Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

poruka: 31
|
čitano: 6.821
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor".
15 godina
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

49" s omjerom 32:9? To mi nije dovoljno "wide" :)

Ja čekam 100" omjera 100:1. Tako da sa širinom 100 inča i visinom od jednog inča (2.54cm) mogu svima reći da je dijagonala 100 inča.

To što je površina 100" monitora 3x manja od povrišine 27" sa 16:9 to marketing ne zanima, jer je prikazao samo dijagonalu, a proizvođač je uštedio na površini odnosno stvarnoj količini ekrana koju daje i izrađuje.

Mislim da je vrijeme da se uvede površina kao jedan od ključnih podataka o monitoru, bitniji od dijagonale. Samo površina i omjer stranica. Da kupci znaju što stvarno dobivaju.

Jer ovo je stvarno smiješno, slično kao kad su navodili dinamički kontrast koji nastaje dijeljenjem s nulom (ugašeno pozadinsko osvjetljenje = nula), pa daju proizvoljno veliku brojku za "dinamički" odnosno lažni kontrast.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.10.2018 15:41 (Keso).
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

A i nema 144Hz, a znamo iz nedavnog članka da jednom kad se netko sjedne za 144Hz, više se nikad ne vraća nikud. Pa bilo to i 100 inča dijagonale 100:1 :)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
7 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Isto sranje i s kutevima gledanja, kontrastom, brzinom, zapravo nista od napisanog nije istina vec ciste lazi, tn/ips paneli su s nama preko 20g i da se nije uveo neki standard..lp

Intel Core™ i7 Forever
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Ovo su otprilike dva 32 incna QHD monitora koje vec imam za cetvrtinu cijene. 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
O_O_O kaže...

Ovo su otprilike dva 32 27 incna QHD monitora koje vec imam za cetvrtinu cijene. 

 btw koji QHD 32 inčni monitor košta ~210$?

14 godina
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
srky.du kaže...
O_O_O kaže...

Ovo su otprilike dva 32 27 incna QHD monitora koje vec imam za cetvrtinu cijene. 

 btw koji QHD 32 inčni monitor košta ~210$?

 a koja su to kola bolja od moskviča khm, koji je to ultrawide 49" monitor bolji od dva 27"?

9 godina
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
srky.du kaže...
O_O_O kaže...

Ovo su otprilike dva 32 27 incna QHD monitora koje vec imam za cetvrtinu cijene. 

 btw koji QHD 32 inčni monitor košta ~210$?

 https://www.bug.hr/forum/topic/monitori/aoc-q3279vwf-32-1440p-75hz-va-freesync/260217.aspx

16 godina
odjavljen
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Nikad mi nece biti jasni oni koji ovo kupuju za ista drugo osim preseravanja...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Za pola toga iznosa 2 x U2715H mi se čini puno bolja kupnja.

Puno aplikacija nema dovoljno konfigurabilan GUI da se može napraviti template za 5120x1440, a i na konkavne nacrte bi se trebalo malo privikavati :)

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Friday kaže...

Nikad mi nece biti jasni oni koji ovo kupuju za ista drugo osim preseravanja...

 pa ljepo pise za sta sluzi doticni monitor, cijena tim novim "glupostima" je oduvijek bila paprena isto kao i tvojoj nedavno kupljenoj grafickoj kartici rtx 2080 od 860€lp

Intel Core™ i7 Forever
16 godina
odjavljen
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Tko jednom proba UW nema nazad, 16:9 odmah postane Branko Kockica

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Stjepanj kaže...
Friday kaže...

Nikad mi nece biti jasni oni koji ovo kupuju za ista drugo osim preseravanja...

 pa ljepo pise za sta sluzi doticni monitor, cijena tim novim "glupostima" je oduvijek bila paprena isto kao i tvojoj nedavno kupljenoj grafickoj kartici rtx 2080 od 860€lp

 

Ovaj monitor ima znatno bolje i znatno jeftinije alternative sto se za graficku nikako ne moze reci

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Kako ne, rabljena 1080ti. Nemoj si lagati :-)
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Jakovp kaže...
Kako ne, rabljena 1080ti. Nemoj si lagati :-)

 

Koja u irskoj u vecini slucajeva kosta vise nego nova 2080. Ne laprdaj ako ne znas

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Pošta ne postoji? Mozes kupiti samo iz irske?
http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
12 godina
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

Petko vrati se ti nama u dobru staru kroeijša, slab zivot gore ako ne mozes 2080Ti kupit 

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Jakovp kaže...
Pošta ne postoji? Mozes kupiti samo iz irske?

 

U cemu je faking problem? Tvrdis da bih mogao naci 1080ti ZNATNO jeftinije nego 2080? Ajde, nadji mi jednu

 

Luka123 kaže...

Petko vrati se ti nama u dobru staru kroeijša, slab zivot gore ako ne mozes 2080Ti kupit 

 

Ma borba je, sta da ti pricam...

Freak Show Inc.
7 godina
protjeran
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Friday kaže...
Jakovp kaže...
Pošta ne postoji? Mozes kupiti samo iz irske?

 

U cemu je faking problem? Tvrdis da bih mogao naci 1080ti ZNATNO jeftinije nego 2080? Ajde, nadji mi jednu

 

Luka123 kaže...

Petko vrati se ti nama u dobru staru kroeijša, slab zivot gore ako ne mozes 2080Ti kupit 

 

Ma borba je, sta da ti pricam...

 Stavit cu na njuskalo jednu 1080TI samo za tebe, saljem u Irsku. Inace slabo koristena, ako ne racunas mining.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Friday kaže...
Jakovp kaže...
Pošta ne postoji? Mozes kupiti samo iz irske?

 

U cemu je faking problem? Tvrdis da bih mogao naci 1080ti ZNATNO jeftinije nego 2080? Ajde, nadji mi jednu

 

 Nadam se da je 3000 kn znatno jeftinije:

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/inno3d-geforce-gtx-1080-ti-x2-staro-6-mjeseci-nekoristeno-jamstvo-oglas-26551313

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gtx-1080-ti-11gb-oglas-25938987

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/geforce-gtx-1080-ti-gaming-oc-11g-oglas-23213523

 

Evo da ne idem još na ebay ili amazon...

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
6 godina
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Već 8 godina koristim Panasonic LCD TV kao monitor 32"....tako da za tih 1699$ možeš kupiti puno bolju opciju...ali marketing je brainwashing
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Jakovp kaže...
Friday kaže...
Jakovp kaže...
Pošta ne postoji? Mozes kupiti samo iz irske?

 

U cemu je faking problem? Tvrdis da bih mogao naci 1080ti ZNATNO jeftinije nego 2080? Ajde, nadji mi jednu

 

 Nadam se da je 3000 kn znatno jeftinije:

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/inno3d-geforce-gtx-1080-ti-x2-staro-6-mjeseci-nekoristeno-jamstvo-oglas-26551313

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/gtx-1080-ti-11gb-oglas-25938987

 

https://www.njuskalo.hr/graficke-kartice/geforce-gtx-1080-ti-gaming-oc-11g-oglas-23213523

 

Evo da ne idem još na ebay ili amazon...

 

Je, njuskalo je dusu dalo da uplatis nekome 4000 kn na slijepo i nadas se najboljem...

A ebay kartice pocinju od 600 dolara i valjda ih je 99% US pa lijepo na to dodaj carine i picke strinine.

 

Ti si bas nesto jako raspizdjen sto sam ja tu karticu uzeo, kao da sam ju kupio od tvog novca za uzinu jbt

Freak Show Inc.
14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Friday kaže...

 

Je, njuskalo je dusu dalo da uplatis nekome 4000 kn na slijepo i nadas se najboljem...

A ebay kartice pocinju od 600 dolara i valjda ih je 99% US pa lijepo na to dodaj carine i picke strinine.

 

Ti si bas nesto jako raspizdjen sto sam ja tu karticu uzeo, kao da sam ju kupio od tvog novca za uzinu jbt

 Ne nego jednostavno nisi u pravu. Možeš pitati nekog frenda u HR da ti uzme i provjeri karticu prije plaćanja, i onda ti ju pošalje.   A na ebayu lijepo isfiltriraš EU i to je to, ima ih koliko oćeš.

 

U svakom slučaju ima opcija.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

otišli ste totalno offtopic, a pomalo i napali čovjeka što je svojim novcem kupio karticu koju je htio a ne onu koju bi vi možda kupili. Uglavnom, mislim da je njegov izbor razuman. 

- novo je novo, prirodno je i opravdano imati više povjerenja u novo nego u korišteno.

- nova generacija kartica (2080) ima neke feature koje stara (1080) nema

- otišao je u trgovinu i odmah kupio karticu koju je htio donio ju doma i ima garanciju, da je bila neispravna dobio bi odmah novu. Da je kupio polovnu morao bi ju čekati, a onda još ako se pojavi neki problem...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
jozef kaže...

otišli ste totalno offtopic, a pomalo i napali čovjeka što je svojim novcem kupio karticu koju je htio a ne onu koju bi vi možda kupili. Uglavnom, mislim da je njegov izbor razuman. 

- novo je novo, prirodno je i opravdano imati više povjerenja u novo nego u korišteno.

- nova generacija kartica (2080) ima neke feature koje stara (1080) nema

- otišao je u trgovinu i odmah kupio karticu koju je htio donio ju doma i ima garanciju, da je bila neispravna dobio bi odmah novu. Da je kupio polovnu morao bi ju čekati, a onda još ako se pojavi neki problem...

 I to sve vrijedi 3000 kn? Za te pare je mogao skoro uzeti dvije, pa ako bi bilo problema... lol

 

Majko mila znači cijelo rabljeno tržište je zakurac? Ono, 100% će se dogoditi neki problem?

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor

a gledaj, ti i ja bi kupili polovnu, jeftiniju, uštedili pare. On je htio novo, bolje, skuplje i to je to. Ne možeš osporiti da kupnja nove 2080 u trgovini ima svojih prednosti. Ljudi uplaćuju osiguranja za događaje gdje je rizik nikakav, jednostavno vole sigurnost. Tako je i ovo, sigurna kupnja. Pogotovo kad je to tako nekakva nova igračka voliš ju imati odmah u rukama a ne odbrojavati dane kad će doći.

Tako će netko i ovaj monitor iz naslova kupiti, iako kupnja istog ima otprilike 8000 puta manje smisla nego kupnja RTX2080.

14 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
jozef kaže...

a gledaj, ti i ja bi kupili polovnu, jeftiniju, uštedili pare. On je htio novo, bolje, skuplje i to je to. Ne možeš osporiti da kupnja nove 2080 u trgovini ima svojih prednosti. Ljudi uplaćuju osiguranja za događaje gdje je rizik nikakav, jednostavno vole sigurnost. Tako je i ovo, sigurna kupnja. Pogotovo kad je to tako nekakva nova igračka voliš ju imati odmah u rukama a ne odbrojavati dane kad će doći.

Tako će netko i ovaj monitor iz naslova kupiti, iako kupnja istog ima otprilike 8000 puta manje smisla nego kupnja RTX2080.

 Sve to stoji, ali ne može onda reći da nema jefitinije opcije, kad ne samo da ima, nego ima brutalno jeftinije.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Jakovp kaže...
jozef kaže...

a gledaj, ti i ja bi kupili polovnu, jeftiniju, uštedili pare. On je htio novo, bolje, skuplje i to je to. Ne možeš osporiti da kupnja nove 2080 u trgovini ima svojih prednosti. Ljudi uplaćuju osiguranja za događaje gdje je rizik nikakav, jednostavno vole sigurnost. Tako je i ovo, sigurna kupnja. Pogotovo kad je to tako nekakva nova igračka voliš ju imati odmah u rukama a ne odbrojavati dane kad će doći.

Tako će netko i ovaj monitor iz naslova kupiti, iako kupnja istog ima otprilike 8000 puta manje smisla nego kupnja RTX2080.

 Sve to stoji, ali ne može onda reći da nema jefitinije opcije, kad ne samo da ima, nego ima brutalno jeftinije.

 

Jebo te led koji si ti udav... Pratio sam PCE i irske oglasnike par tjedana. Nije bilo nista povoljno ili dovoljno dobro. Kupim novu karticu i ti me razapinjes kao da sam uzeo iz fonda za nezbrinutu djecu. Jebes mi sve, pa da te to toliko moze jebati to nije normalno. Evo tebi cu prvom javiti da nitko ne zna kad ju budem prodavao pa da ju uzmes za sitne pare od mene. Posaljem ti i magnet za hladnjak sa nekim irskim motivom.

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Friday kaže...
Jakovp kaže...
jozef kaže...

a gledaj, ti i ja bi kupili polovnu, jeftiniju, uštedili pare. On je htio novo, bolje, skuplje i to je to. Ne možeš osporiti da kupnja nove 2080 u trgovini ima svojih prednosti. Ljudi uplaćuju osiguranja za događaje gdje je rizik nikakav, jednostavno vole sigurnost. Tako je i ovo, sigurna kupnja. Pogotovo kad je to tako nekakva nova igračka voliš ju imati odmah u rukama a ne odbrojavati dane kad će doći.

Tako će netko i ovaj monitor iz naslova kupiti, iako kupnja istog ima otprilike 8000 puta manje smisla nego kupnja RTX2080.

 Sve to stoji, ali ne može onda reći da nema jefitinije opcije, kad ne samo da ima, nego ima brutalno jeftinije.

 

Jebo te led koji si ti udav... Pratio sam PCE i irske oglasnike par tjedana. Nije bilo nista povoljno ili dovoljno dobro. Kupim novu karticu i ti me razapinjes kao da sam uzeo iz fonda za nezbrinutu djecu. Jebes mi sve, pa da te to toliko moze jebati to nije normalno. Evo tebi cu prvom javiti da nitko ne zna kad ju budem prodavao pa da ju uzmes za sitne pare od mene. Posaljem ti i magnet za hladnjak sa nekim irskim motivom.

 Mogao si uzeti polovnu  u pola cijene, a ostatak dati charityu. Ima dosta gladne djece i njima bi to puno znacilo. Ovako zvucis kao pijani bogatas

16 godina
odjavljen
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
dva_ujutro kaže...

 Mogao si uzeti polovnu  u pola cijene, a ostatak dati charityu. Ima dosta gladne djece i njima bi to puno znacilo. Ovako zvucis kao pijani bogatas

 

Htio sam ovo komentirati "u svom stilu" ali necu jer je tvoja poruka previse neukusna da bi se od toga radila zajebancija. Nadam se da si "naduvan" ili nesto sto bi moglo opravdati ovakvu bizarnu bljuvotinu...

Freak Show Inc.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Dell predstavio 49" Dual Quad HD monitor
Zvucis kao los covjek, nagle naravi.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice