Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

poruka: 102
|
čitano: 41.142
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bitcoin prešišao i 12.000 dolara".
14 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Kad bankari uđu znaš da je sve muljaža i da je podložno teškim špekulacijama.

 
8 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Sve sto bankari ne mogu uzeti i zaraditi dio kolaca, im je prevara.

Tako i drzavama. Gdje te ne mogu oporeziti, tu naprave kazneni zakon,

pa da bi bilo legalno, ipak te oporeze.

 

Cudno je sto u Hr prostitucija nije legalna - s obzirom da politicari i bankari guze svakoga na svakom cosku.

15 godina
odjavljen
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Gdje JPMorgan udje tu vise niti trava ne raste...

Moj PC  
7 0 hvala 1
16 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Trebao bi oko Božića pasti kada ljudi krenu izlazit iz pozicija. Pa krenuti u novi shopping kojnova dok pada.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Imam feeling da kad zvizne bude kino zivo, kako se pojavio tako ce i nestati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 13:17 (C3c1l).
Moj PC  
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Veliki balon. Uspjeli su prevariti puno ljudi da ulože novce i predaju ga onima koji su se u početku nagomilali. Kad balon raspukne višak printanog novca, osobito dolara će se na legalan način poništiti iz sustava.

 
1 7 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Malto kaže...

Veliki balon. Uspjeli su prevariti puno ljudi da ulože novce i predaju ga onima koji su se u početku nagomilali. Kad balon raspukne višak printanog novca, osobito dolara će se na legalan način poništiti iz sustava.

 Pokušavam se suzdržati, ali ne mogu. Obrazloži svoje mišljenje, pogotovo ovo oko viška printanog novca. 

8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Ne trudi se.
16 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Bitcoin je postal to big to fail jer je u njega uslo mlado i staro a vidimo da ulazi bankarski sektor te ljudima objasnjavaju da je dobro sparat u bitcoinima.
Ne vjerujem da bude bitcoin puknul i tu je da ostane. Fascinantno je kak se trguje "zrakom" i hajpanje istog ga je diglo u nebesa a sam bitcoin je budimo realni beskoristan ako nisi kriminalac. Ne mogu nista kupit na amazonu, ne mogu dobit placu u bitcoinu i opce se ne koristi za ono za kaj je zamisljen.
8 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

potpuno se slažem s navedenim. ne možeš ga praktično nigdje upotrijebiti, previše fluktuira za ikakvu upotrebu izvan zone špekuliranja, običnom smrtniku je relativno nejasan i najgore od svega, troši enormne količine energije za doslovce ništa korisno. blockchain će, kao tehnologija, jednog dana vjerojatno naći svoju značajniju primjenu u društvu, ali sumnjam da će to biti u obliku bictoina ili bilokojeg drugog coina nastalog "u garaži".

pretpostavka centralne banke kao nečeg zlog u cijeloj priči je također poprilično smiješna. centralna banka služi da bi imali stabilnu valutu, bukvalno rečeno, da kruh svaki dan košta jednako, a toga kod bitcoina nema. hipotetski, dobiješ plaću 100btc, jedan dan je kruh 0,5btc, drugi dan 2btc. takav scenarij stvarno netko želi?

 

 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Mozda jednog dana prestane hype i bitcoin se stabilizira a posto ga budu svi imali postane mainstream te ga amazon te slicni prihvate. Kad i ako se to desi onda bude iskoristiv, sad takav kakav je, je nist korist.
12 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

'ajde neka više pukne da se prestanem žderat što nisam ušao u to i da mi koji stalno kukamo "jao to je balon, sranje, treba ulagat u konkretno tipa Agrokor i Lehman Brothers" dođemo na svoje i dobijemo kap utjehe. Ovako maštamo "eh, da smo ušli dok je bio sto sada bismo imali šest put osam, osam pišem, četiri dalje, nula pamtim......, jaoo kuća, stan, 'đenja šefe, nove 'lače, EV i iphone koje inače mrzimo, novi ST kostim, tulumi tipa hangover.... ajde pukni više balonu.. kak je krenulo prije ću ja puknut'.

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 14:54 (ante_etna).
 
22 0 hvala 2
13 godina
odjavljen
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Ne znam zasto ocekujete da bitcoin odmah ima primjenu svuda. On je jos u povojima i ne moze ga svaka tvrtka adaptirati samo tako. Treba pricekati da se sustav prilagodi, za to ce trebati dugo vremena, jer je sadasnji financijski sustav vec jako dugo u upotrebi.
 
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
C3c1l kaže...

Imam feeling da kad zvizne bude kino zivo, kako se pojavio tako ce i nestati.

 Jep. Recimo da se pojavio prije 8 god, nek opstane jos 8, eto mene u Dominikani sa svojim hotelom, a nisam ulozio ni lipe iz dzepa :D

13 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
NEW_MAN kaže...
Bitcoin je postal to big to fail jer je u njega uslo mlado i staro a vidimo da ulazi bankarski sektor te ljudima objasnjavaju da je dobro sparat u bitcoinima.
Ne vjerujem da bude bitcoin puknul i tu je da ostane. Fascinantno je kak se trguje "zrakom" i hajpanje istog ga je diglo u nebesa a sam bitcoin je budimo realni beskoristan ako nisi kriminalac. Ne mogu nista kupit na amazonu, ne mogu dobit placu u bitcoinu i opce se ne koristi za ono za kaj je zamisljen.

 netočno https://www.bitpanda.com/payment-payout

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
NEW_MAN kaže...
Bitcoin je postal to big to fail jer je u njega uslo mlado i staro a vidimo da ulazi bankarski sektor te ljudima objasnjavaju da je dobro sparat u bitcoinima.
Ne vjerujem da bude bitcoin puknul i tu je da ostane. Fascinantno je kak se trguje "zrakom" i hajpanje istog ga je diglo u nebesa a sam bitcoin je budimo realni beskoristan ako nisi kriminalac. Ne mogu nista kupit na amazonu, ne mogu dobit placu u bitcoinu i opce se ne koristi za ono za kaj je zamisljen.

 Ja dobivam placu u bitcoinu. Zbog cega samo za kriminalce? Za razliku od banaka, sve transakcije su na blockchainu. 

13 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
NEW_MAN kaže...
Bitcoin je postal to big to fail jer je u njega uslo mlado i staro a vidimo da ulazi bankarski sektor te ljudima objasnjavaju da je dobro sparat u bitcoinima.
Ne vjerujem da bude bitcoin puknul i tu je da ostane. Fascinantno je kak se trguje "zrakom" i hajpanje istog ga je diglo u nebesa a sam bitcoin je budimo realni beskoristan ako nisi kriminalac. Ne mogu nista kupit na amazonu, ne mogu dobit placu u bitcoinu i opce se ne koristi za ono za kaj je zamisljen.

 Cak u Zagrebu mozes kupit npr. sladoled/kavu sa Bitcoinom. Na Njuskalu ljudi prodaju kuce ili aute, a kao opciju placanja navode Bitcoin. Takoder u npr. JAR-u mozes platiti kaznu sa Bitcoinom...(daleko su, ali ako ih drzava prihvaca onda..)

 

Svaki dan se dobivaju nove mogucnosti koristenja Bitcoinom,a to sto se nekome ne da pogledati ili potruditi koristiti Bitcoin u svakidasnjem zivotu nije krivica Bitcoina ni onih koji ulazu u njega.

Di2 & EPS FTW!
11 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
TTTT kaže...
C3c1l kaže...

Imam feeling da kad zvizne bude kino zivo, kako se pojavio tako ce i nestati.

 Jep. Recimo da se pojavio prije 8 god, nek opstane jos 8, eto mene u Dominikani sa svojim hotelom, a nisam ulozio ni lipe iz dzepa :D

Dapače, ne bi volio da nestane, davne 2009 sam prvi put cuo za njega i posprdno smo se frend i ja smijali kao evo jos jedan spam majstora iz nigerije koji oce pare preko maila.

Davno smo se prestali smijati.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
ante_etna kaže...

'ajde neka više pukne da se prestanem žderat što nisam ušao u to i da mi koji stalno kukamo "jao to je balon, sranje, treba ulagat u konkretno tipa Agrokor i Lehman Brothers" dođemo na svoje i dobijemo kap utjehe. Ovako maštamo "eh, da smo ušli dok je bio sto sada bismo imali šest put osam, osam pišem, četiri dalje, nula pamtim......, jaoo kuća, stan, 'đenja šefe, nove 'lače, EV i iphone koje inače mrzimo, novi ST kostim, tulumi tipa hangover.... ajde pukni više balonu.. kak je krenulo prije ću ja puknut'.

 To pricaju oni koji nisu usli na vrijeme. Ekipa koja me pozna skoro svaki put prica jednu te istu pricu kad se sretnemo, ali bmk, oni nek lopataju, ja se zajebavam, vidjet cemo kroz koju god kaj bude, mozda cemo skupa lopatat, a mozda ne budem sljedecih 50ak godina nista radio. 

16 godina
moderator
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
NEW_MAN kaže...
Bitcoin je postal to big to fail jer je u njega uslo mlado i staro a vidimo da ulazi bankarski sektor te ljudima objasnjavaju da je dobro sparat u bitcoinima.
Ne vjerujem da bude bitcoin puknul i tu je da ostane. Fascinantno je kak se trguje "zrakom" i hajpanje istog ga je diglo u nebesa a sam bitcoin je budimo realni beskoristan ako nisi kriminalac. Ne mogu nista kupit na amazonu, ne mogu dobit placu u bitcoinu i opce se ne koristi za ono za kaj je zamisljen.

 Pisao sam već u Bugu - u travnju sam bio na jednoj developerskoj konferenciji u Beču i smješten sam bio u Hotelu Schani. Zanimljivo mi je bilo kako u tom hotelu recimo nisi mogao popiti nešto u njihovom kafiću i staviti na račun sobe (plaćalo se odmah na šanku), ali su već tada primali bitcoine!

 

U međuvremenu su uveli i bankomat (tada ga nisu imali): https://coinatmradar.com/bitcoin_atm/2284/bitcoin-atm-general-bytes-vienna-hotel-schani-wien/

...
16 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Problem je sto ljudi ne razumiju sto tocno znace "dobre vrijesti iz financijskoj sektora". Nece se trgovati direktno nego su to spekulativni Futures ugovori. Sto to znaci? Da ce se uglavnom shortati. Puno je lakse tako nego se brinuti oko btc-a (kupi, prodaj, pazi da ne izgubis private key, da ti malware ne pobere novac, ...). Ono sto ce mnogi, ukljucujuci institucionalne investitore raditi mozete zamisliti kao paralelnu kladionicu na btc trziste. Hoce ici gore, hoce ici dolje itd. Realno, oni nece niti prismrditi bitcoinu kao takvom niti ga zele posjedovati. Oni su tu samo da zarade na nama jer vide priliku.

 

Ja sam usao dok je bio $400 i isao sam se kockati i spekulirati. Vecinu sam prodao na $2000. Sada je samo pitanje prepoznati trenutak kada trebam izaci sa jos tih par preostalih. 

 

Zasto se to zove balon?

 

Bitcoin se ponasa kao i svaki drugi VP. Dok se u njega upumpava novac, vrijednost raste i to je sad uhvatilo momentum jer ljudi vole kupovati stvari kojima vrijednost raste. A kako trenutno ima jako malih mogucnosti trosenja, vrijednost zapravo ne izlazi. Zamislite to kao kanticu s rupicom u koju kapa voda. Ako zacepite rupicu, s vremenom ce se kantica napuniti i vi imate punu kanticu vode dokle god ona ne curi dalje.

 

Btc ce se stabilizirati kada se prestane pretvarati btc->regularne valute i krene cirkulirati u krug (primim placu u btcu, trosim btc). Do tad je nestabilan jer ako pioniri odluce napraviti cash out u regularne valute, balon puca i nastaje panika i masovna rasprodaja sto dodatno zabija vrijednost prema dolje (ako nesto nitko ne zeli, tome pada vrijednost).

 

 

...Ili ce ga shortanje ispuhati jer je puno lakse tako spekulirati nego fizicki kupovati btc. A vecina ljudi koja ima Btc zapravo samo spekulira, mali udio je za trgovinu.

 

I nije bitcoin nista jedinstveno sto se tice investicija. Prilike su stalno oko vas, samo ih treba prepoznati. Da ste prije 10 godina kupili dionice Googlea, zaradili bi 8x. 

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 17:14 (dado).
 
9 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

aj da ja puknem jedno pitanje ali nije spam, mene zanima tko stoji iza kriptovalute, tj. da li tvorac kriptovalute zaradi sto. jer jednostaavno mi nije logicno da se pojavi toliko kriptovaluta a da se zaraduje kupovinom/prodajom

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Bitcoin prešišao i 12.000 dolara

Nicehash pao, neznam jel hakiran ili šta, al svi računi na 0, i njihovi, i moj, a vidim i ostali ljudi iste stvari javljaju. Sreća da mi je prekjučer sjela uplata s nicehasha..

https://twitter.com/nicehashmining

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
LogicusMPS kaže...

Nicehash pao, neznam jel hakiran ili šta, al svi računi na 0, i njihovi, i moj, a vidim i ostali ljudi iste stvari javljaju. Sreća da mi je prekjučer sjela uplata s nicehasha..

https://twitter.com/nicehashmining

 Imao si srecu, meni je zaglavilo par stotinjak kuna na novcaniku taman kad se to dogodilo. Mislim da je u tijeku obicno odrzavanje koje se malo oduzilo ili je poslo po zlu ali vjerujem da kad se vrate online, pokazat ce ti balance. I meni isto sve nule izbacuje.

11 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
dado kaže... 

I nije bitcoin nista jedinstveno sto se tice investicija. Prilike su stalno oko vas, samo ih treba prepoznati. Da ste prije 10 godina kupili dionice Googlea, zaradili bi 8x. 

 da ste prije samo osam mjeseci ušli u eth, sad bi zaradili 40x

ja budala imao slobodnih bolje-da-ne-kažem-koliko somova eura, registrirao se na etoro, brljao jer nemam pojma i odustao 

mogao sam upravo sad biti u penziji, ovako sam pare spisko kod djoku u disko i živciram se kad mi dolaze reklamni mejlovi s etoro

 

15 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Care... : )))
Because anything Korea does, Japan does it better.
15 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Care... : )))
Because anything Korea does, Japan does it better.
14 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Arnel16 kaže...
LogicusMPS kaže...

Nicehash pao, neznam jel hakiran ili šta, al svi računi na 0, i njihovi, i moj, a vidim i ostali ljudi iste stvari javljaju. Sreća da mi je prekjučer sjela uplata s nicehasha..

https://twitter.com/nicehashmining

 Imao si srecu, meni je zaglavilo par stotinjak kuna na novcaniku taman kad se to dogodilo. Mislim da je u tijeku obicno odrzavanje koje se malo oduzilo ili je poslo po zlu ali vjerujem da kad se vrate online, pokazat ce ti balance. I meni isto sve nule izbacuje.

 Nadam se da će bit u redu zbog vas šta vam je usralo više love... I ja sam izgubia nekih možda 25-30 eura, toliko san ima nakon isplate.

Al ka da javljaju tu na twitteru, pa ćemo vidit.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
SeaCucumber kaže...

aj da ja puknem jedno pitanje ali nije spam, mene zanima tko stoji iza kriptovalute, tj. da li tvorac kriptovalute zaradi sto. jer jednostaavno mi nije logicno da se pojavi toliko kriptovaluta a da se zaraduje kupovinom/prodajom

 Ima vise teorija, ali uglavnom, nitko ne zna tko je tvorac. Direktno ne zaradi jer svaka burza je prica za sebe. Ne moze on sad uzeti sve btce i reci sve je moje ili napraviti to sa lovom za koju su kupljeni. 

 

Vidim da ljudi ne kuze da btce mozes trositi svakodnevno sa kartice. Ja imam xapo karticu i ove godine sam ju provlacio u 8 razlicitih drzava + 10ak webshopa. 

 

http://ibb.co/ns29cw

http://ibb.co/bTyhxw

Poruka je uređivana zadnji put sri 6.12.2017 20:59 (TTTT).
14 godina
offline
Re: Bitcoin prešišao i 12.000 dolara
Presao je 13000$
AMD AntiBoy
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice