Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

poruka: 11
|
čitano: 4.069
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP".
9 godina
offline
Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

Znači kod nas nekih 5k kn za Air?

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5
pqweasdyxc kaže...

Znači kod nas nekih 5k kn za Air?

Blizu.

 

Recimo da gledaš kapacitivniju verziju - 256GB, pošto je ipak 2019. U našim dućanima, iPad 2018 128GB košta 3500kn, a na Apple storeu 430$ (bez poreza, tzv. Sales Tax), što je 2810kn. Izračunom dobijemo da je iPad 2018 128GB kod nas skuplji 1,246 puta.

 

Na Apple storeu novi Air 2019 za 256GB košta 650$ (bez poreza), tj. 4245kn i ako iskoristimo ekvivalenciju sa iPad 2018 128GB, iPad Air 2019 256GB bi kod nas mogao koštati oko 5290kn. 64GB verzija bi koštala oko 4068kn.

13 godina
neaktivan
offline
Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

U DE Air starta sa 550€ (64GB WIFI), Mini je nekih 450€. Znači kod nas oko 5-5.5k pa možda i više.

 

Šteta što nisu updateali 9,7 inčni model, on ima najviše smisla od svih kad se uzme u obzir bang for the buck faktor.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 9:39 (Ray0).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5
Ray0 kaže...

U DE Air starta sa 550€ (64GB WIFI), Mini je nekih 450€. Znači kod nas oko 5-5.5k pa možda i više.

 

Šteta što nisu updateali 9,7 inčni model, on ima najviše smisla od svih kad se uzme u obzir bang for the buck faktor.

 koliko sam ja shvatio, to je upgrade 9.7 incnog modela:

Drugi novi tablet u Appleovoj ponudi smješta se u srednji rang po cijeni, između jeftinijih "običnih" iPada i iPada Pro. Form factor je također zadržan iz prethodnih generacija, kao i Home tipka, jedino što je u kućištu nekada 9,7-inčnog modela sada 10,5-inčni zaslon, također s podrškom za True Tone.

 

edit:gledam sad i sam na shopu, u pravu si, to je novi model, nije u istom kucistu kao 9,7 iako tako pise u tekstu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 10:00 (flash6).
16 godina
offline
Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

Odličan hardverski update za (trebalo bi biti) sličnu cijenu. Pogotovo je dobro da su dosta digli RAM bez dizanja cijene.

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5

Bivsi pro10.5 je imao manji razmak izmedju ekrana i stakla te slabiji odsjaj ekrana. Oce li i ovaj to imati?

Life is great
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2019 15:32 (bruno03).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5
bruno03 kaže...

Bivsi pro10.5 je imao manji razmak izmedju ekrana i stakla te slabiji odsjaj ekrana. Oce li i ovaj to imati?

 Da

14 godina
offline
Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

Ovaj stariji iPad 2018 A10 je i dalje na apple storu pod istom cijenom. Njega nisu updatali. Šteta. Bilo bi bolje da su njega updateli sa A11 procesorom i istom cijenom. Ovaj novi ubiti nije update već novi iPad sa novim/starim nazivom - Air.

Life is great
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5
bruno03 kaže...

Ovaj stariji iPad 2018 A10 je i dalje na apple storu pod istom cijenom. Njega nisu updatali. Šteta. Bilo bi bolje da su njega updateli sa A11 procesorom i istom cijenom. Ovaj novi ubiti nije update već novi iPad sa novim/starim nazivom - Air.

 Pa taj "stari" iPad ostaje iPad - u trenutku kada se on pojavio nestali su modeli nazivani Air. Sjeti se kako je taj iPad 2018 (inače šesta generacija) bio jeftiniji od Aira, prethodnika... Upravo taj model iPada 2018 (inače deklarativno namijenjen za edukativne ustanove) bio je i ostao najpovoljnija kupnja. I bolje da ga nisu nadograđivali, to bi mu samo diglo cijenu.

 

 Kao što su već jednom iPadi bili pri smjeni generacija imenovani Air, sada opet vraćaju to ime, kako bi naglasili da je ovaj model iznad "običnog" iPada, a cijenom i specifikacijom točno je i smješten između običnog i Pro modela.

...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5
Ovi iPadi su sad poprilicno dobra kupnja - samo zbog A12 chipa koji je i dalje zvijer. Sigurno ce dobiti narednih 4 nadogradnji iOSa bez udara na perfomanse.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Apple bez najave u prodaju pustio iPad Mini 5 i iP

Nasljednik 9.7" 2018 ipada dolazi uskoro. Blago osvježenje dizajna(malo taniji rubovi), ekran raste na 10.2", non-laminated, 1st gen pen support, a11 cpu i 2gb rama, 1st gen touch id, cijena ostaje $329. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice