Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

poruka: 47
|
čitano: 13.532
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R".
16 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Ovo mi lici na potpaljivanje vatre ispod bacve benzina. :DD . Zagarantirano je 5 stranica flame wara,a ostalo dajem 1X

Moj PC  
14 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Android OS je bolji zbog jedne stvari jer je otvoren prema korisnicima ali zbog toga i nesigurniji .. To je otprilike donekle slično odgovoru zašto je Windows uvijek bolji od svake verzije ušminkanog MACOS-a .. Windows i Android također koristi ogromna većina ljudi i industrijski su standard .. Apple želi biti drukčiji i to mu je za svaku pohvalu ali također i nosi negativne strane takvih zatvorenijih OS-ova .. Pa nije Microsoft izmislio bootcamp za dualboot na mac-u nego korisnici kojima predivni MACOS jednostavno brzo dosadi .. IOS se znatno bolje drži od MACOS-a ali je pitanje do kada? - zato što se vodi istom politikom ali ga zasad po meni drže brojne - igre !! - kojima MACOS nikad nije obilovao i vjerovatno niti neće poput Windowsa i Androida ali i IOS-a a opet je kriv za to Apple ..
 
4 1 hvala 0
8 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

kamilica. neće biti puno klikova.

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Utvaram si da dvoboj mogu podijeliti u tri kategorije! 

Prva kategorija; sam OS kao predmet razgovora teme, 

Druga kategorija; pojedine aplikacije i rad na/sa njima, 

Treća kategorija; igre i fluidnost u radu uopće. 

 

Obzirom i dan danas, nakon više od pune četri godine imam iPad Air izdanje iz 2013 godine, uzet polovicom siječnja 2014 godine, uredno radim sve na njemu, a niti nisam uspio svih 128GB interne memorije zatrpati! 

Kada mi netko tko ima android gadget iz 2013 podastire dokaze da uredno i dan danas radi na njemu, sa najnovijom iteracijom aktualnog OS-a, priznat ću mu da ima dobar komad gadgeta, ukupno gkedajući! 

Ovako, sasvim je jasno koji je bolji OS, odnosno priča ukupno u globalu. 

ATJ Lučko
Moj PC  
0 6 hvala 0
10 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Svakome je najbolji onaj koji je na njegovu uređaju. 

Po mom mišljenju ova tema je kao stvorena za jednu dobru svađu. 

MISCREATED
Moj PC  
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
ATJLučko kaže...

Utvaram si da dvoboj mogu podijeliti u tri kategorije! 

Prva kategorija; sam OS kao predmet razgovora teme, 

Druga kategorija; pojedine aplikacije i rad na/sa njima, 

Treća kategorija; igre i fluidnost u radu uopće. 

 

Obzirom i dan danas, nakon više od pune četri godine imam iPad Air izdanje iz 2013 godine, uzet polovicom siječnja 2014 godine, uredno radim sve na njemu, a niti nisam uspio svih 128GB interne memorije zatrpati! 

Kada mi netko tko ima android gadget iz 2013 podastire dokaze da uredno i dan danas radi na njemu, sa najnovijom iteracijom aktualnog OS-a, priznat ću mu da ima dobar komad gadgeta, ukupno gkedajući! 

Ovako, sasvim je jasno koji je bolji OS, odnosno priča ukupno u globalu. 

 Što bi to trebao predstavljati podatak da od siječnja 2014. godine nisi uspio napuniti 128GB interne memorije? Imaš tolko spor internet da u 4,5 godine nisi uspio downloadati 128GB? Ne znaš da možeš instalirat više od 5 aplikacija na mobitel? Slike i video su ti tolko slabe kvalitete,pa malo memorije zauzimaju?

12 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Fali klikova?

 

Sutra nek tema bude Intlel vs AMD, pa onda AMD vs Nvidia, pa PS vs PC, benzin vs dizel, plavuše vs brinete...

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Na tragu proslotjedne teme...izazivanje burnih rasprava bez ikakvog konacnog ishoda, osim pokojeg klika.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Nitko se ne želi svađat hihi :)
Napredujemo...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.6.2018 19:46 (Motorino).
Moj PC  
5 0 hvala 0
10 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Raspravljaju o nečemu šta je odavno raspravljeno, ako ćeš mobitel držati 2+ godine, onda ideš na apple/iOS, a ako ćeš ispod, ideš na Android. Vrlo je jednostavno, zbog prilagođenog softvera, apple će duže ostati fluidan, dok će android prije pokazati znakove starenja. Također, ako je baš bitna kompatibilnost sa drugim proizvodima tj. hardverom koji nije apple friendly, onda se također bira android. Ili ako voliš imati slobodu oko rootanja, posla ispod radara, opet android. Zapravo android je bolji. 

Festina lente
Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
online
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Mene više zanima kako da postanem certificirani tech edukator?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Koristim oba. Note 8 i iphone 7. Iphone (bilo koji) je najbolji mobitel ali samo mobitel ... jaci cak i osrednji android .. je kompjuter .. neusporediva dva sustava ..
 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Jedina dobra stvar kod iOSa je sigurnot i tu prica zavrsava a pocinje marketing :)

 

...

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Windows Mobile je najbolji i najsigurniji. Ali ne pobjedjuje uvjek najbolji.

 

Isto kao i kod desktopa - ako nema piratskih aplikacija - ne uspjeva.

A Windows Mobile se ne moze hackirati i stavljati piratski software,

te proizvodjaci se moraju drzati pravila, pruzati podrsku bar 3 godine

sa updateima, sto vecina kineskih mobitela nema, a bome ni poznati brandovi

nisu redovni sa azuriranjima. Iznimka je Nokia, koja je odnedavno u trzistu Androida.

Odlicna podrska, brzi updatei, ali su im telefoni "anemicni", nema tog "Nokia" osjecaja

u ruci, nista sto je "wow factor" da bi pozelio taj mobitel, a i hardware je uvjek pola generacije unatrag.

 

Sve u svemu, drzim se svog Windows telefona, dok gura gura. A do tada ce vec doci Windows S mobitel,

sa emulacijom x86 programa, sto ce biti zanimljivo svima.

Moj PC  
3 7 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Čitatelj kaže...

Windows Mobile je najbolji i najsigurniji. Ali ne pobjedjuje uvjek najbolji.

 

Isto kao i kod desktopa - ako nema piratskih aplikacija - ne uspjeva.

A Windows Mobile se ne moze hackirati i stavljati piratski software,

te proizvodjaci se moraju drzati pravila, pruzati podrsku bar 3 godine

sa updateima, sto vecina kineskih mobitela nema, a bome ni poznati brandovi

nisu redovni sa azuriranjima. Iznimka je Nokia, koja je odnedavno u trzistu Androida.

Odlicna podrska, brzi updatei, ali su im telefoni "anemicni", nema tog "Nokia" osjecaja

u ruci, nista sto je "wow factor" da bi pozelio taj mobitel, a i hardware je uvjek pola generacije unatrag.

 

Sve u svemu, drzim se svog Windows telefona, dok gura gura. A do tada ce vec doci Windows S mobitel,

sa emulacijom x86 programa, sto ce biti zanimljivo svima.

 Evo nam i Windows Mobile sektaša, još vas ima živih? 

15 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te

Je..malo sutra.Siguran je samo zato što nije dovoljno zanimljiv hakerima da bi se bavili Ioso-m,kad je puno više windows i android meta.

6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Čitatelj kaže...

Windows Mobile je najbolji i najsigurniji. Ali ne pobjedjuje uvjek najbolji.

 

Isto kao i kod desktopa - ako nema piratskih aplikacija - ne uspjeva.

A Windows Mobile se ne moze hackirati i stavljati piratski software,

te proizvodjaci se moraju drzati pravila, pruzati podrsku bar 3 godine

sa updateima, sto vecina kineskih mobitela nema, a bome ni poznati brandovi

nisu redovni sa azuriranjima. Iznimka je Nokia, koja je odnedavno u trzistu Androida.

Odlicna podrska, brzi updatei, ali su im telefoni "anemicni", nema tog "Nokia" osjecaja

u ruci, nista sto je "wow factor" da bi pozelio taj mobitel, a i hardware je uvjek pola generacije unatrag.

 

Sve u svemu, drzim se svog Windows telefona, dok gura gura. A do tada ce vec doci Windows S mobitel,

sa emulacijom x86 programa, sto ce biti zanimljivo svima.

u kojoj ti godini živiš lik?  https://www.tportal.hr/tehno/clanak/i-microsoft-priznaje-windows-phone-je-mrtav-foto-20171009

7 godina
protjeran
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

S obzirom da je mrtav, redovno primam nadogranje OS-a, cesce nego Androidi.

 

Nova nadogradnja bila prije 6 dana - prilicno mrtav OS, slazem se :)

 

https://it-blogger.net/microsoft-gibt-windows-10-mobile-build-15254-489-frei/

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Paolo, jesi li ikad imao WP mobitel? Nisi. Ja i sad koristim L950, zena 930. Jedini nedostatak je Nadela.
6 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
robee1 kaže...

Jedina dobra stvar kod iOSa je sigurnot i tu prica zavrsava a pocinje marketing :)

 

...

 HA HA HA

Trust nobody, become the best !
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Čitatelj kaže...

S obzirom da je mrtav, redovno primam nadogranje OS-a, cesce nego Androidi.

 

Nova nadogradnja bila prije 6 dana - prilicno mrtav OS, slazem se :)

 

https://it-blogger.net/microsoft-gibt-windows-10-mobile-build-15254-489-frei/

 

Brk kaže...
Paolo, jesi li ikad imao WP mobitel? Nisi. Ja i sad koristim L950, zena 930. Jedini nedostatak je Nadela.

 

Dva lika imaju skupo plaćene mobitele funkcionalne kao stare Nokie 3310, jedino imaju bolje kamere. Ali ako si ti sretan kako tvoja Lumia brzo otvara imenik i SMS tko sam ja da tvrdim drugačije.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Tri lika
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Nisu to malo izlizane teme? Ono, znam da će odmah i opet po milijunti put raznorazni forumaši sa starim i novim stereotip anegdotalnim primjerima i navijačkim omalovažavanjem "suprotnog tabora", ali pa valjda jedna petina teksta na ovom forumu ima taj sadržaj milijun puta ponovljen. No dobro, valjda su kiseli krastavci na redu. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Paolo Maldini kaže...

Dva lika imaju skupo plaćene mobitele funkcionalne kao stare Nokie 3310, jedino imaju bolje kamere. Ali ako si ti sretan kako tvoja Lumia brzo otvara imenik i SMS tko sam ja da tvrdim drugačije.

 

Jos uvjek funkcionalniji uredjaj od 80% stekdroida :)

15 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Motorino kaže...
Nitko se ne želi svađat hihi :)
Napredujemo...

 zacopral si temu. sad je tek krenulo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Čitatelj kaže...

 

Jos uvjek funkcionalniji uredjaj od 80% stekdroida :)

 Ti si pametan a 99% onih koji koriste druge OSove su ludi. Zbroji dva i dva da ti ja ne moram napisati dijagnozu.

7 godina
protjeran
offline
Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Tech R

Po tome 70% mladih koji su pusaci su pametni, a 30% su ludi. Aj ti logike :)

Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Paolo Maldini kaže...
Čitatelj kaže...

 

Jos uvjek funkcionalniji uredjaj od 80% stekdroida :)

 Ti si pametan a 99% onih koji koriste druge OSove su ludi. Zbroji dva i dva da ti ja ne moram napisati dijagnozu.

 

A to ti nije neki argument u tvoju korist (iako se u ovom primjeru slažem s tobom) jer pametnih ima vrlo malo na kugli zemaljskoj :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 9:50 (Bitanga).
6 godina
protjeran
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Čitatelj kaže...

Po tome 70% mladih koji su pusaci su pametni, a 30% su ludi. Aj ti logike :)

 Te podatke si izvukao iz guzice? Pad pušača je konsantan kod nas i na zapadu

https://www.hzjz.hr/wp-content/uploads/2017/05/GYTS_HZJZ_WEB_000.pdfh

 

Bitanga kaže...

 

A to ti nije neki argument u tvoju korist (iako se u ovom primjeru slažem s tobom) jer pametnih ima vrlo malo na kugli zemaljskoj :-)

 Gle koliko god WM OS bio nadograđivan ažuriranjima činjenica je da nema kavlitetnih aplikacija a sve važne više ni ne dobijaju nadogradnje.

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.6.2018 10:11 (Paolo Maldini).
6 godina
offline
Re: Je li bolji iOS ili Android OS? Argumente u Te
Paolo Maldini kaže...

 Gle koliko god WM OS bio nadograđivan ažuriranjima činjenica je da nema kavlitetnih aplikacija a sve važne više ni ne dobijaju nadogradnje.

 E sada, ovisi što ti smatraš važnim, a što druge osobe smatraju važnim

Trust nobody, become the best !
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice