BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

poruka: 131
|
čitano: 30.049
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3".
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Tocno se vidi koja je slikana na huaweiu. Svaka koja je žuta. Neznam zasto se sad ne jave dežurni forumski fotografi. P30 koristi RYB filter umjesto RGB. Zato je sve tako žuto. Vjerojatno oni koji se stalno svađaju na forumu i hvale se svojim dlsr foticima glasaju za huawei fotke.

Meni to ne izgleda prirodno, mracna scena koja izgleda obasjana suncem kao da je podne. Treba postovati mrak i osvjetljenje a ne nabaciti zuti filter i reci super je. Zanima me strucno mišljenje nekog fotografa. Mislio sam da se tezi raw snimkama koje ti kasnije mozes obraditi kako zelis? Zar su filteri budućnost mobilnog fotkanja? Hoće li uskoro snapchat velike oči i zecje usi na glavi postati default selfie mod? Samo vi glasajte za Yellovish P30. Meni to ne izgleda prirodno. Zelena nije zelena nego zuta. Svaka vama cast kome je to lijepo. 

 

EDIT: One sve mracne slike totalno lose, zar ne koristite flash? Nikad nisam uslikao sliku koja je mracna kao vasa. Jos tamo 2007 sa SE k800i sam slikao bolje slike u mrklom mraku nego vi u 2019. K800i je imao super bljeskalicu. Slijedeci put upalite bljeskalicu pa ce vam i ove slike u mrklom mraku biti bolje.

 

Kuzim ja da vam je Huawei sponzor ali tjerati vodu na njihov mlin ovakvim jeftinim trikovima je ne respektabilno prema iphoneu i samsungu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 9:53 (Gogy7).
Moj PC  
39 3 hvala 6
16 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Evo gledam npr. rezultate 1. kadra... Vecina ljudi izabrala najsvijetliju fotografiju u kojoj nebo izgleda kao da je sive boje. Ta fotografija sigurno najmanje odrazava izgled realnosti.

 

 

EDIT:
Bugovci, iduci put uzmite neki profi aparat i s njim uslikajte, da ljudi imaju s necim usporedit. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 9:59 (ivoleko).
 
13 3 hvala 0
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

meni treća, ali sve su poprilično loše

Moj PC  
6 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Meni treća najrelanija nemam pojam koji je mobitel u pitanju ali najrealističniji prikaz.One prve dvije Bože sačuvaj našta ono sliči hahaha

Napad je najbolja obrana :)
Moj PC  
8 1 hvala 0
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

nekaj tu ne štima, a (krajnje neprirodna) razlika navidljivija je s legačima i štengama pred liftom. ima smisla da se raji dopada fotografija na kojoj se najviše vidi, neovisno o svjetlu (rekli bi fiškali: prigovor! pitanje sugerira odgovor.) i motivu. kako bilo, ni jedna nije pravom fotiću ni do gležnja (bojom, oštrinom, obuhvatom i bla). mene bi više zanimalo koji je telefon najmanje osjetljiv na pad snage signala, pri lajanju u vukojebinama (uključiv državne istitucije, ispred kojih su smetnje najčešće) te koji ima najizdržljiviju.... što? bateriju!. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
14 0 hvala 0
13 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Moj oadbir "c", pošto najrealnije prikazuje uvjete u kojima je fotka okinuta. Sve ostale ko da su preeksponirane.

Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Blind test koji to i nije. Huawei pobjeđuje zbog svog dark modea koji u 2 situacije čini ogromnu razliku. Međutim, to je benchmark a ne real life je ko će fotografirati lego kockice (ili bilo što) u u potpunom mraku? Takvih fotografija možda ćeš imati 0,01% i to samo da bi vidio kako radi.

Ako ste htjeli Huaweijevu pobjedu trebali ste isti kadar fotografirati po danu na način da se s Huaweijem odmaknete, suzite zoom i onda okinete fotografiju i tako umanjite distorziju koju svi širokokutni mobiteli imaju i ne peglaju je dobro u post processingu.

Brisanjem exifa i smanjivanjem na istu rezoluciju postigli ste da se ne može pročitati koji je mob u pitanju ali ste uništili originalnu fotografiju u različitom omjeru.

Mislim da je u point and shootu, koji je najbitniji za mobitele, iPhone nijansu bolji od S10 (a nijansu gori od Pixela) dok je Huawei daleko iznad svih, ali ako ćeš se zajebavati s postavkama i zoomom (ako ti se to da raditi ponijet ćeš neki aparat sa sobom). A da biram jednog za ponijeti kući uzeo bi S10+ jer je sve u svemu najbolji.

 
4 1 hvala 0
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

meni C, realno mi izgleda prvi mi je zelena ...

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...

 

 

EDIT: One sve mracne slike totalno lose, zar ne koristite flash? Nikad nisam uslikao sliku koja je mracna kao vasa. Jos tamo 2007 sa SE k800i sam slikao bolje slike u mrklom mraku nego vi u 2019. K800i je imao super bljeskalicu. Slijedeci put upalite bljeskalicu pa ce vam i ove slike u mrklom mraku biti bolje.

 

 

 S ostatkom posta se slažem, ali...

 

Prospi ovako legiće i slikaj ih s iste udaljenosti u mraku s flashom te okači ovdje sliku da svi vidimo koliko je bolja.

12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Microline kaže...

meni C, realno mi izgleda prvi mi je zelena ...

 Crko ti monitor :)

13 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Izgleda da ja imam problema s očima. :D Po meni C uvjeriljivo najbolja iako su sve 3 lose.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...

Tocno se vidi koja je slikana na huaweiu. Svaka koja je žuta. Neznam zasto se sad ne jave dežurni forumski fotografi. P30 koristi RYB filter umjesto RGB. Zato je sve tako žuto. Vjerojatno oni koji se stalno svađaju na forumu i hvale se svojim dlsr foticima glasaju za huawei fotke.

Meni to ne izgleda prirodno, mracna scena koja izgleda obasjana suncem kao da je podne. Treba postovati mrak i osvjetljenje a ne nabaciti zuti filter i reci super je. Zanima me strucno mišljenje nekog fotografa. Mislio sam da se tezi raw snimkama koje ti kasnije mozes obraditi kako zelis? Zar su filteri budućnost mobilnog fotkanja? Hoće li uskoro snapchat velike oči i zecje usi na glavi postati default selfie mod? Samo vi glasajte za Yellovish P30. Meni to ne izgleda prirodno. Zelena nije zelena nego zuta. Svaka vama cast kome je to lijepo. 

 

EDIT: One sve mracne slike totalno lose, zar ne koristite flash? Nikad nisam uslikao sliku koja je mracna kao vasa. Jos tamo 2007 sa SE k800i sam slikao bolje slike u mrklom mraku nego vi u 2019. K800i je imao super bljeskalicu. Slijedeci put upalite bljeskalicu pa ce vam i ove slike u mrklom mraku biti bolje.

 

Kuzim ja da vam je Huawei sponzor ali tjerati vodu na njihov mlin ovakvim jeftinim trikovima je ne respektabilno prema iphoneu i samsungu.

 lol

da je apple napravio tako nešto (osjetni pomak naprijed) u mobilnoj fotografiji bilo bi wooooow rastura, nitko jači, zato toliko košta, bla bla

 

bljeskalica nije poanta ovih fotki, što će mobitel osvjetliti u mračnoj ulici- ništa  samo će pokvariti fotku..

poanta je koliko je senzor dobar, koliko detalja i koliko malo šuma mobitel može uhvatiti u noćnim uvjetima gdje je mobitel uvijek bio pušiona. 

ako ti je presvijetla slika potamniš je ili prilikom slikanja jednim potezom prsta dolje na sredini ekrana spustiš ev za 1 i dobiješ mračniju sliku (s više detalja nego konkurencija)

btw te noćne su samo jedan segment pokazivanja moći, da se radilo zoom-u ili macro fotkama opet bi p30 pomeo. 

ajar - pogodi koji od ta 3 ima uvjerljivo najjaču bateriju :)

 

a jesam li spomenuo da je p30p najjeftiniji od ta 3?

neki se ne mogu pomiriti s činjenicama ali sori tako je...

14 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Čitavo vrijeme pričam da je Huawei bezveze, a to se ovdje i vidi. Najveća fora je da je slična situacija i kod slikanja u zatvorenom prostoru uz relativno dosta osvjetljenja. Imam P20P pa znam što pričam. Non stop posvjetljuje. AI nema veze s tim. Poanta je da Huawei lupa ogromne novce u marketing i uz pumpanje broja kamera, priču kako slika u mrklom mraku + nebulozni optički zoomovi prodaje priču prosječnom korisniku. S tim da im je kvaliteta izrade mobitela i OS stvarno dobar. Bio bi to killer phone da ima kameru Pixela, a ostale specke zadrži.
 
4 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Slika 1- Samsung. Slika2 ajFon. Slika3 Huawey
Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 5 hvala 0
13 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Jasno je ko dan koja je Huawei slika, odvratno over-sharpana, i naravno svi glasaju za nju jer je najsvjetlija i neprirodno oštra.

 

Al to više govori o ljudima da ne znaju što se gleda kod kvalitete slike....

It s just cornflakes...
Moj PC  
9 5 hvala 2
15 godina
neaktivan
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

"Blind foto test" ste trebali imenovat s "Blind foto test mracnih scena". Slazem se mozda da ce slike tamnih scena napravljene s P3 izgledat bolje vecini populacije. Medjutim, sve mi se cini da vam je metodologija testa pogresna jer mjeri samo dio onog sto populacija cijeni. Siguran sam da velika vecina fotografija koje prosjecni korisnik napravi nisu po mraku. Neznam zasto nema scena snimljenih po danu, pod suncem/oblacima, monokromatske scene, scene s puno boja i sl. Rezultati bi tada vjerujem bili drugaciji i realniji, ali pitanje da li bi to i autorima odgovaralo.  

Trolls are like broken clocks, they tell the truth two times a day, rest of the time they just talk rubbish. prosperouspoverty.blogspot.com
 
4 1 hvala 0
13 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Odmah ću reći; rezultati anketa su žešći fail. Ne znam jesu li osobe koje su glasale u anketi uopće pročitale uvodni članak ili su odmah skočili na glasanje pa glasali na pamet.

 

Kada slikam sliku (nebitno, po noći ili danu) želim da ona izgleda što prirodnije, a ne što umjetnije. Nije mi normalno da mobitel usred noći slika kao da je dan; ako je noć slika mora biti tamna, a ne svjetla. Osim toga, Huaweijeve slike (koje imaju najviše glasova) su preoštre.

 

Meni, iskreno, slika B malo bolje izgleda od slike C jer ima manje noisea u gornjem dijelu slike, no to može biti zbog kompresije prilikom uploada, pa mi se teško odlučiti. Slika A izgleda grozno.

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 18:40 (Marko :D).
 
9 1 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Ovo izgleda kao test ‘Koja je fotka najsvjetlija?’
 
15 1 hvala 1
12 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Ono lagano stisne za C sliku i zavarim kako A koja je najgora ima najvise glasova!! WTF?

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Qudek kaže...

Jasno je ko dan koja je Huawei slika, odvratno over-sharpana, i naravno svi glasaju za nju jer je najsvjetlija i neprirodno oštra.

 

Al to više govori o ljudima da ne znaju što se gleda kod kvalitete slike....

 Ne, to govori kakvu fotografiju većina korisnika želi i koji je proizvođač to najbolje odradio.

I ne samo korisnici. Osvrni se malo, pogledaj kakve se fotografije objavljuju po portalima, u časopisima, na reklamama... sve su one daleko od toga što ti nazivaš "kvalitetom fotografijom". HDR, presaturiranost, clarity, motion blur... danas je pravilo. Dok se ti efekti nisu mogli postići softwareom nego su fotografi koristili fizičkim filterima, dugim ekspozicijama, višestrukim fotografiranjem istog kadra... svi su se divili takvim uradcima. Danas kad to "može svatko" onda neki traže kruha svrg pogače.

16 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Sad sam siguran da kineza nikad neću kupiti! Pravi dan od mraka, to nije fotografiranje, to je slikanje!

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 12:46 (zdgrunf).
 
3 3 hvala 0
9 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

nitko nije probao koristiti mozak i razmisliti koje su prednosti toga sto dobijes vise svjetla u kracem vremenu.. u odnosu na konkurenciju mozes cak nesto uslikati u pokretu pri losem osvjetljenju, a da ne izgleda mutno

 

a to sto je presvjetlo nekad nije realno ako realnost trazis, ali barem imas mogucnost potamniti (tokom slikanja ili kasnije) i dobiti opet ono sto zelis, i to opet s više detalja nego konkurencija, dok obrnuto ne mozes! iz mraka ne mozes nazad izvuci detalje dok posvjetljujes, dobit ces samo sivi mrak

 

a jos je veca fora sto vecina brije nesto na 'realnost' i onda tu realnu fotku obrađuju sat vremena da bi dobili wow efekt, tj da bi dobili ono po cem pljuju jer nemaju drugi izgovor

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 13:53 (digitall).
Moj PC  
8 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Slika 1 je huawei. Slika 2 i 3 su slične. Mislim da je slika 3 Samsung jer vidim dosta crvene u krošnji drveta lijevo, samsung isto dodaje blagu saturizaciju. Mislim da je slika 2 iPhone. Ali kazem Iphone i s10 imaju dosta slicnu fotografiju, radi se o nijansama. Znam da je mnogima najlijepsa prva ali ja bih radije posvjetlio jednu od druge dvije slike nego dodao ovaj zuti filter. Jer ako ti mjenjas svjetlinu ove zute boje ona ostaje zuta. Imao bih puno vise posla editirajuci prvu sliku nego druge 2. Opet na 2 bih imao manje posla nego na 3oj jer na zadnjoj primjetim dosta crvene u zelenoj.

Btw. Bas me zanima kako izgleda kinez kad ga uslikas s p30 po noci. Pa taj ima da se žuti ko sunce. Izgleda kao Simpsoni :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

(samo provjeravam koliko je komentatora shvatilo da su snimke nasumične: A, B i C su u svakom od 7 "motiva" snimane manje-više drugačijim slijedom uporabe telefona. četrnaestim riječima: nisu svi A iz istog telefona, kao ni B ili C, već taktikom zavaravanja neprijatelja lukavo izmiješani e ne bi li nas zajebalo pri glasanju. neki su površno pregledali samo prvi trojac pa možda ne bi bilo loše da pregledaju svih 7, pribilježe opaženo i revidiraju komentare. ni zrna žita neprijetelju!) 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 14:13 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

hmmm, playbuzz

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Gogy7 kaže...
Slika 1 je huawei. Slika 2 i 3 su slične. Mislim da je slika 3 Samsung jer vidim dosta crvene u krošnji drveta lijevo, samsung isto dodaje blagu saturizaciju. Mislim da je slika 2 iPhone. Ali kazem Iphone i s10 imaju dosta slicnu fotografiju, radi se o nijansama. Znam da je mnogima najlijepsa prva ali ja bih radije posvjetlio jednu od druge dvije slike nego dodao ovaj zuti filter. Jer ako ti mjenjas svjetlinu ove zute boje ona ostaje zuta. Imao bih puno vise posla editirajuci prvu sliku nego druge 2. Opet na 2 bih imao manje posla nego na 3oj jer na zadnjoj primjetim dosta crvene u zelenoj.

Btw. Bas me zanima kako izgleda kinez kad ga uslikas s p30 po noci. Pa taj ima da se žuti ko sunce. Izgleda kao Simpsoni :)

fotke su slikane pod zutom gradskom rasvjetom, a posto huawei upija vise svjetla upio je vise zutog svjetla logicno..

 

probaj posvjetliti mracnu sliku pa javi kako izgleda.. neki valjda misle da su huawei slike samo posvjetljene...

inace kazu da je pixel kralj noćnih fotki, sta kažeš na ove noćne, koje su više žute? koje imaju više detalja i realnije boje? CroDexter spominješ pixel..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 15:24 (digitall).
14 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Laik sam kao i "99%" ljudi koji će koristiti te mobitele za fotkanje i ovo je moje a vjerovatno i mišljenje tih "99%"...

 

Jako sam impresioniran onim slikama koje se oštrije i svjetlije u mračnim uvjetima, koji god mob da ih je slikao, kapa dolje (vjerojatno Huawei), naravno da boje nisu onakve kakve trebaju biti,niti ne mogu biti u takvim uvjetima (pogotovo stubište i legići) ali barem se vidi šta je slikano a ne crnilo kao kod druga dva!!!

 

 

Da uzimam jedan od ovih i najbitnije su mi fotke, definitivno bih uzeo ovoga što stvara iz mraka, dan !!!

 

Eto...jedno laičko mišljenje 

 

 

btw: Netko je prigovorio za žutu nijansu/filter pa kao zbog tog da je Huawei "bolji" po mraku ali da su boje neprirodne...kao prvo: osvijetljenje na tim mjestima je žuto a kao drugo: Pixel 3 XL radi žučkastije fotke od Huawei-a...  tak da... pametnom dosta 

Some people are so poor... all they have is money!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 15:33 (andi.cro).
Moj PC  
12 0 hvala 3
5 godina
neaktivan
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
digitall kaže...
Gogy7 kaže...
Slika 1 je huawei. Slika 2 i 3 su slične. Mislim da je slika 3 Samsung jer vidim dosta crvene u krošnji drveta lijevo, samsung isto dodaje blagu saturizaciju. Mislim da je slika 2 iPhone. Ali kazem Iphone i s10 imaju dosta slicnu fotografiju, radi se o nijansama. Znam da je mnogima najlijepsa prva ali ja bih radije posvjetlio jednu od druge dvije slike nego dodao ovaj zuti filter. Jer ako ti mjenjas svjetlinu ove zute boje ona ostaje zuta. Imao bih puno vise posla editirajuci prvu sliku nego druge 2. Opet na 2 bih imao manje posla nego na 3oj jer na zadnjoj primjetim dosta crvene u zelenoj.

Btw. Bas me zanima kako izgleda kinez kad ga uslikas s p30 po noci. Pa taj ima da se žuti ko sunce. Izgleda kao Simpsoni :)

fotke su slikane pod zutom gradskom rasvjetom, a posto huawei upija vise svjetla upio je vise zutog svjetla logicno..

 

probaj posvjetliti mracnu sliku pa javi kako izgleda.. neki valjda misle da su huawei slike samo posvjetljene...

inace kazu da je pixel kralj noćnih fotki, sta kažeš na ove noćne, koje su više žute? koje imaju više detalja i realnije boje?

 

 

 Po ovome videu P30 pro izgleda odlicno.

11 godina
offline
Re: BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawe
Osobno sam svugdje uocio koja je fotka okinuta sa Huaweijem koji po meni daje lijepe, ali neprirodne fotke. No, fora s legicima u mraku je impresivna!
Poruka je uređivana zadnji put ned 21.4.2019 16:13 (Great Scott!).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
BLIND FOTO TEST: Apple iPhone XS Max vs. Huawei P3

Ajd vi znali objasnite meni laiku kako senzor velicine zrna rize koji imaju sprdacinu od objektiva od plastike ispred sebe moze uslikati kvalitetnu nocnu sliku bez obrade?? 

 

Svi koji zele kvalitetnu sliku imaju fullframe ili crop senzore sa brzim objektivima ispred njih. Oni su budale?

 
3 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice