Extreme Digital - iskustva

poruka: 2.395
|
čitano: 966.892
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

gledam neke LG projektore i na extreme digitalu oko 400kn jeftinije, pa me zanima jel tko uspio LG proizvod reklamirat u hr LG servisu ili se mor slat u mađarsku?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Jel itko mozda uzimo p9 lite sa ex-a i da je trebalo nosit mobitel  na servis iz nekog razloga?

Zanima me koja je procedura i jel se moglo dat nekom servisu kod nas a ne slat njima.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Moje iskustvo je slijedeće: radio sam dosta s ED-om (Extreme Digital) dok su imali "predstavništvo" u HR/Zagrebu. Tada je sve bilo OK.

Problemi su počeli od trenutka kada su ugasili maloprodaju u Zagrebu i "predstavništvo" u HR.

Obzirom da imam firmu, kupio sam multifunk. uređaj Canon za daljnju prodaju. Nakon cca 9 mjeseci kupac je prijavio grešku/kvar.

Nismo bili u mogućnosti otkloniti kvar (činilo nam se da nije uzrokovan krivim rukovanjem). Kontaktirali smo ED i nakon par dana su

poslali dostavnu službu. Da skratim priču... unatoč brojnim pozivima - nitko se niti ne javlja da objasni (gdje je zapelo).

- jednostavno - kao da nikada nisu preuzeli reklamirani proizvod od 1000kn. Na x mojih mailova - ništa - nikakav odgovor - niti, ono

žao nam je, javite, probajte, bla, bla  - jednostavno nitko me ne doživljava.

 

bez
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Ispričavam se... ima još jedna stvar koja me kod njih smeta. Iako od dobavljača (vjerujte mi, znam) dobiju jamstvo 3-5-10 godna (radio sam s njima prije par godina) - daju samo 2 godine jamstva (to je minimum koji kao garantira, tj. preporučuje EU).

 

bez
7 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva

Ovo je vjerojatno moj zadnji komentar u vezi "ED".

Vidim da većina ljudi nema pojma o statistici pa zato ima onih koji ih hvale, ali i onih koji ih pljuju.

 

Obzirom da je većina vas "običan juzer" i tu i tamo kupite nešto "sa strane" - "iz vana" - vi nemate pravu sliku.

Evo zašto! Vezano uz statistiku - 1 AOC monitor se pokvari na 200kom (ponekad je grom kriv, visok/nizak napon).

Imali smo hrpu slijedećih situacija... npr... jučer smo ugasili PC i monitor i danas ne radi.... prigradska naselja - problemi

sa strujom (otvorimo monitor - osigurač izgorio). - čitaj: monitor ne valja.

 

Nemojte pljuvati one s lošim iskustvom - ti su u manjini. Razumljivo - rijetki su proizvodi s greškom i oni koji kvare.

Njih ima 1-2-3% - sve ovisi o tipu proizvoda.

 

Ono što je bitno - gledajte kakvo je rješavanje problema - jer nikada ne znate hoće li vaš kupljeni proizvod doživjeti

vrijeme garancije ili ne.

 

Kao što ste već shvatili - moje iskustvo nije baš najbolje.... od uskraćenog jamstva, ignoriranje prijavljenje reklamacije....

valjda vam je to dosta.

bez
7 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
nicky.sl kaže...
dabar_solta_V2 kaže...

ram je u kompu i sve radi , bilo je dobro spakovano dobia sam raćun i jamstveni, ako se šta pokvari poslat ću im jednostavno obićnom poštom i platit 50kn i problema nema...  a pošto je ovo tema edigital iskustva evo od mene pozitivno sve.. bez obzira na malo ćekanja jbg otok.

 Ajde mući dobar je otok barem liti imaš fureštih pa možeš galebarit

 

Odlično! Ima jedno gadno pitanje - nakon što ti to platiš, hoće li ti se netko od njih javiti (meni nisu).... tj. jesu... CANON MF je odvežen, ali to je zadnje što sam od njega vidio......

 

bez
7 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Kupio bi tv kod njih, da li netko zna da li Samsung priznaje 5 godina jamstva ako su prozvodi kupljeni kod njih?

 

i da li ako nešto krepa mogu odnjeti u ovlašteni servis ili moram kod njih?

 
0 2 hvala 0
11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
jakov_zg kaže...

Kupio bi tv kod njih, da li netko zna da li Samsung priznaje 5 godina jamstva ako su prozvodi kupljeni kod njih?

 

i da li ako nešto krepa mogu odnjeti u ovlašteni servis ili moram kod njih?

Da si prolistao temu nasao bi odgovor posto je ovo pitanje bilo postavljeno vec 10 puta u zadnji 20 stranica.

Jamstva imas koliko ti pise, a sto se reklamacije tice vjerojatno ces morati kod njih. Ako bi sto bilo mozes probati kontaktirati servis u RH ali ce te vjerojatno odbiti i reci da ga moras slati tamo gdje si ga i kupio, dakle Mađarska.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Hvala na odgovoru. U to slucaju mi se neda zajebavat zbog soma kn
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
jakov_zg kaže...
Hvala na odgovoru. U to slucaju mi se neda zajebavat zbog soma kn

Tvoja odluka, 1.000kn nije mala razlika, a opet ako se tv shebe i budes prozivljavao visemjesecnu agoniju zbog toga... Ne valja nikako :D

12 godina
offline
Extreme Digital - iskustva
Ja sam poslao maticnu u 10 mjesecu u mađarasku na reklamaciju, otisla u servis u popravili su je dosla mi je natrag u 12 mjesecu. Extreme digital je ogroman i imaju jako puno kupaca. A najhore je sto se radi o z97 msi gaming. Ja ocrkivao dat ce mi pare nazad kad ono nakon 3 maila uvijek je odgovor isti.... Javit ce mi o statusu bla bla.
Kad odjedanput doslo postom, nisu mi nista javili i na opisu popravka kvara sto vec su mi dali sve je na mađarskom morao sam google translate koristiti da bi procitao. "Greska je uklonjena".
Zamjenili su mi sve RAM slotove novima. Sad imam maticnu viska, nisam ni isprobao je isao sam na zo da cu dovit pare i sve je bilo na njihov trosak.
Tako da malo im komunikacija sa servisom steka i pogotovo sa kupcima. Ali pravilo od 45 dana kod njih nevrijedi jer smo EU. Ako imate nesto, neda vam se zezati cista glupost. Posaljite na servis imate garanciju, dugo traje ali eto meni su popravili maticnu od 200 kn sa njuske.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Luka123 kaže...
Ali pravilo od 45 dana kod njih nevrijedi jer smo EU.

 

Ni kod nas ne vrijedi, već godinama.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Jovanka kaže...
Luka123 kaže...
Ali pravilo od 45 dana kod njih nevrijedi jer smo EU.

 

Ni kod nas ne vrijedi, već godinama.

 Vrijedi kod nas!
Kako sam ja zamjenio mikrovalnu po roku od 45 dana u ovlaštenom servisu od electroluxa i to netom prije božića?

11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Luka123 kaže...
Jovanka kaže...

Ni kod nas ne vrijedi, već godinama.

 Vrijedi kod nas!
Kako sam ja zamjenio mikrovalnu po roku od 45 dana u ovlaštenom servisu od electroluxa i to netom prije božića?

 

To ništa ne mjenja na zakonodavnom okviru, koji je prije bio "do 45 dana", a danas je "u razumnom roku". Sve jasno? :)

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Naručene slušalice jer ih nigdje drugdje nema (osim ebay/amazon), daj svemire da budu ispravne haha

HTC Hero-iPhone 3GS-Nexus S-Nexus 7-Htc 8S-iPhone 4-Galaxy S2-HTC Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-Blackberry 9900-Z1C-Lumia 630-Xperia E-OPO-HOX-Nexus 5-Nokia 6120-Nokia 5310
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Jovanka kaže...
Luka123 kaže...
Jovanka kaže...

Ni kod nas ne vrijedi, već godinama.

 Vrijedi kod nas!
Kako sam ja zamjenio mikrovalnu po roku od 45 dana u ovlaštenom servisu od electroluxa i to netom prije božića?

 

To ništa ne mjenja na zakonodavnom okviru, koji je prije bio "do 45 dana", a danas je "u razumnom roku". Sve jasno? :)

 
Nije za hrvatske ovlaštene servise, razmuni rok je u eu, u samoj hrvatskoj je 45 dana koliko znam. Ti si rekao godinama? Otkada to? Kad sam zamjenio mikrovalnu jer u 45 dana nisu je popravili i dali su mi novu. I to lijepo piše na papiru... Jeli moram kopati ladice da ti pokažem?
Razumni rok vrijedi ako šalješ VANKA kao primjer MAĐARSKA/ extreme digital .

Ja neznam s kim si poslovao, ali ja sam u HRVATSKOM DUČANU kupio mikrovalnu, i ovlašteni servis u HRVATSKOJ za ELECTROLUX mi je dao novu mikrovalnu nakon 45 dana, jer nisu mogli otkloniti kvar, a kvar je bio da nisam moga vrata od mikrovalne otvoriti...

I da ponovim pitanje Ti si rekao godinama? Otkada to? U hrvatskoj ima razumni rok, za hrvatske dučane? Jer meni piše lijepo na papiru 45 dana, nije otklonjen kvar, i dali su mi novu gg.

Idemo previše offtopic inače.

Moj savjet je ako nečete slati u mađarsku na popravak a imate garanciju, javite mi se u inbox i pošaljite mi, jer rado ću im poslati nešto, i čekati koliko treba. Još mi kurir došao na vrata.

9 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Luka123 kaže...
Nije za hrvatske ovlaštene servise, razmuni rok je u eu, u samoj hrvatskoj je 45 dana koliko znam.

Znaci da neznas.

Luka123 kaže...
Ti si rekao godinama? Otkada to? Kad sam zamjenio mikrovalnu jer u 45 dana nisu je popravili i dali su mi novu. I to lijepo piše na papiru... Jeli moram kopati ladice da ti pokažem?

Rekao je godinama jer se ocituje na ono kad je zakon objavljen u narodnim novinama, sto bi bilo, sudeci po zadnjoj reviziji iz zakon.hr od 01.08.2015. Sto tocno pise na papiru je predmet diskusije, al i totalno nebitno sto se navedenog roka tice. Mozda si to mogao dobit popravljeno/zamjenjeno i prije 45 dana da si se pravilno angazirao.

Luka123 kaže...
Razumni rok vrijedi ako šalješ VANKA kao primjer MAĐARSKA/ extreme digital .

Ne

Luka123 kaže...
Ja neznam s kim si poslovao, ali ja sam u HRVATSKOM DUČANU kupio mikrovalnu, i ovlašteni servis u HRVATSKOJ za ELECTROLUX mi je dao novu mikrovalnu nakon 45 dana, jer nisu mogli otkloniti kvar, a kvar je bio da nisam moga vrata od mikrovalne otvoriti...

Jer su oni odredili da je taj razumni rok za tvoj navedeni slucaj bio 45 dana. Po meni, za taj opis kvara razumni rok je puno kraci i ja bih isti proizvod puno prije zamjenio. Tvoje strpljenje je ocito vece nego moje.

Luka123 kaže...
U hrvatskoj ima razumni rok, za hrvatske dučane?

 Razumni rok, ZOO, clanak 423. stavak 2.

 

11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sandokan111 kaže...

Luka123 kaže...
U hrvatskoj ima razumni rok, za hrvatske dučane?

 Razumni rok, ZOO, clanak 423. stavak 2.

 

 

Hvala ti!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
10 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Procito sam gotovo sva iskustva i mislite li dali se isplati narucivati Tv kod njih jer je ipak 700-800 kuna razlika.(PHILLIPS 43 PUS6401)

 
0 1 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Evo da ti olakšamo, mala anketa.

 

 

10 Isplati
48 Ne isplati
Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Haha, anketa.

 

Utjecaj na ovo pitanje, minimal :P

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Ok, a sad pogledaj omjer koliko ljudi misli da se isplati riskirati.

Pametnom dosta.

Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Extreme Digital - iskustva

Neznam dal si meni odgovorio al ja se slazem, al da je on htio ovakav odgovor pogledao bi iskustva od prije :). Ovakva pitanja se obicno postavljaju iz psiholoskog poriva da dobijes suprotni odgovor od onog na sto cinjenice upucuju, da je sve u redu, da ce bit dobro i slicno, te ako ne dobijes takav odgovor obicno ignoriras sve i odlucis kako bi i prije :)

 
16 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
sandokan111 kaže...

Neznam dal si meni odgovorio al ja se slazem, al da je on htio ovakav odgovor pogledao bi iskustva od prije :). Ovakva pitanja se obicno postavljaju iz psiholoskog poriva da dobijes suprotni odgovor od onog na sto cinjenice upucuju, da je sve u redu, da ce bit dobro i slicno, te ako ne dobijes takav odgovor obicno ignoriras sve i odlucis kako bi i prije :)

 pogođeno u srž

14 godina
neaktivan
offline
Extreme Digital - iskustva

Kvragu što je ovaj thread aktivan xD

Htio sam načelno pitati jel itko prošao ovaj dio sa naplatom bez PDV-a putem firme. Imam firmu, trebao bih neke komponente nabaviti, logično zbog neimaštine grebem svaku lipu ali nakon čitanja skoro svake poruke sve više vidim da ću si *ebat sve zbog 25% uštede.

U suštini pretpostavljam da većina vas savjetuje "no go" na ovaj webshop?

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
pbandov kaže...

Kvragu što je ovaj thread aktivan xD

Htio sam načelno pitati jel itko prošao ovaj dio sa naplatom bez PDV-a putem firme. Imam firmu, trebao bih neke komponente nabaviti, logično zbog neimaštine grebem svaku lipu ali nakon čitanja skoro svake poruke sve više vidim da ću si *ebat sve zbog 25% uštede.

U suštini pretpostavljam da većina vas savjetuje "no go" na ovaj webshop?

 Ovisi, usteda je fina ali ako si spreman riskirati da u slucaju kvara se moras sa njima natezati i gubiti zivce cekajuci...

 

A o kojim komponentama je rijec? Ako uzimas nesto tipa pc case i slicno to i mozes tu, pa cak i RAM i CPU koji nisu kvarljiva roba...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
ibme74 kaže...
pbandov kaže...

Kvragu što je ovaj thread aktivan xD

Htio sam načelno pitati jel itko prošao ovaj dio sa naplatom bez PDV-a putem firme. Imam firmu, trebao bih neke komponente nabaviti, logično zbog neimaštine grebem svaku lipu ali nakon čitanja skoro svake poruke sve više vidim da ću si *ebat sve zbog 25% uštede.

U suštini pretpostavljam da većina vas savjetuje "no go" na ovaj webshop?

 Ovisi, usteda je fina ali ako si spreman riskirati da u slucaju kvara se moras sa njima natezati i gubiti zivce cekajuci...

 

A o kojim komponentama je rijec? Ako uzimas nesto tipa pc case i slicno to i mozes tu, pa cak i RAM i CPU koji nisu kvarljiva roba...

 Momentalno samo RAM. I uglavnom će i biti takve komponente. Ipak je riječ o servisu, nije da reklamiram super-cool-slaganje-badass-konfiguracija n'shit

 

Jer načelno je ta fora sa inozemnom tvrtkom genijalna. 25% manje je popriličan iznos kad se sve krene gomilat.

I mogu vam reći gospodo, da otkad imam tvrtku, samo shvaćam da smo zaista bogovi u porezima, prirezima, porezima-na-porez, davanjima, naknadama, troškovima, obračunima, kamatama, zateznim kamatama, obveznim članarinama i svi ostali sinonimi u parent klasi "opći nameti u RH"

ll keep it short and sweet. Family, religion, friendship. These are the three demons you must slay if you wish to succeed in business. - C.M. Burns
7 godina
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Da dodam jos jedno pozitivno iskustvo s edigitalom, narucia monitor ,stiga u 10 dana na otok
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
odjavljen
offline
Extreme Digital - iskustva

kako uopce doci do extreme digitala?

 

ima jedna ploca za reklamaciju, pisan im je mail prije mjesec dana a od njih ni traga ni glasa

 

sto napraviti?

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Extreme Digital - iskustva
Malo se informiraj oko prijave inspekciji EU (za potrošačka prava). A onda, pošalji im prijeteći mail.. da ćeš ih prijaviti.

Odgovoriti će ti u kratkom roku.
 
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice