Bug.hr preuzima dužnost

poruka: 345
|
čitano: 56.065
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug.hr preuzima dužnost".
8 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Super je ovako samo mi neopisivo fali onaj izbornik sa popisom svih vijesti..i vidim da je vec netko spomenuo mogucnost personalizacije weba, mislim da bi to bilo pun pogodak, zanima me jeste li razmisljali o tome? Ima li tehnicke mogucnosti za to?
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Miro kaže...
mGT kaže...
Ja ne bih preveć kmečal neg Vam čestital na 25 let, btw oni koji nisu koristili Bug prek BBS nek ne cvile na dizajn i fichere :-)

 Već sam ti stisnuo i TU i fala, pa ne moram to i napisati, samo si me podsjetio kako sam planirao u ovom uvodno pozdravnom tekstu staviti i sliku Bug BBS-a - sad mi je krivo što sam na to zaboravio. A bilo bi poučno - da djeca vide što je bio dizajn nekada i kako se sve to deformiralo vremenom! 

 

Inače, u arhivi imamo hrpu dijapozitiva (tebi sigurno ne moram objašnjavati što je to dijapozitiv ) sa snimkama BBS ekrana, tako smo u prvim godinama prenosili "sadržaj zaslona" u časopisu. Čak smo i igre i tako "screenshotali" - snimanjem fotoapartom!

Ako možete dodati slike, dodajte ih. 

10 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Uredništvu: NE SVIĐA MI SE!

 

Brzinski razlozi:

 

1. Prevelike slike na naslovnici koje sve čine nepreglednim i kaotičnim. To je vrlo veliki nedostatak za mene.

 

2. Nestanak automatskog blend-ina odrezanog teksta na vijestima (kratki sadržaji vijesti su mi uvijek izvrsna stvar jer iz njih mogu odlučiti zanima li me čitava vijest ili ne) - nekoć bi se okvir automatski proširio kad bi strelicu postavio iznad i prikazao bi se odrezani tekst. To više ne radi, osim ako ne postoji neka gesta kojom se to može postići (što me ne bi čudilo jer neki smatraju da su i geste supermoderne).

 

3. Čak i fontovi u samim člancima jesu preveliki pa ponovo usporavaju pregled i čitanje vijesti.

 

 

Za 2 i 3 vjerujem da bi se lako moglo riješiti i nadam se da ćete to i napraviti.

 

Za broj 1 bojim se da je to trenutna moda "protiv koje se ne može" u današnjem sustavu jednoumlja. U svakom slučaju, ako tako ostane, rjeđe ću opterećivati vaše servere svojim posjetima.

 
10 0 hvala 2
14 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost

Još samo za forum dark mode i to je to. Ne dirati forum više od toga.

All truly great thoughts are conceived by walking.
14 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
miller1985 kaže...
Sve ok samo da je malo manje glupih i dosadnih reklama, addblock i drugi ne zaustavljaju sve reklame

 

O kojim točno reklamama pričaš? Jel gledamo isti sajt? Trenutačno je na kilometarskoj naslovnici točno 6 oglasa, od kojih nijedan niti na koji način ne prekriva sadržaj. Politika Buga je da je sadržaj na prvom mjestu i oglasi NEĆE biti agresivni ni prekrivati sadržaj. S druge strane, od posjetitelja očekujemo korektan odnos na način da Bug.hr stave na whitelistu adblockera. Ono što trebate shvatiti je da medij živi od prodaje oglasa, a ne od lijepih i ružnih riječi. Ako svaki dan čitate sadržaj Buga, sve što tražimo od vas je da nam pomognete na način da omogućite prikaz oglasa - na taj način ćete nam direktno pomoći da u budućnosti budemo još bolji, proizvodimo samo najkvalitetnije originalne sadržaje i ulažemo u razvoj onoga čime se bavimo. S druge strane, mi se obvezujemo da na Bug.hr-u nećete trebati tražiti iksiće u kutu i gasiti bannere koji smetaju kod čitanja.

Vinko Krištić | BUG Marketing
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 13:30 (vincimus).
15 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Čestitke na 25 godina. O ukusima se ne raspravlja, no ovo je definitivno osvježenje i kada se ispod svega podvuče crta - jedno pozitivno osvježenje.
Jedino što sam morao x-ić stiskati na reklami - nisam siguran jel to zbog toga što sam na mobitelu ili forum ne prati još tu filozofiju ili oboje.
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
1 1 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Marko :D kaže...
Miro kaže...
mGT kaže...
Ja ne bih preveć kmečal neg Vam čestital na 25 let, btw oni koji nisu koristili Bug prek BBS nek ne cvile na dizajn i fichere :-)

 Već sam ti stisnuo i TU i fala, pa ne moram to i napisati, samo si me podsjetio kako sam planirao u ovom uvodno pozdravnom tekstu staviti i sliku Bug BBS-a - sad mi je krivo što sam na to zaboravio. A bilo bi poučno - da djeca vide što je bio dizajn nekada i kako se sve to deformiralo vremenom! 

 

Inače, u arhivi imamo hrpu dijapozitiva (tebi sigurno ne moram objašnjavati što je to dijapozitiv ) sa snimkama BBS ekrana, tako smo u prvim godinama prenosili "sadržaj zaslona" u časopisu. Čak smo i igre i tako "screenshotali" - snimanjem fotoapartom!

Ako možete dodati slike, dodajte ih. 

 U ovom trenutku ne mogu, nemam ih kod sebe. Ali razmišljam si da bih mogao prekopati po arhivi, pa napraviti seriju "vijesti iz prošlosti", recimo da je povod 25 godina Buga (a i mnogih drugih IT tvrtki koje su nastajale u to vrijeme u HR), pa svakih par dana nešto objaviti, više slikovno nego li tekstualno (bit će puno skeniranja - lol). Ne znam koliko bi to baš ljude zanimalo, ali web trpi svašta - puno više od papira!

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 13:38 (Miro).
14 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Bukva kaže...
Čestitke na 25 godina. O ukusima se ne raspravlja, no ovo je definitivno osvježenje i kada se ispod svega podvuče crta - jedno pozitivno osvježenje.
Jedino što sam morao x-ić stiskati na reklami - nisam siguran jel to zbog toga što sam na mobitelu ili forum ne prati još tu filozofiju ili oboje.

 

Na kojoj točno reklami? Nemamo nikakve reklame koje se same otvaraju... Jedino se kod prvog pokretanja weba vjerojatno otvori gemius anketa koojoj je cilj prikupljanje podataka o posjetiteljima. Bug je dio Gemius mreže i ne možemo utjecati na pojavljivanje te ankete.

 

Ako slučajno vidite koju agresivnu reklamu, svakako javite! Može i meni u PP.

Vinko Krištić | BUG Marketing
15 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Ne znam kako da u PP pošaljem sliku.

Uglavnom, uspijem dobiti reklamu ukoliko čitam forum neprijavljen na mobitelu (Edge, Windows 10, Lumia 920). Ukoliko se prijavim na forum, nema reklame.
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
15 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Sorkač, slika :)
You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Dobrodošli u 2017. godinu vodećeg informatičkog časopisa u državi. Usklađeno kao državni zakoni.

1680*1050 1680*1050
http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Dok ne dirate forum, sve OK. A  za ostalo kak' hoćete.

Plehani vikleri
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost

Novi sajt, najnovije ovo, najnovije ono, ma nema sto nema navali narode!

 

a speedtest:

google: mobile 60%  desktop 52%

gtmetrix: pagespeed 56%  yslow 50%

 

Koliko ste love potrosili na sajt?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
vincimus kaže...

 Ono što trebate shvatiti je da medij živi od prodaje oglasa, a ne od lijepih i ružnih riječi. Ako svaki dan čitate sadržaj Buga, sve što tražimo od vas je da nam pomognete na način da omogućite prikaz oglasa - na taj način ćete nam direktno pomoći da u budućnosti budemo još bolji, proizvodimo samo najkvalitetnije originalne sadržaje i ulažemo u razvoj onoga čime se bavimo. S druge strane, mi se obvezujemo da na Bug.hr-u nećete trebati tražiti iksiće u kutu i gasiti bannere koji smetaju kod čitanja.

 Ni jedan e-medij u HR ne živi od oglasa pa ni oni najposjećeniji. Svi se  krpaju na račun tiskanog medija ako ga imaju. To nije problem samo u nas nego globalno. Neki uvode pretplatu, ograničeni sadržaj bez pretplate ili uvjetuju whitelist za ulaz što je zapravo neučinkovito. Uvjet posjećenosti i smisao kvalitetnog portala nisu oglasi nego sadržaj (lijepe riječi kako ti kažeš).

 

Sam prikaz oglasa ne znači financijski ništa za vas (AdSense) osim ako se ne radi o izravnom oglašivaču (CPV bannera), a takvih je malo  koliko se sjećam.

 

To je gordijski čvor koji još čeka na raspetljavanje općenito na webu. Znam da vam nije lako kao ni ostalima jer tiskovina nema svijetlu budućnost. Meni se najpoštenije čini uvođenje djelomične pretplate na određen sadržaj kao što neki portali vani rade ali za to treba imati muda (čitaj: sadržaj) koji je posjetitelj spreman platiti. Moljakanje i apeliranje na whitelist blokera je besmisleno jer 80% ljudi mrzi reklame i ne želi ih vidjeti na ekranu. Za to su podjednako krivi mediji i oglašivači.

15 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Dosada je add blocker bio uključen, al vidim da sada nema onih reklama preko cijelog ekrana pa sam ih addblocker isključio, nadam se da ga neču morat ponovno uključiti. Reklame su u redu, treba se i zaraditi, al samo da nisu napadne.

 

Što se tiče novog dizajna, elegantan je, al nije funkcionalan. Stari nije bio "ljep" al je zato bi 100% funkcionalan, a ovaj novi je 90% izgled i elegancija te 10% funkcionalnost. Ovakav izgled ima svojih prednosti (trebam još vidjeti koje), al i mane (ili bolje reči stvari na koje sam se navikao a sada ih nema).

Treba popraviti/promjeniti (po osobnom mišljenju)
- kako mogu vidjeti više od početnih par vijesti, tj. ako nisam bio par dana nan bug online kako mogu vidjeti sve vijesti, a da ne moram po svakoj kategoriji zasebno gledat (ni na mobitelu nije intuituvno kako da se to uradi.

- na mobitelu mi puno više prometa guta, al tome se ne može previše pomoči pošto ima više i veče slike.

- gdje je game master, da mogu ljepo vidjeti na početku a ne klikati na dodatni dio.

- dali postoji mogučnost da se određene kategorije odvoje, a da ne budu svi međusobno spojeni, jer ovako neznam ne koju kategoriju gledam ako prvo ne pročitam, a za to treba više vremena.

- dali če se mali oglasi vratiti?

 

Dobro

- definitivno tamna tema

- što se može vidjeti koliko ima komentara određena tema, zato sam za bug online poglaviti koristio mobilnu verziju.

 

Dobro je da se ide naprijed i da se želi modernizirati, samo nažalost imam osječaj (a mislim i da dosta drugih forumaša isto tako misle) da smo sa ovom promjenom više izgubili nego dobili. Nadam se da če se sa vremenom popraviti i izmjeniti stranica da bude preglednija, samo ako več budete mislili da mjenjate forum, pokušajte dodati funkcije a ne ih oduzeti.

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
Moj PC  
3 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Već napisah na prošloj temi da je meni izgled lijep, sve mi je funkcionalno, no ja ne koristim smartphone ni tablet za Web pa možda imam bolji doživljaj.

Svijetla pozadina mi je lijepa, ne volim tamne.

 

Ma sve mi je prekokrasno što setiče bug onlajna nego.....

 

Kad ste već spomenuli forum, dajte molim Vas popravite to kvotanje jer je ovo sramota za 2017 godinu.

Znam da ste sami pravili i forumsku skriptu no nije mi jasno zašto se to ne može urediti ?!

 

Hvala..za feljton.. 

Da, JA lično i osobno !
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Miro kaže...
mGT kaže...
Ja ne bih preveć kmečal neg Vam čestital na 25 let, btw oni koji nisu koristili Bug prek BBS nek ne cvile na dizajn i fichere :-)

 Već sam ti stisnuo i TU i fala, pa ne moram to i napisati, samo si me podsjetio kako sam planirao u ovom uvodno pozdravnom tekstu staviti i sliku Bug BBS-a - sad mi je krivo što sam na to zaboravio. A bilo bi poučno - da djeca vide što je bio dizajn nekada i kako se sve to deformiralo vremenom! 

 

Inače, u arhivi imamo hrpu dijapozitiva (tebi sigurno ne moram objašnjavati što je to dijapozitiv ) sa snimkama BBS ekrana, tako smo u prvim godinama prenosili "sadržaj zaslona" u časopisu. Čak smo i igre i tako "screenshotali" - snimanjem fotoapartom!

 Samo se nadam da taj fotić nije bio na floppy drive (za one mlađe : preteća mass storage-a :)).

14 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Provjerit ću koja oglašivačka mreža isporučuje taj oglas i uklonit ćemo ga. Potreban nam je koji dan da s mrežama dogovorimo da ne isporučuju takve oglase, već isključivo one koji ne uzurpiraju sadržaj. Vjerojatno budući da je forum dio starog weba, i dalje povlači oglase iz starog sustava. Uglavnom, kao što sam rekao... neće biti agresivnih oglasa, a sve vas molimo da nas dodate na whitelistu. Neće vam se umanjiti iskustvo pregleda weba
Vinko Krištić | BUG Marketing
14 godina
moderator
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Velika većina Bugovih oglašivača su direktni partneri. AdSense čini jedan vrlo mali udio i cijeloj priči kojem je cilj samo malo popuniti neprodane rupe. I varaš se... web lagano dolazi na razini da se prihodima sam može uzdržavati, samo je potrebno malo suradnje s posjetiteljima
Vinko Krištić | BUG Marketing
10 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Bravo bug odlicno izgleda :)

 

Da li ce se mijenjati u skorijoj buducnosti dizajn foruma ? :)

 
1 4 hvala 1
11 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

Zašto ovaj link: Bug Online vodi na Bug.hr. Ili je link kriv ili mu je ime krivo.

 

E da, bi li se mogla ujednačit veličina fonta na stranicama i forumu. Nezgodno je stalno pritiskat Ctrl+ i Ctrl-.

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 15:28 (markoBT).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
vincimus kaže...
Velika većina Bugovih oglašivača su direktni partneri. AdSense čini jedan vrlo mali udio i cijeloj priči kojem je cilj samo malo popuniti neprodane rupe. I varaš se... web lagano dolazi na razini da se prihodima sam može uzdržavati, samo je potrebno malo suradnje s posjetiteljima

 Drago mi je ako je tako ali sumnjam. No, nema veze, bit će zanimljivo kako ćete ukomponirati nenametljive oglase u ovakvu grafičku formu, a da budu učinkoviti. Sretno.

14 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost

Na početku mi nije silo, al sad odjednom uff, ekstra. Stvarno jebeno!

13 godina
neaktivan
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
forum mi se vuče ka krepana kokoš
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Bug.hr preuzima dužnost

ajde onda sve zgasite jer se vidi da većina "forumaša" kmeči......

 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Gale92 kaže...

ajde onda sve zgasite jer se vidi da većina "forumaša" kmeči......

Ma ne treba ništa ugasit. Samo lijepo vratiti izgled Bug-a iz 90-ih, a s foruma ukloniti CSS i slike tako da nam ostane samo tekstualna verzija. 

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Marko :D kaže...
Gale92 kaže...

ajde onda sve zgasite jer se vidi da većina "forumaša" kmeči......

Ma ne treba ništa ugasit. Samo lijepo vratiti izgled Bug-a iz 90-ih, a s foruma ukloniti CSS i slike tako da nam ostane samo tekstualna verzija. 

 

 

Za takvo što postoji Reader mode.

6 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Marko :D kaže...
Gale92 kaže...

ajde onda sve zgasite jer se vidi da većina "forumaša" kmeči......

Ma ne treba ništa ugasit. Samo lijepo vratiti izgled Bug-a iz 90-ih, a s foruma ukloniti CSS i slike tako da nam ostane samo tekstualna verzija. 

 

 CSS i Javascript nisu nam donijeli previše sreće (sad će na mene skočit "dizajneri"...).

 

Smisao Weba je brza objava i što šira dostupnost objavljenog. Ako je nekome do ljepote kao primarnog cilja zašto radi Web, onda u tu svrhu postoje natjecanja i nagrade.

 

Uvijek se sjetim CNN-a i objave vijesti da su uhvatili Saddama Huseina. Sa svog sitea skinuli su sve, ali baš sve i ostavili na praznoj bijeloj stranici sa svojim logotipom tekstualnu vijest da su ga uhvatili. Koji sat kasnije dodali su i jednu sliku - njega u rupi u kojoj se skrivao. Puno sati kasnije polako su vraćali pojedine segmente Weba kako se vijest proširila i na drugim mjestima na Webu i u drugim medijima. To je gotovo JEDINI primjer koji sam ikada vidio da se tako postupa s Wedom i to smatram najsvjetlijim primjerom u shvaćanju uloge Weba.

 

Kad sam već kod CNN-a: svratite na njihov Web pa pogledajte što u desktop verziji nudi hamburger u desnom gornjem kutu. Zašto BUG ne bi tako organizirao vijesti? Te se kategorije također ponavljaju na dnu naslovnice CNN-a.

 

 

6 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Marko :D kaže...
Gale92 kaže...

ajde onda sve zgasite jer se vidi da većina "forumaša" kmeči......

Ma ne treba ništa ugasit. Samo lijepo vratiti izgled Bug-a iz 90-ih, a s foruma ukloniti CSS i slike tako da nam ostane samo tekstualna verzija. 

 

 Ako mi je do slika, svratim na jedan drugi portal pogledat fotke Lidije Bačić. Koliko vidim, BUG ju još nije ugostio, pa što će mu toliko slika? :-)

15 godina
offline
Re: Bug.hr preuzima dužnost
Domagoj kaže...

Okej, ne sviđa ti se, imaš na to pravo. No ajde bar probaj pogodit činjenice... Dizajn i koncept je radio interni čovjek (Hrvoje), u cijelu priču je od početka i 300% uključen glavni urednik (Miro, koji sam sebe ne hvali u tekstu, no odradio je ogroman posao). Ja surađujem s Bugom od 1998. i radim na webu od 1999., tako da sam više unutra nego vani. Čak niti Lucijan nije "vanjski" jer je već u par navrata radio stvari s nama, a i svoj posao je odradio briljantno.

A to što ti "ne vidiš trud niti ništa", to samo govori koliko imaš pojma o dizajnu, webu i programiranju.

Domagoj, u tvoj dio ne sumnjam jer vjerujem da si sve odradio vrhunski, ali dizajnerski dio je teški fail. Neoriginalno, nabacano (govorim o desktopu), paleta boja vam je užas, UX katastrofa. Izgleda kao da ste kupili nekakvu usranu WP temu za $20 sa TF-a i instalirali je. S obzirom da ste ipak najbolji HR časopis, zbilja mislim da ste mogli puno puno bolje. Nekako sam razočaran što ste nakon svih kritika ipak išli na ovaj dizajn.

 

Pozdravljam "obuzdavanje" reklama, adblocker mi je na Vašem siteu uvijek isključen!

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.10.2017 17:20 (tnakir).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice