Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

poruka: 17
|
čitano: 5.384
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan".
11 godina
protjeran
offline
Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

 
7 20 hvala 0
8 godina
offline
Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

od pocetka postojala je neka sumnja u kvalitet ove igre , oni koji su je preorderali i narocito  oni koji su je kupili nakon izlaska i platili full cijenu ne zasluzuju refund !

 

Ja volim bethesdine Falloute jer su to u stvari po gameplayu postapokalipticni TES-ovi,volim tu vrstu gameplaya i cijeli koncept  ,meni su to najduze i najvise igrane igre ali ovaj Fallout 76 je ocito debakl i smece od igre ! Zalosno !

waaagh
 
7 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

Ako napravis neigrivu igru, da, trebao bi vratiti novac kao sto ce na kraju i Bethesdea vratiti

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
11 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

 sa igricom ti je isto kao i sa hardwareom, ja kupim monitor, iskoristim ga 5 dana, vidim da mi ne pase i vratim nazad uz moje troskove slanja, ali vratim ga i refundira mi se novac, sve po zakonu!!!

zasto bi za igrice bilo drugacije? probam, odigram nekoliko levela/sati, vidim da ne pase i vratim ti ju!

to je rizik poslovanja, ako mislis da nije to ok, nemoj poslovati na trzistu!

 

A ovi koji su propali nisu propali zbog onih 30%, nego ocitog neuspijeha iliti nekonkurentnosi na slobodnom trzistu!

 

 

quit!

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.11.2018 20:22 (LudaRajcica).
12 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

 

Refund ne funcionira tako. Ne možeš završiti igru i onda je vratiti i tražiti refund. Steam recimo nudi refund unutar 14 dana i ako si igrao igru manje od dva sata. Ako si je igrao više od toga, nemaš pravo na refund. I to je u redu i tako bi trebalo i biti. 

 

Btw. ako je 30 posto ekipe tražilo refund za neku igru onda definitivno nije bila odlična. I ne znam gdje su to mogli dobiti refund nakon što je igra završena i odigrana.

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
15 godina
online
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

Apsolutno je nebitno sto si, doslo je vrijeme kada polovnu/rabljenu stvar ne mozes prodati, a da ti klijent/kupac ne trazi neki oblik garancije kao privatnoj osobi. Navedi mi jednu ozbiljnu firmu ili uslugu gdje ne mozes zatraziti povrat novaca ako ti se ne dopadne pondeno odnosno odradeno (ako ne povrat novca, onda zamjena za drugu uslugu/robu ili ponovni pokusaj/nova revizija). Pocevsi od restorana, frizera pa sve do "refurbishiranih" proizvoda. Trebao bi biti jos zahvalan sto se pojedinac ipak odlucio za kupovinu tvog proizvoda, a ne odmah u startu okrenuo piratstvu... neki bi bubreg dali za to da im netko moze garantirati uspjeh na trzistu.


BTW gotovo da smo zaboravili za pojam: "demo".... toliko o tome. Za vecinu tih studija je bilo dobro argumentiranih i opravdanih razloga zasto su mnogi masovno trazili refund.

 

Ukratko, ponekad se tesko probit na trzistu cak i uz dobro ideju/realizaciju, a gdje si tek sa svima nam mrskim "skartom". Kljuc je u obostranom zadovoljstvu, ne mozes ti ocekivati nesto od drugih, a da pritom ne das nista zauzvrat.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
15 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

Što je najbolje kod Fallouta 76 bi oni i direktno mogli znati tko je koliko igre odigrao i razumno bi bilo da ako netko nakon nekoliko sati zaključi da je proizvod smeće i da je efektivno pokraden -- jer se Bethesda ovaj put naobećavala hrpetinu stvari koje ili ne postoje ili postoje u obliku koji funkcionira samo u njihovoj glavi i izdala igru koja je trebala biti odgođena još godinu dana s ovom količinom tehničkih problema -- da bi morao moći vratiti proizvod koji ne radi kako treba niti nije ono što je reklamirano.

Usput - demo igre je predstavljen kao beta dva tjedna pred izlazak igre što je varanje kupaca jer u ta dva tjedna nema šanse da naprave neke bitne izmjene, a da su rekli odmah da je to demo prodaja im ne bi bila kakva je i bila jer bi ljudi znali da su to greške, bugovi, propusti i logike koje su 'završena' igra koju kupuju.

Nema obrane za Bethesdu ovaj puta koja ikako drži vodu.

Pogotovo za ovaj povrat kad pogledaš kako drugi rade povrat u smislu da imaš dan, dva od downloada ili slično -- kako ćeš vidjeti da nešto uistinu ne radi ako nisi pokrenuo? A za ove koji su propali jer su, po tvome napisu, vraćali ljudima novce nakon što su ovi baš završili igru -- to je njihov propust ...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
LudaRajcica kaže...
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

 sa igricom ti je isto kao i sa hardwareom, ja kupim monitor, iskoristim ga 5 dana, vidim da mi ne pase i vratim nazad uz moje troskove slanja, ali vratim ga i refundira mi se novac, sve po zakonu!!!

zasto bi za igrice bilo drugacije? probam, odigram nekoliko levela/sati, vidim da ne pase i vratim ti ju!

to je rizik poslovanja, ako mislis da nije to ok, nemoj poslovati na trzistu!

 

A ovi koji su propali nisu propali zbog onih 30%, nego ocitog neuspijeha iliti nekonkurentnosi na slobodnom trzistu!

 

 

quit!

Nije bas. Poredi sa necim slicnijim, recimo sa nekim Bluray filmom. Da li bi bilo ok da kupis bluray film, ili vise njih, odgledas sve, i onda vratis nazad i hoces novac nazad ?

Mozda je i ok po zakonu, iskreno ne znam, ali je bolje poredjenje nego monitor koji te treba sluzit godinama.

9 godina
neaktivan
offline
Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

Pa ti kupuj prije nego izade. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

Cini mi se da ste skrenuli s kolosijeka. Ljudi hoce povrat novaca jer im igra ne radi kako treba ili uopce.

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downloadan

A zasšto uopće kupovati igru u digitalnom obliku kada ju poslije ne možeš prodati. Bezveze bačen novac a budala hvala bogu ima koliko voliš. Kupiš igru odigraš jednom ili dva puta i šalješ dalje. Što bi trebao skupljati igre na Steamu i ovako ih imam preko 50, to više ne budem radio. Još ako ti se igra ne svidi eto ti bačenih 60 €. Zato uključite mozak prije nego kupujete igre. 500 kn ne raste na drvetu i takvo glupo bacanje novaca je posve neekonomično. Da ne kažem da su cijene sa nekadašnjih 30 € sada već na 60 a tome se ne vidi kraja jer cijene samo rastu. Naravno možeš čekati da igra postane stara pa ju kupiti u pola cijene no koga to onda više zanima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 12:28 (SMECHAR).
 
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Kant kaže...
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

Ako napravis neigrivu igru, da, trebao bi vratiti novac kao sto ce na kraju i Bethesdea vratiti

 Problem ovdje nije da je igra neigriva već da je nedovršena. Definitivno sam protiv takve prakse od strane izdavača da zbrda zdola žele izdati nedovršeni proizvod pa ga onda krpaju no iskreno, svi koji su kupili nedovršeni proizvod bi ga kupili i dovršenog, stoga ovdje gledamo slučaj nestrpljivih snowflakeova koji umjesto da su pričekali gotovo proizvod iskaljuju svoju žuč nad pohlepnim izdavačima. Lose-lose za obje strane

8 godina
neaktivan
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Igre su i prije bile 50-70€
Jos se sjecam svog prvog fallouta kupljenog u algoritmu za ~400kn tamo negdje 97-98me
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 15:16 (BaklavaMetal).
12 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
Krenula Bethesda stopama Activisiona i EAa.Kak bi duffy duck rekao "You're despicable !".
*# @Frk #*/
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
BaklavaMetal kaže...
Igre su i prije bile 50-70€
Jos se sjecam svog prvog fallouta kupljenog u algoritmu za ~400kn tamo negdje 97-98me

 dobra stara vremena kad su igre bile full i zavrsene , danas kupimo igru od 60$ pa placamo  naknadno sadrzaj  i pixele  kojima cijena varira 0d 1,99 - 59,99 $ 

waaagh
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
LudaRajcica kaže...
Gadgeti kaže...

Iskreno ne vidim nista lose u tome, i sam sam game developer i sta bih ja trebao refund svakoga tko kupi igru, odigra i onda kaze da mu je sraxje i ja trebam vratiti novac? Zato postoje hvala Bogu danas odlicni i vrlo brzi reviewi koje mozes vidjeti, demo i slicno a ne leititi na brzinu potrositit 50+ € i onda plakati. Slazem se s njima i ne treba nikome vratiti refund, jer vec osobno znam par studija koji su imali olicne igre ali su propali jer 30% ekipe je trazilo refund nakon sto su odigrali igru. 

 sa igricom ti je isto kao i sa hardwareom, ja kupim monitor, iskoristim ga 5 dana, vidim da mi ne pase i vratim nazad uz moje troskove slanja, ali vratim ga i refundira mi se novac, sve po zakonu!!!

zasto bi za igrice bilo drugacije? probam, odigram nekoliko levela/sati, vidim da ne pase i vratim ti ju!

to je rizik poslovanja, ako mislis da nije to ok, nemoj poslovati na trzistu!

 

A ovi koji su propali nisu propali zbog onih 30%, nego ocitog neuspijeha iliti nekonkurentnosi na slobodnom trzistu!

 

 

quit!

 fisto FYI:

 

Zakon o zaštiti potrošača (članak 79, stavka 9)

 

"Isključenje prava na jednostrani raskid ugovora"

 

"9. predmet ugovora isporuka zapečaćenih audiosnimaka ili videosnimaka, odnosno računalnih programa, koji su otpečaćeni nakon isporuke"

 

dakle ako si kupio SW, instaliro/koristio ga, nema povrata novca... sve po zakonu!!! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.11.2018 18:13 (nathan.fake).
15 godina
online
Re: Bethesda ne refundira Fallout 76 ako je downlo
warhammer kaže...
BaklavaMetal kaže...D
Igre su i prije bile 50-70€
Jos se sjecam svog prvog fallouta kupljenog u algoritmu za ~400kn tamo negdje 97-98me

 dobra stara vremena kad su igre bile full i zavrsene , danas kupimo igru od 60$ pa placamo  naknadno sadrzaj  i pixele  kojima cijena varira 0d 1,99 - 59,99 $ 

 Da ne spominjemo day-one DLC-e (npr. koji su vec na disku ili u preloadu recimo, a zakljucani su) i day one update-ima i slicnim bedastocama. Da ne govorimo da na kraju balade pirati ipak pobjeduju...... pogledajmo samo Securom/Starforce zasticene igreza primjer koje danas ne rade na Win10 jer se takav oblik zastite danas smatra malware-om. Jedini nacin za legalne kupce da odigraju takve starije igre na svojim novim WIn10 masinama je uz pomoc takozvanih: "no-cd crackov" kako su se nekada zvali koji uklanjanu te zastite u potpunosti..... ako igra ne radi ipak, onda u pomoc uskacu razni: "3d opengl/directx/glide/3dfx wrapperi" popt dgVoodoo 2 itd.

 

Dakle, zakljucak je jasan.... vecini je bitno samo uvaliti/prodati proizvod, je** se njima hoce li na kraju legalni kupci ispastati ili ne. Znaci, prisiljen sam koristiti kojekakve nesluzbene patcheve/modove i "ilegalne crackove"da bih odigrao svoju legalno kupljenu igru 

 

Kako stvari stoje, povijest ce se ponoviti i s Denuvom (u skoroj buducnosti)......    pomalo ironicno ali jedini su spas mozda ovi koji stoje iza "Valoere anti-tamper" zastite koji cini se ipak shvacaju da ovakvim realno glupim ali istovremeno nuznim potezima na duge staze ipak stete iskljucivo leganim kupcima, a niposto piratima. BTW City Patrol: Police koji je upravo izasao je prva igra koja koristi ovu novu anti piratsku zastitu. To je ono (njihova politika) sto se vec moze nazvati obostranim zadovoljstvom i podrzavam ih u potpunosti.

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice