Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

poruka: 71
|
čitano: 19.012
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina".
13 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Ajde da jednom potez banaka ide i u korist ljudi (kolko god oni toga ne bili svjesni). Naravno, nema tu nekog altruizma, but still....

Moj PC  
9 27 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

I onda se ljudi žale kako su banke zločeste, pa zar nevidite kako su dobre i žele nas zaštiti od gubitaka.

Di ste bili kad ste stvarali svjetsku krizu, di ste bili kad je bila afera sa švicarcima, di ste bili 91.

 

EDIT na komentar iznad. Zar stvarno misliš da je bankama cilj zaštiti običnog čovjeka. Pa što više ti trošiš i ulaziš u veći dug to više oni imaju profita od toga. Korištenjem alternativnih metoda plaćanja izbijaš njima novac iz džepa.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 13:18 (naPerk777).
 
41 1 hvala 2
16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

I krv svoju za kripto boju!!!

 

\o/\o/\o/\o/\o/

Intel i5 2550K;Asus Maximus IV Gene-Z/Gen3; GSkill 2X4 Gb 1600 Mhz;Sapphire ATI Radeon 5850 1 Gb;Hdd Samsung F3 1 Tb X 2
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Chronosus kaže...

Ajde da jednom potez banaka ide i u korist ljudi (kolko god oni toga ne bili svjesni). Naravno, nema tu nekog altruizma, but still....

 Je, jadni naivni bankari nisu ničeg svjesni. Stave te neke zabrane nasumično i na kraju to ispadne u korist ljudi

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
15 godina
odjavljen
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Nisam niti znao da se moze uci u banku i reci, eto dizem namjenski kredit za kupnju bitcoina .

Ova 'devalvacija' bitcoina od strane drzava i banaka me podsjeca na kuhanje zabe. Lagano 'podgrijavas' da ne bi pobjegla, a kada shvati sto se dogdilo, kuhana je.

Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

banksterska zavjera, nećete vi kupovati kriptovalute koje mi ne možemo kontrolirati,  onda ne možemo povećavati dug cijelom svijetu i printati pare po želji 

Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
naPerk777 kaže...

I onda se ljudi žale kako su banke zločeste, pa zar nevidite kako su dobre i žele nas zaštiti od gubitaka.

Di ste bili kad ste stvarali svjetsku krizu, di ste bili kad je bila afera sa švicarcima, di ste bili 91.

 

EDIT na komentar iznad. Zar stvarno misliš da je bankama cilj zaštiti običnog čovjeka. Pa što više ti trošiš i ulaziš u veći dug to više oni imaju profita od toga. Korištenjem alternativnih metoda plaćanja izbijaš njima novac iz džepa.

 

Da ponovim, taj potez sigurno nije iz altruizma ali činjenica je da je puno ljudi prije 2 mjeseca bacalo sve što ima, i još bitnije - nema u kriptose bez imalo razmišljanja. Takvi su sad u žešćoj banani, a onda u panici idu povlačiti ono što je ostalo umjesto da igraju igru na dulje. Zato kažem, ovo donekle sprijećava ljude da se ubuduće ne ubace u govna iz kojih neće moći ni znati isplivati. Prvo pravilo ulaganja u kriptose: ulaži ono što možeš izgubiti.

15 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Kako te banke žele uništiti BTC. Jedini razlog zašto to rade (krađe se događaju i bez btc) je da što više produže razdoblje pada bitcoina. Jer sad je jako dobar trenutak za ulaganje.

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

mislim te banke stvarno nisu fer, netko speglao na VISU par k$ na coine, i sad glumi budalu kad treba platiti račun, a zla banka neće primi coine koji sad vrijede duplo manje k$ od cifre koju je netko popeglao na VISU...

ahhh ti zli ljudogušterski banksteri...

Moj PC  
4 3 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Chronosus kaže...
naPerk777 kaže...

I onda se ljudi žale kako su banke zločeste, pa zar nevidite kako su dobre i žele nas zaštiti od gubitaka.

Di ste bili kad ste stvarali svjetsku krizu, di ste bili kad je bila afera sa švicarcima, di ste bili 91.

 

EDIT na komentar iznad. Zar stvarno misliš da je bankama cilj zaštiti običnog čovjeka. Pa što više ti trošiš i ulaziš u veći dug to više oni imaju profita od toga. Korištenjem alternativnih metoda plaćanja izbijaš njima novac iz džepa.

 

Da ponovim, taj potez sigurno nije iz altruizma ali činjenica je da je puno ljudi prije 2 mjeseca bacalo sve što ima, i još bitnije - nema u kriptose bez imalo razmišljanja. Takvi su sad u žešćoj banani, a onda u panici idu povlačiti ono što je ostalo umjesto da igraju igru na dulje. Zato kažem, ovo donekle sprijećava ljude da se ubuduće ne ubace u govna iz kojih neće moći ni znati isplivati. Prvo pravilo ulaganja u kriptose: ulaži ono što možeš izgubiti.

 Ne shvaćaš nešto. Ovo nije potez da selektivno ograničavaju , npr ljudima kojima je izdavanje kredita visokorizično i postoji mogućnost da neće moći otplatiti dug, nego svima bez obzira na kreditnu sposobnost.

Ukoliko je banka izdala i odobrila mu tu kreditnu karticu on bi je treba moći korisiti na koje god stvari (uzevši u obzir DOPUŠTENE LIMITE).

Ovo što oni rade je smijurija. Što ne zabrane kupovinu karticama u McDonaldsu jer loša prehrana uzrokuje zdravstvene probleme? Što ne zabrane ulaganje u visokorizične fondove?

Nije banka regulatorna jedinica koja bi smjela odlučivati o takvim stvarima ali očito je u kakvom je svijet stanju i ko ima moć!

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 13:56 (naPerk777).
9 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Banke i oružje su najveće zlo ove planete, više od tog ne smijem napisati jer uvijek ode u raspravu s ljudima gdje TV, stranka, vjera ili nešto treće razmišlja za njih umjesto vlastitog mozga.

Rezultat bude da tada (super)moderatori djele kartone sve u 16, iako su nekad i oni u opisanoj skupini s kojom raspravljam.

 
4 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Ne bune se kad stučeš lovu na kurve i janjetinu...

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 14:27 (Snijele).
Moj PC  
11 0 hvala 0
10 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Joj molim vas. Fućka se bankama za bitcoine i ljude, njima je da ne izgube hrpetinu love od ljudi koji su nakupovali bitcoine i onda izgubili novce pa ih ne mogu vratiti.

 

Slično kao i u hrvatskoj gdje je masa ljudi uzimala nenamjenske kredite u švicarcima pa kasnije nisu ni lipu mogli vratiti. I ne samo u švicarcima. 

 

Da sam ja vlasnik banke i ja bi sam sebe zaštitio na ovaj način.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
18 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Entry Point kaže...

Joj molim vas. Fućka se bankama za bitcoine i ljude, njima je da ne izgube hrpetinu love od ljudi koji su nakupovali bitcoine i onda izgubili novce pa ih ne mogu vratiti.

 

Slično kao i u hrvatskoj gdje je masa ljudi uzimala nenamjenske kredite u švicarcima pa kasnije nisu ni lipu mogli vratiti. I ne samo u švicarcima. 

 

Da sam ja vlasnik banke i ja bi sam sebe zaštitio na ovaj način.

to sam i ja napisao u svom postu

vjerovatno je telad koja je popeglala cijele limite sa VISE na coine počela kasniti s plaćanjem dospjelih računa, pa se sad ekipa čudi što i kako...

Baš bi banka sebi uskraćivala čisti profit od tog prometa da nema valjanog razloga... 

 

16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Banke posluju na nacin da sa korisnikom potpisu ugovor u kojem je sve fino definirano i jasno. Problem je kaj ljudi ne citaju ugovore ili ne znaju s novcem, a kad se desi kriza ili neko sranje onda je banka kriva jer je njoj u interesu da te unisti.

Isto tako vidim da ljudi fantaziraju kak se banke boje alternativnih nacina placanja pa im se gace tresu jer je jedan lik u svemiru platil nekaj legalno sa bitcoinom. Je right.
bitcoin je bil zamisljeni da se ljudi maknu od paypala, westernuniona i ostalih cigana a sve je propalo jer su neki ljudi skuzili da ako nalozis dovoljno budala da investira u babl da mozes dici masnu lovu. Fino su napumpali bitcoin i unistili mu svrhu jer su transakcije skupe i traju u nekim slucajevima danima. Bitcoin je zesce failao i sad kad se ekipa obogatila na ofcama fino ispuhuju balon.

Paypal nije jeftin, banke nisu jeftine ali si siguran i nude neke oblike osiguranja, kad ti neko mazne kreditnu fino ju ugasis, neko ti mazne novcanik, nazoves banku i nikom nist. Neko ti mazne Bitcoin wallet ili provali u online wallet puf odu milijarde i tvoji novci.

Jedinu cryptovalutu koju mislim koristit je ona koju izda moja banka jer s njom mogu na sud, kod nje sam ujedno i osiguran od krade ili prevare. Do daljnjeg budem chilal sa svojim sugavim MasterCardom i Maestro karticom jer njima bas nista ne fali a mogu kupiti sve legalno na svijetu.

Banke i oruzje su najvece zlo ove planete :)
Najvece zlo su korumpirani politicari koje banke, farmaceuti, proizvodaci oruzja, dodaj granu gospodarstva, podmazuju pa imamo sranja. Banka ko biznis radi po zakonu i u okvirima zakona a na tebi ko krajnjem korisniku je da biras ako oces njihovu uslugu ili ne.

Ima ko od vas mudraca da je punoljetan, posjeduje auto i svoju nekretninu koji je kupio smrdljivim bankarskim kreditom ili ste svi negdi doma sa starcima zivite na tudi racun?

Kak tocno da si ja sa tim virtualnim novcem dignem kredit i kupim kucu? Kaj bi trebal sparat 25 godina ko podstanar da u penziju odem sa vlastitom kucom? Kak da kupim TV koji trebam jer je stari crkel a nemam za tv i necu cekat sljedecu placu? Gdi da si kupim za jesti sa fakin bitcoinom? Koji to vrtic ili bolnica prima cryptobullshit?
13 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
naPerk777 kaže...
Chronosus kaže...
naPerk777 kaže...

I onda se ljudi žale kako su banke zločeste, pa zar nevidite kako su dobre i žele nas zaštiti od gubitaka.

Di ste bili kad ste stvarali svjetsku krizu, di ste bili kad je bila afera sa švicarcima, di ste bili 91.

 

EDIT na komentar iznad. Zar stvarno misliš da je bankama cilj zaštiti običnog čovjeka. Pa što više ti trošiš i ulaziš u veći dug to više oni imaju profita od toga. Korištenjem alternativnih metoda plaćanja izbijaš njima novac iz džepa.

 

Da ponovim, taj potez sigurno nije iz altruizma ali činjenica je da je puno ljudi prije 2 mjeseca bacalo sve što ima, i još bitnije - nema u kriptose bez imalo razmišljanja. Takvi su sad u žešćoj banani, a onda u panici idu povlačiti ono što je ostalo umjesto da igraju igru na dulje. Zato kažem, ovo donekle sprijećava ljude da se ubuduće ne ubace u govna iz kojih neće moći ni znati isplivati. Prvo pravilo ulaganja u kriptose: ulaži ono što možeš izgubiti.

 Ne shvaćaš nešto. Ovo nije potez da selektivno ograničavaju , npr ljudima kojima je izdavanje kredita visokorizično i postoji mogućnost da neće moći otplatiti dug, nego svima bez obzira na kreditnu sposobnost.

Ukoliko je banka izdala i odobrila mu tu kreditnu karticu on bi je treba moći korisiti na koje god stvari (uzevši u obzir DOPUŠTENE LIMITE).

Ovo što oni rade je smijurija. Što ne zabrane kupovinu karticama u McDonaldsu jer loša prehrana uzrokuje zdravstvene probleme? Što ne zabrane ulaganje u visokorizične fondove?

Nije banka regulatorna jedinica koja bi smjela odlučivati o takvim stvarima ali očito je u kakvom je svijet stanju i ko ima moć!

 

Kako su banke pohlepna đubrad tako su i ljudi isto to. Koliko ja znam banke ti i tako mogu odbiti kredit bez nekog posebnog obrazloženja ako im se nešto sviđa, tak da ovo nije neka iznimka. Ako smatraju da nećeš moći otplaćivati taj kredit neće ti ga odobriti bez obzira za što bio. A ako je razlog ulaganje u kriptovalute, sumnja je potpuno opravdana.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
NEW_MAN kaže...


Kak tocno da si ja sa tim virtualnim novcem dignem kredit i kupim kucu? Kaj bi trebal sparat 25 godina ko podstanar da u penziju odem sa vlastitom kucom? Kak da kupim TV koji trebam jer je stari crkel a nemam za tv i necu cekat sljedecu placu? Gdi da si kupim za jesti sa fakin bitcoinom? Koji to vrtic ili bolnica prima cryptobullshit?

Nemoj sad ti tu bacat neke logika fore kad je svima jasno da su u pitanju ljudi gušteri i bilderberg tajno društvo.

 

Inaće, šparanje i kupnja kuće prije mirovine ili kredit ovisi čisto o matematici, a ovisi o cijeni kredita i kretanju cijena najma. Prije nekih 5-7 god je bilo definitivno bolje biti podstanar, a danas ne znam, trebalo bi malo razradit matematiku, ali krediti su kod nas još uvijek skupi.

 

16 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Kod mene je kamata na stambeni kredit 1,5% ili 2,5% fixno. Najam stana koji je u pola manji od kuce koju mislim kupit je oko 500 eura. Za 1500 na ne znam 25 godina mogu kupit kucu i otici u penziju sa NULA opterecenja jer budem otplatil kredu. Nekretnina ne bude izgubila na vrijednosti i mislim je prodat onaj dan kad zavrsim u penziji jer klinci odavno ne budu u kuci pa mi niti ne treba. Za lovu od kuce kupim stan ili dva a rest zdrobim na gluposti, eventualno dam djeci da razjebu. Fino budem u penziji bez kredita, od viska love koja ostane od prodaje kuce mogu kupit auto svakih 10 godina dok ne umrem, znaci jednom lol.

Cryptovalute su super zamisljene i kad postanu mainstream ja budem prvi koji ih budem koristil. Znaci Wallet i gore denem kolko mi treba za neku kupovinu pa kad sfali dokupim jos, ali sad kak je situacija gdi svaki drek kupuje pa prodaje da zaradi na rastu ili padu u biti unistava svrhu. Kad budem mogel natankat auto, kupit u duckasu nekaj ili otici na godisnji a samim time zasparam 5% ili 10% kolko uzimaju banke, onda budem pocel aktivno koristit cryptovalute. Dok ne dojdemo do te tocke cisto me zaboli za cryptovalute, rastove i padove istih jer nemam novaca za zajebavat se snjima. Imate Forex vec desetljecima i isti k ko s tim cryptovalutama ali sad su one IN pa se upumpava lova. Jos jedan balon u nizu gdi su neki zgrnuli lovu prek noci a neki i ne. Na kraju dana su krive zloceste banke jer je njima u interesu da bankrotirate jer onaj koji nema novaca da placa za njihove usluge te im generira dobit je najbolja musterija, kaj ne?
12 godina
neaktivan
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Znam puno više ljudi koje su banke otjerale u bankrot nego ljudi koje je u bankrot otjerao bitcoin. 

Također, nisam vidio da interventna policija izbacuje obitelji na cestu radi kriptovaluta, ali radi banaka jesam.

 
0 11 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Banke nisu nikog otjerale u bankrot. Financijski nepismeni ljudi sami sebe otjerali su u bankrot. Najbolja stvar koja se banki može dogoditi je da posluje sa financijski stabilnom osobom, a ne da je otjera u bankrot. Ako je to njima cilj i sve nas bankrotiraju - sa kime će poslovati? Ljudima gušterima?

 

Znao sam da će u ovoj temi biti hrpa revolucionarskih postova... i budala, opet je idem čitati.

What could possibly go wrong?
16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Zvučiš kao političar populista. Kreditiranje je masovnija pojava i uglavnom se radi o većim sumama nego kod "ulaganja" u kriptovalute, koje su ionako do skora skoro isključivo rasle, te se nije imalo kad ni propasti na njima. Npr kolega je shebao 2000-3000€ na neki shitcoin, ali to još nije toliko strašno. Ali lako može biti da cura koja je pre 10 dana kupila 100 GPU-ova odjednom bude među prvima koji su se izbiljnije opekli.

 

A kad pričamo o tome kako "banke izbacuju ljude na ulicu", banka koja dođe u situaciju da se od nekog naplaćuje aktiviranjem hipoteke se za*ebala u proceni kad mu je izdala kredit, i to joj je poslednje sredstvo za kojim će posegnuti kad pokušava da naplati kredit, uvek će radije ponuditi refinansiranje. Dakle, to je apsolutno pretposlednja stvar koju je banka htela (poslednja je, razume se, da odustane - to se ipak ne dešava).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Financijski nepismeni ljudi misle da su krediti otplativi. To što Pero Perić može vratiti pojedini kredit, ljudi izvlače pogrešan zaključak da su svi krediti otplativi. Međutim, kada se situacija pogleda iz šire perspektive, vidi se da je to nemoguće.

Da li će Amerika ikada vratiti svoje kredite? Da li će Hrvatska vratiti? A Danska? Njemačka? Japan? Kina? Kanada? Bosna? Slovenija? Britanija? Srbija? 

Ako se krediti mogu vratiti, što ih ne vrate? 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Ivan(4) kaže...

Zvučiš kao političar populista. Kreditiranje je masovnija pojava i uglavnom se radi o većim sumama nego kod "ulaganja" u kriptovalute, koje su ionako do skora skoro isključivo rasle, te se nije imalo kad ni propasti na njima. Npr kolega je shebao 2000-3000€ na neki shitcoin, ali to još nije toliko strašno. Ali lako može biti da cura koja je pre 10 dana kupila 100 GPU-ova odjednom bude među prvima koji su se izbiljnije opekli.

 

A kad pričamo o tome kako "banke izbacuju ljude na ulicu", banka koja dođe u situaciju da se od nekog naplaćuje aktiviranjem hipoteke se za*ebala u proceni kad mu je izdala kredit, i to joj je poslednje sredstvo za kojim će posegnuti kad pokušava da naplati kredit, uvek će radije ponuditi refinansiranje. Dakle, to je apsolutno pretposlednja stvar koju je banka htela (poslednja je, razume se, da odustane - to se ipak ne dešava).

 Nije se banka zaj*bala u procjeni, nego je to točno ono što žele. Bankama ne treba novac, banke multiplikacijom kredita i depozita ga proizvedu koliko žele. Njima trebaju stvarne stvari - zemljišta, autoceste, zgrade itd. 

16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Najčešće zato što ljudi/kompanije/države počnu zarađivati manje nego kad su kredit uzeli, ili zato što investiraju u nešto što im ne donese (dovoljan) prihod. Amerika za sada svoje kredite vraća, kao i ostale zemlje koje si naveo.

 

EDIT: Ne, ne trebaju im kuće, njima upravo trebaju pare. Ja sam elektroinženjer, ali sedim u firmi sa nekoliko bivših revizora i bivšim CFO-om jedne banke, tako da im verujem na reč.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 16:45 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
NEW_MAN kaže...
Banke posluju na nacin da sa korisnikom potpisu ugovor u kojem je sve fino definirano i jasno. Problem je kaj ljudi ne citaju ugovore ili ne znaju s novcem, a kad se desi kriza ili neko sranje onda je banka kriva jer je njoj u interesu da te unisti.

Isto tako vidim da ljudi fantaziraju kak se banke boje alternativnih nacina placanja pa im se gace tresu jer je jedan lik u svemiru platil nekaj legalno sa bitcoinom. Je right.
bitcoin je bil zamisljeni da se ljudi maknu od paypala, westernuniona i ostalih cigana a sve je propalo jer su neki ljudi skuzili da ako nalozis dovoljno budala da investira u babl da mozes dici masnu lovu. Fino su napumpali bitcoin i unistili mu svrhu jer su transakcije skupe i traju u nekim slucajevima danima. Bitcoin je zesce failao i sad kad se ekipa obogatila na ofcama fino ispuhuju balon.

Paypal nije jeftin, banke nisu jeftine ali si siguran i nude neke oblike osiguranja, kad ti neko mazne kreditnu fino ju ugasis, neko ti mazne novcanik, nazoves banku i nikom nist. Neko ti mazne Bitcoin wallet ili provali u online wallet puf odu milijarde i tvoji novci.

Jedinu cryptovalutu koju mislim koristit je ona koju izda moja banka jer s njom mogu na sud, kod nje sam ujedno i osiguran od krade ili prevare. Do daljnjeg budem chilal sa svojim sugavim MasterCardom i Maestro karticom jer njima bas nista ne fali a mogu kupiti sve legalno na svijetu.

Banke i oruzje su najvece zlo ove planete :)
Najvece zlo su korumpirani politicari koje banke, farmaceuti, proizvodaci oruzja, dodaj granu gospodarstva, podmazuju pa imamo sranja. Banka ko biznis radi po zakonu i u okvirima zakona a na tebi ko krajnjem korisniku je da biras ako oces njihovu uslugu ili ne.

Ima ko od vas mudraca da je punoljetan, posjeduje auto i svoju nekretninu koji je kupio smrdljivim bankarskim kreditom ili ste svi negdi doma sa starcima zivite na tudi racun?

Kak tocno da si ja sa tim virtualnim novcem dignem kredit i kupim kucu? Kaj bi trebal sparat 25 godina ko podstanar da u penziju odem sa vlastitom kucom? Kak da kupim TV koji trebam jer je stari crkel a nemam za tv i necu cekat sljedecu placu? Gdi da si kupim za jesti sa fakin bitcoinom? Koji to vrtic ili bolnica prima cryptobullshit?

 Lako je tebi pricati kada zivis u Austriji sve ti je divno i krasno. Jesi ti uzeo koji kredit u svicarcima? Sta kazes na to bas me zanima. Mi smo auto uzeli i otplatili ga... No zadnje 2 godine ako se ne varam smo ga placali 700 kn mjesecno vise nego sto je bilo prvih par godina... Mislis da to nije namjesteno, ye right... sve su ubjedivali da su svicarci med i mlijeko. To sto postoje ljudi kojima nije u interesu vracati kredit je drugi par rukava.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Amerika nikada neće vratiti svoj kredit. Također američke federalne rezerve imaju zakonsko pravi tiskati novac bez pokrića, još od doba Nixona. Njihova središnja banka je iznad njihovih sudova i senata i ne podliježu reviziji niti zakonima. Doslovno printaju novac bez pokrića. Niti jedna država ne može vratiti svoje kredite. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina
Ivan(4) kaže...

Najčešće zato što ljudi/kompanije/države počnu zarađivati manje nego kad su kredit uzeli, ili zato što investiraju u nešto što im ne donese (dovoljan) prihod. Amerika za sada svoje kredite vraća, kao i ostale zemlje koje si naveo.

 

EDIT: Ne, ne trebaju im kuće, njima upravo trebaju pare. Ja sam elektroinženjer, ali sedim u firmi sa nekoliko bivših revizora i bivšim CFO-om jedne banke, tako da im verujem na reč.

 To je kao da alkoholičaru vjeruješ na riječ da je alkohol dobar za zdravlje.

16 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Sad si već očigledno u sukobu sa činjenicama.

 

Amerika konstantno podiže nove kredite, ali isto tako uredno vraća sve postojeće. Vraća ih delom iz novih kredita, delom "štampanjem" dolara, a najviše time što ima najveću ekonomiju na svetu, koja trenutno raste i koja za sada može da servisira taj dug.

 

EDIT: Osim što ne pričamo o alkoholičarima, nego o zdravim, pametnim i normalnim ljudima koji jako dobro znaju o čemu pričaju, i koji ne pokušavaju da mi uvale bilo šta nego su moje kolege (i od kojih je ionako samo jedna koleginica bivši bankar - revizor i bankar nije ista stvar).

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.2.2018 17:01 (Ivan(4)).
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Ljudima su još uvijek toliko ne shvatljive kriptovalute, "nece to tako radit bez kontrole i ljudi iza tog". To je vjerojatno govorila i pošta prije e-maila.

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bankari ponovno ruše cijenu bitcoina

Ja sam u sukobu sa činjenicama, a ti upravo potkrepljuješ moju tvrdnju. Znači amerika štampa pare bez pokrića i time vraća dio duga. Drugim državama je to zabranjeno. 

Naravno da im ekonomija raste kada štampaju dolar. 

Kako amerika uredno vrača svoje kredite ako im je vanjski dug preko 19 BILIJUNA dolara? 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice