Gdje kupiti računalo u Splitu?

poruka: 39
|
čitano: 31.862
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Nisam reko da su ih oni otvorili i strgali nego da su nam takve prodali.

Zasto i kada se to desilo mene ne zanima ni najmanje.

 

Vjeruj ili ne ali nebi trošio dragocjeno vrijeme na nešto tako da nisam kroz to stvarno prošao.

 

To je moje iskustvo i mislim da ga smijem podjelit s drugima, a na njima je da odluče.

 
0 0 hvala 0
11 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?
Čitatelj kaže...

Nit radim u Instaru, nit zivim u Hr. Ali u preko pola stoljeca zivota imam iskustva od ExYu/BDR/DDR, sve do sada u EU.

 

I mogu ti reci da stvarno nitko ne zeli nekog iz trgovine vuci za nos i bezveze otvarati tisuce kutija iz nekog glupog razloga.

 

Da meni dodje sef i da mi kaze "e znas, ajde otvori onih 5 paleta procesora i u svaki utakni deklaraciju i jamstveni list,

i usput polomi nozice pa cemo to prodavat i pravit ljude kretenima", sterao bi ga u rodno mjesto.

 

Radim zadnjih 20 godina u IT-u kao SysAdmin, i kroz moje ruke je proslo bar 50 tona elektronike,

sto racunala, sto laptopa, monitora, miseva, printera, servera, a i sigurno 50 kilometara patch kablova,

optickih kablova i svakakvih pizdarija. Iz iskustva, kad nesto narucis, 99% ti dodje ispravno.

 

Ako nesto ima tvornicku gresku, meni nit Fritz niti Hans nisu za to krivi - ja sam njima to platio,

oni meni isporucili, a neki mali kinez je sjebao stvar. Zato narucis skuplje i vise komada, da imas

i za rezerne dijelove ako zafali - jer cijena stajanja produkcije je skuplja nego unaprijed ulaganje u tehniku.

Ne znam baš da imaš toliko iskustva u it-u a imaš takvo "naivno" mišljenje o trgovcima u tom krugu... Gle ja znam jednu it trgovinu u jednom manjem gradu koja posluje jos od 90ih za koju svi znaju da prodaje redovito "refurbrished" proizvode pod ganc nove. Imaju miljardu reklamacija. Taj lik, gazda, će se cjenkat s tobom bez problema. Ja jednom doša kupit ram za laptop. Reko dajte ponudu 8gb ddr3. On izlista neku tablicu i okrene laptop "evo ovdje vidite". Reko ne hvala, imam bolju ponudu na internetu. Veli on ajde reci za koliko... i tako on spusti meni cjenu u sekund. Masu ljudi je tako kupovalo tamo tv, audio sustave...

 

ali, kad dode reklamacija onda su problemi jer distributer ne daje standardnu garu na refurbrished proizvode koje on dila kao nove. A onda je natezanje do mjeseca s njim. frend mi vracao laptop 3 puta jer je maticna bila neispravna. Ovaj mu veli da više ne moze uvažiti reklamaciju jer je previše puta vec slao... Nije trebalo puno dok ovaj nije vratio mu do zadnje lipe...

 

ugl. priče o nevinim prodavacima it opreme drži sa rezervom i ne širi tako jednoznačnu sliku. Većina ih nastoji normalno poslovati-istina. Ali ima i onih koji bi sve napravili samo da nekoga zajebu.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
7 godina
protjeran
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Kupovao sam samo na veliko - dakle veleprodaja,

nikad od malih sitnih lopova. Dakle ako narucim 50 strojeva,

dobijem 50 strojeva, dobijem najbolju ponudu i najbolju cijenu,

te placanjem unaprijed trazim besplatnu dostavu sa osiguranjem robe,

te 3% post rabata, dakle da mi se 3% odmah vrati.

 

Od takvih malih muljatora se moze svasta ocekivati,

isto je kao i kupovina na oglasniku ili na placu - malo ima robe,

malo nema.

 

Dakle samo od renomiranih firmi, distributera ili direktno od proizvodjaca,

nikad problema.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Naglašavam ovo je najgori ekran od lenova koji smo uzeli na drugom mjestu, touchpad-ovi su bolje centrirani. 

Evo da se zna model (ideapad 320 80XJ0012SC)

 

Nisu iz instar-informatike.

 

Sad vi meni recite dali su dobri i dali to tako treba izgledat ili je škart koji po meni treba vratit jer dolazi od sumljivih dobavljača.

 

Ja nisam zadovoljan s tim mrljama koje tako bodu za oko.

 

Možda je to čar FHD ekrana koju ja ne razumijem...

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Problem je u tvojim ocekivanjima. Takav ekran nije nista cudno na jeftinim laptopima a sporost nije posljedica padova nego nedostatka ssd-a. 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?

Nije laptop loš ispunjava moja očekivanja u boljem je stanju od onih prije iz prije navedene trgovine jer svjetlo izbija samo odozdola i touchpad-ovi su svi u sredini.

 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?
eywa33 kaže...
Čitatelj kaže...

Nit radim u Instaru, nit zivim u Hr. Ali u preko pola stoljeca zivota imam iskustva od ExYu/BDR/DDR, sve do sada u EU.

 

I mogu ti reci da stvarno nitko ne zeli nekog iz trgovine vuci za nos i bezveze otvarati tisuce kutija iz nekog glupog razloga.

 

Da meni dodje sef i da mi kaze "e znas, ajde otvori onih 5 paleta procesora i u svaki utakni deklaraciju i jamstveni list,

i usput polomi nozice pa cemo to prodavat i pravit ljude kretenima", sterao bi ga u rodno mjesto.

 

Radim zadnjih 20 godina u IT-u kao SysAdmin, i kroz moje ruke je proslo bar 50 tona elektronike,

sto racunala, sto laptopa, monitora, miseva, printera, servera, a i sigurno 50 kilometara patch kablova,

optickih kablova i svakakvih pizdarija. Iz iskustva, kad nesto narucis, 99% ti dodje ispravno.

 

Ako nesto ima tvornicku gresku, meni nit Fritz niti Hans nisu za to krivi - ja sam njima to platio,

oni meni isporucili, a neki mali kinez je sjebao stvar. Zato narucis skuplje i vise komada, da imas

i za rezerne dijelove ako zafali - jer cijena stajanja produkcije je skuplja nego unaprijed ulaganje u tehniku.

Ne znam baš da imaš toliko iskustva u it-u a imaš takvo "naivno" mišljenje o trgovcima u tom krugu... Gle ja znam jednu it trgovinu u jednom manjem gradu koja posluje jos od 90ih za koju svi znaju da prodaje redovito "refurbrished" proizvode pod ganc nove. Imaju miljardu reklamacija. Taj lik, gazda, će se cjenkat s tobom bez problema. Ja jednom doša kupit ram za laptop. Reko dajte ponudu 8gb ddr3. On izlista neku tablicu i okrene laptop "evo ovdje vidite". Reko ne hvala, imam bolju ponudu na internetu. Veli on ajde reci za koliko... i tako on spusti meni cjenu u sekund. Masu ljudi je tako kupovalo tamo tv, audio sustave...

 

ali, kad dode reklamacija onda su problemi jer distributer ne daje standardnu garu na refurbrished proizvode koje on dila kao nove. A onda je natezanje do mjeseca s njim. frend mi vracao laptop 3 puta jer je maticna bila neispravna. Ovaj mu veli da više ne moze uvažiti reklamaciju jer je previše puta vec slao... Nije trebalo puno dok ovaj nije vratio mu do zadnje lipe...

 

ugl. priče o nevinim prodavacima it opreme drži sa rezervom i ne širi tako jednoznačnu sliku. Većina ih nastoji normalno poslovati-istina. Ali ima i onih koji bi sve napravili samo da nekoga zajebu.

 Tak je prije, ne znam za sad, radio HG spot. Dolazim sa starim vratit novu matičnu koja nije radila, a ono redina od pulta na drugom katu sve do dna stepenica i po cjelom dućanu se čulo kak im objašnjava da je peti put na servisu u dva tjedna i da ak mu nedaju zamjenski mobitel da će im s frendovima porazbijat sve izloge..... a kak da mu da zamjenski kad su svi vani. Na kraju je izvadio novi mobitel iz izloga.

 

Ja nikad ne prihvačam novi proizvod koji mora na servis

 

Postoje samo tri solucije:

-Povrat love

-Novi isti proizvod iz izloga

-Ako taj tren imam viška love nadoplata za skuplje

 

11 godina
odjavljen
offline
Re: Gdje kupiti računalo u Splitu?
Čitatelj kaže...

Kupovao sam samo na veliko - dakle veleprodaja,

nikad od malih sitnih lopova...

Dobro, ti si kupovao samo na veliko i to tvoje iskustvo ne može ni u kojem svemiru bit pokazatelj realnog stanja u maloprodaji.

Dont these talking monkeys know that Eden has enough to go around? Plenty in this holy garden, silly old monkeys, Where there is one you are bound to divide it Right in two!
8 godina
neaktivan
offline
Gdje kupiti računalo u Splitu?

Cilj trgovca je kupit što jeftinije i prodat što skuplje.

Sad je pitanje kolko jeftino ih kupe i di ih kupe.

 

Frend je radio u Njemačkoj i bio je odgovoran za kvalitetu proizvoda. 

Za njegove smjene je iz stroja izlazio loš proizvod. On je trebao zaustavit proizvodnju, pojavit se na licu mjesta sa serviserima i odklonit kvar što nije napravio. Zbog nastale štete od 40 000€ dobio je momentalan otkaz i sve se bacalo u odpad. Nema nikakvog izlaza na tržište sa neispravnom robom makar je za djeljenje, a kamoli da dođe do kupca.

 

Zato i dućan koji nema izložbene primjerke nije najbolja opcija jer ovak koda sam ih prek interneta naručio. 

 

Majku im ljubim, ...ak je laptop skuplji zbog ekrana, zanemarimo zvučnike i bateriju na kojoj će i ovak ubrzo zaradit, pa kaj ne bi bio red da je ispravan

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.3.2018 21:34 (Mehatroničar666).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice