Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

poruka: 15
|
čitano: 5.222
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo".
13 godina
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

Mora da je ovo jebena tehnologija čim prepoznaje Kineze

Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
David87 kaže...

Mora da je ovo jebena tehnologija čim prepoznaje Kineze

 Kaže lik na kineskom Bug-u: "Mora da je ovo yebena tehnologija čim prepoznaje bijelce"

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 10:46 (mGT).
15 godina
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

.. imam 'osjećaj' da se brkaju dvije stvari, tehnologija (soft/hw) koja se može prodavati kao svaka roba i podaci-baza/snimke. Podaci prikupljeni na ovaj način se ne smiju dijeliti-prodavati. Svaka firma/institucija koja prikuplja podatke mora imati opseg prikupljanja i to isključuje legitimnu prodaju. Kao za facebook, uskoro će EU ovo pritisnuti.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
A tek kako okida ruse, oni su za sve krivi,,,😀
14 godina
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

Znači sad moraju počet koristit šminku i maske? Težak je život poštenog kriminalca.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
Neznam kakva je to "napredna tehnologija" kad su mog susjeda jos tamo davno prije 10g priveli jer ga jer specijalna kamera za prepoznavanje lica prepoznala na granici kao tamo nekog kriminalca, stvarno veli lici mu kao brat blizanac...lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
Stjepanj kaže...
Neznam kakva je to "napredna tehnologija" kad su mog susjeda jos tamo davno prije 10g priveli jer ga jer specijalna kamera za prepoznavanje lica prepoznala na granici kao tamo nekog kriminalca, stvarno veli lici mu kao brat blizanac...lp

Deset godina, hej, deset godina!

 

Hajd' molim te, sjedi za računalo staro 10 godina, a o senzorima da i ne pričam!

12 godina
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

Ovo je tipicna bezumna paranoja prisutna samo u zemlji slobodnih i domovini hrabrih. Sve je savrseno ako ih korporacije i ostale manje kompanije spijuniraju na sve strane, ali ako vlada samo i mislju ode u tom smjeru, odmah se glancaju duge cijevi.

 

Ako se netko nalazi na javnoj povrsini, nema nikakvo pravo na skrivanje svojih radnji. Bolje da algoritmi na takvim mjestima iz predostroznosti skeniraju sve i usporeduju s kriminalnom bazom nego da nam spijuniraju privatne komunikacije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
Jehonan kaže...
Stjepanj kaže...
Neznam kakva je to "napredna tehnologija" kad su mog susjeda jos tamo davno prije 10g priveli jer ga jer specijalna kamera za prepoznavanje lica prepoznala na granici kao tamo nekog kriminalca, stvarno veli lici mu kao brat blizanac...lp

Deset godina, hej, deset godina!

 

Hajd' molim te, sjedi za računalo staro 10 godina, a o senzorima da i ne pričam!

 Tocno tako, kamera skenira lice i prepoznala mi susjeda kao tamo nekog kriminalca koji mu je stvarno slicio, velim ti napredna neka tehnologija, zamisli da su nama to prodali drzava bi bankrotirala zbog 2 komada istihlp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
6 godina
protjeran
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

bug -.- Stavili sliku gdje je prije bila vijest na stranim sajtovima o kineskim kamerama za prepoznavanjem lica. Barem istrazite prije nego sto stavljate takve stvari i naravno di je copyright?

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
kerum kaže...

..

 

Ako se netko nalazi na javnoj povrsini, ..

 -kakve veze ima amazon s javnom površinom? -prodaju podatke (koje btw, ne smiju.. hint sanader u restoranu..).

-javne površine pokriva grad-policija, to je njihovo i tad nema kupnje od treće strane, dok se po nalogu dobije snimka nadzorne nekog objekta kad za to postoji razlog .. ali, bez tog, amazon jednostavno te podatke ne smije dilati, čak ni čuvati duže od konkretnog roka (ovisno o najmjeni, tad uništitit).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
Slika me podsjeća na seriju “Person of Interest”, tko je gledao znat će... :)
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za p
ihush kaže...
kerum kaže...

..

 

Ako se netko nalazi na javnoj povrsini, ..

 -kakve veze ima amazon s javnom površinom? -prodaju podatke (koje btw, ne smiju.. hint sanader u restoranu..).

-javne površine pokriva grad-policija, to je njihovo i tad nema kupnje od treće strane, dok se po nalogu dobije snimka nadzorne nekog objekta kad za to postoji razlog .. ali, bez tog, amazon jednostavno te podatke ne smije dilati, čak ni čuvati duže od konkretnog roka (ovisno o najmjeni, tad uništitit).

Nikakve - ne znam zasto si to upravo izmislio. Oni policiji samo iznajmljuju platformu za prepoznavanje lica, a policija osigurava feed i interesne atribute za prepoznavanje.

 

Edit:

 

Dakle, kao sto ti lijepo stoji u tekstu clanka: "Dokumenti također pokazuju kako su policije stvorile velike baze podataka iz svojih fotografija snimljenih pri uhićenjima, te s tim fotografijama uspoređivali snimke iz nadzornih kamera i drugih izvora– koristeći upravo Amazon Rekognition." Ne razumijem kako si uspio ovdje utrpati nekakve Amazonove baze podataka i zasto stvaras pomutnju.

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2018 20:28 (kerum).
6 godina
protjeran
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

https://www.google.hr/search?q=chinese+facial+recognition&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiInci-_Z7bAhVGJpoKHd96AtMQ_AUICigB&biw=1600&bih=743#imgrc=R6gzzHP2HIoaGM:

 

Kada se googla dalje slika nade se jos slika gdje vidis copyright, a da netko odavde uzme bugov logo bila bi katastrofa, tuzbe bi pucale jedna za drugom^^

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Amazon policiji prodaje moćnu tehnologiju za prepo

Japanci su davno doskocili ovom problemu. Veliki dio ih ima kirursku masku na licu i to je sasvim normalna stvar tamo.

 
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice