Links-kupovina

poruka: 692
|
čitano: 357.237
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
protjeran
offline
Re: Links-kupovina
Abon kaže...
Čisto upozorenje! očito je kontrola robe upitna, vjerojatno posljedica smiješno raširenog spektra robe koja se prodaje u ovoj trgovini sada.

 

 Da, jer poznato je da je Links zapravo proizvođač svega što prodaje.

Kakve veze Links ima s tvojom DOA robom, kontrolom i kakve veze spektar prodaje ima s bilo čime?? :facepalm:

Al ga lupetaš...

15 godina
offline
Re: Links-kupovina

Nisam zadnje vrijeme toliko na forumu,nije mi poznato dali je dotični član novi troler.

Pogledaj koliko sam ja član a koliko ti, koliko imaš 12 godina ? A što si jak na riječima.

Dakle ja kupujem u linksa več 10-12 god. ko zna koiko sam ostavio moza i 5-6K eura. Tako da moja izjava ima pozadinu i pokriče.

 

Links d.o.o. nije proizvođač ničega,nije čak ni distributer,u tome i je problem po menini,posluje sa masu distributera,i ima jako velik raspon artikala,koji daleko izlaze iz informatike.Tako da je logično da i mogučnost kontroliranja robe je razvučena. Evo konkretan dokaz,zadnje yamaha zvučnike što sam linkao,sam osobno kontaktirao servis,bili mi dali informaciju kako uči u diagnostic mod. Svi elektronični uređaji imaju diagnostični mod koji dobiju ovlašteni serviseri,najčešće je jednostavno pritisak kombinacije određenih tipki. Kako je u mobitele popularno ulaziti npr.A što misliš da se uređaji na servisu rastavljaju i da se testiraju voltmetrom ko u 90-tima.Roba se proglasi neispravna i nazad u tvornicu da bude refabrished ili reciklirana,offtopic.Evo ti odgovor od liks serviisa:"budući da nismo ovlašteni servis za Yamaha HiFi uređaje, nemamo tehničko znanje potrebno za rješavanje Vašeg problema". Zato što taj artikal ide u yamaha servis. Oni su doslovno nekakav hibrid webshopa postali i nemaju fokus čisto na pc hardwareu nego na svačemu. 

Za tebe osobno,ovo nije troling! Neznam ko si i što si ali ako nisi dijete vrlo je zabrinjavajuče ako misliš da Links proizvodi išta. Niti jedan dučan ti ne proizvodi što prodaje.Neki dučani prodaju robu koja i nije od ovlaštenih distributera,to je priča za sebe,i drugi skup problema. Nauči neke stvari i vrati se malo na zemlju. Niko nevoli offtopic postove jer zakrčuju temu. 

 

Dakle ljudi kao dugogodišnji kupac u Links d.o.o,budite upozoreni,da zadnje vrijeme, iako ja i dalje tamo kupujem,jer mi kvalitetan servis jako bitan,ubiti svatko ko kupuje malo skuplje artikle cijeni dobar servis, imao sam više DOA, rano otkazivanje robe. Dok sam prije godinama,dok je bio samo informatički dučan bezbrižno kupovao bez straha da uopče roba moše biti DOA.oštečena ili nešto.

Pozdrav.

Dyslexic!
11 godina
offline
Re: Links-kupovina

Mislim da nisi primjetio da je njegov post bio sarkastičan.

8 godina
protjeran
offline
Re: Links-kupovina
Abon kaže...
Neznam ko si i što si ali ako nisi dijete vrlo je zabrinjavajuče ako misliš da Links proizvodi išta. Niti jedan dučan ti ne proizvodi što prodaje.Neki dučani prodaju robu koja i nije od ovlaštenih distributera,to je priča za sebe,i drugi skup problema.

 

Super što si mi objasnio da Links ne proizvodi ništa i da nije tvornica... jesi ti to počeo malo ranije piti? Ima vremena do ponoći, spremi taj alkohol.

Ovakvo lupetanje nisam dugo vidio, a još se hvališ da si 7 godina član foruma, lol.

 

Links ti je prodao robu koja je pokvarena, vrati im nazad i traži drugu ili povrat novca, gdje je problem?

Links nema nikakve veze s time što je roba koju ti je prodao pokvarena niti Links može utjecati na to i daj se nemoj sramotiti više.

12 godina
protjeran
offline
Links-kupovina

neki dan isao u Links i trazio sam misa za frenda, prodavac mi rekao da donesem sta god zelim da ce mi on otvoriti, tako je i bilo probao par miseva i tipkovnica, obavio kupnju! svi sretni! svaka pohvala!lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Links-kupovina
intelduo1 kaže...

Da podijelim jedno neugodno iskustvo s Linksom, odnosno njihovim servisom na Trešnjevci.

Naime, 10.11. sam kupio laptop i uz njega sam odmah uzeo Intel 600p SSD 512 GB. Sutradan sam ga ugradio u laptop, krenuo dizati Windowse i primmijetio da se kućište laptopa brutalno zagrijava na dijelu gdje se nalazi SSD.

Instaliram ja Intel SSD Toolbox i pod SMART dijagnostikom vidim da je health SSD-a vrlo loš, pod detaljima pogledam temperaturu, kad ono 76 C. Odmah mi je bilo jasno da se SSD očigledno pregrijava kada čita/zapisuje podatke. Dosegne 75-76 C u roku nekoliko sekundi, a u idleu bude oko 50-55, opet previše. Odvrtim ja benchmark da vidim koliko throttla i vidim da mu brzina čitanja /zapisivanja pada na nekih 10 % maksimalne brzine što je neprihvatljivo, da ne govorim o temperaturi koja je također neprihvatljiva jer mi je SSD daleko najtoplija komponenta u laptopu pri tim temperaturama.

Dva dana kasnije, 12.11. odem ja u Links na servis kako bih zamijenio SSD za neki drugi jer mi ovaj očigledno ne odgovara i NVMe se očito pregrijava preko svake mjere u mome laptopu, barem ovaj, Intelov model. Za druge ne mogu reći ništa. Ljubazna prodavačica na pultu me zamoli račun, vidi da je prošlo manje od 7 dana od kupnje te kaže da mora pregledati SSD jel sve u redu. Uzme ga te odmah uoči tanku crticu, tanju od vlasi kose duljine 2,3 mm, koja se vidi samo pod određenim kutom, na sivoj foliji koja prekriva kontroler SSD-a. Sličnu crticu uoči na stražnjoj strani SSD-a. Te ogrebotinice ni na koji način nisu mogle utjecati na rad SSD-a te ne vidim zašto mi ga djelatnica nije htjela zamijeniti.

Zato ja uvijek prije preuzimanja robe provjerim pred njima.... Crtica vamo, tamo na metalu, nekada ne nastane kao mala crtica. Izgleda kao mala iz vana, a sto je napravila iznutra to ne vidim (crtica meni znaci da roba nije nova ili je istumbana u liniji proizvodnja-prijevoz, a to znaci potencijalni problem)...  Ako vidim nesto cudno samo zatrazim dalje ili novac nazad. Nije ti htjela zamijeniti jer se radi o fizickom ostecenju (koje ne pokriva niti jedna garancija) koje si prijavio nakon 2 dana.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Links-kupovina

 

Abon

 

Dakle ljudi kao dugogodišnji kupac u Links d.o.o,budite upozoreni,da zadnje vrijeme, iako ja i dalje tamo kupujem,jer mi kvalitetan servis jako bitan,ubiti svatko ko kupuje malo skuplje artikle cijeni dobar servis, imao sam više DOA, rano otkazivanje robe. Dok sam prije godinama,dok je bio samo informatički dučan bezbrižno kupovao bez straha da uopče roba moše biti DOA.oštečena ili nešto.

Pozdrav.

 

 

Sve to stoji, kao što je Abon napisao. Tako sam i ja mislio, bar što se tiče servisa, sve dok mi se nije ovo dogodilo:

 

REKLAMACIJE - LINKS

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.1.2017 12:27 (tazmaniac).
11 godina
online
Links-kupovina

ima li tko iskustva s povratom robe u links?

 

danas sam uzeo zvučnike z333 s kojima sa strašno razočaran, jer zvuče lošije od mojih preko 10 godina starih logitech s200

vrato bih te z333, spakirao ih kako su i bili te ih zamijenio za z623 (sad su na akciji za 999kn)

 

pitanje 1. - je li rade u linksu problem oko povrata robe ako vratim robu odmah drugi dan i nadoplatim za skuplje?

pitanje 2. - ima li tko iskustva sa z623, snage vjerujem da imaju više nego mi treba, ali sam čuo da imaju problema s pregrijavanjem (ili su to oni 5.1 verzija)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Links-kupovina
Pozz, zanima me kad nosim robu na reklamaciju, dal mogu odmah to nosit u servis ili moram u ducan to prijavit? I dal ce mi naplatit instalaciju operativnog sustava na tablet, posto je sve u redu, samo su mi se windowsi smrdali pa ne znam to sam rijesit?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Links-kupovina
mate213 kaže...
Pozz, zanima me kad nosim robu na reklamaciju, dal mogu odmah to nosit u servis ili moram u ducan to prijavit? I dal ce mi naplatit instalaciju operativnog sustava na tablet, posto je sve u redu, samo su mi se windowsi smrdali pa ne znam to sam rijesit?

Javi se njima u dućan. Što se tiče OS-a, mislim da hoće, jer čak i da imaš garanciju, ne vrijedi za softverske kvarove.

16 godina
offline
Re: Links-kupovina
picajzla0707 kaže...

ima li tko iskustva s povratom robe u links?

 

danas sam uzeo zvučnike z333 s kojima sa strašno razočaran, jer zvuče lošije od mojih preko 10 godina starih logitech s200

vrato bih te z333, spakirao ih kako su i bili te ih zamijenio za z623 (sad su na akciji za 999kn)

 

pitanje 1. - je li rade u linksu problem oko povrata robe ako vratim robu odmah drugi dan i nadoplatim za skuplje?

pitanje 2. - ima li tko iskustva sa z623, snage vjerujem da imaju više nego mi treba, ali sam čuo da imaju problema s pregrijavanjem (ili su to oni 5.1 verzija)?

 odg1. - nije problem vratiti, ali... samo u slucaju da je sve tip top. Mozes nadoplatiti za jace.

 odg2. - ja ih imam i nisam uocio nikakvo pregrijavanje osim pregrijavanje susjeda kada im se glava usija od bassa kojega nafrljim s vremena na vrijeme u legalno doba dana.

11 godina
online
Re: Links-kupovina
ukay1000 kaže...

 odg1. - nije problem vratiti, ali... samo u slucaju da je sve tip top. Mozes nadoplatiti za jace.

 odg2. - ja ih imam i nisam uocio nikakvo pregrijavanje osim pregrijavanje susjeda kada im se glava usija od bassa kojega nafrljim s vremena na vrijeme u legalno doba dana.

 fala na odgovoru, ali ostavio sam ove z333 zasad

netko je na temi o zvučnicima govorio o pregrijavanju tih tvojih ili moguće onih 5.1 logija, pa sam zamijenio

13 godina
neaktivan
offline
Links-kupovina

jel nešto rade na svojoj stranici ? jer nemogu uopće pretraživati grafičke kartice, znači uopće nema te kategorije kao da su je skroz maknuli.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Links-kupovina

Meni ima kategorija sa grafičkama norrmalno. Desno pod komponente, ispod HDD, SSD i externih kučišta. A ako se ne pojavi, probaj upisati u tražilicu ''grafička'', otvori prvu grafičku i pokazat će ti gore kategoriju grafičke kartice i onda preko toga možeš pretraživati.

Molim nove članove da mi ne šalju PM u vezi ETS 2 multiplayera jer više ne odgovaram na takve poruke. Sve je objašnjeno u temi! Dajte si malo truda i u par minuta ćete pronaći sve odgovore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Links-kupovina

Jučer sam kupio preko njihove stranice zvučnike GENIUS SP-HF1250B. Nakon par sati javili su da robu mogu podignuti u poslovnici (Dubrava). Jedino me začudilo što naplaćuju vrećice (2 kn) i onda na kraju nemaju odgovarajuću veličinu vrećice za zvučnike. Pa sam morao doma nositi u originalnoj kartonskoj kutiji. Očekivao sam pošto su najskuplji dućan da barem imaju vrećice gratis kad već nemaju besplatnu dostavu.  

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Links-kupovina
zagi55 kaže...

Jučer sam kupio preko njihove stranice zvučnike GENIUS SP-HF1250B. Nakon par sati javili su da robu mogu podignuti u poslovnici (Dubrava). Jedino me začudilo što naplaćuju vrećice (2 kn) i onda na kraju nemaju odgovarajuću veličinu vrećice za zvučnike. Pa sam morao doma nositi u originalnoj kartonskoj kutiji. Očekivao sam pošto su najskuplji dućan da barem imaju vrećice gratis kad već nemaju besplatnu dostavu.  

 

To su uveli pred neko vrijeme, jako razočaravajuće i malo se osjećaš jadno kad ti to kažu. Ako netko iz Linksa čita razmislite malo o tome!

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
offline
Re: Links-kupovina
Vrećice se po zakonu moraju naplaćivati. Svako odstupanje nosi kaznu. Zahvalite se "lijepoj našoj".
14 godina
odjavljen
offline
Re: Links-kupovina
ukay1000 kaže...
Vrećice se po zakonu moraju naplaćivati. Svako odstupanje nosi kaznu. Zahvalite se "lijepoj našoj".

 Super

 

One u konzumu na samoposlužnim blagajnama su besplatne

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
8 godina
offline
Re: Links-kupovina
Kupio sam u Instaru podlogu za miša i vrećicu dobio gratis.
16 godina
offline
Re: Links-kupovina
Zato jer ih jos nije ulovila inspekcija ili neko prijavio, niti su dobili opomenu. Ja jesam. Napismeno. Prva opomena, druga kazna.
13 godina
offline
Re: Links-kupovina
ukay1000 kaže...
Zato jer ih jos nije ulovila inspekcija ili neko prijavio, niti su dobili opomenu. Ja jesam. Napismeno. Prva opomena, druga kazna.

 Hoćeš reći da si ih prijavio zato kaj nisu ti naplatili vrećice ?   Krivo te skužio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 21:36 (zagi55).
11 godina
offline
Re: Links-kupovina

Ili je on dobio opomenu (?)

16 godina
offline
Re: Links-kupovina
Upravo to. Inspektorica je stajala iza musterije, dosla je kupit nesto, ja sam nehotice dal vrecicu besplatno i, budala, napomenul to i da bum dal iz svoga dzepa da sad opet za 1kn ne vucem karticu. Kaj je najgore prvo mi kaze da nece. I sad dode ova iza i predstavi se da je inspektorica ali da nije dosla u kontrolu vec kupit nesto i da vrecice se nesmiju davati besplatno. Kao neka mi to bude opomena. Ides na ruku ali nikad ne znas na koga mozes naletit. Zato se treba pridrzavati zakona kakvi god da jesu i tu firme ne mogu nista. Links je prije daval besplatno vrecice, sad kaj je tu je. I nama prodavacima je bezveze dok naplatis vrecicu a upravo je potrosil par tisuca kuna na laptop. Kad bas imam takve slucajeve di bas nekom fali za vrecicu (ima i takvih slucajeva, pogotovo kad klinci kupuju) , uzmem iz kasice di nam uvijek neko ostavi koju kunu i kupim. Desava se. Snalazljivost je vrlina, zar ne?
14 godina
neaktivan
offline
Re: Links-kupovina
ukay1000 kaže...
Links je prije daval besplatno vrecice, sad kaj je tu je.

 Nikada nije Links niti bilo koji drugi dučan zapravo davao išta "besplatno". To što nije ulazilo pod račun, odnosno prikazivalo se kao "besplatno" je bilo već naplaćeno Linksu kroz robu koju smo im platili (vrećica je bila u cijeni). Ovdje nije problem tih 2 ili koliko kuna, problem je u poslovnom modelu koji rezultira da kupci na ovo gledaju kao "ciganjene", jer se pri kupnji proizvoda spominje nekakva naplata vrećica. Osobno bih radije da svim proizvodima u svojoj ponudi dignu cijenu za tih 2 kn i da me kasnije ne pitaju više išta oko vrećice, već mi automatski u nju stave ono što sam kupio kod njih, pozdravimo se i to je to. Razumijem da su u podlozi ekološki razlozi, ali neka trgovci pronađu kompromis, npr. ekološke vrećice ili slično.

16 godina
offline
Re: Links-kupovina

Vrećice će se možda u budućnosti naplaćivati kao zakonska obveza ali sada ne.

I sada imate besplatne vrećice po trgovačkim centrima, pogledajte one na povrću, ili na mesnici itd.

U drugim IT trgovinama daju gratis a ovdje je riječ samo da Links želi lovu, jer ju je mogao naplatiti i 30 lipa koliko košta izrada takvih vrećica.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.5.2017 8:19 (Ag008).
7 godina
offline
Re: Links-kupovina
Zbog zakona se naplacuju vrecice? Od kad? Jer od 2007. do 2014. je bilo zabranjeno naplacivati reklamne vrecice, a upravo takve imaju u svim trgovinama, a naso sam samo da je 2014. ukinuto to i da opet smiju naplacivati, kaj svi i rade...

A nis, odete u vip i zamolite radnike da vam daju koju ekolosku, oni ih inace daju besplatno kad nes kupite, i visekratna je.
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Links-kupovina
Evo i moje iskustvo..

Prije 13 dana narucio asusov zenbook ux310ua u Linksu, cekao ga da dodje u poslovnicu 5 dana, preuzeo ga i tipkovnica je bila pokvarena, išao ga zamijenit odmah, kaze tip nema problema sve super dobit cete drugi, ali to je bio zadnji dostupan u linksu, i kaze evo imamo isti takav samo vise memorije, morate nadoplatit 750 kuna, reko ajde ko ga jebe, cekao opet tjedan dana da dodje, ovaj puta na kucnu adresu. Dosao jucer, kutija bila otvorena (original izolir asusova traka je bila razrezana) u kutiji samo laptop i punjač ( inače uz zenbook dolaze HDMI-VGA i usb-ethernet kablovi te torbica za laptop koje takodjer nije bilo) pa kazem ajde nema veze i TO bi pregrmio, al kad sam upalio laptop i htio ga regat na ASUS, kad mi je laptop izbacio poruku da je serijski broj ovog laptopa vec prijavljen te ga nemogu vise regat sam popizdio.. danas doso u poslovnicu pitat da mi vrate novce jer mi je dosta tog linksa i njihove pokvarene robe, kaze lik moramo to prije slat u zagreb da kontrolu pa cemo onda vidjeti... a posto je danas cetvrtak je rekao da ne ocekujmo kontakt prije ponedjeljka, to ce vec bit 17 dan da je laptop placen a ja ga nemam...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Links-kupovina

evo jedne preporuke za links

narucio stvari u srijedu u 13.00

drugi dan u 9 ujutro vec dosle na vrata

 

radilo se od ssdu mx300 od 500gb i hd casu za vanjski disk i jos neki kablovi

sve isprobano i radi kao urica 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Links-kupovina

Inače nemam zamjerki na Links, nebrojeno puta kupovao i nikad problema sa njima.

 

Jedino mi nije jasno kako neki artikl koji nije raspoloživ u jednoj trgovini, a u centralnom skladištu jest (kao i svim drugim trgovinama) čekam evo već puna 3 dana i zbog tog artikla mi narudžba nije spremna za preuzimanje u poslovnici...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Links-kupovina

Pozz,

Dana 17.06.2017 kupljene slusalice u vrijednosti 692 kn. Narucene preko interneta s opcijom preuzimanja i placanja u Rijeci u poslovnici.

Vracene su sljedeci dan , dobio potvrdu o vracanju i da ce mi vratit novce kroz tjedan dana.

Nakon 2 tjedna zovem ih  , govore mi da ne brinem , u postupku vracanja je. 

Nakon jos 2 tjedna zovem, govori mi djelatnik, a joj, kolega je nesto zezno, postupak nije pokrenut, sad cu ga ja ponovno pokrenuti. Doci ce novac kroz tjedan dana.

Eto jos 2 tjedna i nista.

 

Zanima me gdje ih mogu prijavit, neda mi se s njima natezat vise.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice