Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

poruka: 34
|
čitano: 8.900
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo".
10 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Medije treba definitivno popraviti. Kmeče o slobodama i kako im nitko ne vjeruje a svakodnevno nas hrane clickbaitovima, izmišljenim i neprovjerenim vijestima, svakodnevne dosadne dogđaje pretvaraju u "vijesti" te konstantno šire paniku (mali primjer su stvaranje panike oko bezveznih meteoroloških alarma).

 

I onda to zamotaju u priču o preživljavanju na tržištu dok istovremeno traže od nas da im vjerujemo. Odvratno.

 

Rijetki su oni kojima možeš vjerovati i koji imaju istinsko istraživačko novinarstvo, a ne google + google translate novinarstvo.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
28 0 hvala 0
14 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Cekat cu Galica da napise komentar na ovo.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Entry Point kaže...

Medije treba definitivno popraviti. Kmeče o slobodama i kako im nitko ne vjeruje a svakodnevno nas hrane clickbaitovima, izmišljenim i neprovjerenim vijestima, svakodnevne dosadne dogđaje pretvaraju u "vijesti" te konstantno šire paniku (mali primjer su stvaranje panike oko bezveznih meteoroloških alarma).

 

I onda to zamotaju u priču o preživljavanju na tržištu dok istovremeno traže od nas da im vjerujemo. Odvratno.

 

Rijetki su oni kojima možeš vjerovati i koji imaju istinsko istraživačko novinarstvo, a ne google + google translate novinarstvo.

 kako ćeš ih popraviti kada su u vlasništu ljudi koji bi ih trebali kao "popraviti"?

 

ako ti je do istine čitaj više različitih portala, novina gledati različite medije istina je negdje u sredini 

14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Vjerovanje "ja znam istinu, ja sam u pravu, svi su protiv mene, nitko me ne razumije" temeljni je simptom određenih psihičkih bolesti.
Puko je jer mu ne ide kako misli, pa su mu sada krivi i novinari. Naravno da među njima ima šljama najgore vrste, ali pretjeruje kad misli da su mu oni krivci za financijsko stanje.
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
BarbaVeli kaže...
Vjerovanje "ja znam istinu, ja sam u pravu, svi su protiv mene, nitko me ne razumije" temeljni je simptom određenih psihičkih bolesti.
Puko je jer mu ne ide kako misli, pa su mu sada krivi i novinari. Naravno da među njima ima šljama najgore vrste, ali pretjeruje kad misli da su mu oni krivci za financijsko stanje.

Ma jok!

 

Nisu!

 

Gdje bi oni to!

 

Samo ono, kao psi isplaženog jezika paze i na najmanji kiks, bilo namjeran, bilo isprovociran, bilo slučajan.

 

Gledaj samo vijesti, e, e, e, eno tesla ubila čovjeka, ma je, ma nije, ma sigurno, uh, ipak nije, ima snimku da je radio to i to itd. u tom tonu...

 

Bez veze!

 

Al' naravno, sve objektivno te sukladno novinarskoj etici, bezi i trunka sujete/taštine (možda je vrijeme za promijeniti onu poznatu, "taštino, ime ti ja muškarac" u "taštino, ime ti je novinar").

 

Kako bilo...

16 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

ali vec imamo reddit

 
7 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

I onda cekas vlasnike tih domena da kupe botove koji bi nabijali ocjenu^^

http://www.aocsource.com/
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
WalterWolfy kaže...

I onda cekas vlasnike tih domena da kupe botove koji bi nabijali ocjenu^^

Postoji jedan domaći portal koji na skoro svakoj anketi botovima nabija rezultat.

 

Je li uopće potrebno govoriti o kojem se portalu radi?

8 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Jim Carrey kaže...
Entry Point kaže...

Medije treba definitivno popraviti. Kmeče o slobodama i kako im nitko ne vjeruje a svakodnevno nas hrane clickbaitovima, izmišljenim i neprovjerenim vijestima, svakodnevne dosadne dogđaje pretvaraju u "vijesti" te konstantno šire paniku (mali primjer su stvaranje panike oko bezveznih meteoroloških alarma).

 

I onda to zamotaju u priču o preživljavanju na tržištu dok istovremeno traže od nas da im vjerujemo. Odvratno.

 

Rijetki su oni kojima možeš vjerovati i koji imaju istinsko istraživačko novinarstvo, a ne google + google translate novinarstvo.

 kako ćeš ih popraviti kada su u vlasništu ljudi koji bi ih trebali kao "popraviti"?

 

ako ti je do istine čitaj više različitih portala, novina gledati različite medije istina je negdje u sredini 

Il ne citas niti jedne
Ima puno kvalitetnijeg sadrzaja gdje god se okrenes za gubit vrijeme, od portala.

 

 

Takav ocaj curi iz tih medija da je to za nepovjerovat. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 0:02 (Santana).
15 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

meni se nekako čini da je grof vakula u njega bio šegrt. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
AKosir1990 kaže...
WalterWolfy kaže...

I onda cekas vlasnike tih domena da kupe botove koji bi nabijali ocjenu^^

Postoji jedan domaći portal koji na skoro svakoj anketi botovima nabija rezultat.

 

Je li uopće potrebno govoriti o kojem se portalu radi?

 Jel misliš na onaj koji jedini razotkriva korupciju i lopovluk u Hrvatskoj i zbog kojeg je popriličan broj lopova morao odstupiti?

 

Vjerovanje u botove je kao neka moderna verzija vjerovanja u boga. Ono što ne možeš objasniti, kad su stvari drukčije od tvojih dometa, kad ne razmišljaju svi kao ti... najlakše je objas niti djelom nekakvog gorućeg grma ili cyber duhova.

 

16 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Znači imati ćemo Tesla fanzine sa debilnim imenom.

Tor za Muskove ovce.

Vrh novinarstva.

😀
You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Entry Point kaže...

Medije treba definitivno popraviti. Kmeče o slobodama i kako im nitko ne vjeruje a svakodnevno nas hrane clickbaitovima, izmišljenim i neprovjerenim vijestima, svakodnevne dosadne dogđaje pretvaraju u "vijesti" te konstantno šire paniku (mali primjer su stvaranje panike oko bezveznih meteoroloških alarma).

 

I onda to zamotaju u priču o preživljavanju na tržištu dok istovremeno traže od nas da im vjerujemo. Odvratno.

 

Rijetki su oni kojima možeš vjerovati i koji imaju istinsko istraživačko novinarstvo, a ne google + google translate novinarstvo.

 Upravo to... U ZG dode -15 i takvu paniku i scenu naprave kao da je ne znam kakva zima dosla, apokalipsa i slicno... Dok god ja svog golfa dizela mogu upalit po zimi, to nije zima...

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Fake_Alert kaže...
Entry Point kaže...

Medije treba definitivno popraviti. Kmeče o slobodama i kako im nitko ne vjeruje a svakodnevno nas hrane clickbaitovima, izmišljenim i neprovjerenim vijestima, svakodnevne dosadne dogđaje pretvaraju u "vijesti" te konstantno šire paniku (mali primjer su stvaranje panike oko bezveznih meteoroloških alarma).

 

I onda to zamotaju u priču o preživljavanju na tržištu dok istovremeno traže od nas da im vjerujemo. Odvratno.

 

Rijetki su oni kojima možeš vjerovati i koji imaju istinsko istraživačko novinarstvo, a ne google + google translate novinarstvo.

 Upravo to... U ZG dode -15 i takvu paniku i scenu naprave kao da je ne znam kakva zima dosla, apokalipsa i slicno... Dok god ja svog golfa dizela mogu upalit po zimi, to nije zima...

 "polarna hladnoca" 
"nezapamcena hladnoca" i slicna sranja koje cujes cak i na televiziji za temperature od -6

10 godina
neaktivan
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Elon Musk kritizira medije (u vecini, ako ne i svemu je u pravu) i zeli napravit stranicu na kojoj ce se kritizirati medije. I to je problem? A isti oni koji ovu inicijativu vide kao problematicnu branit ce slobodu pisanja i kritiziranja medija? Mediji svakako imaju pravo kritizirati, ali se ima isto takvo pravo kritizirati i medije. Dapace, ako je nesto trulo u danasnjem drustvu, tu su mediji u prvom redu, iako ne samo mediji, ali i oni svakako.

Sigurna trazilica: https://www.ixquick.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/ Pouzdan OS: https://linuxmint.com/
 
6 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Jehonan kaže...
BarbaVeli kaže...
Vjerovanje "ja znam istinu, ja sam u pravu, svi su protiv mene, nitko me ne razumije" temeljni je simptom određenih psihičkih bolesti.
Puko je jer mu ne ide kako misli, pa su mu sada krivi i novinari. Naravno da među njima ima šljama najgore vrste, ali pretjeruje kad misli da su mu oni krivci za financijsko stanje.

Ma jok!

 

Nisu!

 

Gdje bi oni to!

 

Samo ono, kao psi isplaženog jezika paze i na najmanji kiks, bilo namjeran, bilo isprovociran, bilo slučajan.

 

Gledaj samo vijesti, e, e, e, eno tesla ubila čovjeka, ma je, ma nije, ma sigurno, uh, ipak nije, ima snimku da je radio to i to itd. u tom tonu...

 

Bez veze!

 

Al' naravno, sve objektivno te sukladno novinarskoj etici, bezi i trunka sujete/taštine (možda je vrijeme za promijeniti onu poznatu, "taštino, ime ti ja muškarac" u "taštino, ime ti je novinar").

 

Kako bilo...

 Ma da, a uopće nije kroz iste te medije stvorio kult ličnosti i to da ljudi padaju u trans na svaki njegov nebitni prdac. Sad kad se počelo kužiti da baš i ne valja sve u Musklandu onda mu više ne pašu.

14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Mirko935 kaže...
Jehonan kaže...
BarbaVeli kaže...
Vjerovanje "ja znam istinu, ja sam u pravu, svi su protiv mene, nitko me ne razumije" temeljni je simptom određenih psihičkih bolesti.
Puko je jer mu ne ide kako misli, pa su mu sada krivi i novinari. Naravno da među njima ima šljama najgore vrste, ali pretjeruje kad misli da su mu oni krivci za financijsko stanje.

Ma jok!

 

Nisu!

 

Gdje bi oni to!

 

Samo ono, kao psi isplaženog jezika paze i na najmanji kiks, bilo namjeran, bilo isprovociran, bilo slučajan.

 

Gledaj samo vijesti, e, e, e, eno tesla ubila čovjeka, ma je, ma nije, ma sigurno, uh, ipak nije, ima snimku da je radio to i to itd. u tom tonu...

 

Bez veze!

 

Al' naravno, sve objektivno te sukladno novinarskoj etici, bezi i trunka sujete/taštine (možda je vrijeme za promijeniti onu poznatu, "taštino, ime ti ja muškarac" u "taštino, ime ti je novinar").

 

Kako bilo...

 Ma da, a uopće nije kroz iste te medije stvorio kult ličnosti i to da ljudi padaju u trans na svaki njegov nebitni prdac. Sad kad se počelo kužiti da baš i ne valja sve u Musklandu onda mu više ne pašu.

A vidi, ima i toga, nije da nema!

I on je ipak samo truli kapitalist!

 

Al' htio ne htio. čovjek mora priznati da se sva kamarila skupila kontra njega, hoćeš gledati spacex, hoćeš teslu, hoćeš ... jer opet, htio to netko priznati ili ne, čovjek svojim "djelovanjem" staje na put i budućnost mnoštvu ustaljenih i "starih business-ova"!

 

Osim toga, kako sam jednom i rekao, iako nije moja umotvorina al' korisno je u ovakovim prilikama, dakle "nema tog novinara koji za xxx $, €, £ neće napisati istinu"!

 

Tutulu...

8 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Malo konteksta ovome...



 

 
 
 
 

 

Inace vlasnik Washintong Post-a je Jeff Bezos koji je isto vlasnik Blue Origin-a 

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 8:57 (Santana).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

... ''svako zlo za neko dobro!'' :))

Muska, paradigma hypea ili copypaste novinarstva s brojanjem klikova i addsa.. je upravo takvo novinarstvo 'stvorilo', možda je to prirodni ciklus, filmski zaplet, gdje najopakiji negativac u galaxiji i šire, uvjek ima neku ahilovu petu i maleni davidić ga rokne praćkom.. :)).

-tj., takvo novinarstvo je uzrok propasti novinarstva (uvjetno, ako još uopće postoji), ne sam Musk koji će kao za spacex i sl. možda biti samo okidač, možda ćorak.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Medije se ne može popraviti iz razloga što je većina ljudske rase izrazito glupa, plitka i nesposobna za kritičko razmišljanje. Neutralni, argumentirani članci ne zanimaju većinu ljudi. To se vidi na svakom koraku, od Facebooka, do komentara na Indexu, dnevno hr., 24 sata ili slično.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Paolo Maldini kaže...

Medije se ne može popraviti iz razloga što je većina ljudske rase izrazito glupa, plitka i nesposobna za kritičko razmišljanje. Neutralni, argumentirani članci ne zanimaju većinu ljudi. To se vidi na svakom koraku, od Facebooka, do komentara na Indexu, dnevno hr., 24 sata ili slično.

 Pa ne znam bas, posjeti im padaju, a oni jos zesce udaraju sa clickbaitom... tak da ne znam tko je tu glup. 

Komentara ima svakakvih no nebi reko da oni predstavljaju vecinu, jer pametan nece nit komentirat na takve clanke nego ce ih ignorirat.

6 godina
protjeran
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Santana kaže...


Komentara ima svakakvih no nebi reko da oni predstavljaju vecinu, jer pametan nece nit komentirat na takve clanke nego ce ih ignorirat.

 Populizam cvjeta u zapadnoj civilizaciji (SAD, Italija, Mađarska, Austrija...) kao nikad. Hrpa ljudi vjeruje u chemtrailse, Soroševe i Rotshcildove "urote" a nezanemariv broj i u ravnu zemlju.

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 10:28 (Paolo Maldini).
7 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Santana kaže...

Malo konteksta ovome...



 

 Čuj "Pravda" 
 Wtf ?

Neznanje je bliže istini nego predrasuda
8 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Neuk kaže...
Santana kaže...

Malo konteksta ovome...



 

 Čuj "Pravda" 
 Wtf ?

 da hehe kupio je domenu 

http://pravduh.com/

8 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Paolo Maldini kaže...

Medije se ne može popraviti iz razloga što je većina ljudske rase izrazito glupa, plitka i nesposobna za kritičko razmišljanje. Neutralni, argumentirani članci ne zanimaju većinu ljudi. To se vidi na svakom koraku, od Facebooka, do komentara na Indexu, dnevno hr., 24 sata ili slično.

 Mediji su bili sasvim dobri dok nije došao internet sa besplatnim sadržajima. Svi moraju zaraditi pa je tako cijela stvar, koračić po koračić, otišla u krivom smjeru. Vrlo je jednostavno - besplatan sadržaj = bezvrijedan sadržaj. Obzirom da je sadržaj besplatan, tamo se kelje ljudi koji inače ne bi kupili novine, a ipak donose klikove od kojih mediji žive pa je sadržaj dodatno prilagođen toj klijenteli. NYT npr. nema takvih problema.

Ja rekoh
15 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

Sad će naš Drago vidit kad mu Musk da ocjenu, ubuduće će pazit koga će kritizirati. Očekujem isključivo hvalospjeve iz njegovog pera prema princezi.

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Paolo Maldini kaže...
Santana kaže...


Komentara ima svakakvih no nebi reko da oni predstavljaju vecinu, jer pametan nece nit komentirat na takve clanke nego ce ih ignorirat.

 Populizam cvjeta u zapadnoj civilizaciji (SAD, Italija, Mađarska, Austrija...) kao nikad. Hrpa ljudi vjeruje u chemtrailse, Soroševe i Rotshcildove "urote" a nezanemariv broj i u ravnu zemlju.

Bormeš je. Sve je tako kako kažeš.

 

Al' baš sinoć, negdje oko pola noćce legoh u krevet pored bolje 3/4 i rekoh hajd' idem se onesvijestit, kadli odjednom na Youtubetu, iskoči mi kako neka lijepa teta ispituje drugu lijepu tetu da što se to događa u feminističkom pokretu tj. da se unutar njih samih pojavljuje pokret. mišljenje, misao, što li, a koje veli da oni jednostavno više ne žele političarkama davati glas samo zato što su žene. I naravno, odmah tu bi spomenuta i Clintonica, a koja je kao tu ono, broj jedan.

 

Uglavnom, izgleda da polako ljudi počinju uviđati kako iza divnih parola o ljubavi, zajedništvu, živi i pusti nek živi, slabijem spolu, ružičastim zastavama baš i ne mora biti to što se proklamira te da naprotiv, iza takovih može stojati i neto sasvim drugačije!

 

Al' opet, novinari su to, Youtube je to, a još i lijepe tete...

12 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
http://25.media.tumblr.com/tumblr_makcziBKrN1ryi1myo1_500.gif
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.5.2018 22:04 (KiCo77).
15 godina
offline
Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo

a može li meni popraviti ogradu na dvorištu? ak ima švasaparat ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Elon Musk sada želi popraviti novinarstvo
Ajar kaže...

a može li meni popraviti ogradu na dvorištu? ak ima švasaparat ... 

 Eh, bemu miša, ne veli se "svašaparat" neg' "švajsaparat"!

 

Ergo, otprilike: "...nu stara, ode nešto ZAšVAJSAT kod Đurđe..."

 

Neš ti "švasera"!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice