I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

poruka: 13
|
čitano: 3.785
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa".
14 godina
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

Zamislite sebe u sličnoj situaciji: imati dovoljno novaca (čitaj: sigurnosti) da možeš u bilo kojem trenutku dignuti sidro kad osjetiš da ti je radna sredina postala nepovoljna. Nakon toga bez velike grižnje savjesti jesi li dobro napravio uzmeš pravi godišnji od nekih mjesec dana i kontempliraš lagano kakav ćeš posao pokrenuti ili kojoj ćeš se drugoj velikoj tvrtki u Silicijskoj dolini priključiti. Pritom znaš da ćeš odgovarajući posao naći unutar mjesec dana. Naravno, i dalje si kažeš da ako ne budeš zadovoljan, ideš se baviti vrtlarstvom ili pisanjem putopisa.

 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

DEJA VU

 

Izdušio se (ponovo) balon zvani VR.

 

Balon koji je plaćen 2 milijarde dolara od Fakebooka.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

Jel ima igdje nekakva statistika oko kickstarter kampanja? koliko ih je u biti isporucilo sta su obecali?

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

kaže se: "iz pakla sam izlaziš. iz raja te moraju istjerati." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

Ja se definitivno ne bih složio da je VR balon. Radi se o tehnologiji koja ima veliki potencijal, i čiji je razvoj otišao poprilično daleko, jedini problem koji navedenu tehnologiju koči su visoki hardverski zahtjevi.

Za VR vam treba jako kvakitetan hardver, a navedeni hardver je skup, što samo po sebi smanjuje broj korisnika koji su vam dostupni a time i količinu razvijenog sadržaja za VR, jer razvojni timovi će razvijati sadržaj za platforme sa velikim brojem korisnika.

Ali kao što se mnogo puta dokazalo sa drugim "balon" tehnologijama kada hardver sa odgovarajućim performansama bude dostupan širokoj masi VR će ući na velika vrata prije svega u svijet igara a onda i u mnoge druge oblasti.

 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

Nemamo mi sta puno komentirati na ovu vijest, Balkan je odavno VR sam po sebi, ne trebaju nam uredjaji :) 

 
2 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
BarbaVeli kaže...

Zamislite sebe u sličnoj situaciji: imati dovoljno novaca (čitaj: sigurnosti) da možeš u bilo kojem trenutku dignuti sidro kad osjetiš da ti je radna sredina postala nepovoljna. Nakon toga bez velike grižnje savjesti jesi li dobro napravio uzmeš pravi godišnji od nekih mjesec dana i kontempliraš lagano kakav ćeš posao pokrenuti ili kojoj ćeš se drugoj velikoj tvrtki u Silicijskoj dolini priključiti. Pritom znaš da ćeš odgovarajući posao naći unutar mjesec dana. Naravno, i dalje si kažeš da ako ne budeš zadovoljan, ideš se baviti vrtlarstvom ili pisanjem putopisa.

 

 Evo zamišljam se. I pošto nisam neki vrli radnik odlučujuem da ću ipak u mirovinu, spavati do kasno i ići u ribolov barkicom popodne. I tako skoro svaki dan.

 

 

jaska jaska jaskaja
8 godina
odjavljen
offline
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
Shagmans2 kaže...
Boky Milanovic kaže...

Ja se definitivno ne bih složio da je VR balon. Radi se o tehnologiji koja ima veliki potencijal, i čiji je razvoj otišao poprilično daleko, jedini problem koji navedenu tehnologiju koči su visoki hardverski zahtjevi.

Za VR vam treba jako kvakitetan hardver, a navedeni hardver je skup, što samo po sebi smanjuje broj korisnika koji su vam dostupni a time i količinu razvijenog sadržaja za VR, jer razvojni timovi će razvijati sadržaj za platforme sa velikim brojem korisnika.

Ali kao što se mnogo puta dokazalo sa drugim "balon" tehnologijama kada hardver sa odgovarajućim performansama bude dostupan širokoj masi VR će ući na velika vrata prije svega u svijet igara a onda i u mnoge druge oblasti.

 

вештачка стварност је и те како балон, деведесетих је пукао први пут, сада поново нахајпани балон издува, оно што је будућност је надограђена или проширена стварност. то је технологија будућности

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
Shagmans2 kaže...
Boky Milanovic kaže...

Ja se definitivno ne bih složio da je VR balon. Radi se o tehnologiji koja ima veliki potencijal, i čiji je razvoj otišao poprilično daleko, jedini problem koji navedenu tehnologiju koči su visoki hardverski zahtjevi.

Za VR vam treba jako kvakitetan hardver, a navedeni hardver je skup, što samo po sebi smanjuje broj korisnika koji su vam dostupni a time i količinu razvijenog sadržaja za VR, jer razvojni timovi će razvijati sadržaj za platforme sa velikim brojem korisnika.

Ali kao što se mnogo puta dokazalo sa drugim "balon" tehnologijama kada hardver sa odgovarajućim performansama bude dostupan širokoj masi VR će ući na velika vrata prije svega u svijet igara a onda i u mnoge druge oblasti.

 

вештачка стварност је и те како балон, деведесетих је пукао први пут, сада поново нахајпани балон издува, оно што је будућност је надограђена или проширена стварност. то је технологија будућности

 

Veliko možda za dvaest' godina da uvedemo u masovnu upotrebu AR (Augmented Reality). Slično ko svečano obećavanje 'fotorealizma' u računalnim igrama.

 

Računalna tehnologija je počela usporavati i sve mi se čini da ćemo i tu ubrzo lupiti o zid stagnacije.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.10.2018 22:48 (memulica).
Moj PC  
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
Izgleda da bi i ja mogao otići... facebook je postao otrovno okruženje za rad...
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušta Fa

dosta je novosti bilo zadnjih mijesec dana vezano za vr. Jel neko probao Astro Bot Rescue Mission
https://www.roadtovr.com/astro-bot-rescue-mission-review-psvr-playstation-vr/
I druga stvar Cryengine na arm-u konaćno.... I to na uređaju za 400$
https://www.vrfocus.com/2018/10/crytek-details-what-to-expect-when-the-climb-arrives-for-oculus-quest/
A imam filing da ima dosta ljudi koji vole paintball i koji će ćuda raditi sa ovim
https://uploadvr.com/oc5-oculus-quest-arena-tech/

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
memulica kaže...

DEJA VU

 

Izdušio se (ponovo) balon zvani VR.

 

Balon koji je plaćen 2 milijarde dolara od Fakebooka.

 VR - Još jedno promašeno predviđanje Bugova dr. Petrica

16 godina
online
Re: I drugi osnivač Oculusa, Brendan Iribe, napušt
Shagmans2 kaže...
Boky Milanovic kaže...

Ja se definitivno ne bih složio da je VR balon. Radi se o tehnologiji koja ima veliki potencijal, i čiji je razvoj otišao poprilično daleko, jedini problem koji navedenu tehnologiju koči su visoki hardverski zahtjevi.

Za VR vam treba jako kvakitetan hardver, a navedeni hardver je skup, što samo po sebi smanjuje broj korisnika koji su vam dostupni a time i količinu razvijenog sadržaja za VR, jer razvojni timovi će razvijati sadržaj za platforme sa velikim brojem korisnika.

Ali kao što se mnogo puta dokazalo sa drugim "balon" tehnologijama kada hardver sa odgovarajućim performansama bude dostupan širokoj masi VR će ući na velika vrata prije svega u svijet igara a onda i u mnoge druge oblasti.

 

вештачка стварност је и те како балон, деведесетих је пукао први пут, сада поново нахајпани балон издува, оно што је будућност је надограђена или проширена стварност. то је технологија будућности

 Pa nije tu toliko u pitanju VR, mislim da će ono na čemu je on konkretno radio: hardverski ekrani ilitga occulus rift 2 imati svoje mjesto. Meni je to nešto poput slušalica - možeš imati virtualni monitor "veličine čitave sobe". Sad je problem u tome što je hardver još uvijek preskup. Kada velike rezolucije i minimalna latencija sa syncom na visokoj frekvenciji budu pristupačni, i hardver na koji se spoje brz i spojen sa malo manje teških žica i napajanja, sigurno će se raširiti. 
I daj si promijeni font, neznaju ovdje svi ćirilisat.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice