File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

poruka: 17
|
čitano: 5.584
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig".
14 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Koristim samo da instaliram Total commander

Gale
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Total Commander or bust.

 
3 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Legasus kaže...

Koristim samo da instaliram Total commander

 oni koji koriste Total Commander, instaliraju ga preko CMD-a 

 

8 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig
 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Na slici se vidi veličina Foldera što je nikada objavljena funkcija unutar Windowsa.. ja evo malo prije instalirao zadnji Fast Build i također nigdje u Exploreru ne vidim veličinu foldera ispod Size kolone.

Moj PC  
4 0 hvala 1
15 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Hmm, izgleda poznato. Tko zna mozda bi se mogao lako naviknuti ako predjem na Windowse

 

 

***edit***

 

Sad vidjeh da me kolega gore iznad vec pretekao.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.3.2019 18:51 (syncmaster245b).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Bitno da se uzima puno prostora za prikaz jednog fajla i da su skrivene ekstenzije datoteka.

 

To je recept za uspieh.

Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Legasus kaže...

Koristim samo da instaliram Total commander

 Hvala što si nam podijelio tu informaciju.

15 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Envy kaže...

..ne vidim veličinu foldera ispod Size kolone.

-veličina foldera je overkill fičer.. tj u normalnom pregledu je nepotreban tj previše prebrojavanja/stanje/sadržaj.. bi se moralo odraditi ili bi bilo neko keširano-staro stanje do refresha..

-kad je to potrebno, koriste se odgovarajući alati (upravo za traženje što-gdje-koliko troši mjesta..) ali ne za obično browsanje, tad je važnije brzo, pregledno pa i prikaz npr slike..

-zauzeće diska nije problem (i to odavno defaultno indikator prikazuje).. ali foldera.. pa ako je potrebno, desni klik ili alt+enter.. itd.

-drugi (filozofski) problem je što treba bit prikazano kao rezultat, zauzeto mjesto-cluster, ili stvarni file-byte.. nakupi se a problem može biti kad se npr želi kopirati na npr fat32 stikić nekog velikog kapaciteta/clustera, tj ovisi o fileu i clusteru koliko će u kom slučaju zauzimati, kao i pitanje koji podatak je tad potreban, jer realno, znati koliko je nešto veliko nam nije potrebno, osim kad to želimo negdje muvnuti-kopirati, tad nas zapravo zanima može li stati a to ovisi o clusterima i broju fileova, ne njihovoj stvarnoj veličini.

-možemo u tu priču dodati i SI ili PC sustav, baza 2-na-10 ili 1000.. pa oznake KB-KiBi.. itd. što je opet recimo nevažno, jer time nismo ništa promijenili osim oznake-mjerne jedinice, kao da je u cm ili inčima.. opet je isto.

 

-primjećuje se da MS pokušava sve nekako 'doraditi'.. ali i to da dorađuje zapravo minorne sitnice, jednako kao novi set ikona i sl. Tko je trebao, odavno ima potrebne alate, dok ovo može biti overkill ili ofrlje.. čak da je 'važnija' dark tema, jer juzeri briju na to, za browser i sl. filemanager, radi, notepad, calculator.. dodat će tabove!!! neš ti fičera u 21.st.. meni nekako nevažno. Važnije mi da os radi. Radi. A tad iduće pravilo, bez provjere, ne popravljaj ono što radi, osim kad si siguran da su benefiti vrijedni te promjene + doubleček pa još jedna provjera.. tad je to ozbiljan OS, ne neki hipsterski vlažni snovi na opijatima...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Idealist kaže...
Legasus kaže...

Koristim samo da instaliram Total commander

 Hvala što si nam podijelio tu informaciju.

 I možeš gledati u to ruglo od programa?

Sinoć sam lega jutros...
13 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Pa, kas si odrastao na norton commanderu, ostario uz total commander, svi ostali file manageri izgledaju kao ruglo :)
5 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Iskreno se nadam da nece ''ubiti'' tree view sa lijeve strane. Ok, neka malo popeglaju izgled, ubace transparentnost i svakako bi bilo pozeljno dual pane (znam da nece ni u skoroj buducnosti :) ) sa odvojenim tree view kao sto ima Directory Opus.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
Directory Opus? Za to australsko smeće ne bi nikad ni kune dao, isključivo zbog cijene za koju prodaju program. Treba se stvarno biti šupak pa istaknuti onakvu cijenu, za nešto što već postoji u windowsima. Osim toga gui im je zastario, program je općenito ružan, sve ono više što ima od windows explorera, može se naći i instalirati kao free program. Directory Opus bi zakonom zabranio, a autore, retardirane australce optužio za pljačku radnog naroda!
Sinoć sam lega jutros...
Moj PC  
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
uuY kaže...

i da su skrivene ekstenzije datoteka.

 Uh, da. Na ovo sam alergican...

Object reference not set to an instance of an object
13 godina
offline
File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent Desig

Meni se sviđa.
Nisam old skool i ne pucam na neku nostalgiju nego uvijek napredak.

Najs!

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D
ihush kaže...
Envy kaže...

..ne vidim veličinu foldera ispod Size kolone.

-veličina foldera je overkill fičer.. * * *

Sve se ja slažem sa tobom, ali meni to jednostavno fali i gotovo. Znam da je bio neki programčić koji je to ubacivao unutar WIndowsa, sad ne znam ni kako se zove ni kako bi radio tj. da li bi bio overkill fičer.

 

Inače, btw, SpaceSniffer je fantatično vizualno pomagalo za pregledavanje šta i tko zauzima na pojedinom disku ili mapi. Da sam netko i nešto u MS-u, kupio bih ovaj programčić i nekako ga integrirao unutar Windowsa da se pokreće po potrebi.

15 godina
offline
Re: File Explorer u budućnosti u skladu s Fluent D

da kad je takva stvar potrebna tad je spacesniffer vjerojatno najbolja stvar.. (ima još sličnih alata..).. ja radije ne bi ništa u tom smjeru dirao.. a ms kad tako nešto poželi, kupi.. no tad često kao skype postane smeće, s druge strane defrag je simantecov iz doba dosa.. kao i hrpa Rusinovichevih alata. Meni se više sviđa 'stari' način, ono što trebam, imam, moj izbor, ne nešto što netko utrpa bez obzira na funkcionalnost ili potrebe. Jer ako je dio sysa, tad ako stalno radi, troši nepotrebno resurse, ako ne radi, tad nema nikakve razlike u odnosu na sadašnje stanje, tj tad imam spacesniffer i sl. ne popravljati ono što je ok... ili barem ne pokvariti. Ovisi što ms napravi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice