10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

poruka: 19
|
čitano: 6.144
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom".
15 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Moj prvi android sam kupio nakon umirovljenja (nikad prežaljene) Nokie E71, negdje u ljeto 2010. Bio je to prelijepi HTC Legend.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.9.2018 23:56 (morrisoN).
 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Daleko su dogurali od vrlo skromnih početaka...

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

galaxy S2 me uveo u svijet androida...nakon toga S3 odmah i onda sadasnji Note 4.. Uskoro mozda Note 9 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
sseennoonn kaže...

galaxy S2 me uveo u svijet androida...nakon toga S3 odmah i onda sadasnji Note 4.. Uskoro mozda Note 9 

 Ja bi s2 mrvicu veci ekran zbog nekih igrica,i danasnjim hardverom.

Danas je marketing toliko zaslijepio ljude strasno,sretni su jer baterija izdrzi zamisli cijeli dan. 

 

10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

HTC HD2 moj prvi smartphone. Zahvaljujući njemu i XDA Developersima konačno sam znao kako je to imati Androida.

 

 

 

Shit the fuck i fuck the shit. I dalje je bomba

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.9.2018 1:07 (ZovemseZoranidolazimizRijeke).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
Bio kod frenda kad mu je dosao lik koji je prodavao G1. Tada sam imao HP iPaq 914c. Zaljubio sam se na prvi pogled u tadašnji Android.
Nakon toga imao HTC legend, Desire, Sensation, Hd2, Tattoo...
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

također hd2, nikad neću zaboravit kako samo diga prvi rom na njemu  u 4 ujutro, to jr bila fešta sutradan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
Sjećam se kada sam "naletio", na galaxy spica i5700, koje oduševljenje, naravno moji Nokiu n78 sam zamjenio za njega! U mojoj užoj okolini niko nije bio čuo za Android, jedini plus mu je bio kao što je Samsung! Naravno ostatak svijeta se kleo u N95,a ja zadovoljno trljao ruke i čudio se njima...
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Moja povijest Androida je dosta kratka;

LG Optimus L9 — HTC Desire 610 — Sony Xperia XA2 Ultra.

 

Mobitele ne mijenjam često; samo u slučajevima starosti Androida ili nekog kvara. Nedavno mi su mi se pojavili problemi s Wi-Fijem na HTC-u što me natjeralo jučer da odem kupiti Xperiju. Ali i onih 1 GB RAM-a koje je taj mobitel ima, više nisu bili dovoljni za recimo, slušanje radija i surfanje internetom (uvijek bi se nešto od toga zgasilo, ili radio ili bi se u pregledniku osvježila stranica zbog nedostatka memorije).

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
HTC Desire mi je bio prvi pa nakon toga HD2.

HD2 je bio cudo.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Moj prvi android: HTC Hero, vremena kad je htc dizajnirao stvarno lijepe (I udobne) mobitele.

HTC HERO

HTC Hero-iP 3GS-Nexus S-N7-Htc 8S-iP4-Galaxy S2-Sensation-Lumia 625-N8-Dell Venue 8-Z1C-M2 Note-M8-Z1C-BB 9900-Z1C-L630-Xperia E-OPO-HOX-N5-Nokia 6120-Nokia 5310-N5-iP4S-iP5S-S5-HTC10
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
Marko :D kaže...

Nedavno mi su mi se pojavili problemi s Wi-Fijem na HTC-u što me natjeralo jučer da odem kupiti Xperiju. 

 Inače, to se dogodi svakom desireu 610.

Neka serijska greška.

Svi koje znam da imaju taj mobitel su ga slali na servis s tom greškom.

I još ktome, ne možeš nigdje pronaći official rom za skinut...

Užas.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Wi-Fi je normalno radio i onda se odjednom skroz usporio; toliko da bi YouTube video učitao do jednog dijela i više se ne bi učitavao. Stranice su se jako dugo učitavale, a probao sam sve i ništa nije pomoglo.

 

To nije jedini problemčić koji sam imao s tim mobitelom. Često se znalo događati da ekran titra, kao da se svjetlina pojača, pa smanji na sekundu. To se događalo kod prelaska sa tamnijih boja na svjetlije i to na dva uredaja, ali dobro, na to sam već nekako navikao. Ono što me još živciralo jest tipkovnica koja je bila katastrofalna (par slova ima velike tipke, a ostatak manje umjesto da su sve jednake), no to sam riješio instalacijom Googleove tipkovnice.

 

Ono što mi je bilo najgore kod tog mobitela je bio 3,5mm utor za slušalice. Pri najmanjem dodiru, slušalice se iskopčavaju; ne do kraja, ali dovoljno da zvuk više nije kao što bi trebao biti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 16:53 (Marko :D).
12 godina
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Ja Androidu zamjeram ta cesta azuriranja i "nemogucnosti" da pocisti smece zaostalo nakon tih cestih zakrpa!

Jednostavno neoprostivo mi je to da ja koji na J3 imam instaliran FB,Messenger i PBZ bankarstvo,vec nakon godine dana koristenja moba,moram vracati na tvornicke postavke,jer mu se memorija prepuni svakakvim sranjima,koje je nemoguce ocistiti!

 

Ne vjeruj ženi koja laže!
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Prvo u nekadašnjem Konikomu 20.10. 2010.  kupio HTC Desire bijeli pa ga vratio jer pola nisam skontao kako radi..   (nakon maloga Samsung toco..Bada OS)) zatim zamijenio za Samsung Galaxy (S1) I9000 (Gingerbread)

Tek kad sam ga donio kući skontam da mobitel od 4400 kn nema bljeskalicu... 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.9.2018 17:30 (Anđeo bez falinge).
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom
Marko :D kaže...

 

Ono što mi je bilo najgore kod tog mobitela je bio 3,5mm utor za slušalice. Pri najmanjem dodiru, slušalice se iskopčavaju; ne do kraja, ali dovoljno da zvuk više nije kao što bi trebao biti.

 To nije problem samo kod tog modela, nego više od 50% mobitela.

To je zbog toga kaj je TRRS standard donesen naknadno, i samo su sleeve dio (GND) prerezali po pola i dodali kontakt za mikrofon.

I onda još svi imaju poprilične tolerancije u proizvodnji i na kraju ispadne da ti se mora zadesiti kombinacija samo jednih sluški koje budu radile s tim mobom, a ostale ne.

Katastrofa.

A nitko od proizvođača očito nije ni svjestan tog problema, ili - teorija zavjere... (a u to ne ulazim).

 

Inače, frend je kupio Blackview BV6000, na njemu čak ne možeš ni uštekati sluške, jer je kućište predebelo i ne može konektor ući unutra.

Pa su napravili neki izduženi na sluškama koje daju uz mob.

A te sluške ništa ne valjaju, pa sam mu odrezao taj konektor i napravio adapter za normalne sluške.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Isprobao sam malo utore na mobitelima u kući. Na svim mobitelima, slušalice se ne iskopčavaju (čak ni na starijim kao što su HTC Desire HD); samo se iskopčavaju na tom Desire-u.

7 godina
offline
Re: 10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

Da, ovisi kak te zadesi.

Moj Xiaomi redmi note 4X ima taj problem, kolegin ne...

Pa drugi kolega ima Huawei (ne znam jel P8 lite, čini mi se da je) i kaže da ima isti problem.

A to su samo primjeri kaj sam zadnjih dana vidio, a viđam to često u zadnje vrijeme.

 

 

Kruha i igala...
7 godina
protjeran
offline
10 godina od pojave prvog mobitela s Androidom

U to doba sam imao N95 (non 8GB verzija).

https://www.gsmarena.com/nokia_n95-1716.php

 

Jos uvjek upotrebljivji mobitel od svih Androida iz tog toba.

Zadnje nadogradnje karti je dobila u sijecnju 2017. i od tada sluzbeno

vise nece dobiti niti jednu nadogradnju - ali njene Here odnosno Ovi karte su i danas

korisne, kamera od 5Mpix sa Zeiss optikom je jako dobra, i ima skriveni "Macro" mod,

dovoljno je samo lupiti otraga po kucistu dok je kamera ukljucena - i ukljuci se Macro.

 

Ono sto sam tad zelio je N97:

https://www.gsmarena.com/nokia_n97-2615.php

 

Ali nisam si ju kupio jer se N95 nikako nije pokvarila.

(prokletstvo Nokie, kupis mob i imas ga dok se ne pokvari baterija, a onda ju zamjenis i imas do slijedeceg desetljeca i duze)

 

 

Nakon toga sam kupio Nokiu 808:

https://www.gsmarena.com/nokia_808_pureview-4577.php

 

U medjuvremenu sam imao i Lumiu 800 za posao,

i tako sam se prebacio sa Symbiana na Windowse, i na njima sam ostao i danas.

https://www.gsmarena.com/nokia_lumia_800-4240.php

 

Zadnja Nokia mi je bila Lumia 1020:

https://www.gsmarena.com/nokia_lumia_1020-5506.php

 

A trenutni mobitel mi je i dalje Lumia 950XL:

https://www.gsmarena.com/microsoft_lumia_950_xl-7263.php

 

U ladici mi je rezerni mobitel - Alcatel Idol 4 pro (s):

https://www.gsmarena.com/alcatel_idol_4s_windows-8449.php

 

I tako cu ostati na Windowsima do slijedece verzije mobilnih Windowsa,

mozda tad bude bilo podrske za x86 emulaciju, sto bi bilo divno.

 

Od Androida sam kratko koristio HTC Desire, prekrasan uredjaj sa prelosom kvalitetom,

prvi tjedan su mi ispala ona slova iza, random se gasio, rebootao, zablokiravao,

u mjesec dana je prestao prepoznavati SIMM karticu, pa su mijenjali plocu,

pa opet isto - i onda sam rekao poslodavcu da ja zelim Nokiu za posao i ne zanima me Android.

 

I tako je i bilo. Nikad nisam pozalio sto sam koristio Symbian i Windowse. Nisam morao razmisljati

radi li mi mobitel i do kad ce raditi.

Moj PC  
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice