Futura IT - BIOS & trajanje servisa

poruka: 10
|
čitano: 2.098
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Futura IT - BIOS & trajanje servisa

Pozdrav,

 

nisam dobio još nikakav odgovor od future pa da pitam i ovdje:

 

dakle planiram slati računalo na servis u Futuru jer je računalo tamo kupljeno i sklopljeno i imam problem sa smrzavanjem računala nakon određenog vremena...ukratko, dosta zeznuta situacija zbog koje najviše sumnjam na neispravnu matičnu ili napajanje.

 

Imam dva pitanja oko kojih bi mi najviše pomoglo stručno znanje ili osobno iskustvo od nekih korisnika ovdje:

 

1. Imam garanciju od 36 mjeseci na skoro sve komponente, međutim ručno sam updejtao BIOS matične. Update nije utjecao na PC, ali nije niti popravio problem smrzavanja. Ako se ispostavi da je problem u matičnoj, da li gubim garanciju radi updejtanja BIOSa i ako da, kakve troškove ću imati? Da li plaćam zamjensku matičnu + zamjenu?

 

2. Pretpostavljam da je najgori mogući slučaj da ode matična. Koliko bi vremenski otprilike trajao servis, tj. kako dugo bi mogao biti bez računala?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Futura IT - BIOS & trajanje servisa
Imperijas kaže...

Pozdrav,

 

nisam dobio još nikakav odgovor od future pa da pitam i ovdje:

 

dakle planiram slati računalo na servis u Futuru jer je računalo tamo kupljeno i sklopljeno i imam problem sa smrzavanjem računala nakon određenog vremena...ukratko, dosta zeznuta situacija zbog koje najviše sumnjam na neispravnu matičnu ili napajanje.

 

Imam dva pitanja oko kojih bi mi najviše pomoglo stručno znanje ili osobno iskustvo od nekih korisnika ovdje:

 

1. Imam garanciju od 36 mjeseci na skoro sve komponente, međutim ručno sam updejtao BIOS matične. Update nije utjecao na PC, ali nije niti popravio problem smrzavanja. Ako se ispostavi da je problem u matičnoj, da li gubim garanciju radi updejtanja BIOSa i ako da, kakve troškove ću imati? Da li plaćam zamjensku matičnu + zamjenu?

 

2. Pretpostavljam da je najgori mogući slučaj da ode matična. Koliko bi vremenski otprilike trajao servis, tj. kako dugo bi mogao biti bez računala?

1. Ne gubiš garanciju.

2. Nema pravila. 

14 godina
offline
Re: Futura IT - BIOS & trajanje servisa
Imperijas kaže...

Pozdrav,

 

nisam dobio još nikakav odgovor od future pa da pitam i ovdje:

 

dakle planiram slati računalo na servis u Futuru jer je računalo tamo kupljeno i sklopljeno i imam problem sa smrzavanjem računala nakon određenog vremena...ukratko, dosta zeznuta situacija zbog koje najviše sumnjam na neispravnu matičnu ili napajanje.

 

Imam dva pitanja oko kojih bi mi najviše pomoglo stručno znanje ili osobno iskustvo od nekih korisnika ovdje:

 

1. Imam garanciju od 36 mjeseci na skoro sve komponente, međutim ručno sam updejtao BIOS matične. Update nije utjecao na PC, ali nije niti popravio problem smrzavanja. Ako se ispostavi da je problem u matičnoj, da li gubim garanciju radi updejtanja BIOSa i ako da, kakve troškove ću imati? Da li plaćam zamjensku matičnu + zamjenu?

 

2. Pretpostavljam da je najgori mogući slučaj da ode matična. Koliko bi vremenski otprilike trajao servis, tj. kako dugo bi mogao biti bez računala?

 

1. Update BIOS-a ne utječe na garanciju. Uostalom smrzavanje je počelo prije updatea.

 

2. To ovisi o brzini servisa, može potrajati par dana, ali i par tjedana.

14 godina
offline
Futura IT - BIOS & trajanje servisa

Hvala obojici na odgovorima. Nije mi toliko hitno dobiti PC natrag, bitno da se popravi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Futura IT - BIOS & trajanje servisa
Imperijas kaže...

Hvala obojici na odgovorima. Nije mi toliko hitno dobiti PC natrag, bitno da se popravi.

 

Poznavajuci Futuru, brzo ce se rijesiti reklamacija

9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura IT - BIOS & trajanje servisa
ibme74 kaže...

 

Poznavajuci Futuru, brzo ce se rijesiti reklamacija

 
Evo da potvrdim sto ibme kaze, iz svog dosadasnjeg iskustva, Futura je sve probleme rijesavala jako brzo.

8 godina
offline
Futura IT - BIOS & trajanje servisa

Meni evo grafička kod njih na reklamaciji mjesec dana i ne vjerujem da bude nabrzo riješeno. 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.8.2019 20:03 (Vader).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Futura IT - BIOS & trajanje servisa

Updateanje BIOS-a na matičnoj se ne razlikuje od recimo updateanje drivera na grafičkoj, drugim riječima ne gubiš garanciju.

1969 Dodge Charger R/T WoT: DamageHigh : http://wotlabs.net/sig_dark/eu/damagehigh/signature.png
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Futura IT - BIOS & trajanje servisa

Sve dok ne stavljaš modificirani bios na grafičku, s kojim gubiš garanciju :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Futura IT - BIOS & trajanje servisa
Vader kaže...

Meni evo grafička kod njih na reklamaciji mjesec dana i ne vjerujem da bude nabrzo riješeno. 

 Pozdrav. Može na mail broj servisa da vidimo o čemu se radi? Jer ne vidim niti jednu grafičku da stoji mjesec dana na servisu. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice