Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

poruka: 22
|
čitano: 8.995
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada".
15 godina
online
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

Već vidim rat s iranom gdje deepfakeom njihov ajatolah govori da želi rat s amerima pa ih ameri tobože zbog samoobrane zbombaju dok si rekao keks . Kad krene nitko se ionako više ne zamara kako je točno krenulo i tko je prvi zapucao, kao što se vidi u Siriji, Libiji, Iraku već je sam obitno da krene nekako

 
9 2 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
Ges kaže...

Već vidim rat s iranom gdje deepfakeom njihov ajatolah govori da želi rat s amerima pa ih ameri tobože zbog samoobrane zbombaju dok si rekao keks . Kad krene nitko se ionako više ne zamara kako je točno krenulo i tko je prvi zapucao, kao što se vidi u Siriji, Libiji, Iraku već je sam obitno da krene nekako

 ili da napravimo da naši govore da će bacit bombu na njemačku pa nek nas švabe s bombaju i osvoje i nakon 2 godine od tog bit ćemo jači nego 20ak godina nakon domovinskog rata

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 14:16 (hanteed).
15 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

Facebook je to prepoznao nakon što su lažne vijesti uzrokovale nemire, nasilje, pa i ubojstva u nekim zemljama, pa je odlučio postrožiti pravila oko "forwaduša" na WhatsAppu.

 

Nije Facebook nista prepoznao. Kao i sto je jedina promjena nakon Cambrige Ananlytice bila ta da ce sada - placati korisniku za te iste podatke koje su do prodavali trecima stranama.

Samo po sebi to prodavanje nije zacudjujuce, zacudjujuce je da su svi ok s time, broj korisnika vise opada zbog mjenjanja trendova, nego zbog skandala.

 

Takodjer fake news kao civilizacijski dogadjaj se siri i zbog toga sto su ljudi vec pristrani, cinjenicama usprkos. Mnostvo ljudi cita bas ono sto im ide u korist vec potvrdjenim zakljucima, pa je izvor nebitan.

Recimo - antivakcinacija nije dobila toliki zamah zbog rada Andrewa Wakefielda, vec zato jer su ljudi vec biti pristrani protiv big-pharma i GMO korporacija kao Monsanto.

Takvi tipovi laznih informacija imaju daleko veci odjek kada ne samo da naidju na plodno tlo, vec naidju na poluorganiziran pokret pristalica - kako su se recimo Orah i Zivi Zid aktivirali oko nekih nebulozno promasenih vijesti.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
7 2 hvala 0
5 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

Ova, kako bi Ingrid rekla, dipfejks "tehnologija" je idealna za nase politicare. Vec vidim njenu primjenu kako u predizborno vrijeme tako i u samom Saboru.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad

Sto to jos mozes namontirati Bandicu ili Dakicu, da vec nisu sami rekli?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
5 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
wyks kaže...

Sto to jos mozes namontirati Bandicu ili Dakicu, da vec nisu sami rekli?

 Jel' mozes vjerovati da se trenutno bez googlanja ne mogu sjetiti tko je taj Dakic ?!?!?!

15 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

prema univerzalno valjanom murphyjevu zakonu, sranje nećemo dugo čekati. u nas je ionako već ne samo počelo, već i dobrano odmaklo i bez ove tehnologije. čitava ova "ujdurma" od države je deep fake (od svih pridjeva ostalo joj je samo "međunarodno priznata"). kamena genetika čini čuda, kad se pravilno primijeni zajedno s pandemijom krkanitisa 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 14:51 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
SamoPitam3 kaže...

Jel' mozes vjerovati da se trenutno bez googlanja ne mogu sjetiti tko je taj Dakic ?!?!?!

 Onaj koji je toliko dobro odgojio sinove da sa 22 godine imaju hotel.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

on nije dakic, nego mala vreća, vrećica - Đakić

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
Stric_Jura kaže...

on nije dakic, nego mala vreća, vrećica - Đakić

 Jel' to onaj ciji je sin objavio onu bljuvotinu od slike sa odsjecenom glavom ?

Slabo ja pratim politiku. Bandica, sa druge strane je tesko izbjeci, jer i iz pastete iskace.

12 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

I kaže Bugov tekst da su se u 18+ filmićima već pojavile STVARNE osobe... Nisam znao da su sve one micike od prije bile nestvarne...valjda animirane... 

Dear Bug, who the f..k is in charged??

Nisam ja ništa prčko.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 15:10 (Spiridon).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
wyks kaže...

 Onaj koji je toliko dobro odgojio sinove da sa 22 godine imaju hotel.

 šljiva ne pada daleko od marelice. još mu i država daje lovu za bazen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 15:07 (Ajar).
5 godina
protjeran
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
Ajar kaže...
wyks kaže...

 Onaj koji je toliko dobro odgojio sinove da sa 22 godine imaju hotel.

 šljiva ne pada daleko od marelice. još mu i država daje lovu za bazen. 

 A navodno bi moglo nešto nakapati i od EU fondova 

Pis on ju, tu :P
5 godina
protjeran
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
S napretkom tehnologije dolazi dan kad bi i desničari mogli nešto suvislo(g) obznaniti.
Kad ih se (opet!) uhvati u laži, uvijek mogu reći kako oni nose špic-cipele, a ove na snimci to nisu.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
4 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad

ha čuj, mogu imat špic-papke, kad imaju tupe glave...

 

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

Male bebe!

 

Vid primjera!

 

Ovi oko njega su postali tako "deep" da to ovaj jadni software čini, a što drugo, jadnim!

 

To je "deep", a ne ovo!!!

 

I još je original, nikakav "lažnjak"!

 
2 0 hvala 0
7 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

Moram priznati da sam blago iznenađen. 
Naime, dosad su sve nove tehnologije i mogućnosti primjene istih bile nekritički slavljene a svako kritičko razmišljanje bilo je nazivano nazadnim
Šokiran sam da na jednom IT portalu možemo pročitati (pored oduševljanosti novim tehnologijama) i konkretne razloge za zabrinutost implikacijama nove tehnologije. Možda čak prvi put čitam članak koji se više bavi etikom pri primjeni određene moćne tehnologije nego što se bavi samom tehnologijom.
Moram priznati da me čudi jedan ovakav pristup, ali istovremeno skidam i kapu za jedno kritičko razmišljanje.
Izgleda da novi vjetrovi pušu i na BUGu 

 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
hanteed kaže...

 ili da napravimo da naši govore da će bacit bombu na njemačku pa nek nas švabe s bombaju i osvoje i nakon 2 godine od tog bit ćemo jači nego 20ak godina nakon domovinskog rata

Slazem se, jer 2-3 godine nakon toga, pojavit ce se novi drug Tile i oslobodit nas od okupatora a posebno domacih izdajnika 

15 godina
odjavljen
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

I prije ove vijesti su mi prethodna dva tjedna izgledala kao da su iz The Orville - Majority Rule epizode....

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
Dušu dalo kod sinkronizacije filmova...kad nijemci sinkroniziraju...da onda nikola kejđ stvarno govori njemački
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrad
HCMAA kaže...
Dušu dalo kod sinkronizacije filmova...kad nijemci sinkroniziraju...da onda Nikola Skejdž stvarno govori njemački

 

10 godina
offline
Deepfakes: bit će zabavno dok netko ne nastrada

 

Hm, pa i sada već imamo koliko god želimo idiotizma na Internetu. Neki se zalijepe, a  neki ne.

Borba kontra zloporabe tehnologije leži u obrazovanju sa pravim podacima i informacijama. Ako je netko labilan, povodljiv, sklon naginjati svemu što čuje i vidi, neka mu.

Uvijek treba znati prave izvore informacija od lažnih. Nekome neće pomoći svo obrazovanje ovoga svijeta ako je glup ili degeneriačn u bilo kojem smislu( pshiološki problemi, željan jefitne pozornosti, itd)

 

Netko bez obzira na dostupnost informacija brije na rupe u zidu, da su nešto što je vidio u filmovima za odrasle, da je Zemlja ravna, da čovjek nikad nije bio na Mjesecu(ove godine 50 godine od prve ljudske noge tamo-), da je Isus Hrvat, da je cijepljenje opasno, u hrvstske kraljeve, u svetost tzv. Dom. rata, itd...

 

Kad si bolestan, odeš doktoru. 

Degenerični neka išli babi vračari, a danas rješenja traže po Internetu.

Tehnologija se mjenja, budale su uvijek među nama. 

 

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Moj PC  
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice