Gdje kupiti računalo u Splitu?

poruka: 39
|
čitano: 31.855
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Bok, kupujem si novo računalo( konfiguraciju sam saam sastavio), monitor te mobitel!! No muči me gdje to da kupim u Splitu!?

Koja trgovina je najpovoljnija i najbolja!?

Dali http://www.techware.hr/ ??

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

daj trgovina je dosta skupa naspram linksa

zvowea
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Naruči iz ADM-a.Oni ti dostave besplatno na kucni prag.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?
MaMa kaže...

Bok, kupujem si novo računalo( konfiguraciju sam saam sastavio), monitor te mobitel!! No muči me gdje to da kupim u Splitu!?

Koja trgovina je najpovoljnija i najbolja!?

Dali http://www.techware.hr/ ??

 Gledaj da ta trgovina ima te koponente koje namjeravaš kupit pa malo pročačkaj po njihovim stranicama da vidiš šta imaju.

Ja sam prije nekih 5-6 godina kupio komp u Teachware-a i nisam imao nikakvih problema osim što sam malo duže čekao da mi isporuče komp, ali koliko sad vidim nemaju toliko veliki spektar komponenti, uglavnom imaju samo Asusove.

Moj trenutni komp sam uzeja u Procesora i što se tiče njih jako sam zadovoljan jer su mi sve sredili u 2 dana ali sada im gledam stranicu a kad tamo samo desetak komponenti tako da neznam šta im je, svrati pa vidi ako hoćeš.

Trenutno bih ti najrađe kupio u Linksa jer stvarno imaju svega i svačega (dobro su opreljeni) a usluga koliko sam imao iskustva s njima je jako dobra. Samo se mani HG Spota, a možeš pogledat u Vemila ako hoćeš, oni su isto neloši.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.9.2009 14:59 (RePlaY).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

koliko ja znam imas:PROCESOR(kod dvorane gripe),VEMIL(prima3) I HGSPOT(blizu jokera)!

15 godina
online
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?
AnNaL kaže...

koliko ja znam imas:PROCESOR(kod dvorane gripe),VEMIL(prima3) I HGSPOT(blizu jokera)!

 Ima još Links u kineskom zidu te Filip Informatiku i Formel u nekoj zgradi s live strane odma iza onog semafora kad ideš od zapa prema solinskoj.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

e da imas filip computers(kastelanska cesta)

15 godina
protjeran
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?
MaMa kaže...

Bok, kupujem si novo računalo( konfiguraciju sam saam sastavio), monitor te mobitel!! No muči me gdje to da kupim u Splitu!?

Koja trgovina je najpovoljnija i najbolja!?

Dali http://www.techware.hr/ ??

pitaj keruma on sigurno zna koja je nai povoljnija trgovina u splitu

I Jadantisi
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

U procesora ti je najbolje. Imaš kraj koteksa i u emmezete

Neznam šta da napišem?
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Ne preporučam kupovinu u procesora.

 

14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

PROCESOR- najgori lopovi ikad!

Nista nije sveto sve je bruto i neto, sve je zabava!
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

u splitu - 1.Links

              2.Filip Informatika

 

imas jos hgspot na brodaraci al je boze sacuvaj...vemila nezam ima li jos

 

procesora izbjegavaj

 

Znaci najbolji izbor ti je narucit iz ADM-a jer je dostava besplatna ili kupit u linksa koji su opet skuplji nego adm

15 godina
odjavljen
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Imaš i Tehničar informatiku. Nalazi se iza one nove zgrade nasuprot ASK. Manji dučan i servis, više su orjentirani na poslovne korisnike, ali isto baci pogled na cjenik na njihovim stranicama: http://www.tehnicar-informatika.hr/index.php

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Links!

 

preporucam i Tron tamo kraj Maruliceve knjiznice.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

1. LINKS - Kineski zid, kad ides od Emanuela Vidovića do Poljuda na 3/4 puta skrenes lijevo, s desne strane je Babić pekara mislim

2. P.N.P. - na Blatinama, malo prije skole gledajući sa istoka, s desne strane, roza zgrada

3. Formel - Mažuranićevo šetališta, zgrada na kojoj je nacrtan zmaj

4. Tron - Preko puta knjižnice M. Marulić

5. Techware - do Slobodne Dalmacije na Bolu

6. Procesor - Gripe, Emmezetta

7. HgSpot - odmah preko puta

 

To je to ja mislim, preporuka ovako kako je poredano, znači ove zadnje 2 ne preporučam, a Links je najsigurniji, P.N.P. je dobar, moj kompjuter je od tamo.

 
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

ADM - jeftino i besplatna dostava za iznad 2000 kn

14 godina
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Ako si sam sastavljao kao sto kazes onda je odgovor nigdje. Gdje god dodjes u Split, pa cak i u links cekat ces da ti dodju komponente koje zelis. To je jad jada i govori i nest o Splitu kao gradu. Najbolje naruci iz Zagreba.

14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

cekaj cekaj sad vidim da je ova tema prastara. Komp je vjerojatno vec davno uzet

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gdje kupiti računalo u Splitu?
Shody_1994 kaže...

PROCESOR- najgori lopovi ikad!

U u Procesora u Emezete su mi lopovi 3 (TRI)!! PUTA PRODALI POKVARENE ZVUČNIKE, ne neispravne, nego korištene sa servisa, lipo uzeli selotejp, uvalili u neku kutiju i zalipili, još je bila riječ o zvučnicima od 350 kn, tako 2 puta, 3. put su mi dali nove pa opet nisu radili, e onda mi je puka film, došlo mi je da im razbijem zvučnike o glavu. UGL nikad više u procesora ništa neću kupovat, jer je uz sve to i oprema za nijansu skuplja nego u ostalih.

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.6.2010 12:00 (kero).
14 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Ne kupujte komp u trgovinama koje nemaju vlastiti servis. Ja sam kupio u Linksu i zbog prekidača za paljenje su mi ga slali u Zagreb i vratili mi ga nakon tjedan dana.

Poruka je uređivana zadnji put sub 26.6.2010 21:54 (Bizarro).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

 

Najbolja kupnja tehnike je u internet megastoreu SALONA TECH www.salonatech.com

 

Sve imaju !

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Sve je dobro dok ne kupite u instar- informatici u centru Zagreba škartnu robu (robu s greškama) koja nemože niti win10 pokretat koji su bili instalirani na njih i onda čekat zamjenske koji su već odpečaćeni i zaljepljeni s nekom žutom ljepljivom trakom, sa strganim ekranima i sjebanim integriranim miševima.

I onda se borit s njima za povrat love jer ti, iako su na račun napisali da zamjene ne dolaze u obzir, nude neke nove škart laptope. 

 

Mi smo ih kod njih trebali uzet tri za 12500kn i umjesto da nam daju popust zavaljaju nam neki čemer i ako prođe prođe.

 

A prodavačima ne bi dao da gaće prodaju, a kamoli kompjutere

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 0:20 (Mehatroničar666).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Gle, kuzimo, kupili ste 3 laptopa za 12500kn sa Windowsima,

dakle oko 4150kn po laptopu, i ocekivali CAD masine.

 

Dakle jedan od ova dva je bio prvi set laptopa:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x751nv-ty008t-173-hd-intel-quad-core-pentium-n4200-up-to-25ghz-8gb-ddr3-1tb-hdd-nvidia-geforce-920mx-2gb-dvd-win-10-2-god-best-buy/ASU%2D0335/product/

https://www.instar-informatika.hr/notebook-asus-vivobook-x555qg-xx228t-156-hd-amd-quad-core-a12-9700p-up-to-34ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-amd-radeon-r7-2gb-dvd-win-10-2-god-akcija/ASU%2D0322/product/

 

Pentium + HDD + Windowsi koji nisu updateani godinu dana, dakle update bi trebao trajati

bar pol dana na tom laptopu, ako ne i vise. Lakse je napraviti novu instalaciju i gotovo.

 

A drugi je A12 + HDD + ista situacija sa windowsima, dakle jos gore performanse. Koji god da ste uzeli,

bili su prepovoljni i nisu namjenjeni za CAD (kako je pisalo u prvom postu "za crtanje za firmu").

Takodjer, ako su laptopi za firmu, nemaju sta traziti kod kuce. U firmi ostaviti da informaticar

updatea i pripremi software. Ili platiti vanjsku firmu da to odradi za vas.

 

A Lenovo je vjerovatno bio ovaj model:

https://www.instar-informatika.hr/notebook-lenovo-ideapad-320-80xh0092sc-156-fhd-intel-core-i3-6006u-200ghz-8gb-ddr4-1tb-hdd-nvidia-geforce-920m-2gb-dvd-win-10-2-god-akcija/LEN%2D4070/product/

 

Procesor nesto bolji, ali opet zastarjeli Windowsi i obicni HDD - dakle mukotrpan i spor update.

 

Zute trake preko "seal" nalijepnice sam u HR vec vidio, najcesce je traka od MSAN-a, RECRO-a (bijela) i Instar.

Cesto ti laptopi idu na graviranje slova, pa poslije gravure dobijaju novi pecat - ta traka, te se unutar uputstava

nalazi i HR deklaracija o proizvodu, koja ne dolazi sa laptopom, nego ju u HR po zakonu moraju ubaciti u kutiju.

 

E sad, prva greska je kupiti neprimjerene laptope i kukati. Druga greska je ne updateati i optimizirati

windowse i kukati. Treca greska je je reci da je display "sjeban" ako ima "backlight bleeding", jer to spada

u toleranciju TN panela - vecina ima bleed, cak i IPS paneli. Jedino kod OLED/P-OLED/AMOLED ekrana tog nema,

ali tako nesto niste kupili. A sto se tice touchpada (ne integriranog misa, to ne postoji, makar je postojao jedan laptop

koji je to imao - HP Omnibook 600C  ),

da na sva tri nesto zapinje - moze se desiti, ali mozda treba samo nalijepnicu sa touchpada odlijepiti.

 

Ionako ne vidim smisao da netko "crta" na laptopu u CAD-u sa touchpadom.

 

Dakle ne trebas svaku temu spamati istom porukom i traziti krivca u svima. Drugi put se informiraj prije kupnje laptopa.

 

Osobno ni jedan laptop ispod 9000kn nije za to, po meni HP EliteBook sa docking stationom + bar dva vanjska 24" displaya,

na tome se moze fino crtati, a laptop ponesti kasnije sa sobom za nesto "na brzinu" odraditi, napisati mail itd.

 

Osobno ispod ovog HP-a nebi nista jeftinije gledao:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/hp-prijenosno-racunalo-probook-450-156-intel-core-i5-8250u-160-ghz-1tb-256gb-ssd-1tb-hdd-256gb-hdd-256gb-ssd-500gb-hdd-512gb-ssd__53869331

 

A posto ide na firmu, kad se odbije PDV ispadne oko 4600kn, za uredski stroj pristojna cijena.

 

Moj izbor bi bio ovaj ACER, samo zato sto ima jos bolju grafiku za istu cijenu, ali ga nema u Instar trgovini:

https://www.nabava.net/prijenosna-racunala__30/acer-prijenosno-racunalo-aspire-5-a515-51g-554c-nxgt1ex001-156__53408871

 

Dakle savjetuj se prije kupnje, provjeri na stranicama:

https://www.notebookcheck.net/

dali ti se svidja ekran, raspored tipkovnice itd, te sta oni misle o njemu. 90% latopa na trzistu imaju testirane, a ako nemaju,

imaju linkove na druge web stranice koje su ga testirale.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 7:33 (Čitatelj).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Update se nije ni nakon četiri dana skinuo. Sami sebe su jedva pokretali bez ikakve dodatne insalacije. My pc i explorer sam čekao preko 30s da se otvore. A i platili samo te win uz laptop još da trošim vrijeme, a vrijeme je novac, na brisanje i instaliravanje novih, nije u redu!

 

Predpostavljam da svijetlo probija zato što ekran nije sjeo na svoje mjesto pa ga plastika koja ga prekriva pritišće. Al to opet nije moj problem!

 

Kakvi su onda oni za oko 2500kn jel se to da upalit uopće?

Kaj je prepolovljen po pola i to po dijagonali?

 

Da smo škart htjeli otišli bi na hrelić od cigana kupit i mislim da bi bolje prošli.

 

Imamo još laptopa i kompjutora koji ne štekaju i sve voze bez problema, a stariji su. Kada smo došli u dućan nismo došli po rabljenu rashodovanu robu.

 

Ne želim se svađat nego samo pomoći drugima. Da je to neko napisao prije mi se nebi našli u toj situaciji da posao trpi.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 0:12 (Mehatroničar666).
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

A ovo za žute naljepnice je čista laž. To svatko može provjerit tako da nazove bilo koji pc shop i pita dali odpečaćuju laptope da bi u nutra stavili garanciju.

Sutra idemo po laptope na drugo mjesto na kojem smo pitali dali su odpečaćeni i čovjek je odgovorio "kak mislite odpečaćeni? Oni su tvornički zatvoreni sa garancijom"

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Lupi šakom po Touchpadu pa odljepljuj naljepnicu koje nema kolko hoćeš!

 

Osim toga laptop se još zove prijenosno računalo i služi da ga nosim doma s posla kako bi mogao nastavit s radom, mora se preživit u Hr.

Razumiješ doma crtamo nacrte, a na poslu vadimo iz njih pozicije i izrađujemo ih na strojevima da bi na kraju i mi sastavili neki stroj za posebnu namjenu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 13:54 (Mehatroničar666).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Nemaju SSD - uzmes laptop koji ima Celeron i SSD za 2000kn, brze ce se otvoriti nego taj.

Jednostavno je takva tehnologija.

 

A dali je nekom laptop padao, i to sva 3, cisto sumnjam, pa nisu te kutije od olova nego kartona,

sve se na njima vidi - ako ih noktom zapnes ostane crta a kamoli ne pad. A i da padne,

ima stiropora unutra dovoljno da ne bude nista u 90% slucajeva.

 

Nitko nije napisao da stavlja unutra jamstveni list, nego deklaraciju. Vecina ih jamstveni list

ima u svojoj knjizici, ili na nekakvom dodatnom papiru. Deklaracija robe je za svaku zemlju individualna.

Sva roba u HR mora ju imati negdje unutar pakiranja, distributer ju je dizan isprintati i staviti u laptop.

A ako laptop nema nase znakove, duzan je platiti graviranje nasih znakova. Dali se u tom koraku

sta desilo sa touchpad, to ti nitko ne moze reci, ali siguran sam da ni jedna trgovina ne otvara

sve laptope da bi tebi potrgala touchpade.

 

Zamisli da imaju 1000 laptopa, i eto bas im je dosadno na poslu pa idu sve redom trgat,

pa da se sa takvim kupcima kao ti imaju natezat. Svima je u cilju da touchpadi ne rade.

 

Budi realan - najsretniji je trgovac koji prodaje robu koja se ne vraca na servis. Tako da nitko

od njih ne zeli prodavati nespravno, niti proizvodi robu - samo uzme kutiju, da ju tebi i to je sve.

 

PS - Ne znam u kojoj firmi radis i crtas doma u tko zna koje sate, ali od takve firme ne zelim kupovati

robu, jer nesto sto se crta doma u slobodno vrijeme, u tko zna kojim uvjetima, ne moze biti dobro i kvalitetno.

 

Usput, ako vec nisi pogodio prve tri teme, evo ti link na pravu temu. Kad vec ne znas odabrati laptop,

valjda znas procitati naslov teme i naci odgovarajucu:

https://www.bug.hr/forum/topic/it-trgovine/instar-informatika/13766.aspx

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 14:03 (Čitatelj).
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Nisam se žalio na dizajn laptopa ni u jednom trenutku, dali bi kupio novi auto na kojem stružu vrata kad ih otvaraš, da ti farovi ne osvjetljavaju put i da se guši i trokira.

 

To kaj je auto ružan i max ide 200 kmh ne znaći da mi ga mogu prodat strganog.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 15:24 (Mehatroničar666).
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Još je sretniji ako proda tri škarta od jednom, a duplo nesretniji ak na kraju mora vratit novce.

 

Meni je jasno da ovo sve zvuči nestvarno i da mislite da lažem.

1. Instar mi nije konkurencija da bi ovo pisao za bezveze

2. Dva od tri laptopa su bila doslovno za suzu pustit

3. Laptopi se rade i za hrvatsko tržište i nema potrebe gravirat slova

4. Oni su nam rekli da su stavljali garanciju u kutiju

5. Ne želim nikom loše u životu samo ne želim da nekom bude predobro preko nečijih razvaljenih leđa

6. Nisam došao reklamirat svoju firmu

7. Da bi kupio stroj od nas morao bi biti sam svoj gazda neke serijske proizvodnje, a ne raditi u instaru

8. Osječa se u zraku da radiš u instaru i da ispravljaš pogrešku na krivi način

9. Takav je vaš način poslovanja provociranje i napadanje kupca koji vrača robu da bi se on osječao krivim za nastalu situaciju, možda popustio i otišo sa škartom podvijena repa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.3.2018 0:19 (Mehatroničar666).
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Nit radim u Instaru, nit zivim u Hr. Ali u preko pola stoljeca zivota imam iskustva od ExYu/BDR/DDR, sve do sada u EU.

 

I mogu ti reci da stvarno nitko ne zeli nekog iz trgovine vuci za nos i bezveze otvarati tisuce kutija iz nekog glupog razloga.

 

Da meni dodje sef i da mi kaze "e znas, ajde otvori onih 5 paleta procesora i u svaki utakni deklaraciju i jamstveni list,

i usput polomi nozice pa cemo to prodavat i pravit ljude kretenima", sterao bi ga u rodno mjesto.

 

Radim zadnjih 20 godina u IT-u kao SysAdmin, i kroz moje ruke je proslo bar 50 tona elektronike,

sto racunala, sto laptopa, monitora, miseva, printera, servera, a i sigurno 50 kilometara patch kablova,

optickih kablova i svakakvih pizdarija. Iz iskustva, kad nesto narucis, 99% ti dodje ispravno.

 

Ako nesto ima tvornicku gresku, meni nit Fritz niti Hans nisu za to krivi - ja sam njima to platio,

oni meni isporucili, a neki mali kinez je sjebao stvar. Zato narucis skuplje i vise komada, da imas

i za rezerne dijelove ako zafali - jer cijena stajanja produkcije je skuplja nego unaprijed ulaganje u tehniku.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice