Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

poruka: 24
|
čitano: 9.710
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin".
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

Ja od medicine znam jedino ljubit' da prođe.

Ovi docovi savjeti će mi dobro doći.

morrisoN
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med

Ajde onda napravi usporedbu koja je metoda bolja za hemoroide - tvoja ili Docova.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
7 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

moj sused je ruzinav, će mu proć od vd četrdeseta?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

za 66 se uopće ne čudim. da nisam pušač, imao bih već 600 godina. 

 

67? dobro je znati kad kupujem navlake za podlaktice: br 46. 

 

68 je hm ... nekim saborskim uvaženim parazitima najmanja je stanica ona jedina mozgovna koju imaju, kad nije privremeno kod koleg(ic)e. 

 

69 > o, kako je lepo biti glup ... 

 

 

70:

- kremom za podočnjake namažite hemoroide. neće pomoći ali vam se možda svidi.

 

- ako imate putra na glavi, ne treba vam majmuneza.

 

- ljepilo je unešto ugodnije rješenje od klamerice. a i flaster dobro dođe.

 

- najviše se toga može vidjeti promatranjem.

 

- ako vaš partner ne voli crno donje rublje, operite ga.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sub 15.12.2018 11:07 (Ajar).
Moj PC  
9 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Docova metoda je za podocnjake, samo koristeći sredstvo protiv hemoroida.
morrisoN
14 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

Kratki CP sa jedne web stranice vezano za sekundano ljepilo...

 

When Not to Use Super Glue

Although using Super Glue might work in a pinch, experts say it can irritate the skin. Regular Super Glue has side effects that are not desirable for those using it for medical reasons. Not only does it irritate the eyes, throat, nose, and lungs, but it also damages the tissue surrounding a cut. To avoid these side effects, use a medical grade super glue meant specifically for minor cuts and scrapes.

 

 

E sad.... 

Infarkt... ma kakav god da je... od srca je.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

prvi put sad vidim ove bisere i išao ih od početka sve čitati. vrhunski i zabavno, nemoj stati doc

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
@doc
70/5
Ja to koristim ( na čuđenje svih koji me znaju) za ispucane prste. Svaku zimu pogotovo pucaju mi jagodice na uglovima noktiju, ne znam to opisati. Medicina mi nije našla lijeka mada imam kremica više od kakve mlade influencerice...
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
sbcreation kaže...

Kratki CP sa jedne web stranice vezano za sekundano ljepilo...

 

When Not to Use Super Glue

Although using Super Glue might work in a pinch, experts say it can irritate the skin. Regular Super Glue has side effects that are not desirable for those using it for medical reasons. Not only does it irritate the eyes, throat, nose, and lungs, but it also damages the tissue surrounding a cut. To avoid these side effects, use a medical grade super glue meant specifically for minor cuts and scrapes.

 

 

E sad.... 

 https://mayoclinichealthsystem.org/hometown-health/speaking-of-health/should-super-glue-be-in-your-first-aid-kit

E sad...

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
sbcreation kaže...

Kratki CP sa jedne web stranice vezano za sekundano ljepilo...

Čisti rez bez dodatnih oštečenja, kakav najčešće bude nakon paper cut-a i površinskog reza oštrim skalperom, ima tendenciju srasti jako brzo ako se osigura da se rana ne rastvara. Tu super ljepilo odradi dobar posao jer, uz uvjet da se rubovi drže stisnutim, niti ne prodire duboko u ranu, već ostane površinski pridržava površinski sloj kože da se rana ne rastvara i suši. Eventualna površinska iritacija, ukoliko osoba nije preosjetljiva ili alergična na sastojke ljepila, će uzrokovati manje problema nego zarastanje rane bez ikakvog tretiranja.

 

S druge strane, ovakva metoda nije prikladna za:

- kontaminirane rane

- rane s oštećenim rubovima (tupi nož, posjekotina nastala uz udarac, porezotina nazubljenim predmetom, ubodna rana i sl)

- duboke rane

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
odjavljen
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

Kad smo kod tih manjih ozljeda - imamo obicaj djeci kad udare glavu/lice od nesto bolno mjesto natrljati maslacem ili margarinom. Tome sam se jako cudio prije mozda 6-7 godina kad je jedna prijateljica trazila da joj brzo damo maslac kad joj se klinka udarila. Iz nekog razloga otok i masnice se ne pojavljuju (ili barem budu puno blazi) ako se mjesto brzo natrlja s time. Cinilo mi se kao placebo ali s obzirom da imam troje djece i dosta staza vec s njima cini mi se da stvar stvarno funkcionira.

Freak Show Inc.
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

Doktore daj nam ovdje (ili mi napišite u inbox) svoj FB profil. Ako može naravno.
Puno hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Envy kaže...

Doktore daj nam ovdje (ili mi napišite u inbox) svoj FB profil. Ako može naravno.
Puno hvala.

 

Ides prebaciti karton kod njega?

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

#69 - znaci uz malo truda svi mozemo biti kao PzKpfw

Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Friday kaže...
Envy kaže...

Doktore daj nam ovdje (ili mi napišite u inbox) svoj FB profil. Ako može naravno.
Puno hvala.

 

Ides prebaciti karton kod njega?

Ne bi bilo loše. Trenutni doktor mi je ujedno i kućni prijatelj pa mi ne da česta bolovanja. Na zadnjem bolovanju mi je napisala F43 šifru (ako se ne varam). Ja joj rekao da su mi kolege glupe i da doživljavam stress na poslu i ona meni fino F43 i 7 dana bolovanja. 

10 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med

@kerum

 

Da, tak' je. Zakaj, ne?

 

Morate se fokusirati na sebe i početi živjeti na način da radite sa ciljem da uvijek budete bolji od samih sebe u odnosu na proteklo vrijeme.

Prestanite živjeti tuđe živote, loviti ljude guštere, sotonizirati medicinu i znanost (ciljepljenje....), ostavite se ravnozemljaštva, ne gledajte TV kao zombiji, ne pratite šugave portale sa estradno-medijskim šljamom,  itd...

Počnite zdravo živjeti(fizička aktivnost+zdrava hrana), uglavnom izabacite sve toksične ljudi, stvari i pojave iz svog života i to je to.

 

Sreća je u osobnom rastu.

Nije ponekad lako, ali za sve dobre stvari u životu morate se potruditi. 

Sreća je za sve ljude.

 

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
6 godina
protjeran
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Envy kaže...

Doktore daj nam ovdje (ili mi napišite u inbox) svoj FB profil. Ako može naravno.
Puno hvala.

 aj, teško ga je pronaći, u tri strine.. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

no kad smo već kod hembaća, eo mojeg recepta, opako iskušanog. berem ljetima (srpanj) po savskom nasipu kantarion (gospina trava/gospa's grass). kako ne raste baš masovno, valja se potrudjeti i pronaći nakupinu. zajebano je zbog žute boje (iako je tamnija) a žutoga po livadama koliko hoćeš. beru se SAMO cvjetovi i pupoljci, a prsti često budu ljubičasti, i to što više. biljku pusti s milim bogom da ponovo procvjeta. tako nabrano natrpa se u staklenku (ja stavljam u trolitarsku za zimnicu) tak da budu guuuuuusto nabijeni a onda sve prelijem maslinovim uljem (stane malo više od litre u taj volumen). umjesto poklopca stavim dvostruki sloj gaze i ostavim na suncu 30 dana (+-), dok ulje ne dobije tamnocrvenu, skoro pa ljubičastu boju. potom se ulje procijedi (prvo kroz gazu na otvoru a poslije i tiskanjem) i pripravaque je spreman za pakšu. da, jebe me vožnja na biciklu. no dakle, pripravak nanosim tzv. blazinicama (iz DM-a) u maloj količini i očas se i bol i svrbež smire, a nakon par dana i sve prođe kao da se nije ni dogodilo.  jednako pomaže kod alergijskih divljanja kad te pikne kukac/kukica, a bogami i brzo smiri opekline (od sunca, meseca, špareta, plamenobacača ...). isplati se zajebavati s time jer ima široku uporabu. ni u apoteci nije skupo ali su pakiranja majušna. priča se i kako je čaj od kantariona ludnica. nije bolje od bunike ali ... 

 

doc?

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Envy kaže...
Friday kaže...
Envy kaže...

Doktore daj nam ovdje (ili mi napišite u inbox) svoj FB profil. Ako može naravno.
Puno hvala.

 

Ides prebaciti karton kod njega?

Ne bi bilo loše. Trenutni doktor mi je ujedno i kućni prijatelj pa mi ne da česta bolovanja. Na zadnjem bolovanju mi je napisala F43 šifru (ako se ne varam). Ja joj rekao da su mi kolege glupe i da doživljavam stress na poslu i ona meni fino F43 i 7 dana bolovanja. 

 Da nije mozda problem u tebi?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Jakovp kaže...
* * *

 Da nije mozda problem u tebi?

Pa naravno da jeste. Neću valjda kolegama otvoriti bolovanje?

 

Ovako ide priča:
Ja: "Ajmo ovako poredati Boxove: BMW redom G11/12, G30, G31, G3X, G3Y i F90, ond Audi B9 a ostatak Ekipe dalje: SEAT L3ON, SEAT SAP: 9XX, VW ARTEON, VW TIGUAN"

Kolege: "Gdje ćeš to raditi.. ja bi prvi se pogubio da mi sve BMW-ove poredaš na isto mjesto".

Ja: "Pa vidiš da se okrećeš kao balerina tražeči gdje je BMW G11/12 a gdje F90"
Kolege: "Neka, manje ja tako griješim"

Nekoliko sati kasnije ide skeniranje. Sve sistematski mora se kroz SAP provući:

 

Ja: "Koelga idi za drugi računar i ako kolegici bude bio otvoren Chrome, nemoj njoj gasiti njen Log, nego otvori Edge i tu se logiraj".

Kolega: "Aaaaaa...:"
Ja u sebi: "Bože mi pomozi".

Uzmem Laufkarte i odnesem ih za drugi računar: otvorim Edge i za 20 minuta skeniram sve...
Kolega: "To što si ti sad uradio, nitko nikada nije uradio u ovoj firmi".

Ja: "Pa isto je... imaš svopj ID, Pass, broj FAB-a i radno mjesto". Zapamti samo da je 700 BiH, 400 HT, 300 Slovenija, 100 Austrija a Indija, Argentina i Mexiko nas ne zanima.. zapravo ne zanima nas ništa osim broja 700 i 1562 sekcionog kruga."

Sat vremena kasnije uzmem ja ručni skener Symbol sa Windows Embedded Industry 8.1 Pro i opet se isto logiram i i fino sjedem i sistematski skeniram radne karte.

Dođe šef i kaće ovako: "Nemoj korisiti taj skener, on često griješi".

Meni u glavi samo ovo: "?!?!?!?!".

 

13:50 i 10 minuta do kraja radnog vremena... da gori fabrika ja ću se odlogirati kada na satu otkuca 14:00. Tolika frka nastane da šefa i njegovog šefa zaboli glava da ni Tramadoli ne pomažu...

 

.... eh... da su me saslušali.

 

A meni već 14:01 na umu samo koju ću seriju ili film pustiti na HBO GO kada dođem kući.

PS: Dođem nekoliko dana kasnije i vidim jednu stvar kako IT-ovac daljinski popravlja štampač, zapravo instalira drivere. Gledam i ne mogu da vjerujem: cijelo vrijeme on 64bitni driver pokušava da instalira na 32-bitnu mašinu.

to be continued....

14 godina
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

gledam Bih i HR na 90 I.Q prosjek. što je i za očekivati kao isti narod manje više. li eto to s budalama me ponukalo da dublje razmislim o tome. jer toliko ima pametnih i uber sposobnih u brojnim disciplinama, a opet gledaš oko sebe i vidiš toliko idiota. pa pomisliš da je 90 napuhano. no, ovi iz gornjeg dijela toliko dižu prosjek da ni toliki idioti ne mogu spustiti na niže od 90. što je samim tim opet područje ekstrema bez sredine, ili smo idioti ili baš pametni, zato se valjda toliko međusobno mrzimo. bilo unutar kvarta, grada, županije, zemlje. bilo sa najsrodnijim i bližim susjedima s istim jezikom. a religija je ionako nusprodukt gluposti pa je to razlika u toj kategoriji ionako i ne računam je posebno

Bolje ispasti budala nego iz vlaka
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
Ajar kaže...

no kad smo već kod hembaća, eo mojeg recepta, opako iskušanog. berem ljetima (srpanj) po savskom nasipu kantarion (gospina trava/gospa's grass). kako ne raste baš masovno, valja se potrudjeti i pronaći nakupinu. zajebano je zbog žute boje (iako je tamnija) a žutoga po livadama koliko hoćeš. beru se SAMO cvjetovi i pupoljci, a prsti često budu ljubičasti, i to što više. biljku pusti s milim bogom da ponovo procvjeta. tako nabrano natrpa se u staklenku (ja stavljam u trolitarsku za zimnicu) tak da budu guuuuuusto nabijeni a onda sve prelijem maslinovim uljem (stane malo više od litre u taj volumen). umjesto poklopca stavim dvostruki sloj gaze i ostavim na suncu 30 dana (+-), dok ulje ne dobije tamnocrvenu, skoro pa ljubičastu boju. potom se ulje procijedi (prvo kroz gazu na otvoru a poslije i tiskanjem) i pripravaque je spreman za pakšu. da, jebe me vožnja na biciklu. no dakle, pripravak nanosim tzv. blazinicama (iz DM-a) u maloj količini i očas se i bol i svrbež smire, a nakon par dana i sve prođe kao da se nije ni dogodilo.  jednako pomaže kod alergijskih divljanja kad te pikne kukac/kukica, a bogami i brzo smiri opekline (od sunca, meseca, špareta, plamenobacača ...). isplati se zajebavati s time jer ima široku uporabu. ni u apoteci nije skupo ali su pakiranja majušna. priča se i kako je čaj od kantariona ludnica. nije bolje od bunike ali ... 

 

doc?

Ima nas još koji beremo gospinu, iliti svetoivanovu travu kako ju englezi zovu jer cvate u to doba. Jesi vidio kad kako ima majušne rupice u listićima, vidi se kad kroz list pogledaš prema suncu.

 

Ti se jadan mučiš tražeći je po zagrebačkom nasipu i još je ono što ubereš zagađeno svim i svačim. U mom kraju na pustopoljinama raste kao posijana, dođi u berbu na ljeto.

15 godina
offline
Re: Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Med
shimano kaže...

* * * zato se valjda toliko međusobno mrzimo. bilo unutar kvarta, grada, županije, zemlje. bilo sa najsrodnijim i bližim susjedima s istim jezikom. * * *

Ja, tako mi života, ne mrzim nikoga niti imam sukob sa nekim. Smatram se građaninom Planete Zemlje, pa... gdje me život nanese. I u Zagrebu i u Beogradu i u Ljubavljani i u Sarajevu se osjećam kao kod kuće. jednako kao i što u Švicarskoj u St. Gallenu se također osjećam kao kod kuće.

 

Mržnja.. nema potrebe za tim, vuče lošu energiju, iscpljuje organizam. Na ćevape, i pivu kod mene su svi forumaši ovdje dobrodošli.. samo neka se jave kada budu bili u Tuzli.

Ima tu i nekih osjećaja zanimljivosti, recimo kada mi Jakovp pukne TD na svaki moj post bez nekog posebnog razloga.. gledaš ga ovako i pratiš situaciju. Nekada bude i smiješno a nekada i zanimljivo.

2 godine
neaktivan
offline
Bacanje medicinskog biserja by Doc (#14) - Medicin

Kad već spominjete hemoroide, nadam se da smijem objaviti koristan link: Kako liječiti hemoroide kod kuće? 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice