Porez na budale?

poruka: 15
|
čitano: 2.481
|
moderatori: vincimus, Lazarus Long
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Porez na budale?

Kako sam u procesu nadogradnje svog kompa, pručavam cijene na sve strane, pa i vani... i moram priznati da me neugodno iznenadilo koliko mi više plaćamo procesore nego npr Ameri...

 

U prilogu je tablica sa nekim aktualnim procesorima... prva kolona je cijena kod nas, pa onda cijena na Amazonu, te na kraju razlika... tko je tu lud?

 

Razlika na Ryzenu 1800x je gotovo 1000kn!

Moj PC  
0 4 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na budale?

Dodaš PDV 25% na cijenu od "Amera" pa onda izračunaj.

11 godina
offline
Re: Porez na budale?
Zekoslavko kaže...

Kako sam u procesu nadogradnje svog kompa, pručavam cijene na sve strane, pa i vani... i moram priznati da me neugodno iznenadilo koliko mi više plaćamo procesore nego npr Ameri...

 

U prilogu je tablica sa nekim aktualnim procesorima... prva kolona je cijena kod nas, pa onda cijena na Amazonu, te na kraju razlika... tko je tu lud?

 

Razlika na Ryzenu 1800x je gotovo 1000kn!

 Nisam nikada kupovao vani komponente.Ali da,nazalost kod nas se deru ljudi.Tako da ako ikako tko moze,radje neka kupuje komponente vani,nego ovdje.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na budale?
bstaard kaže...

Dodaš PDV 25% na cijenu od "Amera" pa onda izračunaj.

 Isto tako naručim npr Ryzena 1800 online i uštedim 1000kn, jer ga carina neće gledat..

11 godina
offline
Re: Porez na budale?

Probaj pa ćeš vidjeti hoće li ga gledat.

12 godina
offline
Re: Porez na budale?
_mark0_69 kaže...

Probaj pa ćeš vidjeti hoće li ga gledat.

 Ovisi o sreći, meni je prošao Xiaomi MIX bez carine a vrijednost je u to doba bila oko 900 Eur...

Xiaomi MIX 6/256GB 24K Gold Special Edition +Xiaomi Redmi 3S + Mi Wifi Router + Mi Band 2 - MIUI Super Moderator
11 godina
offline
Re: Porez na budale?

Upravo tako, ne možeš tvrdit sa sigurnošću, naručiš pa ako prođe.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na budale?
_mark0_69 kaže...

Upravo tako, ne možeš tvrdit sa sigurnošću, naručiš pa ako prođe.

 Uvijek sam uspio dogovoriti sa dućanom od kuda bih naručivao nešto skuplje, a sitno, da mi maknu originalno pakiranje i stave u neko minimalno pakiranje, tako da se ne skuži o čemu se radi.

13 godina
offline
Re: Porez na budale?
Zekoslavko kaže...

Kako sam u procesu nadogradnje svog kompa, pručavam cijene na sve strane, pa i vani... i moram priznati da me neugodno iznenadilo koliko mi više plaćamo procesore nego npr Ameri...

 

U prilogu je tablica sa nekim aktualnim procesorima... prva kolona je cijena kod nas, pa onda cijena na Amazonu, te na kraju razlika... tko je tu lud?

 

Razlika na Ryzenu 1800x je gotovo 1000kn!

 Pogledaj aute i skuplje stvari i to usporedi sa drzavama u EU. Mi imamo medu najvisim porezima od ovih drzavica ovdje, nekakav MacBook Pro 13 u iStyle HR je cca 17500, a u Njemackoj isti takav oko 13-14k kn. 

Di2 & EPS FTW!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Porez na budale?
Zekoslavko kaže...

 Uvijek sam uspio dogovoriti sa dućanom od kuda bih naručivao nešto skuplje, a sitno, da mi maknu originalno pakiranje i stave u neko minimalno pakiranje, tako da se ne skuži o čemu se radi.

 Carina skoro sve pakete otvara i provjerava vrijednost. Ako ne možeš dostaviti račun s brojem artikla to ti odma ide na uništavanje. Otkad smo u EU sve se jako dobro provjerava da ne bi bilo paketa plovećih vrijednosti iz trećih zemalja. Sad carinici nemaju posla s EU paketima pa se daleko više stignu provjeravati ostali paketi. Da se neki dućan koji prodaje tisuće artikala dnevno za**bava s jednim korisnikom koji hoće nešto muljat? Nema šanse.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put sub 18.3.2017 14:00 (JozoBozo121).
12 godina
protjeran
offline
Re: Porez na budale?
Zekoslavko kaže...

 Uvijek sam uspio dogovoriti sa dućanom od kuda bih naručivao nešto skuplje, a sitno, da mi maknu originalno pakiranje i stave u neko minimalno pakiranje, tako da se ne skuži o čemu se radi.

 Koje ti gluposti pišeš, s kojim si se ti to dućanom dogovarao da muljaju s pakiranjem i kako si to sve izveo? Ajde navedi te trgovine.

I ne znam šta si uopće otvorio temu kad si tako pametan, fino si naručuj hardver iz Amerike po 30% nižim cijenama, u čemu je problem kad je to tako jednostavno??

E svašta ću pročitati...

16 godina
offline
Re: Porez na budale?
ivanoile kaže...

 Pogledaj aute i skuplje stvari i to usporedi sa drzavama u EU. Mi imamo medu najvisim porezima od ovih drzavica ovdje, nekakav MacBook Pro 13 u iStyle HR je cca 17500, a u Njemackoj isti takav oko 13-14k kn. 

Naravno da je skuplje kad smo bitno manje tržište s dodatnim prilagodbama.

JozoBozo121 kaže...

 Carina skoro sve pakete otvara i provjerava vrijednost. Ako ne možeš dostaviti račun s brojem artikla to ti odma ide na uništavanje. Otkad smo u EU sve se jako dobro provjerava da ne bi bilo paketa plovećih vrijednosti iz trećih zemalja. Sad carinici nemaju posla s EU paketima pa se daleko više stignu provjeravati ostali paketi. Da se neki dućan koji prodaje tisuće artikala dnevno za**bava s jednim korisnikom koji hoće nešto muljat? Nema šanse.

Rijetko kad takvo što ide na uništavanje. Ako nema odgovarajućeg računa ide se na procjenu.

Na stranu što i muljanje baš ne prolazi tako lako, ako se zainate.

14 godina
offline
Re: Porez na budale?
Old Iggy kaže...
ivanoile kaže...

 Pogledaj aute i skuplje stvari i to usporedi sa drzavama u EU. Mi imamo medu najvisim porezima od ovih drzavica ovdje, nekakav MacBook Pro 13 u iStyle HR je cca 17500, a u Njemackoj isti takav oko 13-14k kn. 

Naravno da je skuplje kad smo bitno manje tržište s dodatnim prilagodbama.

JozoBozo121 kaže...

 Carina skoro sve pakete otvara i provjerava vrijednost. Ako ne možeš dostaviti račun s brojem artikla to ti odma ide na uništavanje. Otkad smo u EU sve se jako dobro provjerava da ne bi bilo paketa plovećih vrijednosti iz trećih zemalja. Sad carinici nemaju posla s EU paketima pa se daleko više stignu provjeravati ostali paketi. Da se neki dućan koji prodaje tisuće artikala dnevno za**bava s jednim korisnikom koji hoće nešto muljat? Nema šanse.

Rijetko kad takvo što ide na uništavanje. Ako nema odgovarajućeg računa ide se na procjenu.

Na stranu što i muljanje baš ne prolazi tako lako, ako se zainate.

Inate se oni, muljao ti ne muljao! Uvijek si kriv i uvijek te gledaju kao zadnju stoku, a sa onim blagim ciničnim osmjehom u očima. Iskreno, ja neznam niti jednog carinika koji loše živi! Voze se novi autići, radosno se mijenjaju svakih 3 do 5 god.. Ono, mlin melje na opće veselje! Ja osobno nisam NIKADA ima sreće toliko da bi me zaobišlo bilo kakovo plaćanje! Dapače! Sve živo što su mogli, naplatili su! Čak sam morao osobno otići po onaj famozni broj, a da bih se živ zaprepastio kada sam vidjeo o čemu se tu radi! Ono, dođeš tamo, ispuniš obrazac na hodniku, gospođa carinik dođe do tebe, uzme ti taj papir te ono što si napisao u njemu prepiše u računalo!!! Hej!!! Što reći?! Ludilo! Evo, sjećam se da je kolega mi morao slati servisni manual cariniku, a da bi dokazao da mu step motor treba za neki uređaj, a ne da uvozi sam step motor kao takav! Ludilo! E da! Kada mi je kolega naručivao optičke prizme za teleskop, e onda ste tek mogli vidjeti s kim mi tu imamo posla! Milu ti majku! Najbolji mi je bio nastup carinika! "Reci ti meni šta će to tebi?! Ha!!!" Bwahahahahaha!!! Pazi nivo kulture! Vidi čovjeka prvi put u žovitu i on odmah njemu "Reci Ti meni...!!!". Naravno! Zakoni su tako napisani da je carina uvijek u pravu!

16 godina
offline
Re: Porez na budale?
Jehonan kaže...
Old Iggy kaže...

Rijetko kad takvo što ide na uništavanje. Ako nema odgovarajućeg računa ide se na procjenu.

Na stranu što i muljanje baš ne prolazi tako lako, ako se zainate.

Inate se oni, muljao ti ne muljao! Uvijek si kriv i uvijek te gledaju kao zadnju stoku, a sa onim blagim ciničnim osmjehom u očima.

Pa i ne baš. Na stranu što brdo robe prođe "lišo", kad si uopće vidio carinika uživo?

O EORI-ju, identifikaciji robe i slično da ne govorim...

14 godina
offline
Re: Porez na budale?
Old Iggy kaže...
Jehonan kaže...
Old Iggy kaže...

Rijetko kad takvo što ide na uništavanje. Ako nema odgovarajućeg računa ide se na procjenu.

Na stranu što i muljanje baš ne prolazi tako lako, ako se zainate.

Inate se oni, muljao ti ne muljao! Uvijek si kriv i uvijek te gledaju kao zadnju stoku, a sa onim blagim ciničnim osmjehom u očima.

Pa i ne baš. Na stranu što brdo robe prođe "lišo", kad si uopće vidio carinika uživo?

O EORI-ju, identifikaciji robe i slično da ne govorim...

S rizikom da nisam sve dobro "pohvatao", odgovoriti ću ovako.

 

Neka cvjeta stotonu cvjetova!

 

Svim carinicima ove male republike!

 

Ugodan dan želim!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice