Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

poruka: 28
|
čitano: 8.986
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu".
16 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

A što sada, pitam ja Vas???

 

Ubilo internet!

 

Nu ga, u prašini leži!

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

with a zamp, zamp here,

and a zamp, zamp there,

here zamp

there zamp,

everywhere a zamp zamp

old EU is spreading shit

eyi eyi oh.

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
22 0 hvala 0
16 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Ma kakva kontraverza. U biti iza svega se krije jedna topla ljudska priča i briga za one koji nemaju ni za kruh.

 

Evo lijepo vam piše:

 

"Trenutačno su zbog zastarjelih propisa o autorskim pravima internetske platforme i servisi za prikupljanje vijesti u povlaštenom položaju, dok rad umjetnika, novinskih kuća i novinara na internetu cirkulira besplatno ili oni, u najboljem slučaju, dobivaju tek malu naknadu za to korištenje. Zbog toga umjetnici i zaposleni u medijima vrlo teško mogu zaraditi za pristojan život. "

 

Superhik  je jedini superheroj našeg doba i naš dobročinitelj. Njegov moto je:

 

"Kradem od siromašnih da bih dao bogatima"

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
10 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Ovisno koliko će EU stiskati Google i kompaniju, postoji mogučnost da Google odluči da mu je neisplativo plačati kazne i tužbe koje će prizlazizi iz ovog zakona.
A to znači by-by legalno korištenje google usluga, uključujuči android! Potencijalni smjer je već vidljiv iz namjere Googla da naplačuje android u EU.

Zahvalite našem bivšem predsjedniku i ZAMPu (koji je btw. ilegalan po mađunarodnim pravima) zbog kojih će njima sjesti još koja "pinka" za njihobu "umjetnost"...

 
0 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Ima tko informaciju kako su glasali naši europarlamentarci?

 

Čisto da znam za sljedeće izbore....

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
weedos kaže...

Ima tko informaciju kako su glasali naši europarlamentarci?

 

Čisto da znam za sljedeće izbore....

 

 

 

 

Protiv izglasavanja Članka 11 i 13 bili su:

  • Davor Škrlec, Jozo Radoš, Tonino Picula, Biljana Borzan

Za izglasavanje Članka 11 i 13 bili su:

  • Biljana Borzan (Greškom glasala ZA, umjesto PROTIV), Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Ivan Jakovčić, Marijana Petir, Željana Zovko

Suzdržana je bila:

  • Ruža Tomašić

Odsutan je bio:

  • Ivan Tolić

 

Source.

Ubi bene, ibi patria.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Glasanje prema očekivanjima.

Ne znam tko će na temelju toga drugačije glasati na slijedećim izborima. Ono, do sada je HDZ bio super, ali nakon ovoga im više ne vjerujemo?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

znači, borzanica se nije odmah snašla u obilju mogućnosti (za, protiv, za, protiv, protiv, za, protiv, za, za, imamo jedno možda u drugom redu? to vam je prije za nego protiv, gospođo. dajte se priberite  ...) a tomašićka se pozvala na priziv savjesti. primati (budale i pijanci - božji miljenici) su bili za a tektualci protif. predvidljivo. ali baš nas briga. mi smo ionako neovisni (+ samostalni + međunarodno priznati), ne? nastavljamo po svome. ne buju oni nas f našoj kuruzi ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
A kakav je stav članka 13 o partizanima i ustašama? Treba nam to da pošten građanin ovih prostora ima na osnovu čega odlučiti kako da se odredi prema istom.
morrisoN
 
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Ja fakat nemam ni vremena ni volje proucavat to u detalje... pa kolko sam shvatio ovak povrsno citajuci, umjetnici tipa Massimo Savic ce sada napokon moci zaraditi posten novac za svaki njegov super spot koji se sharea na Youtubeu? I slicna analogija vrijedi za ostala umjetnicka djela i platforme koje shareaju njihov sadrzaj...

 

Mene samo zanima.. jesu svi ti ljudi tolko glupi da ne shvacaju da su popularni tolko kolko jesu upravo ZAHVALJuJUCI youtubeu i cinjenici da se njihova usrana pjesma moze besplatno bilo kome i bilo kada pokazat i reproducirat?

Dugorocno gledano.. rezultirat ce sve skupa sa puno manje prihoda za veliku vecinu tih tzv. umjetnika.. jer netko ce morat platit sve to u nekom trenutku, sto ce automatski smanjit promet za valjda 80-90% ako ne i vise.. sto ce ujedno rezultirati i manjom popularnosti istog umjestnika.. sto ce pak rezultirati i manjim prihodima na ostalim izvorima kao sto su npr. koncerti.. jer ako manje ljudi slusa budalu, manje ljudi ide i na njegov koncert.

 

Sto se mene osobno tice.. neka. Dobit ce svi sve sto su zasluzili. 

 
10 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Spem kaže...

Ja fakat nemam ni vremena ni volje proucavat to u detalje... pa kolko sam shvatio ovak povrsno citajuci, umjetnici tipa Massimo Savic ce sada napokon moci zaraditi posten novac za svaki njegov super spot koji se sharea na Youtubeu? I slicna analogija vrijedi za ostala umjetnicka djela i platforme koje shareaju njihov sadrzaj...

 

Mene samo zanima.. jesu svi ti ljudi tolko glupi da ne shvacaju da su popularni tolko kolko jesu upravo ZAHVALJuJUCI youtubeu i cinjenici da se njihova usrana pjesma moze besplatno bilo kome i bilo kada pokazat i reproducirat?

Dugorocno gledano.. rezultirat ce sve skupa sa puno manje prihoda za veliku vecinu tih tzv. umjetnika.. jer netko ce morat platit sve to u nekom trenutku, sto ce automatski smanjit promet za valjda 80-90% ako ne i vise.. sto ce ujedno rezultirati i manjom popularnosti istog umjestnika.. sto ce pak rezultirati i manjim prihodima na ostalim izvorima kao sto su npr. koncerti.. jer ako manje ljudi slusa budalu, manje ljudi ide i na njegov koncert.

 

Sto se mene osobno tice.. neka. Dobit ce svi sve sto su zasluzili. 

 Ideja je, navodno, drugačija. Tj. da veliki igrači (YT, Google, FB...) dio kolača podijele sa autorima, no stvarnost će ispasti baš kako si naveo.

morrisoN
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 11:24 (morrisoN).
13 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Et_Tu_Brute? kaže...

Protiv izglasavanja Članka 11 i 13 bili su:

  • Davor Škrlec, Jozo Radoš, Tonino Picula, Biljana Borzan

Za izglasavanje Članka 11 i 13 bili su:

  • Biljana Borzan (Greškom glasala ZA, umjesto PROTIV), Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Ivan Jakovčić, Marijana Petir, Željana Zovko

Suzdržana je bila:

  • Ruža Tomašić

Odsutan je bio:

  • Ivan Tolić

 

Source.

Biljana Borzan je rekla kako je odmah ispravila svoj glas, te da je PROTIV direktive. Netko je na Redditu napisao da je poslao mail Ivanu Jakovčiću na što je on napisao "I am with you." i glasao ZA.

 

Navodno su i švedski socijal demokrati krivo glasali. 😬

 

A ništa, izbori za EP su za 2 mjeseca; listu kako glasati već imate. 🙂

15 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

nego, mala, daj svakome po jednu pa da proslavimo konačan slom euroskepticizma i poraz onih koji su i sebe i nas uvjeravali kako nas članstvo na kraju neće doći glave, ali prvo para. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 27.3.2019 12:54 (Ajar).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Et_Tu_Brute? kaže...
weedos kaže...

Ima tko informaciju kako su glasali naši europarlamentarci?

 

Čisto da znam za sljedeće izbore....

 

 

 

 

Protiv izglasavanja Članka 11 i 13 bili su:

  • Davor Škrlec, Jozo Radoš, Tonino Picula, Biljana Borzan

Za izglasavanje Članka 11 i 13 bili su:

  • Biljana Borzan (Greškom glasala ZA, umjesto PROTIV), Ivana Maletić, Dubravka Šuica, Ivan Jakovčić, Marijana Petir, Željana Zovko

Suzdržana je bila:

  • Ruža Tomašić

Odsutan je bio:

  • Ivan Tolić

 

Source.

 

https://pledge2019.eu/en

 

zapravo je škrlec jedini glasao kako spada. Nakon izglasavanja copyright direktive je bilo izglasavanje za promjenu article 13 i samo je škrlec glasao za oba

13 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Evo zašto je dosta zastupnika glasalo zabunom krivo.

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Spem kaže...

Ja fakat nemam ni vremena ni volje proucavat to u detalje... pa kolko sam shvatio ovak povrsno citajuci, umjetnici tipa Massimo Savic ce sada napokon moci zaraditi posten novac za svaki njegov super spot koji se sharea na Youtubeu? I slicna analogija vrijedi za ostala umjetnicka djela i platforme koje shareaju njihov sadrzaj...

 

Mene samo zanima.. jesu svi ti ljudi tolko glupi da ne shvacaju da su popularni tolko kolko jesu upravo ZAHVALJuJUCI youtubeu i cinjenici da se njihova usrana pjesma moze besplatno bilo kome i bilo kada pokazat i reproducirat?

Dugorocno gledano.. rezultirat ce sve skupa sa puno manje prihoda za veliku vecinu tih tzv. umjetnika.. jer netko ce morat platit sve to u nekom trenutku, sto ce automatski smanjit promet za valjda 80-90% ako ne i vise.. sto ce ujedno rezultirati i manjom popularnosti istog umjestnika.. sto ce pak rezultirati i manjim prihodima na ostalim izvorima kao sto su npr. koncerti.. jer ako manje ljudi slusa budalu, manje ljudi ide i na njegov koncert.

 

Sto se mene osobno tice.. neka. Dobit ce svi sve sto su zasluzili. 

pa u biti bi trebao procitati sto pise, jer sve sto si naveo nema veze sa ovom direktivnom

 

Article 13 i 11 ubijaju kreatore i stavljaju cenzuru na APSOLUTNO SVE sto se bude "stavljalo" na internet u EU

 

Mega korporacije su iskljucivi krivac za guranje ovoga zakona, a ne kreatori sadrzaja, pjesama, bilo cega, ti isti kreatori nece vidjet kurca od love

 

Zasto? Zato sto Google, Facebook, Twitter, Instagram i takvi mastodoni, imaju vec rjeseno filtriranje, imaju jeben AI koji su sami razvili i ako ova direktiva prode i postane zakon, taj AI ce postati jos restriktivniji u filtriranju.

 

i onda ce taj isti AI blokirati bilo kakav upload, za koji taj AI smatra da je podlozan ovoj direktivi, a to je manje vise 90% svega sto je gore na tim platformama, a sve u svrshu koristenja originalnog ili copyright free materijala, koji gle cuda te iste platforme nude u svojim uslugama, i neke naplacuju neke ne. a sada ce oci naplacivati sve sto pozele, jer si tako jedino siguran da ce to sto zelis staviti na internet proci bez problema njihove filtere

 

s druge strane ubijaju sve male platforme, tipa BUG online, jer naravno takvi nemaju niti resursa niti znanja napraviti iste takve filtere, pa ce ili onemoguciti bilo kakav upload bilo cega na svojim servisima, ili ce morati kupiti AI od ovih firmi

 

evo najgluplji primjer, ides sa frendom po gradu, i dodete do bana jelacica, napravite selfie sa banom, i ti tu fotku neces moci stasviti na facebook, jer ti njihov filter ne bude dozvolio da to uploadas, zbog potencijalne tuzbe za copyright od strane tvoga frenda ili grada zagreba za spomenik, sve do trenutka dok taj filter ne bude imao u bazi odobrenje od grada zagreba da sve fotke sa banom smiju na facebook ili da posaljes pismeno odobrenje tvoga frenda, i pismeno odobrenje grada zagreba za spomenik i onda kad ti facebook to odobri, slika moze ici gore

 

drugi primjer, ovom direktivom je BUG iskljucivi i jedini odgovoran za sve sto se na forumu nalazi, ti dodes i postat video kako recimo Linus radi testiranje graficke kartice, i Linus odluci tuziti BUG za krsenje autorskog prava, jer po ovoj direktivi ima to pravo, i BUG najebe, a ne ti koji si to postao, linkao ili kopirao na forum

 

e sad, posto BUG ne zeli najebati, BUG nema izbora i morat ce blokirati bilo kakav upload, bilo cega i blokirati linkanje, u biti sve ce morati pogasiti osim tipkanja slova u postu. Ilil ako to ne zeli, onda ce morati kupiti AI filtere od naravno pogodio si, od ovih firmi koje guraju ovu debilanu od zakona

 

 

 

5 godina
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

A recite vi meni nešto pametno, kako ćemo mi zaobići ovaj problem? Ako koristim VPN i kažem mu da se spajam iz SAD-a, jesam li zaobišao nešto ili nisam napravio ništa?

 

Po meni, ovo će potaknuti više ilegalnih servisa kao torrenti i emule, pa će ljudi dijeliti muziku kao i nekada, uz modernije zaštite otkrivanja, poput VPN-a. 

 

I nešto mi nije najjasnije. Ovo se sve odnosi samo na EU? Znači, netko u Americi može i uploadat i gledat određeni video, a mi u EU? Možemo li bar gledat već uploadani video, ako krši ovu Odredbu? 

 

Nastave li ovako cenzurirati, dark web će postati mainstream.   

Live long and prosper.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Visak kaže...


Ne znam tko će na temelju toga drugačije glasati na slijedećim izborima. Ono, do sada je HDZ bio super, ali nakon ovoga im više ne vjerujemo?

 

Jedino čega se bojim više od demokracije jesu ljudi koji misle da se izborima nešto može riješiti. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Demokracija je daleko od savršenstva, ali je opet puno bolja od svih drugih opcija. Ja se u srednji vijek ne bih vraćao ni kao turist.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
footballer kaže...
Visak kaže...


Ne znam tko će na temelju toga drugačije glasati na slijedećim izborima. Ono, do sada je HDZ bio super, ali nakon ovoga im više ne vjerujemo?

 

Jedino čega se bojim više od demokracije jesu ljudi koji misle da se izborima nešto može riješiti. 

 

Možda u nekoj državi to i funkcionira, ali u Hrvatistanu... 

Live long and prosper.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Visak kaže...
Demokracija je daleko od savršenstva, ali je opet puno bolja od svih drugih opcija. Ja se u srednji vijek ne bih vraćao ni kao turist.

 
Više sam ciljao na Sokratovo viđenje svega. 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Filox kaže...

 

Možda u nekoj državi to i funkcionira, ali u Hrvatistanu... 

 Demokracija nije nešto monolitno, postoji u stotinu nijansi. Mi, nažalost, prakticiramo prilično lošu varijantu, ali to nije krivica demokracije, nego nas.

 

Prema indeksu demokracije svrstani smo na dno kategorije Flawed democracies, mada bi po opisu više spadali u još nižu skupinu Hybrid regimes. https://en.wikipedia.org/wiki/Democracy_Index

https://en.wikipedia.org/wiki/File:Democracy_Index_2018.png

 

 

Full democracies are nations where civil liberties and basic political freedoms are not only respected, but also reinforced by a political culture conducive to the thriving of democratic principles. These nations have a valid system of governmental checks and balances, an independent judiciary whose decisions are enforced, governments that function adequately, and diverse and independent media. These nations have only limited problems in democratic functioning.

Flawed democracies are nations where elections are fair and free and basic civil liberties are honored but may have issues (e.g. media freedom infringement). These nations have significant faults in other democratic aspects, including underdeveloped political culture, low levels of participation in politics, and issues in the functioning of governance.

Hybrid regimes are nations where consequential irregularities exist in elections, regularly preventing them from being fair and free. These nations commonly have governments that apply pressure on political opponents, non-independent judiciaries, widespread corruption, harassment and pressure placed on the media, anemic rule of law, and more pronounced faults than flawed democracies in the realms of underdeveloped political culture, low levels of participation in politics, and issues in the functioning of governance.

 

Dakle, može to biti i bolje, a sami smo si krivi što nije. Ako nešto upotrebljavaš na krivi način jasno je zašto imaš loše rezultate. 

 

Problem je što Hrvati u svojoj suštini nisu tolerantni i obazrivi i nemaju političke kulture, a to je osnovni preduvjet za demokraciju. Ona može uspjeti samo tamo gdje ima dovoljno samokontrole i senzibiliteta za druge i drugačije, što kod nas baš nije slučaj. U suprotnom, kad društvo nema izgrađene demokratske vrijednosti koji bi spriječili zloupotrebu, demokracija se pretvara u polugu vlasti koju koriste najspretniji ili najbrojniji.

 

Tako će kod nas HDZ još desetljećima plašiti narod Srbima i jugoslavenima i biti na vlasti usprkos svim aferama, jer mržnja prema tim skupinama je jača od nekakvog apstraktnog legalizma. Ukini tu mržnju i za njih će glasati jedino uhljebi, a takvih ipak nema dovoljno za ostanak na vlasti. 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.3.2019 19:36 (Visak).
13 godina
odjavljen
offline
Europski parlament izglasao kontroverznu Direktivu

Mislim da si odlično sumirao sve ovim zadnjim postom, ne može se ništa dodati na to ili oduzeti iz toga. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
footballer kaže...

Mislim da si odlično sumirao sve ovim zadnjim postom, ne može se ništa dodati na to ili oduzeti iz toga. 

 - može.. npr dio gdje se kaže da su .. (neki narod, ili bilo koja generalizacija, jer je svaka u osnovi loša..), nešto. Bez tog bi se složio (i slažem se.. 99%). :)

 

- demokracija, nije savršena ali dok ne smislimo bolju alternativu, jedina.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
neaktivan
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
ihush kaže...

 - može.. npr dio gdje se kaže da su .. (neki narod, ili bilo koja generalizacija, jer je svaka u osnovi loša..), nešto. Bez tog bi se složio (i slažem se.. 99%). :)

 

 Generalizacija je, isto kao i demokracija, dobra stvar, ali ju isto tako treba znati pravilno koristiti. Generalizacija ne znači da sve jedinke određene skupine posjeduju neku osobinu, nego da je ta osobina zastupljenija u toj skupini u odnosu na neku drugu. Pogreška nastaje kada se ta osobina pripisuje pojedincu iz skupine, jer generalizacija ne govori da svaki pojedinac ima tu osobinu, nego se odnosi isključivo na skupinu.

 

Recimo skandinavci su uglavnom svijetli i plavokosi, a mediteranci tamni, no to ne znači da nema tamnih skandinavaca i svijetlih mediteranaca. Problem dakako nije kod stereotipa o boji kose, nego kod onih o inteligenciji, nasilju i sličnih, no činjenica je da su neke skupine manje, a neke više inteligentne ili nasilne, problem je samo ako tu osobinu pripišeš pojedincu iz skupine isključivo na temelju pripadnosti, jer ako mu nešto daš ili uskratiš temeljem toga a ne njegovih stvarnih osobnih karakteristika, koje mogu biti vrlo različite od grupe čiju generalizaciju primjenjuješ (crnu gej muslimanku od 70 godina možeš generalizirati na mnogo načina), činiš diskriminaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.3.2019 13:26 (Visak).
15 godina
online
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
Visak kaže...
.. problem je samo ako tu osobinu pripišeš pojedincu iz skupine isključivo na temelju pripadnosti, jer ako mu nešto daš ili uskratiš temeljem toga a ne njegovih stvarnih osobnih karakteristika, koje mogu biti vrlo različite od grupe čiju generalizaciju primjenjuješ (crnu gej muslimanku od 70 godina možeš generalizirati na mnogo načina), činiš diskriminaciju.

 - eto ga, tih 1% .. do 'slaganja'. Ili, ne moraš meni objašnjavati.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
odjavljen
offline
Re: Europski parlament izglasao kontroverznu Direk
ihush kaže...
footballer kaže...

Mislim da si odlično sumirao sve ovim zadnjim postom, ne može se ništa dodati na to ili oduzeti iz toga. 

 - može.. npr dio gdje se kaže da su .. (neki narod, ili bilo koja generalizacija, jer je svaka u osnovi loša..), nešto. Bez tog bi se složio (i slažem se.. 99%). :)

 

- demokracija, nije savršena ali dok ne smislimo bolju alternativu, jedina.

 

Ova demokracija kakvu mi imamo ne da nije savršena, nego je užasna i toliko puna rupa da se može nazvati švicarskim sirom ;)

 

Video koji sam linkao je sažeo sve i na temelju njega se može doći do ideja kakva bi bila demokracija kvalitete, a ne kvantitete. :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice