Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

poruka: 30
|
čitano: 7.959
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac".
15 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

e, pa, bilo je i vrijeme da doca vratite kamo pripada. to je štivo! ionak je jedan od endemskih primjeraka liječnika koji je uopće pismen, a da ne spominjem opću kulturu ili širinu znanja i vještina, uz neizostavnu vrhunsku zajebanciju. nisam siguram da su bužani ikad zapravo pojmili kakva im je sjekira s docom pala i u koliko meda. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
29 0 hvala 2
8 godina
odjavljen
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Doktore, tekst je toliko dobar da je prekratak.
 
19 0 hvala 1
16 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Znači najbolja prevencija je što manje zalaziti u bolnice i slične ustanove

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Tekst je definitivno prekratak!  A što je s potencijalnom primjenom fagoterapije? Sad svi bruje o tome... Evo zgodan filmić: 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Odlican clanak uz fantastican stil pisanja uz koji se sve procita u jednom dahu.

 
14 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Bravo Doc!
morrisoN
 
5 0 hvala 1
9 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

O Boze kako dobar tekst ... svaka cast...  Bravo Doc.

Battlenet - TheProdigy#2234
 
4 0 hvala 1
15 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

..- Zlobni bi rekli, da je farmaceutika potakla bakterije, zbog novca. Naravno, to nećemo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Pre-dobar clanak, ocem jossss. 🤤
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Čitljiv i informativan članak. No, postavlja se neizbježno pitanje, ako su bakterije tako prilagodljive što nas čeka tek s virusima.

Kradi bagro, kradi. Dabogda vam za lijekove trebalo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m

Moje predviđanje je da ćemo mi u budučnosti izmisliti neku zamjenu za antibiotik koji neće biti biološkog podrijetla nego elektroničkog

Ako se  procesori stalno razvijaju, svaka nova verzija je tanja i jaća onda slutim da će doći era u kojoj budemo koristili sitne robote nazovimo ih naniti i oni će moći da se bore protiv bakterija

Doktor bude mogao na računalu vidjeti kako teće borba i koju strategiju bakterije prakticiraju i moći ćemo nanitima zapovjediti neku učinkovitu Protunapad strategiju . 

 

Samo je ta budučnost još daleka, dok ne naučimo razvijati sitnu elektroniku. 

 

 

 

 

11 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Jura iz druge galaksije kaže...

Čitljiv i informativan članak. No, postavlja se neizbježno pitanje, ako su bakterije tako prilagodljive što nas čeka tek s virusima.

Ne čeka nas ništa novo. Tu borbu mi vodimo već nekih 5 miliona godina i jedino mi mjenjamo strategiju (zadnjih stotinjak godina), a bakterije i virusi uvik jedno te isto - frontalni napad dok se ne nađe netko tko će preživit. 

 

Jednostavno ali učinkovito. Jedini je problem broj mrtvih, ali bakterije i virusi ih i tako ne broje.  

16 godina
odjavljen
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Ah, kad se sjetim prije nekih 12 godina... Moja prva kci, vrlo loseg imuniteta. Prve dvije godine zivota 4 puta hospitalizirana, nebrojeno puta bolesna. Prvi puta ostaje u bolnici sa samo 3 mjeseca bas na Bozic. U jednom od mnogih izleta u hitnu pedijatrijsku ambulantu, sa vec spremnim suzama i stvarima za jos jedan ostanak u bolnici dogodi se da je upravo dr Berecki dezuran. Ne znas tko je vise izmucen - nasa malecka curica koja vec n-ti puta pod visokom temperaturom gleda iste bolnicke hodnike ili mi. I upravo taj odlazak na pedijatriju pamtimo kao daleko najbolji. Nasmijali smo se, napricali i otisli kuci svi troje uz dogovor za dolazak svaki dan po terapiju. Izuzetan covjek, izuzetan talent za rad sa djecom.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:53 (Friday).
 
20 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
markoBT kaže...

Ne čeka nas ništa novo. Tu borbu mi vodimo već nekih 5 miliona godina i jedino mi mjenjamo strategiju (zadnjih stotinjak godina), a bakterije i virusi uvik jedno te isto - frontalni napad dok se ne nađe netko tko će preživit. 

 

Jednostavno ali učinkovito. Jedini je problem broj mrtvih, ali bakterije i virusi ih i tako ne broje.  

Vražja eksponencijalna krivulja. Mi ljudi s njom stalno imamo problema.

 

A o tim ubojitim bakterijama, kao i o svim drugim sudnji-dan prijetnjama bi se dalo. Uz rizik da opet dobijem brdo TD-ova i ogradu da je ovaj esej fenomenalno štivo, moram reći da se ne brinem previše. Postoji lijek za sprječavanje infekcija MRSA-om i sličnim nemanima. Zove se bolnička higijena. i bakrene kvake, ručkice i ostale površine za rukovanje na odjelima intenzivne. U normalnim uvjetima izloženost određenim količinama ovih nemani nije nam baš nikakav problem. Naša koža i probavni sustav znaju s njima. Nadalje, mi smo se, kao čovječanstvo, previše fokusirali na jedno oružje - antibiotik(e). Kad je bitka već napola izgubljena. Postoje i druga. Spriječiti, npr. Nije teško. Bolnice su mjesta gdje se u velikoj većini slučajeva dobiva ovakva smrtonosna infekcija, točnije odjeli intenzivne. Nije to optužba, pitanje je troška, vremena, edukacije, tamo su ionako najugroženiji pacijenti. Međutim, evo samo bakrene kvake reduciraju infekcije za cca 70%. Može se. i mora. Na kraju krajeva, bakterije su i naši prijatelji bez kojih ne možemo preživjeti niti dana. Potreban je balans, a antibiotici su kao Kimov prst na okidaču termonuklearne bombe

Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 23:25 (Feudalac).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Feudalac kaže...
markoBT kaže...

Ne čeka nas ništa novo. Tu borbu mi vodimo već nekih 5 miliona godina i jedino mi mjenjamo strategiju (zadnjih stotinjak godina), a bakterije i virusi uvik jedno te isto - frontalni napad dok se ne nađe netko tko će preživit. 

 

Jednostavno ali učinkovito. Jedini je problem broj mrtvih, ali bakterije i virusi ih i tako ne broje.  

Vražja eksponencijalna krivulja. Mi ljudi s njom stalno imamo problema.

 

A o tim ubojitim bakterijama, kao i o svim drugim sudnji-dan prijetnjama bi se dalo. Uz rizik da opet dobijem brdo TD-ova i ogradu da je ovaj esej fenomenalno štivo, moram reći da se ne brinem previše. Postoji lijek za sprječavanje infekcija MRSA-om i sličnim nemanima. Zove se bolnička higijena. i bakrene kvake, ručkice i ostale površine za rukovanje na odjelima intenzivne. U normalnim uvjetima izloženost određenim količinama ovih nemani nije nam baš nikakav problem. Naša koža i probavni sustav znaju s njima. Nadalje, mi smo se, kao čovječanstvo, previše fokusirali na jedno oružje - antibiotik(e). Kad je bitka već napola izgubljena. Postoje i druga. Spriječiti, npr. Nije teško. Bolnice su mjesta gdje se u velikoj većini slučajeva dobiva ovakva smrtonosna infekcija, točnije odjeli intenzivne. Nije to optužba, pitanje je troška, vremena, edukacije, tamo su ionako najugroženiji pacijenti. Međutim, evo samo bakrene kvake reduciraju infekcije za cca 70%. Može se. i mora.

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Friday kaže...

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

 Grozno. Niš čudno da su nam tastature najprljavije stvari s kojima radimo...

Ja rekoh
16 godina
odjavljen
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Feudalac kaže...
Friday kaže...

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

 Grozno. Niš čudno da su nam tastature najprljavije stvari s kojima radimo...

 

Meni na novom poslu dali koristenu tipkovnicu. Odmah sam trazio novu.

Freak Show Inc.
6 godina
protjeran
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

ja osobno volim malim prstom nonšalantno odgurnut kuglicu pepela od cigarete s tipkovnice...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Gorstak79 kaže...

ja osobno volim malim prstom nonšalantno odgurnut kuglicu pepela od cigarete s tipkovnice...

 

Ja volim gledati ljude u vlaku u oci dok jedem bananu

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Friday kaže...
Feudalac kaže...
Friday kaže...

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

 Grozno. Niš čudno da su nam tastature najprljavije stvari s kojima radimo...

 

Meni na novom poslu dali koristenu tipkovnicu. Odmah sam trazio novu.

 Ja svoju povremeno čistim alkoholom ali se ne uzdam u to previše. Ništa ne može ramijeniti pranje ruku prije jela.

Ja rekoh
9 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Friday kaže...
Feudalac kaže...
markoBT kaže...

Ne čeka nas ništa novo. Tu borbu mi vodimo već nekih 5 miliona godina i jedino mi mjenjamo strategiju (zadnjih stotinjak godina), a bakterije i virusi uvik jedno te isto - frontalni napad dok se ne nađe netko tko će preživit. 

 

Jednostavno ali učinkovito. Jedini je problem broj mrtvih, ali bakterije i virusi ih i tako ne broje.  

Vražja eksponencijalna krivulja. Mi ljudi s njom stalno imamo problema.

 

A o tim ubojitim bakterijama, kao i o svim drugim sudnji-dan prijetnjama bi se dalo. Uz rizik da opet dobijem brdo TD-ova i ogradu da je ovaj esej fenomenalno štivo, moram reći da se ne brinem previše. Postoji lijek za sprječavanje infekcija MRSA-om i sličnim nemanima. Zove se bolnička higijena. i bakrene kvake, ručkice i ostale površine za rukovanje na odjelima intenzivne. U normalnim uvjetima izloženost određenim količinama ovih nemani nije nam baš nikakav problem. Naša koža i probavni sustav znaju s njima. Nadalje, mi smo se, kao čovječanstvo, previše fokusirali na jedno oružje - antibiotik(e). Kad je bitka već napola izgubljena. Postoje i druga. Spriječiti, npr. Nije teško. Bolnice su mjesta gdje se u velikoj većini slučajeva dobiva ovakva smrtonosna infekcija, točnije odjeli intenzivne. Nije to optužba, pitanje je troška, vremena, edukacije, tamo su ionako najugroženiji pacijenti. Međutim, evo samo bakrene kvake reduciraju infekcije za cca 70%. Može se. i mora.

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

 I UK ista stvar, jako slaba higijena.

6 godina
protjeran
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Friday kaže...

 

Ja volim gledati ljude u vlaku u oci dok jedem bananu

 

Kako ih u vlaku mozes gledat u oci?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.3.2018 21:09 (Gorstak79).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Ima li tko legendarni Docov tekst na temu oboljenja uzrokovanih prekomjernim korištenjem računala?
Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
1 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Smooth Operator kaže...
Ima li tko legendarni Docov tekst na temu oboljenja uzrokovanih prekomjernim korištenjem računala?

Ovo bi bilo dobro pitanje za neki kviz na temu poznavanja bugologije!

 

Naime, tekst je dostupan u Bugovoj web arhivi, a reprintan je u posebnom prigodnom izdanju povodom dvadeset godina izlaženja Buga:

 

https://www.bug.hr/bug/prosinac-2012/94347

 

...
6 godina
neaktivan
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Friday kaže...

 

Dodji u irsku malo na trening imunosnog sustava. Tu ljudi (odrasli) vrlo cesto ne peru ruke, cak ni nakon velike nuzde. Grozota za vidjeti... Znaci lik se pokenja i samo ode sjesti za svoj stol.

 Ni u HR nije ništa bolje. Ispod radnih stolova za kojima se ekipa šalta (dežurni) sam uočio solidnu količinu šmrkalja. Netko ih stalno kelji ispod. 

7 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

bog mutira gene tako što duspara kašlje po bolnicama

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

lako za antibiotike no još nisu iscrpljene mogućnosti psihološkog ratovanja: među bakterije i viruse ubaciti preodgojen element koji će sustav razjedinjenošću razarati iznutra. jedan dobro uvježban virus-provokator može neprijatelju nanijeti više štete nego svi antbiotici zajedno i odjednom. tako, primjerice, bakteriju/virus dresiramo da se ponaša kao uobičajen obrambeni mehanizam napadnutog organizma. ona prvo likom i djelom unese zbrku u napadačke redove a zatim, ponosno noseći zastavu, povede zdrave obrambene i sad već brojno nadmoćnije i bolje opremljene snage u ljut boj prena sun-tzuovu priručniku za ratovatelje*. jedini problem mogao bi se pojaviti naknadno, poslije bitke, kad su mahom svi generali. braniteljske snage organizma mogle bi podići šator i prijetiti plinskim bocama ako im se ne odobri još šleper privilegija (uz mirovine i ine povlastice). potignuto i izboreno ozdravljenje (primaran cilj) s time nema veze jer su se u žaru bitaka nekad simpatični mikroorganizmi iz saprofita prometnuli u parazite. i to je evolucija, jebga. 

 

* postoji, jasno, i mirnija opcija: razmjena zarobljenika i pregovori o primirju no to tek kad se odreknemo nasilja prema bakterijama/virusima.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 19.3.2018 15:10 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost m
Ajar kaže...

... tako, primjerice, bakteriju/virus dresiramo da se ponaša kao uobičajen obrambeni mehanizam napadnutog organizma. ona prvo likom i djelom unese zbrku u napadačke redove a zatim, ...

 

Ti se (možda) zajebaješ, ali ova strategija nije loša i vjerovatno će (ako već nije) i ona doć na red. 

13 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Možda da promijenimo taktiku i zaspemo ih raznoraznim, pretjerano hranjivim supstancama. Možda se ulijene, postanu pretile,..... Bolje rečeno postanu slične modernom čovjeku.

Stručnjak za odmaganje...
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Boj ne bije svijetlo oružje! (već sposobnost mutac

Zar.. Ajme Doc je živ!!!

 
2 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice