Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

poruka: 38
|
čitano: 10.349
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati".
16 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

čujem da ekipa čeka u redovima da se pretplatni na još jednu glupost...

Moj PC  
24 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Šteta što nije skuplje. Uštedio bih više novaca.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
28 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Admini po tim grupama su većinom egocentrici kojima je to administriranje preraslo u opsesiju, osjećaju se bitni i što sad ?

Neće nitko platiti jer nije nitko budala.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Iznenadit ces se kolko zapravo ima budala...
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
18 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Anđeo bez falinge kaže...

Admini po tim grupama su većinom egocentrici kojima je to administriranje preraslo u opsesiju, osjećaju se bitni i što sad ?

Neće nitko platiti jer nije nitko budala.

 S koje si ti planete?

-
6 godina
protjeran
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
The Unforgiven kaže...

 S koje si ti planete?

 I ti si Admin neke grupe ?!

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
16 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

"Hot MILF with large breast" je jedina facebook grupa koja vrijedi 4.99 € pretplate

Moj PC  
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Grupa za trolanje je najjača 25t članova, ludilo...

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Anđeo bez falinge kaže...

Admini po tim grupama su većinom egocentrici kojima je to administriranje preraslo u opsesiju, osjećaju se bitni i što sad ?

Neće nitko platiti jer nije nitko budala.

14 godina
protjeran
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Nešto se govori o tome da bu IJU blokerala MEME-ove (autorska prava & šit), a budimo realni to je jedna od rijetkih stvari zbog kojih vredi imat facebook account, ak se to dogodi + ova "brilijantna" ideja o naplati - facebook zajednica se bu smanjila eksponencijalno ko naš Apsurdistan uslijed emigracije.

Po jednoj strani je to i bolje, morti se ljudi konačno počnu više družit offlajn. 

Trust me, I'm a Jedi!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Ne sećam se kada sam se poslednji put učlanio u neku grupu, niti bih mogao da navedem pet komada čiji sam član (iako sam u bar jednoj admin i povremeno mi iskoči da je neko nešto postovao ili da treba odobriti novog člana). Utoliko me ova promena ni na koji način ne pogađa.

 

Sa druge strane recimo da neko iskoristi Facebook grupu kao platformu preko koje će objavljivati sopstveni originalni sadržaj, recimo davati nekakve lekcije ili nešto slično za šta ljudi i inače plaćaju, za neku pretplatu. Meni to ima smisla. Ne treba puno, sto ljudi po 2-3€ mesečno je lep mali hobi; 400-500 članova je već fin mali biznis.

 

Dakle, sve će zavisiti od toga da li je ono što se kroz te grupe bude nudilo bezvredno ili od nekud kopirano kao što je sada najčešće slučaj, ili se neko potrudi da ponudi nešto vredno plaćanja.

 

EDIT: Evo, sad je bio prijemni za srednje škole. Da neko napravi grupu za pripremu male mature gde svakih nekoliko dana objavi fino obrađenu neku nastavnu jedinicu i usput odgovara na pitanja članova, i da se pročuje da lepo radi, mogao bi imati hiljade članovapa. Još bolje, da bude dvoje ljudi i dve odvojene grupe, za matematiku i maternji jezik, pa po samo 3€ mesečno po čoveku po grupi (što je smešno jeftino, jer nije ni cena jednog privatnog časa), u dva meseca pred polaganje bi uzeo fine pare. Ne treba mu sajt, ne treba mu admin, ne treba mu tehničko znanje... Svi srećni!

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 13:58 (Ivan(4)).
Moj PC  
10 0 hvala 0
11 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

što su to fejsbuk grupe?

Moj PC  
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
picajzla0707 kaže...

što su to fejsbuk grupe?

 Grupe na Facebooku su prava stvar ako želite imati virtualni kutak za bliske ljude i osobe s kojima dijelite interese

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Čisto okej ako kreiraš kvalitetan sadržaj. Evo primjerice kvalitetne IT dev grupe sa videoima i ekipom koja šera znanje, dobro administrirano. Zašto ne dati $5 - $10 mjesečno ako ti pomaže.

 

Drugi par rukavica je što bi cmoljavci danas da je sve besplatno. News flash - tako svijet ne funkcionira.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

dođe mi tako da, nakon godina grčevita otpora, tamo otvorim profil i bržrbolje "grupu zas plaćanje članstva u njoj" te svakoga oženim za 2 eur za 90 minuta članstva u prvoj zoni i u jednom smjeru. pokaz bi koštao 200 eur za čitav mjesec (od mlađka do punog mjeseca i natrag) ali ne bi vrijedio za posebne akcije prikupljanja sredstava, poput "platimo mu režije", "za frizuru glazbi" ili "vrijeme je za nove hrenofke". 

 

pe se i of tupik: u reklami za panasonik mini hi-fi (maskiranu u članak) tu na portalu piše i ovo "maksimalna izlazna snaga iznosi mu26400 W(PMPO)". ako ta elektrana ne zaslužuje grupu (plaćenu, jasno), ne znam što bi zaslužilo ... 

 

pe pe se: evo i vijesti s jednog od portala koja jamčano zaslužuje svoju grupu "automobili pokretani rakunom". prenosim najzanimljiviji dio, pače sukus:

 

Muškarac, mornarički podčasnik, već kažnjavan zbog vožnje u pijanom stanju, izašao je iz bara pijan te pokušao upravljati automobilom koji je imao uređaj što detektira alkoholiziranost vozača. Kako je vozač bio toliko pijan da nije mogao pokrenuti vozilo, otišao je u park gdje je uhvatio rakuna koji je kopao po smeću. Osoba je tada prisilila rakuna da puše u uređaj što mu je omogućilo da upali vozilo.

Rakun je nakon silnog stiskanja vozača, ne bi li dovoljno jako puhao u uređaj, izgubio svijest i pao na pod automobila. Nedugo nakon što je pao u nesvijest, rakun se probudio te počeo napadati vozača pri čemu je isti izgubio nadzor nad vozilom i udario u zaštitnu ogradu. Osoba je pretrpjela brojne ugrize i ogrebotine po licu, rukama i trbuhu”, stoji u izvještaju.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.6.2018 15:54 (Ajar).
Moj PC  
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Ungroup me, pls

morrisoN
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Iz mog iskustva ne vjerujem da grupa nešto može ponudit a da neki "google majstor" ne može pronači dalje...ili jednostavno netko će šerat iz grupe podatke za free...eto neki dan sam svjedočio tome,

ima jedan poznati EDM (electroninc dance music) glazbeni producent koji ima svoju tutorial grupu i naplačuje pristup i + skype live stream 2h tutoriala 3X tjedno

ti klijenti nisu glupavi i sve to snimaju od A do Ž i dijele poslije po VPN po inbox-ima...tako da što je naplatio prvoj grupi, naplatio  i toeto :D i onda usporede njegov radi i naprave bespla grupu s 95% sličnim tutorial-ima i free alatima za produkciju itd...

Danas je u večine internet kultura "download what you can and upload what you have"...

Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Ovo je lakmus papir za inteligenciju.

Što više ovakvih sadržaja!

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Ja definitivno podrzavam tu ideju.

Vecina vas ovdje pomalo sarkasticno gledate na ovakve grupe,ali ima ih zaista kvalitetnih naprm:

KODI grupe di se djele m3u liste ili buildovi-nakon tih grupa meni je besmisleno placati iptv.

Grupe samostalnih majstora koji objavljuju nesta sta su napravili uz detaljan tutorial.

Iako postoji marketplace,jako su popularne grupe prodaja/potraznja-pogotovo zato sto je Njuska pocela naplacivati bitne oglase...

 

Nisu te grupe glupe,ako su dovoljno kvalitetne,prvi sam koji ce uplatiti koju kunu!

Ako želiš pobijediti,ne smiješ izgubiti!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Imamo siigurne dojave, mi smo grupa koja zna svoj posao i zarađujemilijarde milijona, ali smo humani pa želimo podijeliti svoje insajderske informacije da zaradite i vi. 
Detallji na grupi surebetkladara. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
8 0 hvala 1
10 godina
online
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Pa, zašto ne?

 

Mislim ovo za plaćanje grupa na FB. Naime, grupe će se sam po sebi isprofilirati, jer im treba opcija plaćanja ili ne. Ima fakat korisnih grupa, kao što su one o ICT struci, a ima i bogmeć onih bez veze...

Ako admin uvede plaćanje, te vidi da mu donosi opadanja članova iste, eh bude onda razmislil dal će inzistirati na pretplati...opet, sa druge strane ako čovjek vidi da mu u grupu dolaze samo idioti, onda može uvesti simboličnu pretplatu da se pak riješi trolova koji samo dolaze raditi kvara.

 

A, i ljudi kada nešto plate, to znaju više cijeniti, te imaju osjećaj da za to nešto i korisno dobiju.

Npr., kada je džaba javni bazen, svi su tamo, a kada se plaća samo oni kojima i doista treba ....

Vrlo jedostavno!

 

Na kraju krajeva, frende ne živi se od ljubavi, nego od novaca...ne bu se računi sami platiili.....

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Entry Point kaže...

Čisto okej ako kreiraš kvalitetan sadržaj. Evo primjerice kvalitetne IT dev grupe sa videoima i ekipom koja šera znanje, dobro administrirano. Zašto ne dati $5 - $10 mjesečno ako ti pomaže.

Upravo to. Ni ne mora biti vezano uz IT - može biti vezano uz svašta. Admini u takvim grupama bi onda bili neka vrst tehničke podrške. To bi moglo biti pogotovo korisno za one koji nemaju koga konkretno pitati neke stvari, odnosno tražiti da im pomogne.

 

I sad umjesto da si svaki admin ili skupina ljudi koji bi na takav način naplatili svoje usluge i znanje rade nekakve svoje portale i forume, dave ljude s registriranjem - na Facebooku već imaju gotovu platformu - lakše/bolje i za admine i za korisnike.

 

Na pamet mi pada Louis Rossmann - onaj lik koji popravlja Appleova računala na razini elektroničkih komponenti. Recimo on si je pred koju godinu morao instalirati i posložiti svoj forum (mislim da on naplaćuje oko $30 po osobi) za ljude kojima trebaju savjeti vezani uz to čime se on bavi. Još veli da je to dugo odgađao jer mu se nije dalo zafrkavati sa slaganjem svega toga. A da je tada postojalo tako nešto - imao bi sve to valjda uz nekoliko klika mišem.

 

Ideja je super i potencijalno vrlo korisna. Ako već treba zaći u cinizam - glavni motiv Facebooku da ulazi u tako nešto nije altruizam, nego sigurno namjeravaju uzimati porez od članarina.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
PzKpfw kaže...

opet, sa druge strane ako čovjek vidi da mu u grupu dolaze samo idioti, onda može uvesti simboličnu pretplatu da se pak riješi trolova koji samo dolaze raditi kvara.

 Kad Drago ovo pročita drugi dan se uvodi članarina na Bug forumu.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
online
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

@Visak

 

Može. Nema problema. Ja sam za.

Bar bi se riješili nepotrebnih komentara na svakoj temi, gdje ekipa jednostavno ide od teme do teme, te konstatno trola.

 

Panzerkampfwagen.Dinamo Zagreb.Matija.Leaving or dead, always ahead...
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći

Ne bi vjerovao koliko ima budala koje doniraju hrpe novaca za gluposti na Patreonu i Twitchu. Vjerujem da će i ova glupost naći svoje mušterije.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Entry Point kaže...

Drugi par rukavica je što bi cmoljavci danas da je sve besplatno. News flash - tako svijet ne funkcionira.

 Funkcionira!

 

Evo, nedavno čujem da neka politička opcija kod nas obećava nultu stopu poreza, besplatno školovanje, besplatno zdravstvo, besplatan internet, besplatnu struju i vodu i još koješta besplatnog. A da to nije moguće, onda ne bi obećavali, kaj ne?

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.6.2018 9:27 (Mckilem).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
Spinout kaže...

Ne bi vjerovao koliko ima budala koje doniraju hrpe novaca za gluposti na Patreonu i Twitchu. Vjerujem da će i ova glupost naći svoje mušterije.

 A gle, netko čitavu noć stoji na Cvjetnom da bi kupil najnoviji Madonnin album. Netko drugi donira 1 dolara mjesečno glazbeniku kojeg cijeni, svatko ima svoje interese.

 

Disclaimer - ne radim niti jedno niti drugo!

10 godina
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći
mbaksa kaže...

Ideja je super i potencijalno vrlo korisna. Ako već treba zaći u cinizam - glavni motiv Facebooku da ulazi u tako nešto nije altruizam, nego sigurno namjeravaju uzimati porez od članarina.

 Normalno da nije, to je business plan. Oni su provajderi, ti si korisnik. Sigurno bolje nego klepati stranice, blogove i onda ganjati ljude. Platforma koja ti omogućava da napraviš nešto u par klikova sa miljardom aktivnih korisnika pobjeđuje bilo koju drugu platformu.

 

Još je tu i integrirani marketing i svi alati koji ti čine život jednostavnijim.

 

Po meni odlična ideja. Naravno biti će tu svačeg ispočetka, ali kad se stabilizira, mogla bi biti goto platfroma za mnogo stvari.

 

Samomrzeći hrvat
7 godina
neaktivan
offline
Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaćivati

Pozdrav

Napustio sam grupu na FB, ali mi dalje stižu obavijesti i komentari.

Hala na odgovoru

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Članstvo u Facebook grupama moći će se naplaći

Sudeći po vještini korištenja foruma, vjerojatno si napustio krivu grupu.

 

Šalu na stranu, moguće da si napustio, ali nisi unfollowao ili obrnuto. Isto tako, notifikacije ti mogu dolaziti ako si nešto komentirao unutar grupe, pa netko likea ili odgovara.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice