Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

poruka: 27
|
čitano: 6.524
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra".
15 godina
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

i kaciga se može iskoristiti samo jednom. ali ak je baš tad nemaš na razvodnoj kutiji ... 

 

pe se: dosad sam "potrošio" 4 kacige na kršbumtras, a tek me krenulo 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 23.5.2018 8:31 (Ajar).
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

Jednokratnost i nije neka mana, pogotovo ako su kapsule jeftine, te ako je sustav dovoljno inteligentan da se ne aktivira kad nije nužno. Ipak je razlika između failsafe mehanizama i sustava aktivne pomoći u vožnji.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
8 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Motocikl mi je kao da čujem igrice....
7 godina
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

A zašto se zrak ne bi mogao stalno komprimirati tijekom rada motora? 

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
1 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala

Mogao bi, ali pitanje je koliki tlak treba (recimo, one CO2 patrone za gumu na bicilki napuhati su na sobnoj temperaturi oko 56 bara), koliko bi takav kompresor težio, utjecao na performanse motora, trajao u takvim uvjetima...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

Ponekad je proklizavanje jedini manevar za izbjegavanje puno goreg ishoda. 

 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Pozdrav Neuk!
Pa može se to i tako izvesti, ali u što češ pospremiti taj stlačeni zrak?
vicious
7 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
@MrBlc
Auu nisam znao za to... Pa to je bas veliki tlak, ne daj Boze da pukne..
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
7 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
@viciousone
Pa evo neznam... Samo mi malo bezveze stavljati jednokratne patrone ako ti to može više puta zatrebati u vožnji.

Prvi mi je refleks bio zašto se ne bi zrak komprimirao kao u kamionskih kočnica u neki mali spremnik (nemora biti velikih dimenzija jer sam evo saznao da se može jako puno stlačiti )
Neznanje je bliže istini nego predrasuda
6 godina
protjeran
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Ajar kaže...

i kaciga se može iskoristiti samo jednom. ali ak je baš tad nemaš na razvodnoj kutiji ... 

Kolega !

Da vi ne postojite mi za 80 % tema ne bi ni znali da postoje.

Hvala vam. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
15 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Neuk kaže...
@viciousone
Pa evo neznam... Samo mi malo bezveze stavljati jednokratne patrone ako ti to može više puta zatrebati u vožnji. 

Druga strana priče je to što bi jednokratne patrone služile isključivo za spriječiti neminovni pad, dok bi sustav koji se sam puni veliki broj vozača koristio kao aktivno pomagalo u vožnji dok jednom ne zakaže.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

Baš me zanima koliko je ovaj što mi je dao TD vozio motor.

 
5 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
BlueMax kaže...

Ponekad je proklizavanje jedini manevar za izbjegavanje puno goreg ishoda. 

 Istina. Tako je jednom dijete od 2-3 godine izletjelo na cestu,

roditelji su se iza kombia raspricali, i dijete neopazeno izjurilo.

 

Gulio sam asfalt, motor je zavrsio ispod kombija (vozio sam mozda 70 max),

ali djetetu nije bilo nista na svu srecu.

 

Premda sam bio kriv za prometnu nesrecu, vlasnik kombija i otac djeteta je platio

stetu oba vozila. Ima dobrih i razumnih ljudi. A ja sam prosao na svu srecu samo

sa masnicama i istegnucima.

12 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Čitatelj kaže...
...

 Zalegnut do poda izlazim iz krivine a u susret mi dolazi kombi koji pretiče autobus. Pustio motor da klizne, ja za njim na livadu. cca 120km/h. Meni skoro ništa (odijelo+kaciga) a ni motor nije puno stradao.

 

Bitna stvar, za one koji ne znaju, da je bilo kakav utjecaj na nagib motora istovremeno i utjecaj na njegovu putanju. Ako govorimo o sportskoj vožnji, naginjanjem se upravlja, volanom kontrolira naginjanje. Ako se netko boji proklizavanja nek vozi auto.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Pošalji Boschu sugestiju da stave override opciju koja isključuje sustav - ono, pritisak na crveni gumb i sustav je onemogućen sljedeću minutu.

S druge strane, s obzirom da su mlaznice dosta nisko, one rade tri stvari:
- rade downforce koji povećava grip
- spuštaju težište
- uspravljaju motor

Tako da bi u kritičnoj situaciji vjerojatno omogućile manervar koji bi inače bio nemoguć bez pada, samo je pitanje da li bi vozač koji na to nije naviknut znao to iskoristiti.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
protjeran
offline
Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala zra

Super funkcionira s pomoćnim kotačima - koji imaju još k tome i amortizere, di je demonstracija u realnim uvjetima?

BTW, nebi bilo na odmet kao safety feature ako bi radilo kak tvrde.

 

Sorry za Offtopic, al kad smo već kod stabilizacije vozila, bacite oko na ovo.

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
ITman kaže...

Super funkcionira s pomoćnim kotačima - koji imaju još k tome i amortizere, di je demonstracija u realnim uvjetima?

BTW, nebi bilo na odmet kao safety feature ako bi radilo kak tvrde.

 

Sorry za Offtopic, al kad smo već kod stabilizacije vozila, bacite oko na ovo.

Ti nisi pogledao video do kraja ili šta?

14 godina
protjeran
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
MrBlc kaže...

- uspravljaju motor


 Ja baš i nebi da mi se motor uspravi u zavoju, pa da mi "opadne z nogara".

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
BlueMax kaže...
Čitatelj kaže...
...

 Zalegnut do poda izlazim iz krivine a u susret mi dolazi kombi koji pretiče autobus. Pustio motor da klizne, ja za njim na livadu. cca 120km/h. Meni skoro ništa (odijelo+kaciga) a ni motor nije puno stradao.

 

Bitna stvar, za one koji ne znaju, da je bilo kakav utjecaj na nagib motora istovremeno i utjecaj na njegovu putanju. Ako govorimo o sportskoj vožnji, naginjanjem se upravlja, volanom kontrolira naginjanje. Ako se netko boji proklizavanja nek vozi auto.

 Govoris o jednom od milijun slucajeva. Isto onda mozes argumentirat za automobile, a vidi, kontrole protiv proklizavanja postoje kod valjda 99% svih automobila godine 2010+

14 godina
protjeran
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Mirko935 kaže...
ITman kaže...

Super funkcionira s pomoćnim kotačima - koji imaju još k tome i amortizere, di je demonstracija u realnim uvjetima?

BTW, nebi bilo na odmet kao safety feature ako bi radilo kak tvrde.

 

Sorry za Offtopic, al kad smo već kod stabilizacije vozila, bacite oko na ovo.

Ti nisi pogledao video do kraja ili šta?

 Sad jesam, stopiral sam ga kod demonstracije sa mlaznicama, svejedno, vidi se ono kaj sam komentiral u prošlom postu: motor ti se uspravi i onda gubiš putanju, a to je nepoželjno u zavoju (premda kad bi se to ukomponiralo sa TC-om i cornering ABS-om možda bi moglo funkcionirati).

Trust me, I'm a Jedi!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
ITman kaže...

 Sad jesam, stopiral sam ga kod demonstracije sa mlaznicama, svejedno, vidi se ono kaj sam komentiral u prošlom postu: motor ti se uspravi i onda gubiš putanju, a to je nepoželjno u zavoju (premda kad bi se to ukomponiralo sa TC-om i cornering ABS-om možda bi moglo funkcionirati).

Ne vozim motor pa ne mogu reći iz prve ruke, ali nije li ipak takvo uspravljanje manje nepoželjno od pada u 99% situacija? Također, čini mi se da je ovo zasad proof of concept i sigurno će biti još dosta razvoja, promjena, testiranja do komercijalne upotrebe.

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.5.2018 13:35 (Mirko935).
12 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
passat kaže...

 Govoris o jednom od milijun slucajeva. Isto onda mozes argumentirat za automobile, a vidi, kontrole protiv proklizavanja postoje kod valjda 99% svih automobila godine 2010+

 Ne, ne govorim o jednom od milijun slučajeva. Pitaj bilo koga ko vozi motor, pogotovo sportski.  Svak je imao takvu situaciju.

 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
ITman kaže...

 Ja baš i nebi da mi se motor uspravi u zavoju, pa da mi "opadne z nogara".

U videu djeluje kao da je pri tom i značajno usporio, pa se uspio vratiti na putanju. Pitanje je kako je povezano s drugim sustavim, a ako može usporiti i stabilizirati motor, onda je dobro. Jedini problem je što gaće vjerojatno stradaju...

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Mirko935 kaže...
ITman kaže...

 Sad jesam, stopiral sam ga kod demonstracije sa mlaznicama, svejedno, vidi se ono kaj sam komentiral u prošlom postu: motor ti se uspravi i onda gubiš putanju, a to je nepoželjno u zavoju (premda kad bi se to ukomponiralo sa TC-om i cornering ABS-om možda bi moglo funkcionirati).

Ne vozim motor pa ne mogu reći iz prve ruke, ali nije li ipak takvo uspravljanje manje nepoželjno od pada u 99% situacija? Također, čini mi se da je ovo zasad proof of concept i sigurno će biti još dosta razvoja, promjena, testiranja do komercijalne upotrebe.

 Motor je specifična naprava. Apsolutno sve je podređeno vozaču koji u svakom trenutku mora imati apsolutnu kontrolu. Ko želi razmišljati o nekakvoj pomoći pri vožnji nek se ostavi ćorava posla i vozi auto. Proklizavanje je način pada sa najmanjim posljedicama. 

14 godina
neaktivan
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
BlueMax kaže...

 Motor je specifična naprava. Apsolutno sve je podređeno vozaču koji u svakom trenutku mora imati apsolutnu kontrolu. Ko želi razmišljati o nekakvoj pomoći pri vožnji nek se ostavi ćorava posla i vozi auto. Proklizavanje je način pada sa najmanjim posljedicama. 

Aha. Uživaj još par godina dok ne počnu pričati o samovozećim motorima

12 godina
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Mirko935 kaže...

Aha. Uživaj još par godina dok ne počnu pričati o samovozećim motorima

 Nemam ja ništa protiv toga. Sigurno će biti tržišno prihvaćeni kad i ako dođu u funkcionalnu fazu. Na to gledam kao na popularizaciju skutera. Skuter je sigurno za 95% ljudi bolja opcija od sportskog motora. A za 5% ostalih će se naći već nešto.

14 godina
protjeran
offline
Re: Bosch prikazao sustav stabilizacije motocikala
Mirko935 kaže...
ITman kaže...

 Sad jesam, stopiral sam ga kod demonstracije sa mlaznicama, svejedno, vidi se ono kaj sam komentiral u prošlom postu: motor ti se uspravi i onda gubiš putanju, a to je nepoželjno u zavoju (premda kad bi se to ukomponiralo sa TC-om i cornering ABS-om možda bi moglo funkcionirati).

Ne vozim motor pa ne mogu reći iz prve ruke, ali nije li ipak takvo uspravljanje manje nepoželjno od pada u 99% situacija? Također, čini mi se da je ovo zasad proof of concept i sigurno će biti još dosta razvoja, promjena, testiranja do komercijalne upotrebe.

 Kad na motoru u zavoju pipneš kočnicu (lagano, inače si odma na podu) on se počne uspravljati i onda hoće ići ravno, a ravno u zavoju obično bude u nagorem slučaju ograda, boljem graba ili livada. Sad si zamisli da ideš direktno u ogradu ili grabu - letiš prek motora sam tak. A kad ti pobjegne zadnja guma i sklizne motor u zavoju pustiš ga i ti se poslje smicaš za njim, a i šteta na motoru bude puno manja (normalno, ak nisi uletil u zavoj ko neumni).

Trust me, I'm a Jedi!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice