Instar informatika

poruka: 484
|
čitano: 263.757
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika

Svatko pametan bježi od ovakvih.

Nedaj Vam da ikada trebate njihov servis

kradu na popustu kojeg zapravo ni nema

3.ća ruka nabavljača / preprodavača

 

Tehničko znanje -1

Bolje da se bave +/- prodajom bijele tehnike i traktorskih priključaka

 

Jedino dobro tamo je prodavačica, ali nju ne mogu kupiti i odnjeti doma zar ne ?

15 godina
protjeran
offline
Re: Instar informatika
marky1607 kaže...

svi koji su komentirali ovdje da su dečki iz Instar Informatike uslužni, dobri, daju dobre informacije i susretljivi su, tada su i oni najvjerovatnije izrekli pravo oličenje tog dućana.

 

Potpis. I iskreno se nadam kako ce takvi i ostati i kad malo narastu. Za razliku od ve-mulja koji je bio usluzan dok se nije preselio u veci poslovni prostor i slicnih trgovina.

 

kiko_san kaže...

Jedino dobro tamo je prodavačica, ali nju ne mogu kupiti i odnjeti doma zar ne ?

Kad sam ja bio tam nije bilo prodavacicice. Mozda im cura malo zakomplicirala situaciju ak im je jedina {#} Ocito im treba jos poneka da se znormaliziraju {#}

 

kiko_san kaže...

nisu prvi uvoznici nego već 3.ća ruka

 

naravno da nisu uvoznici. ajd ti uvozi bez rodjackih veza :D Inace ako uvoznik promijeni cijenu ne mislis kak bi oni tebi trebali prodati laptop po nekoj cijeni koja je na webu. Svi webshopovi kod nas imaju takve ograde da ce isporuciti robu ak se cijena ne promijeni ili ti vrate lovu. Svi ti mali duicani nabavljaju robu od vecih "distributera" kojima smo ti i ja totalno nebitna stavka. Isto kak i udjes kod strica Jovice K+ u ducan a on nema nis od onoga kaj reklamira Akcija i Povoljno

Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2012 16:25 (gljinoliga).
13 godina
offline
Instar informatika

Narucen laptop, SSD i miš. Sve uplaceno uz razgovor preko maila sa njima, izasli su u susret sa dostavom gdje sam imao problema oko dva racuna i uplate (ugl. duza prica), sve pojasnili, brzo odgovarali na mail. Naruceno sve oko 12h popodne i drugi dan oko 11h je bilo dostavljeno tako da prst gore za Instar, toplo ih preporucam.

Respect the Raise...!
 
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instar informatikaSilverstone Raven RV03

super mi je instar jer su zaposlenici tamo odlicni,jako kulturni,pristojni,spremni pomoc kaj god covjek nezna oni ljepo objasne i to im je veliki plus kod mene,svidja mi se i nacin placanja,sve 5...

 

e a sad jedino je problem sto sam kupila kuciste silverstone raven rvo3 kod njih i nije bilo u stanju kakvom je trebalo bit,jedna plastika je bila strgana, imam jedno lagano udubljenje, ventilatori ocito su nes podrmani jer se cuje preglasno,sve u svemu nije dobiveno onako kako to treba izgledat kad kupis skroz novu stvar,pogotovo jer nije bas rijec o jeftinom kucistu,a isto tako i tipkovnicu logitech g110 (koja takodjer nije bas jeftina) ,a od prvog dana mi space škripi (ok mislila sam valjda jer je nova treba je razradit ) sad mi cak i space ostaje dolje i nakon svakog 2-3 stiskaja space-a moram ga podic prema gore... ne kazem da si oni krvi zbog toga, al koje sam srece da od dvije stvari koje kupim tamo bas dobim oba dvije stvari napola {#}

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instar informatikaSilverstone Raven RV03

Da li netko mozda ima iskustva sa slaganjem cijele kutije, znaci konfiguracije u Instaru?

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2014 21:56 (The_Fichek).
10 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatikaSilverstone Raven RV03
The_Fichek kaže...

Da li netko mozda ima iskustva sa slaganjem cijele kutije, znaci konfiguracije u Instaru?

Poznam jednog koji je naručivao kod njih, inače se on jako razumije u kompjutere i može sam složit komponente ali su mu oni predložili da oni slože, zadovoljan je, tako da preporučujem Instar.  {#}

13 godina
offline
Instar informatika

Mene zanima gdje oni zaprimaju Web narudžbe?

Ja sam jučer preko web-shopa naručio prijenosnik. Pisalo je da ima 3 komada na lageru. Meni je stigao mail (kao račun) i nikakva potvrda da sam naručio i tako to. Sada gledam da na lageru odjednom imaju 10 komada.

Kada su to stigli promjeniti a meni nisu potvrdili narudžbu (ili će to danas)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Od svih u instaru valjaju samo marko i onaj debeli procelavi :) svi drugi su podosta iziritirani, neljubazni i slabo usluzni, sto je i razumljivo kad radis posao gdje ti svako malo dodje debos s pitanjem koji je najjakiji komp i slicno.

Inace s instarom imam dobra iskustva, cak i predobra tako da su mi prvi izbor za kupovinu konkretnijih stvari (citaj skupljih 1000kn +), za sve ostalo tu jr nabava i trazi se povoljniji ili drugi najpovoljniji (ako je na prvom mjestu links)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Instar informatika

za sad dobra iskustva, nisu najeftiniji, ali kak je kriza imaju dobro riješenu kupovinu online na rate.... starija gospođa je ponekad malo zbunjena, ali na kraju dobijem sve što želim....

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Instar informatika
MetaSk kaže...

Od svih u instaru valjaju samo marko i onaj debeli procelavi :) svi drugi su podosta iziritirani, neljubazni i slabo usluzni, sto je i razumljivo kad radis posao gdje ti svako malo dodje debos s pitanjem koji je najjakiji komp i slicno.

Inace s instarom imam dobra iskustva, cak i predobra tako da su mi prvi izbor za kupovinu konkretnijih stvari (citaj skupljih 1000kn +), za sve ostalo tu jr nabava i trazi se povoljniji ili drugi najpovoljniji (ako je na prvom mjestu links)

Navedeno, kako trgovci tehničke robe u raznim hr dućanima imaju posla sa "debosima" koji ništa ne razumiju nije jedinstven slučaj za samo tu branšu..

Jednako je i drugim ljudima koji rade u svim ostalim trgovinama raznih roba..Dodajmo ovome i pružanje usluga..

 

Uvijek će se pronaći kupac koji ne razumije područje robe koju kupuje..

 

Ali je isto tako pravilo da su u prodavaonicama tehničke robe, bilo kojoj, trgovci često isfrustrirani sami od sebe, nervozni, i posebno neljubazni..

 

Nespretnost će oprostiti svatko, dok neljubaznost neće nitko..

12 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Eto da napišem iskustvo vezano za ovu trgovinu.

 

Pošto se bliže blagdani, cura mi je htjela kupiti neke malo bolje slušalice za komp.

 

Radi se o slušalicama Sharkoon Rush Core po cijeni od 140kn.

 

Kako je ona došla u trgovinu tih slušalica nije bilo i pita ona da li ih ima u skladištu, nakon što joj ponude "identične" takve slušalice samo u crnoj boji. I dobro kupi onda te slušalice i nije ni skužila dok nije došla doma da su njoj zapravo uvalili Sharkoon Rush slušalice ( posvuda koštaju oko 110kn ). A na računu lijepo piše Sharkoon Rush Core i na kutiji naljepnica sa cijenom Sharkoon Rush Core 139kn. Iako nije to neka razlika 30kn u cijeni, ali svejedno prevara je prevara. Vjerojatno je tip mislio pošto nema tih slušalica da ne bude ništa kupila pa ajmo probat uvalit da zaradim više u smjeni, žensko je pa ne zna, možda uspije.

 

Dok mi je pokazala odma sam znao o čemu je stvar i rekao da se fino vrati tamo i objasni da su joj prodali jeftinije slušalice drugi model za cijenu skupljeg modela.

Vratila se i već je drugi čovjek radio ( popodnevna smjena očito ) i shvatio cijelu situaciju i naručio iz skladišta rekao da će biti do 5-6 sati popodne u trgovini.

 

Znači onaj lik koji je radio u jutarnjoj smjeni je očito uvalio te slušalice. Nekad je kod trgovina cijelo osoblje u banani, dok je kod nekih trgovina samo stvar u pojedincu. 

 

Ubuduće savjet za sve koji kupuju tak nešto, uvijek sve provjerite tri puta da nemate kasnije problema i ostanete prevareni. Lijep pozdrav!{#}

 
3 0 hvala 1
15 godina
online
Instar informatika

Evo i moje nedavno iskustvo s Instar Informatikom:

 

Pretprošli ponedeljak udjem u njihovu trgovinu koja se nalazi u Heinzelovoj 15,

 

složim 2 konfiguracije ukupne vrijednosti 16500 Kn....izvadim gotovinu i platim.

 

Pošto nisu imali grafičku karticu koju sam naručio, dogovorimo se da će sve poslati kad GPU stigne.

 

Prodje od tad 7 dana, nisam ih zbilja gnjavio. Znači, nazovem sljedeći ponedeljak....

 

čovjek veli da je trebala GPU u petak stići, ali eto nije.

 

Ok,nema problema, valjda će stići sutradan.

 

Zove me lik drugi dan, veli nije stiglo još. Ali, bude stiglo taj dan pa će mi poslat u srijedu.

 

OK, i dalje ne dižem frku. I fakat, komponente stignu u srijedu.

 

Ali...

 

Plaćeno 2x zvučnici, isporučili samo jedne! 

 

Tu zovem Instar, vele mi da nisu imali na lageru ( ono, ruka bi im otpala da su javili, imali su kontakt ).

 

MBO otvorim i imam kaj vidjet....na southbridge pasivnom cooleru ogrebotine i udubljenja kao da je netko čekićem lupao!

 

Zovem, lik me prekida, veli on će meni reći...rekoh mu, stani čovječe ne znaš uopće niti što ti želim reći!

 

Vidim, nema s budalom razgovora, povisim ton i zahtjevam da mi da nekog kome mogu objasnit.

 

Javi se šef poslovnice, čovjeku objasnim o čemu se radi. On me uvjerava da su sve MBO takve!

 

Nakon mojeg daljenjeg inzistiranja da ne želim takvu MBO, dogovorimo da ću nadoplatit za drugu MBO.

 

Dobijem obećanje da MBO i oni zvučnici koji fale stižu odmah sutradan.

 

Naravno, kako nisam mogaso složit tu konfiguraciju, krenem slagati drugu.

 

Namontiram CPU, cooler i RAM-ove na MBO....krenem raspakiravati drugo kućište i imam što vidjet!

 

Zadnja lijeva nogica kućišta polomljena. Zovem ponovo, sad već dobrano ljut, objasnim o čemu se radi....

 

Čovjek nudi varenje nogice !!!! Kategorički odbijam i zahtjevam ili novu nogicu ili novo kućište.

 

Sljedeći dan stiže druga MBO + zvučnici. Uspijem složit prvu konfiguraciju.

 

Kućište stigne tek u ovaj ponedeljak. Uspijem i drugu konfiguraciju složit, konačno!

 

Kako god, da sam znao da će bit toliko problema, ne bih niti u ludilu kupio ništa kod njih i propisno se naživcirao za svoj novac!

 

Znam samo da ću dobro razmislit da li ću ih ikome preporučit.

 

Ocjena Instar Informatike, zbog svega navedenog 4/10 !!!!

 

 

Tigar Krezumica
Moj PC  
7 0 hvala 3
9 godina
offline
Re: Instar informatika

iAvenger - Poštovani,

 

nikome u firmi nije u cilju prevariti kupca pa niti za jednu kunu. Prodavači nisu plaćeni po prodaji tako da svakako Vas nije imao namjeru prevariti. Greške se dešavaju kao i u ovom slučaju. Zato se i ispričavamo ako dođe do koje i uvijek stojimo iza naših grešaka da iste i ispravimo... zato i jesmo tu za Vas :)

 

Da ste došli i za tjedan dana isto bi postupili i zamjenili Vam slušalice. To nije naš stil i bitno nam je Vaše zadovoljstvo u konačnici.

 

Isprika još jednom na grešci ;)

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.12.2014 0:59 (marko.instar).
9 godina
offline
Re: Instar informatika
fromcelltohell kaže...

Evo i moje nedavno iskustvo s Instar Informatikom:

 

Pretprošli ponedeljak udjem u njihovu trgovinu koja se nalazi u Heinzelovoj 15,

 

složim 2 konfiguracije ukupne vrijednosti 16500 Kn....izvadim gotovinu i platim.

 

Pošto nisu imali grafičku karticu koju sam naručio, dogovorimo se da će sve poslati kad GPU stigne.

 

Prodje od tad 7 dana, nisam ih zbilja gnjavio. Znači, nazovem sljedeći ponedeljak....

 

čovjek veli da je trebala GPU u petak stići, ali eto nije.

 

Ok,nema problema, valjda će stići sutradan.

 

Zove me lik drugi dan, veli nije stiglo još. Ali, bude stiglo taj dan pa će mi poslat u srijedu.

 

OK, i dalje ne dižem frku. I fakat, komponente stignu u srijedu.

 

Ali...

 

Plaćeno 2x zvučnici, isporučili samo jedne! 

 

Tu zovem Instar, vele mi da nisu imali na lageru ( ono, ruka bi im otpala da su javili, imali su kontakt ).

 

MBO otvorim i imam kaj vidjet....na southbridge pasivnom cooleru ogrebotine i udubljenja kao da je netko čekićem lupao!

 

Zovem, lik me prekida, veli on će meni reći...rekoh mu, stani čovječe ne znaš uopće niti što ti želim reći!

 

Vidim, nema s budalom razgovora, povisim ton i zahtjevam da mi da nekog kome mogu objasnit.

 

Javi se šef poslovnice, čovjeku objasnim o čemu se radi. On me uvjerava da su sve MBO takve!

 

Nakon mojeg daljenjeg inzistiranja da ne želim takvu MBO, dogovorimo da ću nadoplatit za drugu MBO.

 

Dobijem obećanje da MBO i oni zvučnici koji fale stižu odmah sutradan.

 

Naravno, kako nisam mogaso složit tu konfiguraciju, krenem slagati drugu.

 

Namontiram CPU, cooler i RAM-ove na MBO....krenem raspakiravati drugo kućište i imam što vidjet!

 

Zadnja lijeva nogica kućišta polomljena. Zovem ponovo, sad već dobrano ljut, objasnim o čemu se radi....

 

Čovjek nudi varenje nogice !!!! Kategorički odbijam i zahtjevam ili novu nogicu ili novo kućište.

 

Sljedeći dan stiže druga MBO + zvučnici. Uspijem složit prvu konfiguraciju.

 

Kućište stigne tek u ovaj ponedeljak. Uspijem i drugu konfiguraciju složit, konačno!

 

Kako god, da sam znao da će bit toliko problema, ne bih niti u ludilu kupio ništa kod njih i propisno se naživcirao za svoj novac!

 

Znam samo da ću dobro razmislit da li ću ih ikome preporučit.

 

Ocjena Instar Informatike, zbog svega navedenog 4/10 !!!!

 

 

Poštovani,

 

drago nam je da ste nam ukazali na problematiku cijelog slučaja. Molimo Vas da nam prosljedite Vaš kontakt telefon, račun i mail na marko@instar-informatika.hr.

 

Na splet nekih okolnosti nekada ne možemo utijecati kao trgovina ali se uvijek možemo potruditi da sve odradimo do kraja bez obzira na problematiku.

 

Svakako ćemo poslati nešto na adresu da se odužimo za strpljenje i razumjevanje u ovom slučaju.

 

Zahvaljujemo još jednom ;)

 

Instar - Marko

 

 

 

15 godina
online
Re: Instar informatika
marko.instar kaže...

Poštovani,

 

drago nam je da ste nam ukazali na problematiku cijelog slučaja. Molimo Vas da nam prosljedite Vaš kontakt telefon, račun i mail na marko@instar-informatika.hr.

 

Na splet nekih okolnosti nekada ne možemo utijecati kao trgovina ali se uvijek možemo potruditi da sve odradimo do kraja bez obzira na problematiku.

 

Svakako ćemo poslati nešto na adresu da se odužimo za strpljenje i razumjevanje u ovom slučaju.

 

Zahvaljujemo još jednom ;)

 

Instar - Marko

 

OK, maloprije je poštar donio Zalman ZM-GM1, mišonja je solidan i ja Vama zahvaljujem na tome.

 

LP i svako dobro za blagdane {#}

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.12.2014 10:58 (fromcelltohell).
13 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Za firmu kupovao 10 laptopa (Asus X550D), monitora(Philip 24"), tipkovnica, miševa.

Trajalo je neko vrijeme dok su nabavili po 10 komada od svega, ali sve ok.

 

Nakon nekog vremena naručena još 2 laptopa(Lenovo Z50-75), bez greške.

 

9.6/10

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Sve najbolje :)

Uzeo Roccat Kone Pure i CM Speed rx podlogu

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Narucio tablet, u roku 2 dana stigao, susretljivi, sve pohvale.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Instar informatika

Pozdrav.

 

zanimalo bi me dali je netko imao iskustva sa reklmacijom robe kupljene u Instar informatici? Naime, 2.1. sam odnio u njihov servis grafičku karticu (Sapphire radeon 7870) kupljenu kod njih, jer je počela bacati artefakte na ekranu. Grafička je pod garancijom, te su je zaprimili i rekli da ju šalju uvozniku (Asbis) na dijagnostiku. Dva tjedna su prošla, ni mu ni be od servisa, te ih nazovem i dobijem odgovor da je uvoznik odobrio zamjenu grafičke i da se čeka nova zamjenska. Usput sam pitao može li se možda nadoplatiti za jaču, odgovor je bio ne jer je takva politika uvoznika. Prošlo je još tjedan dana, iz servisa ništa ne javljaju, i šaljem i mail sa upitom što je sa karticom. Dobijam samo šturi odgovor da se pošiljka očekuje idući tjedan. Prošao je i taj idući tjedan, odgovora iz servisa još uvijek nema.

 

Sad me zanima postoji li neki zakonski rok u kojem se takve reklmacije moraju rješavati? Na netu nisam ništa našao osim da se reklamaciju trebaju rješiti u 'razumnom' roku što mi zvuči kao dosta rastezljiv i nedefiniran pojam. Nisam htio biti ni nestrpljiv ni dosadan prema servisu ni prema uvozniku, ali me sad već polako strpljenje izdaje jer sam već 4 tjedna bez grafičke, što mi se čini ipak malo previše... 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Visi ton i prijetnja drzavnim ibspektoratom to rijesava,barem u vecini slucajeva.

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Instar informatika

4 tjedna ipak još nije rok za državni inspektorat. Strpi se još tjedan, pa onda vidi.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

Ne znam jeste li u zadnje vrijeme vidjeli reklame da instar nudi 5 godina garancije... Čak ih je i Bug reklamirao, kako je to potvrda njihove izvrsnoti ili što već. e pa nudi, ali samo uz godišnji servis kod njih koji košta 187.50 kuna!! Dakle, garanciju od pet godina dobivate ako im date 100 eura u 4 godine. Kažu da zabunom to nisu nigdje napisali. Instarovci, jadni ste.

 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika

Pa s obzirom na kakav nacin slazu te gotove konfiguracije nije ni cudo da je potreban godisnji servis. Stovise cudim se da nije i mjesecni.

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instar informatika
drakula789 kaže...

Visi ton i prijetnja drzavnim ibspektoratom to rijesava,barem u vecini slucajeva.

 Varas se ;) svakodnevno imam te koji se hvataju na inspektorat i potrosacki kod i lijepo im kazem neka slobodno odu al nista od toga :) Pali jedino uljudnost i susretljivost . Ako si imalo drzak i bahat nebi ti nista napravio . Zelim rec ako mi dodes lijepo i pristojno jer taj radnik nista nije kriv pokusat ce ti narpaviti sta god on moze , barem ja tako radim . a ako ja vidim da si ti neki šupak koji se hvata potrosackog koda i inspektorata itd. posaljem te u kurac i kazem samo naprijed stari . 

Sve se moze rijesiti na ljep i ljudski način.  Ako si ti fer i korektan prema prodavaču kao sta sam ja u jednom velikom centru , izaci cu ti u susret koliko god je u mojoj moči . 

 

 

Edit : da se nadovezem , zakonski rok je 40 dana od kada si ti ostavio graaficku na servis . ako prode rok imas pravo na novi proizvod , povrat novaca , nadoplatu za drugi proizvod . barem je tako kod mene . 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 9:53 (Adict).
10 godina
offline
Re: Instar informatika

Zober ti si vjerojatno jedan od onih koji preporučaju samo i isključivo futuru jer nijedan drugi dućan ne valja? Kakav mjesečni servis? Ti si ko neki uber expert pa znaš kako tko slaže konfe? Svaka trgovina slaže isto jbt! Pa nije da će ti nagurat 700W potrošnje na napajanje od 250W ili će krivo spojit nešto. Komp je prelako složit. Nije da možeš GPU zabunom nagurat u RAM slot ili ugurat neki kabel u krivi port. 
Instar ima izbor možda i najbolji u HR, uljudni su, imaju preglednu web stranicu i možeš platit karticom preko neta što možda nekome nije bitno ali u današnje vrijeme da neki dućan sa informatičkom opremom nema web plaćanje je sramotno. Živim 700km od ZG, naručio sam komponente kod njih i platio preko neta. Kroz 3 dana mi je sve došlo na kućnu adresu.  Sve na broju, sve radi i imam garanciju iako sam ja sklapao konfu. Odsad samo kod njih kupujem osim ako nemaju nešto što čisto sumnjam jer kao što rekoh, imaju najbolji izbor. Topla preporuka!

 

battlelog: TheAssistantPimp
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 10:15 (BareVL).
11 godina
offline
Instar informatika

Svaka čast njihovoj kvaliteti ali meni ovo nije nikakva kvaliteta:

http://www.instar-informatika.hr/racunalo-instar-gamer-dominator-nitro-intel-core-i7-4770k-350ghz-haswell-8gb-ddr3-1000gb-amd-radeon-r9-280-3gb-gddr5-5-god-jamstvo/DOMINATOR2

 

PROCESOR: Intel Core Core i5-4670K, 3.40GHz, 1MB, 6MB, s1150 ( Haswell )
CPU HLAĐENJE : Intel 1150 CERTIFIED CPU FAN & HEATSINK
MATIČNA PLOČA: Intel® H81M Chipset

 

Vrlo vjerojatno se radi o nekoj najjeftinijoj ploči, tako da ne vidim smisao gurati K procesor. Možda ja krivo razmišljam, ali ne vidim nikakvu kvalitetu u ovome. Ili?

 
0 2 hvala 0
10 godina
offline
Instar informatika

Ovo je poor man's i7 konfa. Vjerovao ili ne dosta ljudi želi jak proc, dosta RAM-a jeben GPU ali nemaju par i onda žele uštedjeti na uštrb matične. Ima i boljih i7 konfiguracija samo što puno više "pjevaju"$
Imao sam sličan slučaj kad mi je frend uzeo jeben AMD-ov proc, vrhunsku grafu i ram i onda sve to strpao na AsRock od 350-400kn. Prošlo 6 godina, još sve radi... 

Edit: Možda su samo napisali chipset a ne proizvođača. 

battlelog: TheAssistantPimp
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 10:40 (BareVL).
Moj PC  
1 2 hvala 0
11 godina
offline
Instar informatika

Ali onda staviš non-K procesor, koji je jednako jak, ima par stotina kuna manju cijenu, jer K ionako nećeš iskoristiti na ovako slaboj ploči. Tako da je ovo meni samo guranje da se vidi da je K procesor, a raditi će isto kao i onaj koji nije K a puno je jeftiniji.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Instar informatika

BareVL

 

Cemu takav obrambeni nastup? Di sam ja ista spomenuo o njihovom nacinu poslovanja, usluzi? Ovo za Futuru obrisi macku o rep, ako malo pratis temu o sklapanju konfiguracija primjetit ces da sastavim uvijek gdje kome treba, a kome je svejedno ili nije limitiran nacinom placanja preporucuje se tamo gdje je najbolji omjer usluge, cijene i ponude (Adm, Futura). 

 

Moj post se odnosi na to kakve se gluposti trpaju i zato sam ono napisao,a ne na koji nacin oni fizicki sastavljaju konfiguraciju. Za mene su njihove konfe cista navlakusa za one koji se ne razumiju ili nisu dovoljno iskusni da bi shvatili da mogu dobiti bolje za iste/manje novce - i to ti ne mislim samo ja vec i ostali jer je to vec prozvakana tema.

 

Dovoljan je primjer linkana konfiguracija - cemu K cpu ako ide H81 mbo na kojoj je oc onemogucen. Ajde dolaskom G3258 je na nekim plocama omogucen, ali opet to nema smisla s procesorom od skoro 3000 kn- stavi se non K i7 i preusmjeri se novac na poboljsanje neceg drugog. 

 

Evo ti drugi primjer Apu konfiguracije:

1. ime je fail jer se odnosi na AM3+.

2. nema aftermarket hladnjaka - naslagao sam se hrpu X4 K Apu-a i nijedan ne prolazi sa stock hladnjakom - tek low tdp modeli aka A8 x4 7600, 6500 i to s iskljucenim turbom, kvalitetnijom pastom i pozeljno u kucistu s 1,2x120 mm ventovima te kak spada cable managmentom da je uredan protok zraka. 

3. low end A55 chipset - K modeli imaju problem s njima jer imaju visu potrosnju i takve ploce imaju ocajnu faznu regulaciju, jeftinjak kondice ... i onda se ljudi pocnu cuditi kad im se pocne rusiti novi komp odjedanput dok pokrenu nesto zahtjevnije i opterete kak spada takav cpu.

4. stavljena zasebna graficka - opet fail kada takav cpu dolazi s integriranom - ili su mogli samo nju ubaciti ili neku od preporucenih modela s kojim je izvediv CF ili ti dual graphics mode ... inace se stavlja obican FM2 Athlon ako se vec ide na zasebnu graficku jer ovo dodatno bacen novac na Apu.

 

Jasno mi je da zelis iskazati svoje zadovoljno iskustvo s njima i nemam nikakvih problema oko toga stovise drago mi je zbog tebe, ali molim te barem da mi onda ne pricas i objasnjavas o necemu o cemu se koliko vidim apsolutno ne razumijes.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Za preporuku novih/polovnih konfiguracija i komponenti sam uvijek tu ;)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2015 11:03 (zober).
 
2 1 hvala 1
10 godina
offline
Instar informatika

Ima ljudi (mladih ljudi) koji su u gamingu i žele dobar komp ali su kao i svi mladi ljudi nestrpljivi i kratki sa $. Kupiš ovakvu konfiguraciju i odmah igraš s tim da kasnije možeš uzest MBO od 1000-2000 kn koja će ti omogućiti overclock jer, budimo realni kome bi drugom služio otključani proc za OC ako ne gamerima. Da ziher ekipa kupuje takve procesore a komp koriste za FB i listanje glupih članaka po indexu. To mogu i na mobitelu pa takvi daju 5000+ kn za mob. (to je za mene notorna glupost a ne kupovanje ove konfiguracije koja BTW nije jedina konfiguracija tamo). Mogu ti složit šta hoćeš i kako hoćeš. Imaš gotovih konfiguracija (kako ti kažeš navlakuša) u svakom dućanu... E sad, osim MBO šta fali onoj konfi? Ništa... 
Šta se tiče AMD konfe koju si ti naveo... Naslagao si se? Pa gdje to ti radiš podijeli s nama? Slaganje konfe na bug forumu se ne računa u slaganje konfe ;) Što se tiče AMD konfiguracije i nepotrebnog GPU-a. Frend uzeo AMD sa integriranom grafikom i nakon 3 dana otišao kupit grafičku jer je integrirana sranje (ako već cjepidlačimo). I još jedna stvar ti AMD-ovi su žedni struje i griju se užasno. Jebeš proc kojem nije oriđiđi stock cooler dovoljan čak i ako proc nije OC-an. Nikad, ni za živu glavu nebi nikom preporučio AMD procesor. Treba se isprsit dodatnih 200-400 kn za cooler samo da ti komp može ljeti vrtit film jbt.
Tko se imalo razumije, poklikat će komponente na stranici i reći, šalji ili sklapaj. Ljudi koji se ne razume, njima su ovakve konfiguracije dovoljne i neće se zaletavat na prvu ako su im novci problem nego će gledat proći što jeftinije pa zvao se dućan instar, links, futura protis ili konikom u cityu. Boli njih...
Kome pare nisu problem naručit će Alienwarea, Origina ili nešto tako.  Znam znam da se može za manje para kod nas složit ista konfiguracija ali, ima ljudi kojima i ime nešto znači. Netko kupi Porschea i plati ga 100000e, a netko kupi starog kadetta ili tako nešto pa utuče u njega 30000e i ide ko porsche. Ima svakakvih ljudi pa tako ima i svakakvih stvari za njih. To je dućan, oni su trgovci i moraju prodavat da bi živjeli. Ali imaju jebenu ponudu i super akcije svaki mjesec zato kažem. Pogotovo šta se periferije tiče. Vi se tu hvatate za neku konfu kakvu ima svaki dućan u HR.  


battlelog: TheAssistantPimp
Moj PC  
1 8 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice