Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

poruka: 25
|
čitano: 6.313
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira".
16 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Razmislja Apple ili Ming-Chi Kuo? Ccc, kakvo kriminalno novinarstvo...

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Prilikom kupovine MacBook Pro za 1500€, planirao sam ga koristi iducih 6 godina (znaci 250€ po godini).

I taman kad dodjemo do neke 6 godine (za godinu i pol), prosljedit cu ga djeci..

 

A da li cu onda ponovno kupiti Mac, nisam siguran. Mac je dobar ali precjenjen.

 

Isto je sa iPhone. Dobar je, ali i sa mojim Moto mogu napravit sve isto (npr. telefonirati i whatsup-ati) ali za manje novce.

 

 

 

 

 
12 0 hvala 0
11 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

A što će više povaditi u jeftinijoj verziji? još jedino ostaje da ekran i tipke izvade jer sve ostale priključke već jesu. 

 

 

jaska jaska jaskaja
Moj PC  
15 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Mikrotransakcije, dokupit ćeš tipke koje ti trebaju...
14 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Da, da .

 

Il' će kućište biti od tvrdo prešanog kartona?!

 

Inače, ovo za dokup tipaka je već viđeno kod njih, samo u drugoj varijanti !

 

Ako se sjećate, trebalo je dokupiti "otključavanje" Airport kartice za pristup mrežnim standardima većih brzina !

 
8 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Mogu uzet sve samo Animoji-e ne 

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Macbook Air se dao nabaviti za 5999kn.. Air mi je odličan ultraprijenosnik a jedini nedostatak je TN ekran niske rezolucije

Intel Core i7 980x @4.2 GHZ, Asus P6T, 12 GB DDR3 1600, Radeon 2x6970 CrossFire,Samsung T260, vertex2 60gb + 4x2TB WD BLACK
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Horned Reaer kaže...

Macbook Air se dao nabaviti za 5999kn.. Air mi je odličan ultraprijenosnik a jedini nedostatak je TN ekran niske rezolucije

 Pa za te novce kupiš Notebook Pro sa puno više korisnih portova i boljim hardwerom.

7 godina
protjeran
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Mozda se ugledaju u EA, pa naprave MAC za 1000€,

ali dolazi "gol" skroz.

MacOS - 150€

Punjac - 250€

Softwareski unlock mreznih kartica - 200€

Omogucavanje Thunderbolta - 300€

Povecanje maksimalne rezolucije sa 1440x900 na 2880x1800 - 350€

 

I eto nam povoljnog MacBooka sa daskom EA.

Moj PC  
6 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Ako hoce mac os previse kompromisa sa tim xiaomi sudeci po videu..
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Ako hoce mac os previse kompromisa sa tim xiaomi sudeci po videu..
14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Jehonan kaže...

 

 

Ako se sjećate, trebalo je dokupiti "otključavanje" Airport kartice za pristup mrežnim standardima većih brzina !

 Ja se ne sjećam, može više informacija o tome?

14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
summus kaže...

 Pa za te novce kupiš Notebook Pro sa puno više korisnih portova i boljim hardwerom.

 Misliš kupiš kopiju koja čak niti vlastiti dizajn ne zna razviti samostalno, ma ne dizajn već im fali gram mašte za smisliti originalno ime?!

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
KRISTIJANJE kaže...

A što će više povaditi u jeftinijoj verziji? još jedino ostaje da ekran i tipke izvade jer sve ostale priključke već jesu. 

 

 

A što su to izvadili iz Mac Book Aira? Da li znaš o kojem modelu se ovdje govori? 

 

Zapravo mi je žao da je Air postao sad low-end model jer je to laptop koji je najviše utjecao na današnji izgled suvremenog laptopa - osim što je prvi model koji je u potpunosti izbacio mehaničke diskove, izbacio je i optički disk, postavio je nove standarde što se tiče dizajna, itd. Air je pred par godina bio fantastičan uređaj, no Apple ga je zapostavio jer ga više ni sam ne zna kamo svrstati. Sa jednim ozbiljnijim faceliftom (ekran, malo jači proc, ...) Air bi opet bio izuzetno konkurentan, no pitanje je koliko Apple to želi jer će to uzimati udio od 13" Pro-a.

 

Svejedno, 10 godina za jedan model laptopa i nije malo. Sretan rođendan, Air - bez tebe bismo koristili kojekakve "cigle" od laptopa.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
7 godina
neaktivan
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

To bi imalo smisla kada bi cijena jednog takvog laptopa bila oko 600 dolara ali poznavajući Apple taj "jeftiniji MacBook Air" neće koštati više od 200 dolara manje od jače verzije što je oko 800 dolara a za te novce se može i nabaviti polovni MacBook Pro.

Netko radi što zna a netko zna šta radi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Pa ak cemo tak mozes i air polovni uzet jeftinije.
Cak cu rec da taj njegov ekran nije tolko los kolko sam mislio s obzirom na TN. Vidio sam i losijih ips-ova. Al u usporedbi sa mbp se vidi da je dosta losiji.ono sto taj air ima naspram mbp je puno bolja ergonomija, imao sam ga par dana i naspram mog mbp je stvarno ugodniji za koristenje
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Pa ak cemo tak mozes i air polovni uzet jeftinije.
Cak cu rec da taj njegov ekran nije tolko los kolko sam mislio s obzirom na TN. Vidio sam i losijih ips-ova. Al u usporedbi sa mbp se vidi da je dosta losiji.ono sto taj air ima naspram mbp je puno bolja ergonomija, imao sam ga par dana i naspram mog mbp je stvarno ugodniji za koristenje
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
devotion kaže...
Jehonan kaže...

 

 

Ako se sjećate, trebalo je dokupiti "otključavanje" Airport kartice za pristup mrežnim standardima većih brzina !

 Ja se ne sjećam, može više informacija o tome?

Izvolte!

 

http://appleinsider.com/articles/07/01/15/apple_to_impose_80211n_unlocking_fee_on_intel_mac_owners

14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
MMX kaže...

Prilikom kupovine MacBook Pro za 1500€, planirao sam ga koristi iducih 6 godina (znaci 250€ po godini).

I taman kad dodjemo do neke 6 godine (za godinu i pol), prosljedit cu ga djeci..

 

A da li cu onda ponovno kupiti Mac, nisam siguran. Mac je dobar ali precjenjen.

 

Isto je sa iPhone. Dobar je, ali i sa mojim Moto mogu napravit sve isto (npr. telefonirati i whatsup-ati) ali za manje novce.

 

 

 

 

  

Za to ti je dovoljan i najobicniji kinez od 500 kn :)

13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka

Osim sto sa tim jeftinim kinezima treba bit oprezan, opet su nasli trojanere na 40-tak modela (popis zarazenih telefona).

15 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

epl uopće ne razmišlja. imaju toliko love da mogu plaćati one koji će to činiti umjesto njih. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka

Apple ima svoje kupce, njima nije problem dati goleme pare čak i ako apple ponudi oguljenu verziju laptopa. Ne kupujes zbog specifikacija nego zato jer se zove Apple. 

 

Neka dignu cijene, jabučari budu platili i ako košta više. 

 

A za sve ostale budimo zahvalni što postoji konkurencija koja daje isto to po puno nižoj cijeni. 

 

10 godina
offline
Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka Aira

Isto?

 

Ja ne vidim da za te pare dobijem macOS, a koji meni vrijedi više nego i7 i kojekakva čudesa.

 
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
Jehonan kaže...
devotion kaže...
Jehonan kaže...

 

 

Ako se sjećate, trebalo je dokupiti "otključavanje" Airport kartice za pristup mrežnim standardima većih brzina !

 Ja se ne sjećam, može više informacija o tome?

Izvolte!

 

http://appleinsider.com/articles/07/01/15/apple_to_impose_80211n_unlocking_fee_on_intel_mac_owners

 Hm, zanimljivo nekako sam izbjegao to plaćanje tada :-) Ali 2007. se sjećam da su se Apple OS-ovi naplaćivali kad god bi izašla nova verzija, što se promijenilo tek koju godinu kasnije.

14 godina
offline
Re: Apple razmišlja o jeftinijoj inačici MacBooka
devotion kaže...
Jehonan kaže...
devotion kaže...
Jehonan kaže...

 

 

Ako se sjećate, trebalo je dokupiti "otključavanje" Airport kartice za pristup mrežnim standardima većih brzina !

 Ja se ne sjećam, može više informacija o tome?

Izvolte!

 

http://appleinsider.com/articles/07/01/15/apple_to_impose_80211n_unlocking_fee_on_intel_mac_owners

 Hm, zanimljivo nekako sam izbjegao to plaćanje tada :-) Ali 2007. se sjećam da su se Apple OS-ovi naplaćivali kad god bi izašla nova verzija, što se promijenilo tek koju godinu kasnije.

A da, jesu! Samo, ako to čovjek gleda s neke psihološke strane, vidi se da im je to bio vrlo pametan i dobar potez! Apple je kao tvrtka, pojam, mojo, ono nešto, uvijek znao prilično dobro nametnuti svoje stavove. Može se čovjek zapitati, a kako se to radi? A lijepo! Budeš prvi, a shodno tome i najjači baja, a onda TI postavljaš uvjete u odnosima (ako to gledamo kao apple protiv svih).

 

Evo svježeg eklatantnog primjera, a da ne bi ispalo da trkeljam bezveze! Naime, pogledajte ovaj famozni "zubić" na vrhu displaya! Eto, svatko malo tehnološki pismeniji vidi da su to napravili iz razloga što apple inženjeri nisu stigli razviti nešto što bili bilo al pari nečemu poput MiMix-a. Je, može se reći da je uzrok tome to što cure i dečki i Cupertino labosa žele da to radi savršeno. I to je sasvim uredu, shvatljivo i opravdano! Al' eto, pogledajte snagu "prvoga, predvodnika, stvaratelja i nositelja trendova i napretka"! Dakle, oni su dovoljno snažni reći; ali ne, to što su ostali već napravili, to nije dovoljno dobro i to nije "apple way", a svatko normalan zna što se iza toga krije (patenti, patenti, patenti). Hajde se vi svi skupa vratite korak nazad, napravite lijepo mali "zubić" u koji ćemo smjestiti senzore i kamere, tome prilagodite čitav UI, isto kao i mi, i vidjeti će te da je to ono nešto i prava stvar! I?! Što se događa?! Upravo ono što i kako Apple želi!

 

Da se razumijemo, gledano čisto s poslovnog stajališta, svaka im čast! Opet, gledano s mjesta napretka i prosperiteta, fuj to! Eto, na kraju dana, svi mi znamo da se tu ipak radi "samo" o lovi, a koja opet donosi utjecaj i više kruha na stol! Sve su to lijepo opisali "zgubidani" poput Carla Von Clausewitza, a i "susjedi" nam imaju dobru poslovicu na tu temu tj. "naši vaše nadigraše" tako da zaključak bi bio pamet u glavu, dupe uza zid i ajmo po svome, ajmo biti predvodnici!

 

Svako dobro!

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice