Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

poruka: 71
|
čitano: 24.206
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca, ".
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

iako je, kao što si napisao, stvar dozlaboga osobna, slažem se s odabirom (možda ne i redoslijedom), osobito s nekima od njih. za relativno normalnu lovu moš se tu nakrkat ("food upload") da nemreš hodat a finooooo ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 7:55 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Već mi na usta cure suze.

Dobar izbor. Nemam zamjerki, neke moram obići, a neke zaobići 😉

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Špajza mi je tri minute od stana, a nisam imala pojma da postoji. :)

All work and no play makes Jack a dull boy.
 
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Tvoj izbor pizzeria je dobar, ali Pizzeria Papavero, Mlinovi. Uzmi pizzu od pola metra - Parma i cotto e bufala, pola pola. 

 

Pola metra je taman da se dva prava čovjeka najedu. Kad posjetiš, vjerujem da ćeš promijeniti listu. 

 

I nakon ovog bi još stavio i L' oro di Napoli na Kaptolu.

 

Dragane, moraš ih probati. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
A di je Grana, Pri vujči, Mrak grill?
http://www.youtube.com/radiopulsfm
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Stavit chello ( 5cm tijesta,3 cm sira) i maslinu (elektricne peci, ribana sunka) prije karijole znaci da autor nema blagog pojima sta je pizza...
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Duksa sigurno top 3 pizza. Karijola je puno losija nego prije par god.

 

Inace dostava generalno bilo koje hrane...svakako Rustica. Odlicna pizza, lignje, rostilj, gableci...sve

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Nijedan restoran istocno od centra... malo smo subjektivni ;)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Meni nije jasno zasto cello pizza. Zasto to tako puno ljudi voli. Probao sam deep dish i obicne 4-5 puta i mogu samo reci da je meni to nesto sto bih nazvao ispodprosjecnim.

 
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Koji glupi članak s još glupljim izborom.

 
0 26 hvala 0
16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Rustica me odusevila sa mesnim izborom... Gurmanska pljeskavica - sunce ti zarko kolko je to fino... Pogotovo kad spreme za ekipu pljeskavicu od 3kg...

Fora mi je naziva - hipsterska pizza... Numero uno za pizzu u  ZG je OHara - bas prava napuljska pizza - sve ove ostale su neke izvedenice i prilagodbe za nas balkanski "trpanje" ukus.

 

U Remetincu sam zapamtio neku pecenjaru (odmah nasuprot skretanja za staru cestu prema Karlovcu) sa cadavim dimnjakom - al isto su mesne stvari bile mrak...

Dosta dobar izbor ima u zadnje vrijeme, poceli su ugostitelji shvacat da za nas Hrvatine treba bit dobra porcija... Nismo mi ekipa koja glumata oko polupraznog tanjura sa par grama rize i nekoliko mini kozica...

 

Daj mi zderat! :D

Truth in engineering.
 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Zahvaljujem na članku, ima korisnih informacija.

 

Komentari mi nisu jasni - stvar je vrlo subjektivna i čovjek se ogradio. Čini mi se da danas treba cijeli tekst stavit u naslov (ili invertirat font-size) da bi ljudi pročitali i da bi im komentari bili na mjestu...

 

Svemir.
 
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
zlosobno kaže...
Stavit chello ( 5cm tijesta,3 cm sira) i maslinu (elektricne peci, ribana sunka) prije karijole znaci da autor nema blagog pojima sta je pizza...

 

Sve je stvar osobnog izbora, kod pizze više nego kod ičega, ali činjenica je da je Maslina zadnjih godina došla od jedne od najboljih pizzerija u gradu do ispodprosječne. Jednostavno je, sastojci nisu dobri (što se čak vidi iz slike uz Maslinu u tekstu, ne djeluje nimalo primamljivo), a takvog tipa pizze ima na svakom koraku i mislim da nema mjesta za nju na ikakvom popisu najboljeg ičeg. Radim u uredu blizu Masline i ne sjećam se kad je zadnji put netko naručio iz Masline, uvijek kad su fešte naručuje se iz Chella.

Chello se s druge strane prometnuo vrlo brzo kao najbolji izbor pizze iz dostave. Opet, za masne, bogato nadjevene pizze s debelim tijestom super i čist ok cijene, a i imaju stvari koje nigdje drugdje ne možeš probati.

Karijola je skroz drugi rang i po tipu pizze i kvaliteti sastojaka, dok je još korak iznad O'Hara - po kvaliteti sastojaka a i cijeni.

 

Personal top 3 pizza: O'Hara, Karijola, Duksa... Posebna kategorija dostava: Chello.

 

Što se tiče burgera.. Ok, stvar je osobnog ukusa, ali kad autor kaže "Fućkaš ti sve te bezbrojne burgerdžinice otvorene po Zagrebu, kad niti jedna ne nudi bitno bolji burger od Double Whoppera u Burger Kingu... redovito su otprilike duplo skuplji", i to još kao početak hvalospjeva za Brewbites koji je kao drugačiji pitam se o čemu autor trabunja? Kao prvo, najjeftniji burger tamo je 54kn, a ide do 79kn. Kao drugo, hrana i restoran su definicija generičke američke hrane koja je puno preskupa za to što je. Doduše, nisam bio tamo skoro godinu dana, možda su nešto promjenili ali s obzirom da je isti kuhar, sumnjam.

Drugi izbor je Mekpers koji ima fantastičan ambijent i čist ok hranu (burgeri su im još najbezveznija stvar), ali po kvaliteti i tipu su ipak ostali kiosk hrana. Nema tu govora o kvalitetnim sastojcima, burger nije burger nego pljeskavica, kvantiteta prije kvalitete, a s obzirom na sve nisu baš ni jeftini. Trebali bi biti u rangu McDonaldsa a cijenom se guraju među kvalitetnije i orginalnije burgere.

 

Kad ta dva izbora usporediš sa Submarineom koji nudi fenomenalne sastojke, sve lokalno, organski i još dosta orginalnije i zanimljivje od svega ovdje navedenog, a classic burger je 40kn... a krumpirići s tartufima su raj (obično samo zbog njih idemo zapravo).

 

Personal top 3 burgera: Submarine... Ništa nije potrebno uz njega, ali Rocket i Papa's su tu ako baš treba nešto drugo.

 

Ne znam, Petric. Jedno je ukus, ali što se igraš Ribafisha na informatičkom portalu ak ćeš izvlačiti samo stvari za koje svi već znaju i koje godinama ne rade ništa zanimljivo ni posebno bolje?

 

 

6 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Stvar osobne prirode,ali za Kostu reći da ima najbolje čevape hmm.. Nisi ti Zagreba vidio. Pizza kao kolač, ma daj, to mi je isto kad ljudi kažu da im je najbolja pizza u oro-goro. Možda je ako si cijeli dan bio na polju nisi ništa jeo pa se ideš nažderat.
 
12 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Chronosus kaže...
zlosobno kaže...
Stavit chello ( 5cm tijesta,3 cm sira) i maslinu (elektricne peci, ribana sunka) prije karijole znaci da autor nema blagog pojima sta je pizza...

 

Sve je stvar osobnog izbora, kod pizze više nego kod ičega, ali činjenica je da je Maslina zadnjih godina došla od jedne od najboljih pizzerija u gradu do ispodprosječne. Jednostavno je, sastojci nisu dobri (što se čak vidi iz slike uz Maslinu u tekstu, ne djeluje nimalo primamljivo), a takvog tipa pizze ima na svakom koraku i mislim da nema mjesta za nju na ikakvom popisu najboljeg ičeg. Radim u uredu blizu Masline i ne sjećam se kad je zadnji put netko naručio iz Masline, uvijek kad su fešte naručuje se iz Chella.

 

 

 Ovo potpisujem, od meni najbolje pizze u životu do blagog razočaranja...Šteta...Tijesto je i dalje ok, ali ostalo...Bah...Čak sam išao 2-3 puta da vidim jesam li krivo zabrijo...

 

U Sl. Brodu je isto tako pizzeria Uno bila best of the best, sad je užas, horror, tragedija.

 

Rustica je fantazija. Bio u Osijeku, oduševio sam se sa tijestom i svježim sastojcima.

 

Svima preporučam BBB (Brutal Burger Bar), iza HEP-a u Vukovarskoj i bourbon (Johnny Walker) umak.

16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Čim pizza ima šunku u "rezancima" znači da se ne radi niti o svježim niti o premium sastojcima, tako da je sama fotografija pizze već eliminirala taj restoran iz mogućeg izbora. U Zagrebu se zbog navale turista zapravo sve lošije jede jer ništa kvalitetno u kontekstu hrane ne može izaći iz masovne proizvodnje... da ne navodim uz to da su neki dobri autentični restorani zatvorili vrata (npr. Požderuh). Što sad Bugovi novinari idu stopama Davora Butkovića? Očekujemo uskoro i jedan lažni intervju s Muskom :-P

In the land of the blind, the one-eyed man is stoned to death. - Joan D. Vinge
 
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Ne bi se baš složio sa tvrdnjom da je u Zg loša gastro ponuda. Ima sjajnih mjesta u Zg za poklopati neku dobru papicu. Od neke sitne love do ozbiljnije love po tanjuru.
Ovo što je Petrić nabrojao mi je onako bez veze, definitivno,ali jbg. njemu je to možda dobro i sva sreća je da radi u Bugu a ne u nekom časopisu za klopu :(.
 
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Poštujem autorov odabir restorana i redoslijed ali moram reći da sam jednom prilikom bio sa društvom u TPK (Kosta, jelte) i ostao razočaran kako je hrana nezačinjena. Bolje začinjene čevape jedem u Zdravljak Šport u Utrinama (koji btw ima super čevape).
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 15:28 (Lion King).
 
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Pa da idem svaki dan na ova mjesta na gablec onda bih bankrotirao. Ne možeš proći ispod 100 kn sa cugom.  I sve mesina i pizze. Nigdje jela na žlicu

Ima toliko nerazvikanih mjesta koje nude value for money. Šta je sa sarmom , punjenim paprikama , ćuftama i pire krumpir , grah sa kobasicom itd. 

 

I na takva mjesta ne idem zato što je divno uređeno  nego zbog klope. 

http://weboteka.info
 
19 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Lion King kaže...
Poštujem autorov odabir restorana i redoslijed ali moram reći da sam jednom prilikom bio sa društvom u TPK (Kosta, jelte) i ostao razočaran kako je hrana nezačinjena. Bolje začinjene čevape jedem u Zdravljak Šport u Utrinama (koji btw ima super čevape).

 Kod Ređe i Đeme ?

16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Znam da sam partibrejker, ali gosn. Petrić... pokušajte češće nositi užinu spremljenu kod kuće. Više vlakana u povrću, salate kristalke, manje pečenih rebarca i pizza. 
Govorim to kao iskusan 48 godišnjak, kojemu su kolege vršnjaci sličnih afiniteta vašima sad na svakodnevnim tabletama za tlak i u preddijabetičkom stanju. 
Posao nam je previše sjedilački da bi još pomagali ovakvim kaloričkim bombama koje u pravilu poslije izazivaju umor od ničega. Lako je nizbrdo, pa za to proglasiti "godine i stres na poslu".
Ne samo to,  i novčanik će vam biti zahvalan :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 1 hvala 0
16 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Ovo pisem da napravim egzorcizam @overhaula u ovoj temi :)

 

Ima nekad dobre klope da se iznenadis...

Npr. u Varazdinu ima pecvarnica di ne bi nogom krocio - napravljena od pivskih garnitura i pokrivena ceradom...

 

Al kakav pileci cheeseburger rade, predobro. Doduse - napravljen je traljavo, al okus je mrak. Dupla pohana snicla (nije rastucena ko becki) za 25kn...

 

Ima u Ludbregu najvece iznenadenje (meni) od svih mjesta koje posluzuju klopu. Covjek radi sa majkom u iznajmljenom prostoru koji je kao da si dosao nekome u privatnu kucu.

Na plafonu 12 fluorescentnih lampi od kojih rade samo 3...

 

Ekipa, kakvu taj lik radi klopu... Sunce ti jebem... Ima oskudan meni, al to sto radi, radi maestralno.

Na primjer - kebab/gyros plata - 50kn, al rasturaljka od kolicine do okusa... (to svaki put jedem :D)

 

Najbolje tortilje sam jeo u Koprivnici - Kalimero...

Najpedantnije izvedena jela i filozoija okusa - Calypso u Krizevcima... (slika u Calypsu - to posluzuju za gablece i cijena tome je kakvih 40kn)

 

Nisam izbirljiv u klopi, al znam prepoznat kad nekaj valja :)

 

Mogao bi pisat do sutra... :)))

Neki+juneci+sote... Neki+juneci+sote...
Rustica+1 Rustica+1
Calypso+Ribs Calypso+Ribs
Gyros/kebab+plata+-+Ludbreg Gyros/kebab+plata+-+Ludbreg
Rustica+2 Rustica+2
Rustica+3 Rustica+3
Calypso Calypso
Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 17:22 (Batista).
 
2 2 hvala 2
16 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
zaccc kaže...

Pa da idem svaki dan na ova mjesta na gablec onda bih bankrotirao. Ne možeš proći ispod 100 kn sa cugom.  I sve mesina i pizze. Nigdje jela na žlicu

Ima toliko nerazvikanih mjesta koje nude value for money. Šta je sa sarmom , punjenim paprikama , ćuftama i pire krumpir , grah sa kobasicom itd. 

 

I na takva mjesta ne idem zato što je divno uređeno  nego zbog klope. 

 Da, zato ja redovito nosim svoje užine po tupperwareu jer želim jesti žlicom. Pa makar bio doma skohan grah, ili gulaši s rizzibizzijem,  i paprikaši sa morskim plodovima. No tko sam ja da guram svoje prehrambene navike, prigovaram samo zbog toga što ovakva hrana vodi k doktoru Bereckom i tabletama za dijabetes i tlak. 
A inače, to ti je standardno u nas. Sa iznadprosječnom plaćom, ljudi su u minusima, i onda kivni na poslodavca, državu, namete, sve drugo osim osobnih navika... tj. svakodnenih narudžbi hrane iz restorana, kava i piva po kafićima i dakako vožnje svugdje i uvijek automobilom plaćenim na kredit. 
Pribroji onda shodno tome i troškove za parking, kazne, i nevezano - ali periodički obavezne sitne luksuze po kući i na godišnjem (jasno, na kartice i rate pa se ne primjeti koliko to košta), i novca nikad dovoljno :)

Mene pak svaki put iznova "oduševljavaju" ovi znalački i strastveno navijački gurmani koji uvijek na svakom članku o hrani imaju primjedbe na navike i ukus autora, jer sve su oni to redovito svakodnevno isprobali i usporedili, pa guraju svoje favorite, postaju slike trpeze ovjekovječene smartphoneima, razliku okusa ovakve pizze u odnosu na tu istu prije 3 godine na istom mjestu, ili pak obavezni "dick measuring" u tome kolko velka pizza mora bit da sa pravo muško "najede". Bokte koda nam na forumu stoluju rudari, radnici na mješalici, asfaltiranju i nošenju balvana iz šume na plećima :)
Da, znam da me čeka kazna od parsto thumbdownova. Tko je vidio prigovorit jumbo pizzi za jednu osobu, i jednoosobnom trošku na ždrilo i pilo prosječnog forumaša u mjesec dana.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 17:21 (overhaul).
6 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable

Možeš ti piti kavu i pivo po kafićima i sve to, ali nikada ne smiješ trošiti onoliko koliko nemaš (krediti, minusi ...)

Trust nobody, become the best !
12 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Ovo je turbo OT...

 

Get back to burgers...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Bravo @zaccc.. cijenim Petricev uradak,ali bi me veselila i verzija koju ti spominješ "kašika verzija".
Meni je ovo jako korisno kada dolazim u zg. Može još kakva listica u komentarima za mjesta koja nisu ušminkana i gdje radnička klasa može pristupačno pojest ukusno nešto što je kuhano..čorbasto...s kašikom..kontate o čemu se radi.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
13 godina
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

Meni je nekad bila fenomenomenalna “Coprnjica” u Nokturno pizzeriji, no u jednom se trenutku tamo nešto ozbiljno na loše promjenilo pa je nema, a ja Nokturno izbjegavam! 

Bio sam i nekoliko puta u “Zero Zero” pizzeriji, probao dvije pizze i, nisam se BAŠ preoduševio, makar su talijanske namirnice, o okusu mogu komentirati samo skromno subjektivno! 

ATJ Lučko
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Batista:

Poštujem osobni izbor, navike itd. Međutim, ona rebarca sa slike nemaju veze s ničim. Doslovce pougljena izvana a potpuno bijela sa strane, to ne bi spremio nitko tko je dva dana išao u školu. Preporučujem da tako nešto ne jedeš, koliko god ti se sviđalo
Ja rekoh
15 godina
offline
Re: Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gable
Slika nije nesto...ali RNB rebarca su medu najboljima koja sam u zivotu jeo, a zivim u Americi. Svakako najbolja u Europi.

Sto se tice steaka...najbolji u ZG sam jeo u DoubleTree Hiltonovom restoranu.

Mano je bio ok takoder.
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.7.2018 20:56 (Mitch).
16 godina
neaktivan
offline
Bugovci izvan ureda: Moj izbor najboljih gableca,

U svakom slučaju dobar članak, meni osobno jako koristan jer sam prije manje od dva tjedna doselio u ZG. Već vidim da će bit "hatera" jer nema nikakve veze sa IT-em ali se nadam vidjeti više ovakih korisnih "off-topic" stvari, bar na webu :)

IRebic
Moj PC  
4 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice