Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in

poruka: 12
|
čitano: 5.233
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in".
8 godina
offline
Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in

Već je krenulo. Čovjek bi pomislio da je Apple jedina firma na svijetu....

Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in

"Također, tu su i dva nova iPhonea s 6,1 odnosno 6,5-inčnim zaslonom, što znači da bi se obitelj iPhone X uređaja iduće godine mogla sastojati od tri člana te da će 4,7-inčni model iPhonea biti napušten."

 

Ovo je totalna glupost, gdje nestaju normalni mobiteli i upotrebljivost uređaja? Ovo automatski povlači da ukidaju proizvodnju i prodaju SE-a. Shvaćam da im je marketinška politika kao u naših trgovaca, prvo dignu cijenu flagshipa (999 $), pa je "spuste" na ionako visoku prijašnju cijenu (649 $) da imaš osjećaj da si uštedio. Sva sreća da iPhone 8ica ostaje još par godina na tržištu. 

Why so serious?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in

Ovako na prvu, odokativnom metodom, nisam se sjetio provjeriti ima li iPX landscape mod rada, meni je to poželjno bitan feature. 

U sklopu dolaska novih mobilnih gadgeta, uvjeren sam da ću sigurno na prvu pucati na Veliki model, no, ako "manji" model bude imao landscape mod, dvostruki OIS, ipak neki malo bolji PPI, novi jači procesor broja 12! 

Možda bih uzeo i manjeg, obzirom sam jučer u rukama imao jedan iPX od 256GB interne memorije, kako ga ja zovem "bijelog", i što je je, na "onom onakvom" display-u se isto tako puno dosta toga može vidjeti. 

 

Ma, zanima me još jedan detalj, pa da malo stavim jednu mini anketu, koliko će boja biti iPhone-a iduće godine?! 

0 Dvije, isto kao i ove godine!
4 Tri najmanje, crvena nova!
1 Može biti i četri boje!
2 Dolazi sa pet boja sigurno!
ATJ Lučko
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Crni,sivi,zlatni,srebrni i bijeli-5
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Cesc kaže...

"Također, tu su i dva nova iPhonea s 6,1 odnosno 6,5-inčnim zaslonom, što znači da bi se obitelj iPhone X uređaja iduće godine mogla sastojati od tri člana te da će 4,7-inčni model iPhonea biti napušten."

 

Ovo je totalna glupost, gdje nestaju normalni mobiteli i upotrebljivost uređaja? Ovo automatski povlači da ukidaju proizvodnju i prodaju SE-a. Shvaćam da im je marketinška politika kao u naših trgovaca, prvo dignu cijenu flagshipa (999 $), pa je "spuste" na ionako visoku prijašnju cijenu (649 $) da imaš osjećaj da si uštedio. Sva sreća da iPhone 8ica ostaje još par godina na tržištu. 

 iPhone X je skoro jednakih dimenzija kao stari 4.7" modeli tako da nije neka razlika. A manji mobiteli su očito izumrli i nitko nema namjeru da ih vrati.

ATJLučko kaže...

Ovako na prvu, odokativnom metodom, nisam se sjetio provjeriti ima li iPX landscape mod rada, meni je to poželjno bitan feature. 

U sklopu dolaska novih mobilnih gadgeta, uvjeren sam da ću sigurno na prvu pucati na Veliki model, no, ako "manji" model bude imao landscape mod, dvostruki OIS, ipak neki malo bolji PPI, novi jači procesor broja 12! 

Možda bih uzeo i manjeg, obzirom sam jučer u rukama imao jedan iPX od 256GB interne memorije, kako ga ja zovem "bijelog", i što je je, na "onom onakvom" display-u se isto tako puno dosta toga može vidjeti. 

 

Ma, zanima me još jedan detalj, pa da malo stavim jednu mini anketu, koliko će boja biti iPhone-a iduće godine?! 

 Nema landscape mod, to je samo na Plusu. iPX je, jel, u Appleovim očima očito jednostavno 4.7" iPhone s malo višim ekranom. Ustvari, mislim da ni oni sami ne znaju šta je taj mobitel. Sve nešto napola, i UI, i funkcionalnost, pogubili su se skroz.

 

A ne znam tko tu koga je*e, ali u kojem je to univerzumu mobitel od 649 dolara jeftin?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Mirko935 kaže...
Cesc kaže...

 

 iPhone X je skoro jednakih dimenzija kao stari 4.7" modeli tako da nije neka razlika. A manji mobiteli su očito izumrli i nitko nema namjeru da ih vrati.

ATJLučko kaže...

 

A ne znam tko tu koga je*e, ali u kojem je to univerzumu mobitel od 649 dolara jeftin?

 Skoro jednakih dimenzija nije isto kao jednakih dimenzija. Isto kao da ja tebi prodam auto bez jednog prozorskog stakla, ipak ima skoro sva stakla.  Pisao sam nekidan u drugoj temi o manjim mobitelima, ako postoji kritična masa koja ne želi veći mobitel, naći će se način da se toj masi udovolji. Sony ima neki compact flagship model sa 4,6 inča, nisu izumrli, još se ne daju :D

Jel ovo forsiranje i rast mobitela svake godina za pola inča normalno? Koji je smisao 6inčnog mobitela? Kupi odgovarajuću masku (etui, nešto treće) jer ti je ona prošla premala. Idući mobitel će biti još veći pa ti opet treba neka veća maska. Sad već polako možeš uzeti tablet, ali ne zaboravimo na torbicu u kojoj možeš nositi mobitel, treba i to kupiti jer više ne stane u nijedan džep normalnih dimenzija. Hoćeš slušati glazbu? Nema više "normalnog" utora za slušalice, evo ti adapter sa još malo kablova. Osobno, ne bih uzeo X. Ja sam više za manje modele, a i odbijam se prilagoditi ovom trendu. 4-4,5 inča, to je veličina ekrana koju želim koristiti. Valjda je proizvođač tu da ponudi kupcu ono što kupac želi kupiti, ne da kupac kupi ono što proizvođač smatra dobrim za sebe/profitabilnim. 

 

Pa kad im top model košta 999 dolara, onda 30 % popusta na sličan model zvuči kao dobra akcija. 

 

 

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.11.2017 1:14 (Cesc).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Cesc kaže...

 Skoro jednakih dimenzija nije isto kao jednakih dimenzija. Isto kao da ja tebi prodam auto bez jednog prozorskog stakla, ipak ima skoro sva stakla.  Pisao sam nekidan u drugoj temi o manjim mobitelima, ako postoji kritična masa koja ne želi veći mobitel, naći će se način da se toj masi udovolji. Sony ima neki compact flagship model sa 4,6 inča, nisu izumrli, još se ne daju :D

Jel ovo forsiranje i rast mobitela svake godina za pola inča normalno? Koji je smisao 6inčnog mobitela? Kupi odgovarajuću masku (etui, nešto treće) jer ti je ona prošla premala. Idući mobitel će biti još veći pa ti opet treba neka veća maska. Sad već polako možeš uzeti tablet, ali ne zaboravimo na torbicu u kojoj možeš nositi mobitel, treba i to kupiti jer više ne stane u nijedan džep normalnih dimenzija. Hoćeš slušati glazbu? Nema više "normalnog" utora za slušalice, evo ti adapter sa još malo kablova. Osobno, ne bih uzeo X. Ja sam više za manje modele, a i odbijam se prilagoditi ovom trendu. 4-4,5 inča, to je veličina ekrana koju želim koristiti. Valjda je proizvođač tu da ponudi kupcu ono što kupac želi kupiti, ne da kupac kupi ono što proizvođač smatra dobrim za sebe/profitabilnim. 

 

Pa kad im top model košta 999 dolara, onda 30 % popusta na sličan model zvuči kao dobra akcija. 

Relax, na tvojoj strani sam i zato sam i napisao "nitko nema namjeru da ih vrati" kao nešto što je negativno, mislio sam ćeš skužiti kaj mislim... Osobno koristim 5.4" mobitel i to mi je ok veličina jer ima fizičku tipkovnicu pa bih ionako uvijek tipkao s dvije ruke, ali apsolutno je sranje što više u svijetu mobitela ne postoji izbor ni po pitanju veličine ni nekih drugih stvari.

A realno 5 mm u visinu i 3 u širinu je puno manja razlika nego između 4.7" i 5.5" iPhonea gdje je to 20 mm u visinu i 11 u širinu, stoga rekoh skoro jednakih.

 

https://www.phonearena.com/phones/size/Apple-iPhone-X,Apple-iPhone-8,Apple-iPhone-8-Plus/phones/10414,10408,10411

 

Od držanja mobitela u džepu sam odustao još kad sam imao 5" mobitel, zato si kupiš torbicu i budeš fino metro kao ostatak svijeta Izbacivanje 3.5 mm utora je najveća glupost ikad i nema šanse da kupim mob bez njega dok god će drugačiji postojati, tako da fakat ne kužim zašto pišeš u odgovoru meni kao da sam ja rekao da je to ok.

14 godina
protjeran
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Cesc kaže...

 Skoro jednakih dimenzija nije isto kao jednakih dimenzija. Isto kao da ja tebi prodam auto bez jednog prozorskog stakla, ipak ima skoro sva stakla.  Pisao sam nekidan u drugoj temi o manjim mobitelima, ako postoji kritična masa koja ne želi veći mobitel, naći će se način da se toj masi udovolji. Sony ima neki compact flagship model sa 4,6 inča, nisu izumrli, još se ne daju :D

Jel ovo forsiranje i rast mobitela svake godina za pola inča normalno? Koji je smisao 6inčnog mobitela? 

 

 

 Ne raste nego je sad hit moronski i beskorisni omjer stranica od 18:9 (ili gore) pa ti se cini da rastu a zapravo se smanjuju. Klasican 16:9 5.5" ekran je veci povrsinom od iphoneovog 5.8", a sta je najbitnije, puno je siri.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
ansha kaže...
Cesc kaže...

 Skoro jednakih dimenzija nije isto kao jednakih dimenzija. Isto kao da ja tebi prodam auto bez jednog prozorskog stakla, ipak ima skoro sva stakla.  Pisao sam nekidan u drugoj temi o manjim mobitelima, ako postoji kritična masa koja ne želi veći mobitel, naći će se način da se toj masi udovolji. Sony ima neki compact flagship model sa 4,6 inča, nisu izumrli, još se ne daju :D

Jel ovo forsiranje i rast mobitela svake godina za pola inča normalno? Koji je smisao 6inčnog mobitela? 

 

 

 Ne raste nego je sad hit moronski i beskorisni omjer stranica od 18:9 (ili gore) pa ti se cini da rastu a zapravo se smanjuju. Klasican 16:9 5.5" ekran je veci povrsinom od iphoneovog 5.8", a sta je najbitnije, puno je siri.

 I to, da... I još gluplja fora, imaju zaobljene rubove pa tu izgubiš malo, ove debilne rupe k'o na iPX pa je i taj dio ekrana beskoristan... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,

Dao sam primjer sa staklima jer me je asociralo na marketinško uvaljivanje, kao razlika je neznatna, a zauzvrat dobivate brda i doline. 

Haha, ja se još borim za mobitele kompaktne veličine daljnji dio odgovora nije bio usmjeren protiv tebe, nego sam nastavio dalje općenito pisati. Nisi ti to rekao, ja sam samo nastavljao svoj tok misli 

 

ansha, ono što sam ja zdravo seljački rekao, ti si objasnio  

Why so serious?
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 2:16 (Cesc).
6 godina
neaktivan
offline
Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,1-in

Kako se gleda 16:9 videi na 18:9 ekranu?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Apple razmišlja o predstavljanju jeftinijeg 6,
Uzmes mobitel u ruku, okrenes ga horizontalno i pokrenes video. Nemoj zaboraviti otvoriti oci jer ak su ti zatvorene sumnjam da bus ikaj videl.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice