16-godišnji Australac hakirao Apple

poruka: 63
|
čitano: 11.066
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "16-godišnji Australac hakirao Apple".
14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Anđeo bez falinge kaže...
Jehonan kaže...

Miješanje krušaka i jabuka!

 

Po vokaciji nisam lingvista al' se koliko toliko trudim pisati i govoriti Hrvatskim jezikom, osobito u javnom prostoru.

 

Da, postoji priličan broj turcizama u našem Hrvatskom jeziku poput džep, šećer, badem, jogurt, sat, sapun, majmun, ....

 

Riječ "Evropa" nije jedna od njih, zna se što je.

Malo slovo hrvatski jezik a ne veliko...

Na ovom forumu to radim NAMJERNO!

 

Eto...

14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Anđeo bez falinge kaže...

Uvijek mi je bilo neobjašnjivo zašto se osoba koja spašava ljude na bazenima, moru, ne zove SPASITELJ  (spasilac>spasioci ?!)  ako su svi ostali redatelji, snimatelji, čitatelji, gledatelji, proučavatelji, donositelji, tona izvedenica na ELJ...

(Je li se tu umiješala crkva, ili ?)

Je!

 

Meni isto neobjašnjivo zbog čega Betmana ne zovu Spasoje?!

 

Bit će da i tu neki msgr. ima svoje prste!

6 godina
protjeran
offline
16-godišnji Australac hakirao Apple

miješaš lozovaču i komovicu.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple

Meni ide na živce sav taj hajp : hakirao ovo, hakirao ono, nije to baš nuklearna fizika ni viša matematika.

Evo kako ide jedan klasičan napad, tj. kombinirani (Da bi napravio odbranu , moraš razumjeti napade).

Prvo haker nađe mašine na Netu sa ranjivostima, a takvih ovijek ima:) i instalira na njih deamon.

Onda preko tih tkzv. zombija krene sa DDos (Distributed DOS) napadima na određenu organizaciju,

i zaguši im servise na serveru .

Zaposlenici se žale da im ne radi mejl, Internet itd., i admin je u frci da što prije osposobi infrastrukturu, i ne stigne pratiti recimo preko IDS-a promet na mreži.

Međutim tad napadač to iskoristi i uvali mu exploit i onda može da radi šta hoće.

Može odmah da pokupi podatke, a može da se pritaji i skuplja u pozadini neko vrijeme sve šta se događa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 11:09 (gumifufna).
15 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
gumifufna kaže...

Meni ide na živce sav taj hajp : hakirao ovo, hakirao ono, nije to baš nuklearna fizika ni viša matematika.

Evo kako ide jedan klasičan napad, tj. kombinirani (Da bi napravio odbranu , moraš razumjeti napade).

Prvo haker nađe mašine na Netu sa ranjivostima, a takvih ovijek ima:) i instalira na njih deamon.

Onda preko tih tkzv. zombija krene sa DDos (Distributed DOS) napadima na određenu organizaciju,

i zaguši im servise na serveru .

Zaposlenici se žale da im ne radi mejl, Internet itd., i admin je u frci da što prije osposobi infrastrukturu, i ne stigne pratiti recimo preko IDS-a promet na mreži.

Međutim tad napadač to iskoristi i uvali mu exploit i onda može da radi šta hoće.

Može odmah da pokupi podatke, a može da se pritaji i skuplja u pozadini neko vrijeme sve šta se događa.

 -da, gledao sam taj film.. :)) mada su mi više u sjećanju ostale scene haliberice ili trenutak kad u zadnoj sekundi probija lupanjem entera istovremeno 'koncentriran' na nesvršavanje.. :)))

 

npr u filmu je to normalan zaplet i to da netko adminu uvali exploita.. no realno je to ipak samo hollywoodski igrokaz.

ili, pitanje.. kako bi ti to adminu uvalio exploita? Nije to ko sex pa ga čim se sagne, uvališ.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
protjeran
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
ihush kaže...
gumifufna kaže...

Meni ide na živce sav taj hajp : hakirao ovo, hakirao ono, nije to baš nuklearna fizika ni viša matematika.

Evo kako ide jedan klasičan napad, tj. kombinirani (Da bi napravio odbranu , moraš razumjeti napade).

Prvo haker nađe mašine na Netu sa ranjivostima, a takvih ovijek ima:) i instalira na njih deamon.

Onda preko tih tkzv. zombija krene sa DDos (Distributed DOS) napadima na određenu organizaciju,

i zaguši im servise na serveru .

Zaposlenici se žale da im ne radi mejl, Internet itd., i admin je u frci da što prije osposobi infrastrukturu, i ne stigne pratiti recimo preko IDS-a promet na mreži.

Međutim tad napadač to iskoristi i uvali mu exploit i onda može da radi šta hoće.

Može odmah da pokupi podatke, a može da se pritaji i skuplja u pozadini neko vrijeme sve šta se događa.

 -da, gledao sam taj film.. :)) mada su mi više u sjećanju ostale scene haliberice ili trenutak kad u zadnoj sekundi probija lupanjem entera istovremeno 'koncentriran' na nesvršavanje.. :)))

 

npr u filmu je to normalan zaplet i to da netko adminu uvali exploita.. no realno je to ipak samo hollywoodski igrokaz.

ili, pitanje.. kako bi ti to adminu uvalio exploita? Nije to ko sex pa ga čim se sagne, uvališ.. :)

 naravno da je prije toga morao skenirati eventualne ranjivosti u organizaciji, i sve ovisi kolika je razina sigurnosti u pomenutoj organizaciji.

16 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Jehonan kaže...

To bi se još reklo "Srbizam".

Isto kao kada u Hrvatskom tisku, forumima poput ovoga napišu "Evropa" umjesto "Europa"!

Daj se prvo smiri, a onda se educiraj.

I po mogućnosti ubuduće prestani pisati neistine i širiti dezinformacije.

Isto kao i ATJ Lučko (pretres ima više značenja od jednog).

Gledam te!
13 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Veliki Brat kaže...
Jehonan kaže...

To bi se još reklo "Srbizam".

Isto kao kada u Hrvatskom tisku, forumima poput ovoga napišu "Evropa" umjesto "Europa"!

Daj se prvo smiri, a onda se educiraj.

I po mogućnosti ubuduće prestani pisati neistine i širiti dezinformacije.

Isto kao i ATJ Lučko (pretres ima više značenja od jednog).

Izvor ti je jak, da se userem od straha  !!!! 

Daj stavi neku drugu poveznicu, nešto iz Hrvatskog riječnika, nešto što se ne oslanja “na nešto” s PRA pridjevom! 

Ako već želiš zvučati mudro, konzultiraj Zakon o Unutarnjim poslovima, Zakon o Kaznenom pravu, Kazneni zakon, Zakon o Prekršajnom postupku gdje ćeš naći objašnjenje i potvrdu što je PRETRAGA a što PRETRES na samom izvoru činjenica !!!! 

 

I rest my case! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple

Eto i opet si neupućen, kad ne znaš za Inoslava Beškera.

Da, izvor i je jak, samo tko će to tebi objasnit... 

Gledam te!
13 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Veliki Brat kaže...

Eto i opet si neupućen, kad ne znaš za Inoslava Beškera.

Da, izvor i je jak, samo tko će to tebi objasnit... 

A kada je on nešto napisao, a da nije loše i nema veze s vezom prepisao ?!?! 

Daj navedi neki njegov članak sa znanstvenom metodom i pristupom?!?! 

 

Beški piše novinarski, a nikada ništa znanstveno, ne empirijskim temeljima stvoreno! 

ATJ Lučko
15 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
gumifufna kaže...
..

 naravno da je prije toga morao skenirati eventualne ranjivosti u organizaciji, i sve ovisi kolika je razina sigurnosti u pomenutoj organizaciji.

-ok. Sve što zamislimo, možemo ukalupiti u neki manje-više prihvatljiv scenarij.. :)

-npr, klinac sad ima 16g, već ga godinu prate.. tad je imao 15g, i već je hakirao .. :) a počeo je s koliko, 8g? Koliko ti treba za sviranje gitare/klavira, za nogomet, za pečenje palačinki? 5-10 godina u bilo kojem poslu-branši trebaš dok naučiš biti 'profi' ili hacker.

-ovo što vidimo po klikbajtovima su samo paravani. Svi jobovi su 99% insiderski + nikad iza tog nije klinac, .. ali tu info prestaje. Jesi li ikad čuo za izraz 'mula' ili npr za ulične drogdilere koji korsite klince za dilanje? Zašto bi ovo bilo drugačije? Ima li npr taj ili bilo koji od tih wunderkidsa neki pedigre npr kroz osnovnu školu natecanje informatike (kao što naši redovito odnose medalje..) ili se pojavio sad u ovom textu, onako.. čudo (od djeteta) ili samo čudo.. :)

ako nije organizirani kriminal, tad je neki tata (otac/roditelj/majka) koja radi u nekoj od IT firmi-branši, btw i Bill Gates je počeo uz pomoć majke i IBMa.. Linus, Tesla, .. a ovi hackeri? Može li se za jedan od recimo desetak slučajeva (zaprešiški prije koji mjesec.. za kojeg ipak postoje 'tragovi' da se ako bavi informatikom mada nije uspio upisati srednju..) nešto takvog navesti?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
6 godina
protjeran
offline
16-godišnji Australac hakirao Apple

Inoslav je kao prvo ekstremni ljevičar, mrzitelj hrvatskih tradicijskih vrijednosti a tek poslije sve drugo.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple

Inoslav Bešker je čovjek koji maloj zatucanoj skupini (mi nismo niti nacija) pokušava podići kulturne dosege...

 

mi nemamo desničare, samo desančare... zato su svi koji ne misle kao oni (ekstremni) ljevičari...

 

nabroji mi inače hrvatske tradicijske vrijednosti?

Ju je je? Je ju je!
6 godina
protjeran
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Stric_Jura kaže...

Inoslav Bešker je čovjek koji maloj zatucanoj skupini (mi nismo niti nacija) pokušava podići kulturne dosege...

 

 

nabroji mi inače hrvatske tradicijske vrijednosti?

   

 

Gdje si ti u školu išao ?!

Beogradska partijska  ?

 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
14 godina
offline
16-godišnji Australac hakirao Apple

pa eto ne znam, zato pitam tebe, stručnjaka koje su to?

 

kad mi ih nabrojiš, ide drugo pitanje, na kojem sve Rvat'ne padaju: držiš li se istih ili samo onak, konformistički ?

 

zaboravio napomenuti, nije bila BG partijska škola, nego kumrovečka, dobar dio tvrdih desančara u Rvata ju ima izostavljenu u životopisu...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.8.2018 18:13 (Stric_Jura).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Veliki Brat kaže...
Jehonan kaže...

To bi se još reklo "Srbizam".

Isto kao kada u Hrvatskom tisku, forumima poput ovoga napišu "Evropa" umjesto "Europa"!

Daj se prvo smiri, a onda se educiraj.

I po mogućnosti ubuduće prestani pisati neistine i širiti dezinformacije.

Isto kao i ATJ Lučko (pretres ima više značenja od jednog).

Vau!

 

Ti si moj uzor!

 

Daje se prvo smiri?!

 

To pokupio iz neke serije?!

 

 

Što želiš s tim postići, neku obrnutu psihologiju?!

 

Neistine i dezinformacije?!

 

Što si ti, etalon za istinu i informaciju?!

 

Prika moj, taj tvoj snishodljivi ton ti sve govori, sve što si rekao, primjeni na sebi!

 

Hajd!

14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Stric_Jura kaže...

Inoslav Bešker je čovjek koji maloj zatucanoj skupini (mi nismo niti nacija) pokušava podići kulturne dosege...

 

mi nemamo desničare, samo desančare... zato su svi koji ne misle kao oni (ekstremni) ljevičari...

 

nabroji mi inače hrvatske tradicijske vrijednosti?

 

Dobar si, dobar si, svaka čast!

14 godina
offline
16-godišnji Australac hakirao Apple

ma eto, trudim se...

 

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
online
16-godišnji Australac hakirao Apple

E jesmo i mi likovi... "Crv" ušao u Jabuku a mi u temu upleli "ispravno" hrvatsko, "neispravno" hrvatsko... Baš se pitam jel se i drugi narodi opterećuju s takvim zvizdarijama... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple

zapravo si u pravu, žalim ja sam se među prvima upecao...

 

EOD za ekipu gore

Ju je je? Je ju je!
9 godina
protjeran
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
ihush kaže...
gumifufna kaže...
..

 naravno da je prije toga morao skenirati eventualne ranjivosti u organizaciji, i sve ovisi kolika je razina sigurnosti u pomenutoj organizaciji.

-ok. Sve što zamislimo, možemo ukalupiti u neki manje-više prihvatljiv scenarij.. :)

-npr, klinac sad ima 16g, već ga godinu prate.. tad je imao 15g, i već je hakirao .. :) a počeo je s koliko, 8g? Koliko ti treba za sviranje gitare/klavira, za nogomet, za pečenje palačinki? 5-10 godina u bilo kojem poslu-branši trebaš dok naučiš biti 'profi' ili hacker.

-ovo što vidimo po klikbajtovima su samo paravani. Svi jobovi su 99% insiderski + nikad iza tog nije klinac, .. ali tu info prestaje. Jesi li ikad čuo za izraz 'mula' ili npr za ulične drogdilere koji korsite klince za dilanje? Zašto bi ovo bilo drugačije? Ima li npr taj ili bilo koji od tih wunderkidsa neki pedigre npr kroz osnovnu školu natecanje informatike (kao što naši redovito odnose medalje..) ili se pojavio sad u ovom textu, onako.. čudo (od djeteta) ili samo čudo.. :)

ako nije organizirani kriminal, tad je neki tata (otac/roditelj/majka) koja radi u nekoj od IT firmi-branši, btw i Bill Gates je počeo uz pomoć majke i IBMa.. Linus, Tesla, .. a ovi hackeri? Može li se za jedan od recimo desetak slučajeva (zaprešiški prije koji mjesec.. za kojeg ipak postoje 'tragovi' da se ako bavi informatikom mada nije uspio upisati srednju..) nešto takvog navesti?

 Ma jasno je meni to sve i u većini se slažem s tobom.

Ja sam više mislio na ove hakere što su haknuli Dalićkin majl, DOS-ali neki web portal ili pošalju ransomware na mejl sa atachmentom open.pdf pa naivni i needucirani user to otvori i 

mora platiti cifru na dark webu.

Vidio sam da imaš reputaciju sa  operativnim sustavima i dijeliš znanje , ali ne možeš meni recimo o mrežama solit pamet jer sam završio cisco akademiju koja debelo odskače

od svih materijala kod nas(mi smo pričali tad o hakiranju, a profa kaže pusti mi to, napadač uvijek ostavi trag).

Ja bih ovim kvazi hakerima postavio par pitanja pa ih 9 od 10 ne bih znalo odgovorit:

nabroji više od 20 shell naredbi, više od 10 portova, subnetiraj mrežu ručno na papiru bez interneta, šta je split DNS, konfiguriraj VLAN-ove ma switchu, osnovno podešavanje rutera pa tek 

onda neki protokol kao OSPF, postavi ACL,...

P. S. Nije mi u redu da postavljaš u prvom postu onoliko smajlića, jer sam i ja tebi mogao kad si se prosipao u temi o AI-u kako je comp pobijedio u Doti 2: kao da je to obični brute force

i nekakav algoritam- kao da je IF - ELSE petlja. Ja sam završio na Courseri Deep learning specijalizaciju sa Stanforda(koja kotira kao 2. faks u svijetu) i mogu ti reći da se tu doslovno 

koristi viša matematika i statistika.

Toliko od mene.

16 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Jehonan kaže...
Prika moj, taj tvoj snishodljivi ton ti sve govori, sve što si rekao, primjeni na sebi!

LOL, nemaš pojma niti što znači snishodljiv :D

Pa barem danas nije teško doći do informacija, educiraj se (nkon što se smiriš, naravno).

 

Al' ozbiljno, sve sam ti napisao u najboljoj namjeri - smiri se, jer bezveze bacaš smajliće k'o neko malo dijete i skačeš na neke imaginarne srbizme, gdje srbizama nema.

Ako ti se ukaže na grešku, prvo se smiriš i pogledaš o čemu se radi, onda tek reagiraš (još jednom dobronamjeran savjet).

Gledam te!
15 godina
online
16-godišnji Australac hakirao Apple

Malog ce izmrcvariti kao i onog Voksija kojeg su nedavno uhitili iz prcije Bugarske.....  umjeto da ih pod hitnim postupkom zaposle.

 

BTW nadam se da nije NordVPN u pitanju...  a i to e se uskoro vjerujem saznati s obzirom na njegovu navodnu "popularnost".

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 21:48 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
gumifufna kaže...

 Ma jasno je meni to sve i u većini se slažem s tobom.

Ja sam više mislio na ove hakere što su haknuli Dalićkin majl, DOS-ali neki web portal ili pošalju ransomware na mejl sa atachmentom open.pdf pa naivni i needucirani user to otvori i 

mora platiti cifru na dark webu.

Vidio sam da imaš reputaciju sa  operativnim sustavima i dijeliš znanje , ali ne možeš meni recimo o mrežama solit pamet jer sam završio cisco akademiju koja debelo odskače

od svih materijala kod nas(mi smo pričali tad o hakiranju, a profa kaže pusti mi to, napadač uvijek ostavi trag).

Ja bih ovim kvazi hakerima postavio par pitanja pa ih 9 od 10 ne bih znalo odgovorit:

nabroji više od 20 shell naredbi, više od 10 portova, subnetiraj mrežu ručno na papiru bez interneta, šta je split DNS, konfiguriraj VLAN-ove ma switchu, osnovno podešavanje rutera pa tek 

onda neki protokol kao OSPF, postavi ACL,...

P. S. Nije mi u redu da postavljaš u prvom postu onoliko smajlića, jer sam i ja tebi mogao kad si se prosipao u temi o AI-u kako je comp pobijedio u Doti 2: kao da je to obični brute force

i nekakav algoritam- kao da je IF - ELSE petlja. Ja sam završio na Courseri Deep learning specijalizaciju sa Stanforda(koja kotira kao 2. faks u svijetu) i mogu ti reći da se tu doslovno 

koristi viša matematika i statistika.

Toliko od mene.

 Nemoj dalje, od 8 ljudi koji su nam dolazili, 7 ih nije znalo niti ovo što si nabrojio , a ovo za tragove, ne slažem se , jer tragovi se u potpunosti mogu zametnuti ako se dođe do dovoljno "visoke" kontrole sistema. Sve to mi je u opisu posa i sa tim se susrećem svakodnevno 

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Anđeo bez falinge kaže...

Uvijek mi je bilo neobjašnjivo zašto se osoba koja spašava ljude na bazenima, moru, ne zove SPASITELJ  (spasilac>spasioci ?!)  ako su svi ostali redatelji, snimatelji, čitatelji, gledatelji, proučavatelji, donositelji, tona izvedenica na ELJ...

(Je li se tu umiješala crkva, ili ?)

 

Meni nikad nije bila jasna upotreba termina "branitelj" izvan pravnog konteksta. Vjerojatno se misli na veterane, ali "koga pati nekmu smeta smisao&pravopis je samo šteta" 

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2018 23:43 (Zechina).
8 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
gumifufna kaže...

Ja sam završio ...

 NHF, jbt Cisco & Coursera 

To ti je kao da veliš ja sam završio policijsku akademiju pa sad kužim kako lopovi kradu :D
Kao prvo, oni su uvijek u prednosti (lopovi, hakeri whatever) - jer vuku poteze, a drugi odgovaraju.

Drugo, black hat summiti su ovim prvim dečkima uglavnom sprdnja i smijurija. To znanje se ne uči na akademiji, nego se uopće ne dijeli čak ni ne prodaje (odn. vrlo rijetko) - stvar je ponosa (odn. psihopatologije). Tako da ga je teško i naučiti ako nisi samouk - eventualna je razmjena vještina i znanja (ali opet sa zadrškom).
Treće, razmišljaš baš kao policjot. Nema iste / predvidive strategije (nekog pravog) hakiranja. Ono što se zna (a to ti je otprilike ihush rekao), 90% hakiranja ti je tzv "social engineering". Dobar dio otpada i na fizičko tehničko (npr. prešaltavanje kablova, zamjena nekog uređaja negdje i sl).
Scenario koji si naveo je moguć ali je tek jedan od mogućih (a dio sa exploitom ...).
Pogledaj si Mr. Robot: iako je meni dosta tog priglupo tamo, prekopirali su neke real-case stvari. Npr. fora sa bacanjem USB-ova na parking je school case. Glupo, predvidljivo i uvijek pali (vjerojatno).

Čovjek je uvijek najslabija karika, faktor penetracije. Ownanje nekog (odn. korisničkog accounta) preko wifi-ja je gotovo nezaustavljivo za nekog s malicioznim namjerama, sve ovisi koliko je uporan i koliko si truda/vremena/novca uloži. Apple konkretno ima idiotsku "vanjsku nepropusnu membranu" koja je upravo faktor ranjivosti - znaš na što se treba(š) fokusirati. Ne kakam bezz, vidio sam neki dokumentarac gdje je tip pristao novinarima pokazati kako se to radi (uz zaštitu identiteta, naravno).


Još jedan savjet za kraj: *nix kažnjava razliku malo / veliko slovo, kamo li disleksiju :D stoga ti se ne može desiti da napišeš deamon umjesto daemon :D
Razlika ti je otprilike ovakva:

 
 

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 0:21 (Zechina).
7 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
pqweasdyxc kaže...

A meni je najveći uspjeh u životu što sam pojeo lonac sarme, skoro završio na hitnoj.

 sad se probaj zaposliti u tvornici zelja...

ravna zemlja i šupalj mjesec
6 godina
protjeran
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Zechina kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Uvijek mi je bilo neobjašnjivo zašto se osoba koja spašava ljude na bazenima, moru, ne zove SPASITELJ  (spasilac>spasioci ?!)  ako su svi ostali redatelji, snimatelji, čitatelji, gledatelji, proučavatelji, donositelji, tona izvedenica na ELJ...

(Je li se tu umiješala crkva, ili ?)

 

Meni nikad nije bila jasna upotreba termina "branitelj" izvan pravnog konteksta. Vjerojatno se misli na veterane, ali "koga pati nekmu smeta smisao&pravopis je samo šteta" 

 Hval` oooo veleučitelju.

 

Inače.....

Do 1.rujna je dozvoljen spam nakon toga slijede kartoni.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2018 6:55 (Anđeo bez falinge).
8 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Anđeo bez falinge kaže...
Zechina kaže...
Anđeo bez falinge kaže...

Uvijek mi je bilo neobjašnjivo zašto se osoba koja spašava ljude na bazenima, moru, ne zove SPASITELJ  (spasilac>spasioci ?!)  ako su svi ostali redatelji, snimatelji, čitatelji, gledatelji, proučavatelji, donositelji, tona izvedenica na ELJ...

(Je li se tu umiješala crkva, ili ?)

 

Meni nikad nije bila jasna upotreba termina "branitelj" izvan pravnog konteksta. Vjerojatno se misli na veterane, ali "koga pati nekmu smeta smisao&pravopis je samo šteta" 

 Hval` oooo veleučitelju.

 

Inače.....

Do 1.rujna je dozvoljen spam nakon toga slijede kartoni.

 Želiš se požaliti da ćeš biti kartoniran pa koristiš priliku? :D

9 godina
offline
Re: 16-godišnji Australac hakirao Apple
Zechina kaže...
 Apple konkretno ima idiotsku "vanjsku nepropusnu membranu" koja je upravo faktor ranjivosti - znaš na što se treba(š) fokusirati. Ne kakam bezz, vidio sam neki dokumentarac gdje je tip pristao novinarima pokazati kako se to radi (uz zaštitu identiteta, naravno).

Može ime dokumentarca ako se sjećaš slučajno?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice