ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

poruka: 22
|
čitano: 5.843
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika".
12 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Čitajući tekst sam imao osjećaj da će cijena biti 400-600kn, a kad ono... Bome očito dugo ne pratim kretanje cijena matičnih ploča.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
14 0 hvala 5
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Da je cijena takva, onda bi naslov prije bio "Jeftinije ne može" :D

6 godina
neaktivan
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Zasto je nepodrzavanje RGB traka stavljeno pod negativno.

 
10 0 hvala 3
13 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

lol, z370 pro4 košta 20kn više

Moj PC  
8 0 hvala 4
12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Cijena paprena i ulazi lagano u segment low budget z370 ploca.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Ova ploča je sve samo ne povoljna i dobra kupovina.

 

 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
dva_ujutro kaže...

Zasto je nepodrzavanje RGB traka stavljeno pod negativno.

 Jer je to mogućnost koji se pojavljuje na svim jačim pločama. Dakle dodatna mogućnost, opcija koju korisnik može iskoristiti ako mu se RGB osvjetljenje sviđa. 

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Stjepanj kaže...
Cijena paprena i ulazi lagano u segment low budget z370 ploca.lp

 Slažem se da ulazi u segment budget Z370 ploča, ali razlog za to je što su Z370 ploče neočekivano jeftine. A to je zbog toga što Intel dugo nije imao u ponudi jeftinije čipsete za Coffee Lake, pa su proizvođači skresali cijene budget modela Z370 da privuku kupce. 

 

Ako pogledaš cijene ostalih H370 ploča vidjet ćeš da ova ASRockova nije ništa posebno skupa. Samo su budget Z370 ploče vrlo jeftine. 

 

Iz perspektive kupca koji ne kupuje K procesor, praktički je svejedno da li će kupiti H370 ploču ili Z370 ploču. Sa Z370 ima mogućnost overklokiranja ako se nekad odluči kupiti K procesor, a H370 mu je u startu jeftiniji (malo doduše) i nudi integrirani USB 3.1 Gen2. 

11 godina
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Denis kaže...
Stjepanj kaže...
Cijena paprena i ulazi lagano u segment low budget z370 ploca.lp

 Slažem se da ulazi u segment budget Z370 ploča, ali razlog za to je što su Z370 ploče neočekivano jeftine. A to je zbog toga što Intel dugo nije imao u ponudi jeftinije čipsete za Coffee Lake, pa su proizvođači skresali cijene budget modela Z370 da privuku kupce. 

 

Ako pogledaš cijene ostalih H370 ploča vidjet ćeš da ova ASRockova nije ništa posebno skupa. Samo su budget Z370 ploče vrlo jeftine. 

 

Iz perspektive kupca koji ne kupuje K procesor, praktički je svejedno da li će kupiti H370 ploču ili Z370 ploču. Sa Z370 ima mogućnost overklokiranja ako se nekad odluči kupiti K procesor, a H370 mu je u startu jeftiniji (malo doduše) i nudi integrirani USB 3.1 Gen2. 

 

Pa ako je tako zašto bi neko radije imao h370 nego z370 npr. asrock z370m pro4 ili msi z370 A-PRO ?

Neda mi se uspoređivat ali nije vljda ta h370 opremljenija od ove dvije ? Na stranu što ne podržava OC.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
A zamisli razlike usb 3.1 gen1 vs gen 2...ostalo sve isto kao i na svakoj jeftinijoj z370 ploci.lp
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Silent horror1992 kaže...
Denis kaže...
Stjepanj kaže...
Cijena paprena i ulazi lagano u segment low budget z370 ploca.lp

 Slažem se da ulazi u segment budget Z370 ploča, ali razlog za to je što su Z370 ploče neočekivano jeftine. A to je zbog toga što Intel dugo nije imao u ponudi jeftinije čipsete za Coffee Lake, pa su proizvođači skresali cijene budget modela Z370 da privuku kupce. 

 

Ako pogledaš cijene ostalih H370 ploča vidjet ćeš da ova ASRockova nije ništa posebno skupa. Samo su budget Z370 ploče vrlo jeftine. 

 

Iz perspektive kupca koji ne kupuje K procesor, praktički je svejedno da li će kupiti H370 ploču ili Z370 ploču. Sa Z370 ima mogućnost overklokiranja ako se nekad odluči kupiti K procesor, a H370 mu je u startu jeftiniji (malo doduše) i nudi integrirani USB 3.1 Gen2. 

 

Pa ako je tako zašto bi neko radije imao h370 nego z370 npr. asrock z370m pro4 ili msi z370 A-PRO ?

Neda mi se uspoređivat ali nije vljda ta h370 opremljenija od ove dvije ? Na stranu što ne podržava OC.

 

 ASRockova ploča je bolje opremljena od te MSI-jeve Z370. 

To što ne podržava OC nije uopće bitno ako kupuješ non-K procesor. Većina Coffee Lake procesora ne podržava overklokiranje. Ne dobiješ ni veću brzinu memorije na Z370 jer ona ovisi o tipu procesora. 

Sa Z370 pločom s druge strane dobiješ USB 3.1 Gen2 što je većini korisnika u prosjeku bitniji fičr nego da li podržava overklokiranje.

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Stjepanj kaže...
A zamisli razlike usb 3.1 gen1 vs gen 2...ostalo sve isto kao i na svakoj jeftinijoj z370 ploci.lp

 Da, zamisli, samo 10 puta razlika u performansama. :D 

OK, naravno da će malo ljudi koristiti USB 3.1 Gen2, ali će isto tako malo ljudi kupiti prvo jeftiniji proc, a onda kasnije kupiti K proc koji se može overklokirati i onda ga još ići overklokirati. Mislim da velika većina K procesora zapravo u praksi radi na standardnim taktovima jer korisnici ne žele ili ne znaju overklokirati. 

13 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Ja sam uzeo z370 pro4 sa i5 8400 (1000kn za proc). Ram mi radi na 3000mhz, stavio sam Xonar DG (puno bolji od onboard sranja) u PCI koji h370 nema i možda kupim kakav rabljeni 8600K/8700K kasnije. Napisao si da memorija ne radi sa slabijim procevima što nije točno. Po meni h370 po trenutnim cijenama nema smisla uzimati.

Moj PC  
5 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
dustY kaže...

Ja sam uzeo z370 pro4 sa i5 8400 (1000kn za proc). Ram mi radi na 3000mhz, stavio sam Xonar DG (puno bolji od onboard sranja) u PCI koji h370 nema i možda kupim kakav rabljeni 8600K/8700K kasnije. Napisao si da memorija ne radi sa slabijim procevima što nije točno. Po meni h370 po trenutnim cijenama nema smisla uzimati.

 OK, pošteno za memoriju. Koliko si dobio u odnosu na 2666 koliki je max na H370 platformi, to je druga priča. 

 

Stavio si Xonar DG u PCI slot. Super! Ali ne kužim kakve to veze ima s razlikom između H370 i Z370 ploča jer postojanje PCI utora na ploči ne ovisi o čipsetu već o implementaciji proizvođača odnosno koji si model ploče kupio. Ti si pretpostavljam birao ploču po tome da li ima ili nema PCI utore budući da imaš staru, a dobru zvučnu, ne?

 

Da li je za neke korisnike Z370 bolja kupnja? Jest za one koji žele nadograditi na K procesor kasnije. 

 

Svima ostalima je manje više svejedno odnosno čak im H370 ispada bolji je nešto manje košta, a vjerojatno ima USB portove posljednje generacije. 

 

I opet velim, Z370 ploče su previše jeftine. Da su se H370 ploče pojavile u isto vrijeme kad i Z370, cijena bi im bila jednaka, a Z370 ploče bi bile 900+ kuna. 

 

11 godina
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Denis kaže...

 

I opet velim, Z370 ploče su previše jeftine. Da su se H370 ploče pojavile u isto vrijeme kad i Z370, cijena bi im bila jednaka, a Z370 ploče bi bile 900+ kuna. 

 

 

To što su z370 jeftine ne opravdava 800kn za ovu ploču.

Iskreno meni ta ploča nema smisla pored ove gore dvije već spomenute z370 ploče. 

Da košta 600kn ajde de, ali ovako no way, nema logike.

 

13 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Ja sam govorio za PCI na h370 pro4, još uvijek mislim da se ne isplati jer z370 pro4 košta 20kn više, taj usb mi ništa ne znači. I uspoređujemo usb na z370 i h370, a b360 također ima usb 3.1 gen2. Onda je bolje uzeti b360 ili z370, h370 opet nema smisla.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 12:43 (dustY).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Denis kaže...
.... a vjerojatno ima USB portove posljednje generacije. 

 

...

 

jedino šta valja na toj h ploći je usb koji niko ne koristi jer svako kome triba takav prikljucak koristi thunderbolt koji je opet 10 puta bolji od usba a kompatibilan je s usbom tako da ako je na ploci thunderbolt može ic usb al obrnuto ne, kome ne treba takav prikljucak dobar mu je i usb 1.1.

16 godina
moderator
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Silent horror1992 kaže...
Denis kaže...

 

I opet velim, Z370 ploče su previše jeftine. Da su se H370 ploče pojavile u isto vrijeme kad i Z370, cijena bi im bila jednaka, a Z370 ploče bi bile 900+ kuna. 

 

 

To što su z370 jeftine ne opravdava 800kn za ovu ploču.

Iskreno meni ta ploča nema smisla pored ove gore dvije već spomenute z370 ploče. 

Da košta 600kn ajde de, ali ovako no way, nema logike.

 

 Dakle podrška za overklokiranje isključivo K procesora i par binova više podrške za takt memorije po tebi vrijedi 30%+ višu cijenu :D 

Bome nas je sve skupa Intel dobro istrenirao...

12 godina
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Oprosti ali jako me nasmijalo ovo:

, a vjerojatno ima USB portove posljednje generacije.

 

Ništa osobno, ali neznam kakve ovo veze ima s ičim u temi, jer ste naveli da je ovo ploca za one koji zele nesto "jeftinije", ako sam dobro razumio, takvima ce i USB 2.0 biti dovoljan.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika
Denis kaže... 

 Dakle podrška za overklokiranje isključivo K procesora i par binova više podrške za takt memorije po tebi vrijedi 30%+ višu cijenu :D 

Bome nas je sve skupa Intel dobro istrenirao...

 

Nisam rekao da vrijedi.

Dakle, ako već mogu za sitno više dobit ploču na kojoj se može klokat pa i tih par binova više zašto ju i ne bih i dobio pored te h370 ?

Ako ništa drugo sigurno ću lakše prodat danas sutra tu koja podržava OC i sigurno ću dobit više novca za nju no za ovu h370kad budu polovnjače.

Nije niko rekao da je ta ploča krš, ali imaš doslovno identičnih za manje para, npr. ASRock B360M Pro4.

Trebao si za "povoljnu klasiku" izabrat neku b360 do 650kn, a ne ploču koja košta skoro ko z370 i ne nudi ništa više sem tog USB 3.1 Gen2.

12 godina
protjeran
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

70kn nemoze nikako biti 30% skuplje...za 70kn vise dobis plocu za brutalan overkloking cpu-a, rama, jedan m2 manje i usb 3.1 gen 1 a ne gen2. Tu h370  moze samo tukac uzeti.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.6.2018 16:29 (Stjepanj).
Moj PC  
2 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
ASRock H370 Pro4 - Povoljna klasika

Pored Z370P-D3 ovo moraš bit debil uzet

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice