovo bude primjer jednog negativnog iskustva za sve koji misle naručit s amazona. 

14 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

U zadnji 5 mjeseci imam preko 80 narudžbi sa Amazon.de. Nikada nikakvi problema, tebe je baš pogodilo. 

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

 

Od 10.10. zadnja informacija o paketu sa amazona.com

Poslat i stigao iz USA u

Feucht, DE distribucijski centar

 

još paket nije stigao do mene....

Kao zadnji rok je 05.11.

Al ne kužim da mu iz njemačke do HR treba toliko dugo

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Moj sa amazona de ne mrda od 23 do sad Transit unit consolidation; Postcode 1005. Post ag u igri. Važan paket, tješim se da će doć. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.10.2019 8:25 (jazzblood).
9 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com
veseli007 kaže...

Pozdrav! Kako da vratim amazonu jedan paket viska, tj narucijo sam ip cam i dosle su mi dvije, negdije sam ja zeznuo kod narucivanja i dok sam skuzio proso voz, samo sam otvorio da vidim sta je unutra! Tako da bi htio vratiti paket, nisam nikad vracao pa me zanima kako to ide! thx!

 Da se javim da je sve proslo uredu sa povratom paketa i da je novac sjeo na racun nakon 3 dana nakon sta su odobrili povrat novca! Napravio sam kako pise na isprintanom papiru, a puno mi je pomogo forumas @x18x05x koj me ohrabrio, na tome mu veliko Hvala! 

 

Bio sam nesiguran posto sam bratov novac potrosio i nisam htio da nesto ponovno zeznem, a i bio mi je to prvo vracanje i treca kupnja na amazonu. Sve je zavrsilo dobro, molio sam Boga da sve bude uredu, jer nikakve sigurnosri nemas, pogotovo kad predas paket u postu bez osiguranja! A i 160€ nije malo! 

 

Zao mi je sta se dogodilo forumasu @luigiecho i zbog toga sam bio malo skepitcan! Netko ti ukrade ono sta si ti platio to boli, nepravda je to i jos ti ne pivrtae novac, sramota, tako velika firma! Dobro imaju i oni svoju politiku poslovanja, jer onda bi dolazilo cesce do zlouporabe! Ali nakraju vecinom nadrapa onaj koj nije ni kriv ni duzan! Nazalost! 

 

Zato kad nesto kupujem kazem Boze ti pomozi, i ne bude problema! 😁 Ako i bude ON ce mi pomoci rijesiti! ✌️☺️ No hejt.✌️

Odmori se u Istini!
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav, 

 

Ja se ispričavam ako je već poruka bila.

 

Nisam nikad kupovao preko Amazona.de , a vidim da svi kazu da je to super.

 

Zanima me tipa hoće li carinit npr TV od 140cm tj. Zanima me jel ima kakvih nameta na ovu cijenu koja je prikazana tamo.

 

primjer:

https://www.amazon.de/LG-55UJ635V-Fernseher-Triple-Active/dp/B074WB92VY?ie=UTF8&tag=googdemozdesk-21&hvadid=355933200182&hvpos=1t4&hvnetw=g&hvrand=13205235001386224939&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=b&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1007617&hvtargid=dsa-19959388920&ref=pd_sl_8jxzj2viwn_e&language=en_GB

 

Hvala puno,

Leon

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Amazon.de/amazon.com

Neće ti ga carinit ako se šalje iz EU.

 

A ta cijena koja je prikazana vrijedi samo ako naručuješ iz Njemačke.

Ako hoćeš naručivat u Hrvatsku će ti sa cijene skinut njemački porez i dodat hrvatski (koji je naravno veći) i naplatit će ti veći shipping.

Konačnu cijenu možeš vidit kad dodaš proizvod u košaricu i odeš na checkout (mislim da moraš biti registriran na amazon.de).

 

I još uzmi u obzir da neki prodavači ne dostavljaju u Hrvatsku. Mislim da sve za što je prodavač baš amazon možeš naručit na hrvatsku adresu, a ostalo ovisi o prodavaču.

 

Ako baš hoćeš, možeš si napravit račun na mailbox.de (praktički dobiješ svoju adresu u Njemačkoj) i onda ti amazon šalje na tu mailbox.de adresu i oni tebi proslijede paket u HR.

Tako bi amazonu platio cijenu i shipping za Njemačku (ovo što po defaultu vidiš na stranici), ali bi uz to morao platiti i naknadu mailboxu za slanje u HR.


Iskreno mislim da ti se ne isplati naručivat televizore iz Njemačke, osim ako baš nije neka velika akcija.

Kad uračunaš ovo sve gore i shipping (koji sumnjam da je ispod 30-40 eura za TV) pitanje hoćeš šta uštedit, al nisam nikad naručivao tako nešto pa me nemoj držat za riječ.

 

8 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Slažem se da kupovina tv-a iz inozemstva nije baš najbolja ideja. Što se tiče mailboxde-a, mislim da imaju neka ograničenja za veličine paketa tj. ako je paket velik i težak velika je naknada plus sama poštarina, https://www.mailboxde.com/faq.html prouči malo, iako mislim da je neisplativo. Vjerujem da će i kod nas biti koliko-toliko dobrih akcija na televizore sad za black friday pa prati malo trgovine.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nemoj pobogu forwardat takve stvari s amazona. Upast ces u takve zavrzlame da to nisu istine. Mozda ustedis (ako i to, pitanje je) sto kuna, ali za stvari velike vrijednosti uvijek gledaj da ti amazon salje direktno, jer ako ti se sto pokvari pokriven si sa svime i nemas problema. Ovako ako narucis na mailboxde nisam siguran kako oni reagiraju ako im ti saljes stvari iz HR posto to nije bilo moguce slat u HR, sto je s garancijama, sto je s shippingom koji ti kad saljes iz HR vrate itd itd. Onda jos ako se sto osteti u transportu se natezes/dogovaras s mailboxde umjesto s amazonom koji je valjda 1000 puta oko toga bolji od neke manje privatne firme...

 

Svakako, ne forwardaj si tako skupe/velike stvari s amazona vec trazi da imas direkt shipping.

 
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

 

Kada sam već poslao zahtijev za povrat $$ konačno se pošiljka pomaknula iz skladišta u njemačkoj nakon točno mjesec dana stajanja tamo.

Sad piše da ej pošiljka u RH na carini

što mogu očekivati?

Vrijednost peketa je 95 $$ + poštarina = 107$$

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Nekih 150 kn na to mozda i vise.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Ako dobro vidim, osvježen je cjenik poštarine na Amazon.de.

 

 

 

 

Dakle sada je Hrvatska zemlja sa najskupljom poštarinom unutar EU. Sva sreća da postoji Mailboxde.com. Sada još više ima smisla.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.11.2019 23:43 (mlado1).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Amazon.de/amazon.com

Mislim da će kod mene prvi put nestati paket kao drugim u nekoj sortirnici u Beču.
Do sada sam imao 3-4 paketa s Amazona ATPostom i svi su stigli, no isti dan su bili u HR stigli a ovaj mistično stoji.
Znam da će mi to refundirati no bila je akcija na ploču i sve će mi drugo stići a čekat ću stvar koju sam prvu naručio.
Ko za vraga sam čitao o pouzdanosti toga tek nakon što su poslali.

 

jazzblood Je li ti ikada stigao paket?

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.11.2019 0:18 (robimarko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Amazon.de/amazon.com

Pozdrav moze li mi neko reci kolko bi ispala ukupna cijena sa dostavom za ovaj volan https://www.amazon.de/dp/B00YUIM2J0/ref=sr_1_1?keywords=g29&qid=1574436554&smid=A3JWKAKR8XB7XF&sr=8-1 i dali mislite da bi popust mogao bit jos veci sljedeci petak. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice