Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robustan i

poruka: 10
|
čitano: 4.503
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robustan i".
16 godina
offline
Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robustan i

Ha ha, citam i ne vjerujem, negativno ssd.. otvoriti rubriku za krame, Računalni antikviteti i napraviti kviz.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
Xidrus kaže...

Ha ha, citam i ne vjerujem, negativno ssd.. otvoriti rubriku za krame, Računalni antikviteti i napraviti kviz.

 Negativno je SATA SSD a ne SSD. U doba malih SSDova, SATA je bacanje prostora.

14 godina
offline
Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robustan i

Cjenovno pristupačan??? Malo morgen.

Isto kao i današnje grafe - zato se i nije prodao do sad iako ima 2 generacije zastarjeli procesor.

 

Moj PC  
9 0 hvala 3
16 godina
moderator
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
TomGun kaže...

Cjenovno pristupačan??? Malo morgen.

Isto kao i današnje grafe - zato se i nije prodao do sad iako ima 2 generacije zastarjeli procesor.

 

 Ovo je robusni poslovni prijenosnik od dvije kile, s ekranom od 15,6". U tom kontekstu je jeftin. Pogledaj koliko koštaju slični uređaji, a da imaju jači procesor. 

 

6 godina
protjeran
offline
Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robustan i

Pročitao sam članak, pročitao sam vaše komentare. I dalje mi nije jasno značenje sljedećeg:

"S time dolazimo do performansi. Ovaj je prijenosnik temeljen na starijem procesoru Core i5-6200U, kombiniranim s 8 GB memorije i SATA SSD-om kapaciteta 256 GB. Performanse su samim time skromnije, no i dalje odlične za uredski rad."

 

i5 sasvim lijepo radi u *poslovnom* laptopu. 8GB je danas minimum, a s tom količinom ne bi smjerlo biti problema. SATA SSD 256GB. Nije loše. Bilo bi bolje da je 512GB. Općenito je sramotno vidjeti da se još uvijek prodaju SSD-ovi u laptopima od samo 128GB (makar samo kao OS disk + obični HDD).

 

Gledam modele od 9000-10000 kuna s SSD-om od 256GB. Tek laptop od 11499 kuna ima SSD od 512GB. Pa radije ću kupiti i7, 16GB RAM-a i najmanji mehanički disk koji ide s time, pa sam dokupiti SSD od 512GB, pa će me sve doći jeftinije.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2018 19:40 (ridealong).
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
Preporuka kod kupovine elektronicke opreme je da se izbjegavaju proizvodi stariji od 2 godine.
Ovaj laptop je preskup za ono sto nudi. Realna cjena mu ne bi smjela prelaziti 4500 kn. Vjerojatno postoji verzija istoga bez Windowsa 10 i ssd-a.
Mozda je tu skriveno tih +3500 kn koje stvaraju taj premium poslovni osjecaj 😂
Nedavno sam narucio desktop sa min i5- sedme generacije ili amd 1600x(a nadao sam se boljem 😢), a dobio i5-6400 - isto za poslovne svrhe Acer Veriton ili tako nesto. Dosta je slab.
Razumijem da je za poslovni svijet, ali je slab i zastario....i sto je najvaznije - preskup.
vicious
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
Slazem se, ja sam prije 4 god kupio acer s 5200u procom bez ssda, ali 17" ips ekran s 940mx grafom, s linuxom. Koštao je 4500kn. Za 600kn nades ssd 240gb.
6 godina
protjeran
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
viciousone kaže...
Preporuka kod kupovine elektronicke opreme je da se izbjegavaju proizvodi stariji od 2 godine.
Ovaj laptop je preskup za ono sto nudi. Realna cjena mu ne bi smjela prelaziti 4500 kn. Vjerojatno postoji verzija istoga bez Windowsa 10 i ssd-a.
Mozda je tu skriveno tih +3500 kn koje stvaraju taj premium poslovni osjecaj 😂
Nedavno sam narucio desktop sa min i5- sedme generacije ili amd 1600x(a nadao sam se boljem 😢), a dobio i5-6400 - isto za poslovne svrhe Acer Veriton ili tako nesto. Dosta je slab.
Razumijem da je za poslovni svijet, ali je slab i zastario....i sto je najvaznije - preskup.

 Razumijem što želiš reći. Međutim, ne treba gledati na procesore tako strogo. Uvijek će postojati najnovija generacija procesora koja je već na tržištu ili u dolasku. Što će mi laptop bez Windowsa 10 i SSD-a (njega bih barem kupio samostalno tj. naknadno, ali bez njega više ne bih uzimao laptop)? Ali laptop s procesorom koji generaciju stariji bih. Nisu to više vremena kada su procesori radili velike skokove sa svakom novom verzijom.

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.2.2018 11:18 (ridealong).
16 godina
moderator
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
viciousone kaže...
Preporuka kod kupovine elektronicke opreme je da se izbjegavaju proizvodi stariji od 2 godine.
Ovaj laptop je preskup za ono sto nudi. Realna cjena mu ne bi smjela prelaziti 4500 kn. Vjerojatno postoji verzija istoga bez Windowsa 10 i ssd-a.
Mozda je tu skriveno tih +3500 kn koje stvaraju taj premium poslovni osjecaj 😂
Nedavno sam narucio desktop sa min i5- sedme generacije ili amd 1600x(a nadao sam se boljem 😢), a dobio i5-6400 - isto za poslovne svrhe Acer Veriton ili tako nesto. Dosta je slab.
Razumijem da je za poslovni svijet, ali je slab i zastario....i sto je najvaznije - preskup.

Ne postoji vrzija bez Windowsa 10 jer je riječ o poslovnom laptopu. Da li postoji verzija bez SSD-a...nisam 100% siguran, ali mislim da ne. 

 

Premium poslovni osjećaj je MILSPEC-810G specifikacija, magnezijsko i karbonsko tijelo od 2 kg u 15,6-inčnom formatu. Dobra tipkovnica, precizan touchpad, čitač otiska prsta. 

 

Takve se stvari imaju svoju cijenu. Sad da li je to tebi bitno...posve je sigurno da nije. I samim time ovo nije uređaj za tebe. niti je bilo koji drugi poslovni prijenosnik uređaj za tebe jer će i za njih pjevati da su preskupi (govorimo o cijenama od 10 do 15 tisuća kuna, ponekad i više). 

 

 

 

12 godina
offline
Re: Acer TravelMate P6 NX.VCVAA.002 - Star, robust
Pozdrav Denis!

Cijenovno mi ti uredjaji nisu skupi niti nepristupacni nego mi jednostavno ne vrijede novac koji se za njih trazi. Ne mora znaciti da taj laptop nije za mene nego jednostavno ne vidim cjelokupnu vrijednost te konfiguracije.

Cesto imam prilike vidjeti Toughbookove (ima ih od top metopola do najvecih africkih zabiti! 🤤) koje kolege sa posla koriste... i oni su mi preskupi (opet cijenom su mi pristupacni, ali nista posebno i pretjerano skupi). Sa njih su poceli prelaziti na tablete. Mislim da su Samsungovi koji obave (za gazdu firme) isti posao jeftinije. Znaci i ti tableti su poslovni uredjaji. 😉

Malo je to sve prenapuhano. Cijenom.

Moj trenutni je Asus N sa i7 (za sve zadace). Sada kada su poceli izbacivati elegantne laptope za igranje, moj sljedeci ce biti Rider sa 1070. To je dobar odnos ulozenog i dobivenog. Jedini minus mu je onaj svijetleci zmaj na pozadini ekrana 😂. I tn lcd. Mozda bih mogao kupiti ips pa ga zamjeniti... Zephyrus je opet u domeni preskupog.

Zar Win 10 za "poslovni svijet" moras bas imati originalno instaliran na laptopu ili ga mozes sam kupiti jeftinije (original sa racunom)?

Ne vjerujem bas da je u tom "premium" 😉 poslovnom svijetu robna marka Acer na cijeni.

Pogledao sam oglase na nabava.net i u ponudi su slicni Dellovi, Probookovi i sl sa novijim komponentama, a opet jeftiniji.
Na geizhals.de Acerova cijena je 900tinjak Eura (ako se dobro sjecam). Tko bi rekao!

Lp


vicious
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice